Dodaj do ulubionych

Enel-med koniec abonamentu

01.09.22, 16:47
Od dziś, po kilkunastu latach, koniec współpracy pomiędzy firmą męża (bardzo duży klient) a Enel-medem. Weszłam na aplikację i posprawdzałam wyrywkowo dostępność wizyt. Gdy jeszcze wczoraj szukałam, do końca roku praktycznie nic nie było. Dziś - cud, wizyt do wyboru, do koloru. Chirurg-onkolog, psychiatra, okulista, ginekolog, stomatolog, dermatolog - od kilkunastu do ponad 100 wolnych terminów tylko na najbliższe 2 tygodnie. Każdy dzień (łącznie z sobotą), oddział, pora dnia.
Wiedziałam oczywiście, że tak jest, jednak skala jest porażająca.
O ile pierwsze lata były super, tak ostatnie to było jedno wielkie wyszarpywanie i walka o każdą wizytę inną niż "Ursus, 12.30 we wtorek".
Zadzwoniłam na infolinię z prośbą o przekazanie osobom zarządzającym, że odchodzę z ulgą, czego się nigdy nie spodziewałam, że powiem.
Z tego co sprawdzałam, najdroższa moja lekarka jest w nowym abonamencie, który podobno jest maskarycznie zły (PZU), ale reszta mnie aż tak nie obchodzi, jak ona, poza tym ode mnie mam Medicover. Także jakoś to będzie.
Przykre, że pomimo wcale nie małych pieniędzy, traktowano nas jak wrzód na dudzie.
Pewnie dla zostających nic moja opinia nie zmieni, ale ziarnko do ziarnka.
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 17:04
      Syf zaczal sie, gdy do abonamentow zaczeto dolaczac starych dziadow ze swojej rodziny + dzieci i dalsze rodziny. To jednak powinny byc abonamenty stricte dla pracownikow.
      • kropkaa Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 17:31
        Ale te wizyty są. Dziesiątki wolnych terminów. Tyle, że Januszex biznesu sprzedał abonamenty, wziął kasę, zablokował miejsca i udostępnia ludziom z ulicy, którzy zapłacą w gotówce. Tak, jakbym ja płaciła talonem na balon.
      • auksencja15 Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 20:46
        Coś w tym jest. W luxmed i medicover czuje się jak w przychodni NFZ… xD
      • stephanie_harper2 Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 21:35
        Nie piernicz mój mąż ma abonament rodzinny on, ja i dzieci i potrącają mu to z pensji. Jak by miał sam to nic by nie płacił.
        • woman_in_love Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 22:56
          O tym wlasnie pisze: podlaczenie grup ryzyka czyli starych dziadkow, dzieci i jakichs randomow z rodziny zaprzeczylo sensowi takich abonamentow. Robi sie osiedlowa przychodnia: przeladowana i bylejaka.

Bo w sumie to na logike biorac ten biznes nie powinien sie juz spinac, chyba ze sie obnizy jakosc uslug. Mocno obnizy.
          • mamkotanagoracymdachu Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 23:08
            woman_in_love napisała:

> O tym wlasnie pisze: podlaczenie grup ryzyka czyli starych dziadkow, dzieci i j
            > akichs randomow z rodziny zaprzeczylo sensowi takich abonamentow. Robi sie osie
            > dlowa przychodnia: przeladowana i bylejaka.
            >
            > Bo w sumie to na logike biorac ten biznes nie powinien sie juz spinac, chyba ze
            > sie obnizy jakosc uslug. Mocno obnizy.

Zgadzam się.
          • stephanie_harper2 Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 13:54
            Na tym polega prywatna opieka medyczna, płacisz i masz.
            • woman_in_love Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 14:02
              a tu płacisz i przestajesz mieć big_grin
    • iberka Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 20:43
      U mnie jest PZU, oferta fatalna, koleżanka przetestowała i po roku zrezygnowała.
      Korzystamy z Signal-Iduna od ponad dekady, jest b.ok.
      • magia Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 22:57
        u siebie mam pzu, u meza luxmed i uwazam, ze pzu jest super.
        Mam wizyty czesto z dnia na dzien, badania we wsi obok. Ginekolog jest tez endokrynologiem wiec idac na godiznna wizytę mam pelen przegląd lacznie z tarczyca. Bardzo lubie, uważam, ze ro jeden z najlepszych abonamentów na rynku.
        • przepio Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 00:09
          magia napisała:

> uwazam, ze pzu jest super.
          > Mam wizyty czesto z dnia na dzien

To samo
    • leanne_paul_piper Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 20:57
      Ja mimo wszystko cenię sobie Enel-med, bo jestem w stanie wycyckać go do cna. Zwłaszcza, że to pracodawca w sumie płaci. W poprzedniej firmie miałam łączony pakiet Inter-zdrowie, w tym lux, enel i jakieś jeszcze dwa pomniejsze, też fajnie, bo załatwili specjalistę naprawdę na cito, jak było trzeba.
      Mnie mentalnie nie stać na to, żeby każdorazowo wydać na specjalistę prywatnie 200-300 zeta, a jednak w abonamencie mogę poumawiać się do specjalistów szybko za pomocą apki. Trochę mnie tylko wkurza jakość tych usług szczerze mówiąc, ale darowanemu koniowi...wink.
      Jak trzeba było mnie wyprowadzić z gronkowca, to błyskawicznie wyprowadzili.
    • bywalec.hoteli Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 21:05
      ja mam kiepskie doświadczenia z lux medem
      nie wiem za co biorą kasę a jeszcze każą sobie dodatkowo dopłacać
      • iberka Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 21:20
        Za co dopłacać? Kilka razy korzystaliśmy z pakietu lux-med i nigdy nie dopłacałam. W czasie pandemii super wizyty online na czacie - szybko i wygodnie.
        • magia Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 23:00
          za wiele rzeczy, chocby za pojechanie na ostry dyżur i skorzystanie z uslugi ortopedy czy chirurga. za wiele badan laboratoryjnych trzeba płacić.
          • panna.nasturcja Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 23:44
            To zależy od abonamentu przecież, nigdy za takie rzeczy nie płaciliśmy.
            A raz nam się zdarzyło, źe na pomocy doraźnej w środku nocy w luxmedzie stwierdzili, że u męża trzeba wykluczyć zawał w szpitalu, wsadzili go w karetkę i zawieźli oraz załatwili całe przyjęcie i też za to nie płaciliśmy.
          • panna.nasturcja Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 23:46
            A, nigdy nie płaciłam za zadne badania labolatoryjne jeśli skierował mnie lekarz luxmedu, za nagłą pomoc chirurga również nie.
            • panna.nasturcja Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 23:46
              laboratoryjne, oczywiście
              • mava1 Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 08:42
                to zalezy za które. My mielismy pakiet Comfort (czyli nie podstawowy) i już np. za badanie poziomu wit. D trzeba było płacić i to więcej, niz labie obok mnie.Też ze skierowaniem od lekarza lux. Za podstawowa morfologię - nie.
                Za dentystę też dopłata 50%.
                I za wiele innych rzeczy trzeba było płacić albo dopłacać.
                I też bylismy w luxie wiele lat, korzystalismy naprawdę rzadko.
                W dodatku lekarze przeciętni, albo i mniej niz przeciętni.
                • kropkaa Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 09:49
                  Dla mnie Lux-med to taki NFZ. Sfrustrowane recepcjonistki, zaniedbane przychodnie.
            • mamkotanagoracymdachu Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 23:57
              Serio? Głupie kwasy żółciowe ostatnio 150 zł, ze skierowaniem z Lux med.
              • panna.nasturcja Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 00:18
                Piszę o sobie i mężu, jeśli skierowanie było od lekarza lux med to nigdy nie płaciłam a badani krwi, moczy, usg, rezonans, tomografię, choć o ile pamiętam to za podanie kontrastu chyba tak.
                A mamy abonament ćwierć wieku.
                • mamkotanagoracymdachu Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 09:22
                  A możesz sprawdzić, czy np. te kwasy żółciowe albo witaminę D masz w abonamencie?
      • panna.nasturcja Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 23:45
        Miałeś słaby abonament.
        • bywalec.hoteli Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 10:26
          ja nie miałem żadnego abonamentu w Lux Medzie. Ale wiem że ci co mają to dopłacają 20 zł do każdej wizyty lekarskiej. I inne kwiatki o których nie chcę tu opowiadać. A za abonament haraczą bardzo dużo.
          Mam PZU i jestem zadowolony.

Pomijam, że te abonamenty to trochę patologia bo to nie jest realne leczenie w przypadku poważnych problemów i chorób tylko 15 minutowe porady a poważne rzeczy w szpitalach państwowych.
          • iberka Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 15:27
            W lux medzie zimą często korzystam z pediatry i nigdy niczego nie dopłacałam.
          • kropkaa Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 17:14
            Abonament nie zwalnia z płacenia składek na NFZ, więc oczywiście, że w razie konieczności ląduje się w szpitalu, bo gdzie niby bym miała wyglądować.
            Chociaż część zabiegów przeprowadzają, my podwyższyliśmy pakiet właśnie w związku z rozszerzeniem o szpital. Od razu mówię, nie da się zakombinować, że zapłacisz za 1 mc, wyrobisz się i obniżasz składkę. Nowa umowa na rok, jeśli nie zrezygnujesz, trwa. Oczywiście nikt nie pamiętał, żeby zrezygnować, nie pamiętam, czy mąż się w pierwszym roku wyrobił z zabiegiem, także płaciliśmy ileś tam lat.
            Oczywiście w dostępności do lekarzy poza szpitalem to nie pomogło.
          • bywalec.hoteli Re: Enel-med koniec abonamentu 04.09.22, 00:42
            co nie?
    • stephanie_harper2 Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 21:39
      My mamy pzu i najpierw narzekałam ale już jest ok. Dziś rano umówiłam wizytę syna na dziś. Sama raz się spóźniłam bo korki i lekarz mnie przyjął bez problemu.
    • unaluna Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 22:47
      Ja z Enel-medu już dawno się wyniosłam, właśnie dzięki temu, że odkryłam te "dobre praktyki". Od kilku lat mam PZU i jestem bardzo zadowolona.
    • koronka2012 Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 23:05
      Jeśli wydaje ci się że w Medicover będzie lepiej to muszę cię zmartwić
      • kropkaa Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 00:29
        Cudów się nie spodziewam. Wystarczy, żeby nie robili mnie w kuku.
    • nunia01 Re: Enel-med koniec abonamentu 01.09.22, 23:49
      To jest polityka firmy od jakichś 3 lat. Ja jestem u nich od 2006 roku i to co wyprawiają nie skończy się dobrze. Widziałam niedostępne dla mnie wizyty stomatologiczne. Dostępne dla osób 'z ulicy. Najśmieszniejsze jest to,m ze ja za wizytę stomatologiczną i tak płacę dodatkowo, więc czemu mam gorzej niż osoba bez abonamentu? Lekarze im się buntują na te bzdury.
      • kropkaa Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 00:40
        Pisałam o tym w poprzednim wątku, że jestem tego świadoma. Ale gdy dziś zobaczyłam skalę tej patologi, to aż zadzwoniłam na infolinię z prośbą o przekazanie mojej opinii.
        Rozumiem, że jest to spółka nastawiona na zysk. Ale przecież oni zawarli z nami umowę, wzięli pieniądze, po czym zablokowal dostępność wizyt, a pracowników zmuszają do okłamywania pacjentów. To jest spółka giełdowa, ją obowiązkują zasady etyki. A przez swoje działania, które doprowadzają do nieprzedłużania umów z kluczowymi klientami, działają na szkodę spółki.
        • nunia01 Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 06:34
          No właśnie ja przez ten nielegalny wgląd do systemu zobaczyłam skalę. Babka (stomatolog dziecięca) miał zablokowane wszystkie godziny na kilka miesięcy i żadnych pacjentów, również na najbliższe dni. Ja nie wiem czemu ma to służyć. Ja tam mam stomatolog, którą znam 30 lat i ona ma system w doodzie i swoich pacjentów przyjmuje jak chce, i stąd moj wgląd i wiedza.
    • mia_mia Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 01:03
      Nie pierwsze miejsce gdzie jakość usług zależy od tego ile się płaci i ile firma zarabia na kliencie. Abonamenty pracownicze to masówka, lepszą obsługę i czasem nawet szybszy termin można mieć na NFZ.
    • swiecaca Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 09:42
      ja też zmieniłam z Enel na PZU i jestem zadowolona. dostępność wizyt dużo większa + swoboda leczenia (zwracają 90% za wizyty poza siecią do jakiegoś limitu). trzeba się wdrożyć bo system zupełnie inny ale wychodzi na plus.
    • leosia-wspaniala Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 09:43
      >Zadzwoniłam na infolinię z prośbą o przekazanie osobom zarządzającym, że odchodzę z ulgą, czego się nigdy nie spodziewałam, że powiem

Rili? Myślisz, że pani Basia z infolinii ma dostęp do zarządu i przekaże im, że dzwoniła niezadowolona Kropka?
      • mamkotanagoracymdachu Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 09:44
        leosia-wspaniala napisał(a):

> >Zadzwoniłam na infolinię z prośbą o przekazanie osobom zarządzającym, że o
        > dchodzę z ulgą, czego się nigdy nie spodziewałam, że powiem
        >
        > Rili? Myślisz, że pani Basia z infolinii ma dostęp do zarządu i przekaże im, że
        > dzwoniła niezadowolona Kropka?

Oczywiście, ze takie dane są zbierane i przekazywane dalej.
      • kropkaa Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 11:01
        Tak,.tak myślę.
        • sol_13 Re: Enel-med koniec abonamentu 04.09.22, 09:46
          Lepiej napisać pismo adresowane do Zarządu, wtedy wyższe prawdopodobieństwo, że dotrze. Ustna skarga-bardzo wątpliwe.
    • evening.vibes Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 10:39
      A teraz sprawdź jaka jest cena JEDNEJ tej 'wolnej' wizyty w stosunku do grosików jakie miesięcznie płaciła firma męża za niego, ciebie i wasze dzieci.

Za darmo to można w ryj dostać.
      • kropkaa Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 10:54
        A wiesz jak się rozpatruje umowę z firmą? Chyba nie bardzo. Założona marża musi być i tak jest ustalana cena, żeby się Enel-medowi opłacało. Enel-med nie dopłaca do tego. Za pakiet dopłaca pracownik, a część pokrywa pracodawca. I nigdzie nie masz stomatologii za pół darmo, to raz, a my przez ostatnie lata wzięliśmy z leczeniem szpitalnym, więc nie był to tani pakiet.
        Myślę, że stracili na nas, po prostu czasem przez całe miesiące się nie korzysta, a czasem kilka wizyt pod rząd. Nie ma tej kumulacji kosztów, ale za to płacisz co miesiąc.
        • evening.vibes Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 10:57
          No właśnie nie rozumiesz, że pakiet firmowy usługodawcy się opłaca tylko wtedy, jak korzystasz rzadko. Stąd takie a nie inne terminy.
          • kropkaa Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 11:13
            Grupa płaciła miesięcznie przyzwoite kwoty sześciocyfrowe.
            Przez wszystkie lata realizowali załóżoną marżę, jeśli by się tak stało, że nagle pracownicy się rzucą i marża byłaby ujemna, firma ma obowiązek dopłacić. Bez względu na to, za nieodwołane wizty na które pracownik nie przyszedł, firma płaciła kary. Kolejne kwoty pięciocyfrowe.
            EM nam żadnej łaski nie robił, była to normalna umowa, na której oni w pewnym momencie zaczęli oszukiwać (wszyskich, nie to, że nas wybrali).
            A czy ktoś korzysta rzadko, czy często, nie ma znaczenia - przy wzroście ilości wizyt cena na kolejny rok jest wyższa i tyle.
            To nie jest NFZ, że mąż na najniższej krajowej dopisze niepracującą żonę i bandę bombelków i leczenie SMA, operacje onkologiczne, kardiologiczne należą się każdemu jak psu buda.
    • littlesquirrel Re: Enel-med koniec abonamentu 02.09.22, 19:46
      Wyszarpywanie wizyt to jedno, a drugie to problemy z uzyskaniem skierowania na podstawowe badania. Takie pytania dlaczego chcesz, a czy nie za często, albo że niepotrzebne w tym wieku. Te wszystkie Enelmedy, Luxmedy, Medicovery to tragedia dla tych co mają abonament. Kompletnie nie czujesz się jakbyś szła do prywatnej placówki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka