Dodaj do ulubionych

Jest mi przykro. Praca.

02.09.22, 17:03
Taki trochę żalpost.
Jak to jest, że nowozatrudniony pracownik po tygodniu od podpisania umowy na czas określony ( rok) spierdziela na L4 bo tak swoją pracę wykonywał, że pracodawcy grożą kary finansowe?
W CV spełniał wymagania. Na rozmowie: jeszcze piękniej, samodzielnie może wykonać obowiązki.
Okres próbny, ok nikt nie kontrolował bo mega umiejętności poparte papierami ( świadectwa pracy z zakresem obowiązków).
I zonk. Jak wyszły nieprawidłowości to zwolnienie.
Jest mi cholernie przykro. Rekutowaliśmy od przeszło roku. W międzyczasie trafił się nawet czynny alkoholik.
Dlaczego jest tak, że niektórzy nie chcą wziąć odpowiedzialności za swoje błędy i nie czują choćby zażenowania. O odpowiedzialności już nie pisze.
Ps. Wiem, że to wina pracodawcy, że nie pilnował. Ale to nie przedszkole.
Obserwuj wątek
    • szmytka1 Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 17:09
      Tak, kolejny nieudacznik i leser. Tylko Ty jesteś wspaniała, tylko Ty jesteś idealnym, acz niedocenianym pracownikiem. Zwolnić tych wszystkich szmacierzy, zwłaszcza kolezanki co sie powazyly chodzić na zwolnienie na dzieci. Wypierdolić wszystkich!
    • arista80 Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 17:14
      To musi być jakaś beznadziejna firma skoro wszyscy zwiewają z niej ledwo po zatrudnieniu.
    • solarpowerprincess Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 17:15
      Też idź na L4 jak zazdroscisz.
    • abecadlowa1 Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 17:17
      Może konkurencja go podesłała, żeby Wam rozpierniczył system od środka? Jak widać, macie robotę tak zorganizowaną, że nowy człowiek dał radę poważnie napsuć już w pierwszym tygodniu trwania umowy. Tu nie chodzi o pilnowanie przedszkolaków tylko o funkcjonowanie całego przedsiębuorstwa.
    • panna.nasturcja Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 17:39
      Pracownika na okresie próbnym się kontroluje, a już zwłaszcza, gdy z powodu jego błędów firma może mieć poważne problemy.
      Ty się wczoraj urodziłaś?
    • lauren6 Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 17:44
      > Wiem, że to wina pracodawcy, że nie pilnował. Ale to nie przedszkole.

To pracodawcy grożą kary umowne, więc instynkt przetrwania podpowiada, by każdego nowego pracownika wdrażać powoli w obowiązki i kontrolować.

To przełożony zachował się jak przedszkolak.

Skoro facet "spierdzielił" na L4 zawsze możecie go skontrolować. Mogę się założyć, że to zwolnienie od psychiatry i nie jest bezpodstawne.
    • angazetka Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 17:45
      Jak można nie kontrolować pracownika na okresie próbnym? Raz, żeby sprawdzić, co faktycznie umie. Dwa, żeby wdrożyć, przecież każda firma ma coś inaczej, jakieś inne wypracowane schematy. I to jeszcze przy opcji kar finansowych z zewnątrz za błędy. Niepojęte.
      A pracownik, skoro ma umowę na rok, to hmmm. Pewnie ponad ten rok nie popracuje.
    • jednoraz0w0 Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 19:22
      To na xuj ten okres próbny skoro nikt nie patrzył co koleś robi?
    • woman_in_love Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 19:24
      znów troll pracowy uderzył z całą swą siłą i bezwzglednością
    • damartyn Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 19:29
      Serio? Ponad rok rekrutujecie jednego pracownika?! To co to za praca? Z ciekawości pytam.
      • mid.week Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 20:24
        damartyn napisał(a):

> Serio? Ponad rok rekrutujecie jednego pracownika?! To co to za praca? Z ciekawo
        > ści pytam.

kolega żle sortował śmieci w pracowej kuchni a autorka ma wizje kar środowiskowych
    • m_incubo Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 19:31
      A w jakim celu ten okres próbny, skoro nikt nie miał pojęcia ani kontroli, co facet robi??
    • chebellacosa92 Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 19:39
      Pomagam szukać pracy mojej znajomej, 49 lat, pracowita, mobilna, odpowiedzialna, tyle, że pracować może tylko na zmiany nocne. Przez cały tydzień. Po 10, 12 godzin. Nie ma chętnych, nawet na produkcji w piekarni.
    • arthwen Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 19:41
      Ale przecież po to własnie jest okres próbny, żeby pracownika przetestować, a nie "to nie przedszkole", więc zatrudniamy na piekne oczy i nikt nie będzie sprawdzał, czy pan coś faktycznie umie.
    • majenkir Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 19:41
      A Tobie czemu jest przykro? Jesteś pracodawca?
      • jednoraz0w0 Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 20:00
        I to takim, którego niewdzięczni i źli pracownicy co wątek robią w wała. Aż by się chciało przysłowie o kupieniu siodła przytoczyć.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 19:44
      la_bonne_cusine napisał(a):

>
      > Ps. Wiem, że to wina pracodawcy, że nie pilnował.

Co można dodać?
      100% winy pracodawcy.

I skąd wiesz, ze pracownik „uciekł na L4”, a nie zachorował?
      • iwoniaw Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 20:05

> I skąd wiesz, ze pracownik „uciekł na L4”, a nie zachorował?

To elementarne - wg autorki wątku pracownicy zawsze maja lewe zwolnienia. I tak dobrze, że tym razem nie jest to zwolnienie ciążowe 😉
    • yannefer Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 20:04
      Wszyscy sie dziwią, ze jak pracodawca może na okresie próbnym pracownika zostawić samemu sobie, a ja tez jestem takim pracownikiem. Zakładałam nawet o tym post, ze zostałam sama (osoba ucząca mnie zawinęła sie na lo4 ciążowe), zostawiła mnie z maualami (zrozumiałymi tylko dla autora) z których wiesz co gdzie kliknąć ale juz po co i dlaczego to nie. Moja szefowa poprzedniczkę wrecz uwielbia i często mi powtarza, ze na bank mi wytłumaczyła to i tamto, a ja tego nie zapamiętałam. O ile zakładałam post i zastanawiałam sie, czy przedłużą mi umowę o tyle teraz sie sama zastanawiam czy chce pracować w miejscu bez wsparcia merytorycznego bo potem jak cos namieszam to będa na mnine psy wieszac. Rozumiem pracownika.
    • mid.week Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 20:21
      znowu....?
    • kachaa17 Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 20:36
      O tym pracownik przez tydzień tak nawywijał czy jak?
      • korag100 Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 21:59
        Pracownik jeśli nie przepakował 30 dno ma l4 niepłatne.
    • kandyzowana3x Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 22:09
      Coś jest bardzo nie halo z transferem wiedzy i wdrażaniem nowych pracowników. Niestety sytuacja pewnie będzie się powtarzać z każdym kolejnym
      • mamkotanagoracymdachu Re: Jest mi przykro. Praca. 02.09.22, 22:14
        kandyzowana3x napisała:

> Coś jest bardzo nie halo z transferem wiedzy i wdrażaniem nowych pracowników.

No raczej. Nie istnieje, to jest nie halo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka