Dodaj do ulubionych

Praca w urzedzie

12.09.22, 19:49
Czy teraz łatwo o takową? Kiedyś był to szczyt marzeńsmile jak to jest teraz. Czasem z ciekawości przeglądam pracę w służbie cywilnej. Wymogi czasem odstereczaha np znajomość ustaw...potem korzysta się z 1 rozporządzeniawink
Obserwuj wątek
    • marta.graca Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 19:53
      Mnie tam odstręcza przede wszystkim wysokość wynagrodzenia...
      • alicjamagdalena Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 19:54
        To z pewnościąwink
    • dni_minione Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 19:58
      Moim zdaniem nie jest łatwo dostać taką posadę. Wszystkie znane mi urzędniczki trafiły do swojej roboty, bo pracowała tam ich mama, ciotka, sąsiadka. Choć w sumie nie wiem, o co się zabijać, oni naprawdę marnie zarabiają na tych podstawowych poziomach.
      • klementyna156 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:00
        to jedno - a drugie: to nuuuda potworna. Nie wyobrażam sobie pracować w "przekładalni papierków" takiej, toż to oszaleć można. Już w korpo bywa beznadziejnie, a co dopiero "w urzędzie", na posadzie "ogólnobiurowej".
        Ja muszę mieć jakiś cel w pracy, po coś do niej przychodzić, o coś walczyć. Wysiadywanie do 17 to byłaby dla mnie najgorsza kara, nawet jakby płacili więcej niż minimalną krajową.
        • vivi86 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 06:58
          Czasem w budżetówce zapieprzasz jak w korpo z lat 90 tylko za kasę jak to w budżetówce.
      • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:02
        Znam sporo osób, które przyszły z ulicy, z konkursów.

mama, ciotka, sąsiadka - to wypisz wymaluj warszawski Ratusz
      • sylwianna2018 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 22:50
        Źle ci się wydaje. Jest pełno wakatów w urzędach, w ZUS itp. Nie trzeba być niczyim pociotkiem, wystarczy przejść rekrutację.
        • rozaliaolaboga Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 06:51
          Haha, ja miałam taki wakat rozpisany pod siebie. Co z tego, że było wolne miejsce, skoro tylko ja spełniałam warunki... Nie była to moja rodzina, ale z określonych powodów dyrektor pewnego wydziału chciał mnie do siebie ściągnąć.
          Praca była porazkowa. Kliki, podgrupki, faworyci jak na królewskim dworze, palenie w pokojach, pensja minimalna, brak perspektyw na przyszlosc. Najpierw mnie do siebie ściągnęli w celu wykonania określonych zadan, a później dawali najgorsze roboty.
          Pożegnałam się z nimi po pół roku. Koszmar.
      • iberka Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 13:07
        Dostałam się "z ulicy", łatwo na egzaminach nie było, łatwo na co dzień też nie jest, ale to zależy od wydziału i zakresu obowiązków.
      • korniz Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 13:43
        Zarabiają 5 -6 tys brutto plus dodatki 13,nagrody premie. Średnia na rękę wychodzi 4 tys. Tyle ile nauczyciel.
        • vivi86 Re: Praca w urzedzie 14.09.22, 08:17
          13 w wielu miejscach nie ma, dodatki mają tylko kierownicy. Premii większość nie widziała na oczu, a jak już wolała by jej nie mieć tylko te kasę w podstawie przynajmniej do emerytury by się liczyło.
    • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:01
      Sprawdź w wyszukiwarce wyniki naborów i info, jaki % wszystkich naborów do sc w roku kończy się anulowaniem naboru lub niepodjęciem pracy przez kandydatów, którzy wygrali konkurs.
      Tłumów chętnych nie ma, wręcz przeciwnie.
      Łatwo i niełatwo, jak już jesteś w sc to zmiana jednego urzędu centralnego na drugi nie jest trudna, mnóstwo ludzi się z grubsza zna przynajmniej mailowo-telefonicznie z roboczych kontaktów.
      • vivi86 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 07:00
        Siostra startowała do skarbówki 2 razy.
        1. 50vchetnych na jedno miejsce
        2. 30 chętnych na jedno miejsce
    • 35wcieniu Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:03
      Zależy przede wszystkim gdzie. "U mnie" dalej po znajomości i z tłumami chętnych.
      • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:06
        U mnie bez tłumów chętnych, ale wymagania na wiele stanowisk są bardzo konkretne + często potrzebny jest staż w administracji (czyli musisz już tam być).
        • bywalczyni.hosteli Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:35
          Skąd wymóg stażu w administracji publicznej? Chodzi o znajomość specyfiki?
          • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 13:15
            Na wyższe stanowiska specjalistyczne często tak, ale nie zawsze. Od referendarza czy specjalisty nie.
      • s12345s Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:08
        35wcieniu napisał(a):

> Zależy przede wszystkim gdzie. "U mnie" dalej po znajomości i z tłumami chętnych.
        >

Dokładnie. I zależy jeszcze od miejscowości. Im mniejsza tym praca w urzędach bardziej doceniana, bo daje stabilność płacy, ubezpieczenie, urlop, L4. A w małych miejscowościach nie ma za dużo ofert pracy, i z małych miejscowości jest często za daleko, aby dojeżdżać i też wiele ofert pracy (całkiem fajnych) rozbija się o mieszkanie. No i budżetówka nie ma tylko gołej pensji.
    • abecadlowa1 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:06
      Praca w urzędzie to bardzo pojemne pojęcie. Można być specjalistą od zamówień publicznych, kadrową, księgową, specjalistą od promocji i gminnych eventów albo radcą prawnym. Na niskie stanowiska trudno znaleźć pracowników. Ogłoszenia wiszą i wiszą. Na te atrakcyjniejsze trudno się dostać.
      • em_em71 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:13
        A w niektórych studia kierunkowe są niezbędne: nadzór budowlany, ochrona zabytków, ochrona przyrody, inspekcja weterynaryjna itp
        • abecadlowa1 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:21
          Ktoś u góry napisał, że praca w urzędzie to "nuuuda potworna". Nikt z moich znajomych nie miał pracy tak pełnej przygód i zaskakujących wydarzeń jak koleżanka, która pracowała w inspekcji weterynaryjnej.
          • klementyna156 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:28
            Praca weterynaryjna nijak się ma do stanowiska "ogólnobiurowego" (czyli tzw. osoby od ksero, mówiąc w ogromnym uproszczeniu). To są fachowe kompetencje przecież.
            • abecadlowa1 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:32
              Nigdy nie spotkałam się ze stanowiskiem ogólnobiurowym w urzędzie. Współpracuję z kilkoma urzędami i w żadnym takiego nie ma, no chyba że sekratarka.
              • kk345 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:54
                >Nigdy nie spotkałam się ze stanowiskiem ogólnobiurowym w urzędzie.

Mówisz, ze praca urzędniczki w skarbówce lub ZUSie jest ekscytująca i pełna przygód?
            • tenjedennick Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:33
              Praca przy projektach unijnych to są konkretne pieniądze, bo mają osobne budżety na personel.
            • abecadlowa1 Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:58
              A przepraszam, za ogólnobiurowe można uznać jeszcze stanowiska pracy w kancelarii ogólnej czy biurze podawczym, ale to tylko w dużych urzędach.
      • vivi86 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 07:02
        50 os/ miejsce. 30 od/miejsce US, stanowiska szeregowe
        • abecadlowa1 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 07:38
          Pewnie zależy od bezrobocia w rejonie. Są powiaty, których bezrobocie przekracza 20 procent i takie, w których nie przekracza 2 procent. W tych pierwszych nawet niskopłatna praca w urzędzie będzie atrakcyjna.
        • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 07:59
          I po co tak kłamać?
        • vivi86 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 08:39
          30 ów/miejsce duże miasto wojewódzkie, 50 os/miejsce miasteczko tuż pod tym miastem
        • premeda Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:06
          U mnie w sąsiedniej gminie jest po 5-6 konkursów na jedno stanowisko, bo nie ma chętnych.
    • kadfael Re: Praca w urzedzie 12.09.22, 20:16
      Aż z ciekawości zajrzałam na stronę urzędu wojewodzkiego w moim województwie. Multum ogłoszeń. Ale w moim miasteczku robią nabory owszem, ale wygrywa cioteczna siostra wuja babci kogoś tam.
    • wiotka_trzpiotka Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 08:00
      Pracuję w US od 2 lat, jestem panią po 40. Szukałam pracy blisko domu, mam 5 minut rowerem, na tym mi zależało . Dostałam się z konkursu, znajomości brak, musiałam nauczyc się określonej ustawy. Podstawa pensji średnia, ale z wysługą lat, dodatkami (szybko zaangażowałam się w nieobowiązkowe, ale rozwojowe projekty), premiami, trzynastką, gruszą ogólnie jest całkiem nieźle. Zwłaszcza jak doliczę koszty paliwa i parkingu, których już nie ponoszę. Pracuję 7-15.00 dla mnie to b.ważne, 17.00 to dla mnie wieczór smile Praca jest ciężka (nigdy tak ciężko nie pracowałam) ale b.ciekawa, z ludźmi, ja to akurat lubię. Jest sporo wyjazdów i szkoleń on-line dla chętnych, ja się zgłaszam, czego nie rozumieją moje starsze koleżanki. Mam poczucie stabilności, wiem, ze nikt mnie nie zwolni, za to mam pewność awansu zawodowego. Jak córka pójdzie do liceum to może pomyślę o jakiejś zmianie, ale na pewno zostanę w Służbie Cywilnej do końca kariery zawodowej.
      • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 08:32
        Byłaś na służbie przygotowawczej (z ciekawości pytam)?
        • conena Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 08:43
          brzmi mocno fejkowo, ale zobaczymy co odpowie.
          • wiotka_trzpiotka Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 08:48
            conena napisała:

> brzmi mocno fejkowo, ale zobaczymy co odpowie.
            >
            a czemu fejkowo???
            • conena Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:29
              mam sporo kontaktów z urzędnikami, zgadza się tylko "praca jest ciężka", a cała reszta którą wymieniłaś - zupełnie na odwrót. wysługa lat po dwóch latach zatrudnienia, pensje całkiem niezłe, brak nadgodzin...
              czasami jeszcze dochodzi temat warunków lokalowych, czyli teoretycznie reprezentacyjne budynki miejskie, a w środku, jak się wejdzie ciut głębiej, roboczo, jest tragicznie. to akurat na własne oczy widziałam.
              no ale pewnie miałam pecha i trafiałam na jakieś marudy i w brzydkie miejsca.
              • slonko1335 Re: Praca w urzedzie 14.09.22, 10:41
                >wysługa lat po dwóch latach zatrudnienia,
                wysluga jeżeli jest płacona jest od początku , jeżeli jej nie ma to po 5 , skąd wzięłaś te dwa lata?
          • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 08:50
            Nie brzmi fejkowo, wręcz przeciwnie, pokrywa się z moimi doświadczeniami.
        • wiotka_trzpiotka Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 08:47
          tak, oczywiście. inaczej nie mogłabym mieć stałej umowy
          • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 08:52
            KSS ma fajne ośrodkiwink
            • wiotka_trzpiotka Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:24
              byłam we wszystkich oprócz Jastrzębiej Góry, są fajne, to trochę takie kolonie smile
        • samawsnach Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:00
          "Byłaś na służbie przygotowawczej"
          Trochę to brzmi jak XIX w. przygotowanie do zawoduwink
          • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:06
            To jest określone w ustawie o sc.
          • premeda Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:16
            Służba przygotowawcza w pobliskich gminach to test, który sobie sam układasz.
            • abecadlowa1 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:19
              Ty piszesz o pracownikach samorządowych a Triss o służbie cywilnej. To inne ustawy.
              • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:22
                W gminach też jest sc, inspektoraty chociażby.
          • wiotka_trzpiotka Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:27
            jak na "żur do Czeladzi" smile o służbie przygotowawczej słyszałam legendy, ze to tańce, hulanki, swawole. Niestety znak czasów, większośc szkoleń w onlajnie, wyjazdowo byłam tylko na egzaminie - 2 dni. program przygotowawczy w macierzystej jednostce to zazwyczaj jednak fikcja - pracuj, potem się wypełni papiery...
            • kk345 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:58
              > "żur do Czeladzi"
              Ta konkretna czeladź to akurat z małej litery...
              • wiotka_trzpiotka Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 13:27
                racja. czeladzi
      • bywalczyni.hosteli Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:42
        Fajnie, brzmi sensownie.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:30
      Prosze, nasze ogłoszenia.
      Szukamy, szukamy, szukamy.
      Może ktoś z okolic jest za
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:32
        Boszzzeee, coz tą jakoscią zdjęć.
        • lauren6 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:43
          Jestem w stanie uwierzyć, że pracujesz w urzędzie. Każdy inny zrobiłby screena strony, a nie robił zdjęcie monitora big_grin
          • 35wcieniu Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 10:13
            big_grin
            O, to to...
            • 35wcieniu Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 10:15
              I jeszcze "może ktoś z okolic"...
              Z okolic Wydziału Środowiska? big_grin
          • kryzys_wieku_sredniego Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 16:30
            Chyba już kiedyś tak samo wklejalam i ten sam tekst był, że mozna zrzut zrobić.
            Tu na potrzeby forum szukać info o swojej gminie w komórce ... he, he, otwierac dodatkowe karty?
            Kawusia by mi wystygła.
          • conena Re: Praca w urzedzie 14.09.22, 07:50
            lauren6 napisała:

> Jestem w stanie uwierzyć, że pracujesz w urzędzie. Każdy inny zrobiłby screena
            > strony, a nie robił zdjęcie monitora big_grin

big_grin big_grin big_grin
        • purchawka2020 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 13:11
          Ej, widzę coś dla mnie. Gdzie ten urząd?
    • tol8 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 09:37
      Prokuratura we Wrocławiu - wakaty wolne non stop. Nabór ciągły. Wymagania- studia wyższe. Oferują najniższą krajową, aż do emerytury.
      • martishia7 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 14:00
        Dla mnie kultowy miejscem jest SO w Warszawie - nabór na stanowiska protokolantów/sekretarzy jest permanentny, wymagane średnie z maturą (nie trzeba studiów).
        • vivi86 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 15:54
          To tak jak do tego US. Efekt? 50 osób na miejsce, musieli robić 2 testy, a na trzeci etap rozmowa.
          • martishia7 Re: Praca w urzedzie 14.09.22, 10:21
            bip.warszawa.so.gov.pl/oferta-pracy/7875/protokolant-sadowy

Rekrutacja na 40 etatów. Do etapu drugiego przechodzi każdy, kto ma maturę i potrafi poprawnie złożyć wniosek. Tych osób jest wszystkiego 36. To nie są posady, o które ktokolwiek się zabija (i ja się nie dziwię z resztą).
            • triss_merigold6 Re: Praca w urzedzie 14.09.22, 10:33
              Znam od strony protokolanta (chłopak z rodziny, nie Warszawa, właśnie się widzieliśmy)😅
              Chociaż nie, to nie jest śmieszne.uncertain
    • bigimax4 Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 10:10
      Praca w urzedzie to synekturki przechodzace z ojca na syna
      Da sie zarobic jak nigdzie indziej a i odpowiedzialnosc zerowa
      • angazetka Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 16:10
        big_grin
        Tak, zwłaszcza praca typu szeregowa pracownica działu podatków od nieruchomości: odpowiedzialność duża, zapierdziel jeszcze większy, a zarobki typu minimalna. Szał.
    • mika_p Re: Praca w urzedzie 13.09.22, 22:31
      Zdumiewa mnie zawsze przy wątkach o pracy w urzędzie ta zgroza bijąca z wymagań na stanowisko. Ematki wąskie specjalistki, chyba pokończyły studia i przyswojenie sobie obcego obszernego materiału w kilkanaście dni nie powinno być czymś nie do przejścia. Chyba że ktoś po dwuletnich korepetycjach z ulgą zdał maturę na 30% to wtedy wierzę, że 3 ustawy na raz to może być za dużo.

A urząd urzędowi nierówny. W małej gminie nie dosć, że trzeba być człowiekiem-orkiestrą, bo zakres zadań szeroki, to jeszcze nie ma za bardzo kogo się poradzić, trzeba nawiązywać kontakty po sąsiedzku i w innych instytucjach. W dużym urzędzie jest wiele osób do robienia tego samego.
      Praca też jest różna, można w ogóle nie mieć kontaktu z klientami, można pracować w terenie
      • marta.graca Re: Praca w urzedzie 14.09.22, 06:35
        Serio myślisz, że wystarczy te 3 ustawy przeczytać, wykuć na blachę ( to co, że niektóre obszerne) i już się umie stosować wszystko w praktyce? Pewnie ta kobitka z wydziału podatków lokalnych, u której byłam, też tak myślała. Nawet nie była w stanie prawidłowo wskazać, jak wypełnić deklarację.
        • mika_p Re: Praca w urzedzie 14.09.22, 07:34
          Czy ja pisałam o stosowaniu ustaw w praktyce? Przeczytaj uważnie: pisałam, że utyskiwanie, że trzeba się czegoś nauczyć do naboru, jest żałosne
          • marta.graca Re: Praca w urzedzie 14.09.22, 07:47
            Jeszcze lepiej, co to za problem nauczyć się do naboru? Bo już później w pracy tych ustaw nie będzie trzeba stosować? To już wiem, skąd ci niedouczeni urzędnicy smile
    • runny.babbit Re: Praca w urzedzie 14.09.22, 09:23
      poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,28900881,ponad-setka-wolnych-etatow-w-urzedzie-miasta-w-poznaniu-w-starostwie.html#commentsAnchor
      Tymczasem dziś w poznańskiej wyborczej, że wakaty czekają. Polecam poczytać o pensjach, zwłaszcza w starostwie 😂
    • palacinka2020 Re: Praca w urzedzie 14.09.22, 10:41
      Chetnie popracowalabym w urzedzie, przeciez nie zawsze oznacza to administracje albo prace z klientami. Marzy mi sie praca nad poprawa jakosci zycia w miastach i planowaniem miast i drog. No ale wyksztalcenia w tym kierunku nie mam, musialabym zaczynac od niskiej placy i uczyc sie wszystkiego "po drodze", a nie stac mnie na to.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka