Dodaj do ulubionych

Rejestr ciąż

01.10.22, 19:20
Dzisiaj wszedł w życie.
Współczuję kobietom, które teraz są lub będą w ciąży zanim kolejna władza nie zmieni chorego prawa.

Obserwuj wątek
    • przepio Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 19:23
      Ja też współczuję. Chore.

• nena20 Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 19:48
      Kobiety są w czarnej dupie. Nawet na płodowe dna było potrzebne skierowanie .
    • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 19:52
      Współczuję i cieszę się, że już mam to za sobą. Chociaż gdzieś z tyłu głowy panicznie boję się wpadki.
      • 18lipcowa3 Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 19:57
        Wpadkę mozna usunąć bez rejestracji w Polsce.
        Jest to niekomfortowe bo kasa i podróż ale nie ma co bać się panicznie.
        • kanna Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 20:03
          Dużo prostsze niż usuwanie wpadki jest zabezpieczenie się.
          • mid.week Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 20:46
            kanna napisała:

> Dużo prostsze niż usuwanie wpadki jest zabezpieczenie się.
            >

Jak to bywa z wpadkami - zdarzają się i przy zabezpieczeniu
            • sophia.87 Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 20:58
              Fakt. A wpadka w małżeństwie to często po prostu nadprogramowe dziecko, a nie ciąża, którą chcemy usunąć od razu.
              • 18lipcowa3 Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 22:07
                No nie. Wpadka w małżeństwie to również wpadka którą się usuwa.
                • sophia.87 Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 22:18
                  Nie w każdym. Ja bym nie usunęła zdrowego dziecka z wpadki. Po prostu byłoby o jedno dziecko więcej niż planowaliśmy. Mąż ma takie samo zdanie, rozmawialiśmy o tym jakiś czas temu.
                  Znam też kilka par, które myslaly tak samo i mają już takie wpadkowe dzieci
                  • 18lipcowa3 Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 22:54
                    No ty nie a ja tak.
                    Nie wiesz czy zdrowe póki nie urodzisz a niechcianą wpadkę się usuwa bez robienia badań czy zdrowe czy nie i to jak najszybciej
                    • sophia.87 Re: Rejestr ciąż 01.10.22, 23:14
                      Właśnie po to powinien być WYBÓR, tak aby każda z nas mogła zrobić to co uważa za stosowne.
                      Wiem czy zdrowe po badaniach.
                      Ja w razie czego po prostu wyjechałabym z mlodszymi dziećmi na kilka tygodni do innego kraju by zrobić na spokojnie badania prenatalne
                    • m_incubo Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 16:12
                      No to nie pisz "się usuwa", tylko że ty usuwasz.
                      Ja np. nie usuwam.
                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 11:52
                    Ale jeśli to wpadka to NIE WIESZ czy zdrowe czy chore, możesz po prostu nie chcieć czekać żeby się dowiedzieć u usunąć. W domu, tabletkami. Sama sobie.
                    • sophia.87 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 12:03
                      Wpadka czy nie, jedna kobieta może chcieć usunąć jak najszybciej inna zdecyduje się jednak urodzić jeśli będzie zdrowe
                      Ja wolałabym sprawdzić i urodzić zdrowe, nawet z wpadki. Powtarzam, mówię o swojej sytuacji, nikomu nie narzucam swojego sposobu myślenia
                • panipoczterdziestce [...] 02.10.22, 15:31
                  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 15:45
                    panipoczterdziestce napisała:

> Ciebie może trzeba było usunąć
                    To do mnie? Cóż kochana, to by mnie nie było. Tyle. Na pewno bym tego nie odczuła.
                    • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 15:46
                      Ten argument, ze 'hurr durr! A co by bylo jakby cie usuneli' jest rownie denny jak incelskie nie odroznianie kobiety od moruli.
                      • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 15:59
                        melisananosferatu napisał(a):

> Ten argument, ze 'hurr durr! A co by bylo jakby cie usuneli' jest rownie denny
                        > jak incelskie nie odroznianie kobiety od moruli.
                        Tia, zawsze mnie to śmieszy to pierdolenie co by było jakby cię usunęli 🤣🤣🤣
                        • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 16:03
                          Ja zawsze wtedy odpowiadam: to bym nie musiala sluchac/czytac twojego p...lenia bez sensu.
                      • dramatika Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 16:06

> incelskie nie odroznianie kobiety od moruli.

Ale że faceta już można z morulą porównywać? big_grin Po co to wyszczególnianie płci, gdy mowa o człowieku?

A powiedz mi, skoro taką masz bekę ze zrównywania zygoty z dorosłym człowiekiem, to dlaczego akceptujesz, że człowiekiem jest zarówno noworodek jak i starzec? Przecież w tym nie ma żadnej logiki. A może uważasz, że logika jest zbędna? Słyszałam, że to ostatnio bardzo modne stanowisko "filozoficzne".
                        • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 16:08
                          Bo w przeciwieństwie do zygoty, zarodka i płodu noworodek już się urodził tłuku saperski.
                        • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 16:17
                          Alez kryterium biologiczne i prawne dotyczace i starca i noworodka jest klarowne. Tak samo, jak zygoty. To ty masz problem z odroznieniem, nie ja. Wedlug twojej logiki zygota powinna dostawac imie, nr pesel, swiadczenia takie, jak noworodek i miec te same obowiazki w swietle prawa jak kobieta, w ktorej sie ona rozwija. Ja mam ci tlumaczyc debilizm i absurd twojego toku myslenia?
                          • dramatika Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 16:23

> Wedlug twoj
                            > ej logiki zygota powinna dostawac imie, nr pesel, swiadczenia

Co ty bredzisz?
                            Tak samo jak nie uważam, że dziecko ma mieć takie same prawa jak dorosły tak nie uważam, że zygota ma mieć takie same prawa jak dziecko. Natomiast prawo do życia jest prawem przynaleznym każdemu człowiekowi, takze zygocie.
                            • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 16:29
                              No sęk w tym dramatisia że zygota to nie jest człowiek.
                              • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 16:34
                                Zygota to etap rozwoju czlowieka i to nie podlega dyskusji. Problem zaczyna sie wtedy, gdy zygota nabiera wiecej praw niz kobieta, w ktorej sie ta zygota zagniezdzila. W 2022 , w kraju europejskim nie powinnismy dyskutowac czy zygota powinna miec wiecej praw od kobiety tylko o tym jak pomoc kobietom, po tym jak dokonaly wyboru. Nie wspomne, ze prawdziwy prolajf postulowalby edukacje seksualna, antykoncepcja powszechna i latwodostepna, opieke medyczna, opieke okoloporodowa, dostep do hospicjow perinatalnych. Aborcja powinna byc legalna, dostepna.
                                • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 16:42
                                  Dodajmy że prawdziwy prolajf powinien głośno domagać się np obowiązkowego oddawania krwi przez wszystkich pelnoletnich obuewteli kraju, zarejestrowania się w rejestrze dawców szpiku i w razie dopaspwanai OBOWIĄZKPWEGO oddania tegoż szpiku, w razie śmierci możliwości pobrania każdego możliwego do przeszczepu narządu bez dyskusji i pytania o zgodę rodziny oraz brania pod uwagę chęci samego zmarłego
                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 16:47
                                    Dokladnie. Ze juz o czynnym dzialaniu na rzecz poprawy bytu rodzin wielodzietnych i wychowujacych dzieci chore, niepelnosprawne nie wspomne.
                                    A tu:
                                    - edukacja seksualna? Grzech!
                                    - antykoncepcja? Grzech!
                                    - dzialanie przeciw przemocy, ktorej ofiara padaja kobiety ? Eee...po co? To nasza polska tradycja, przecie!
                                    - pomoc dla kobiet, ktore sa zmuszone urodzic ciezko chore plody- damy pokoj do wyplakania
                                    - pomoc dla rodzin z chorymi dziecmi: se urodzily, se wychowajo.
                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 18:15
                                    Kochasz życie? Lubisz życie? Czy w jednej chwili jesteś gotowa rozstać się z życiem?
                                    Czy wiesz czym ono jest?
                                    Dlaczego będąc człowiekiem i wiedząc jak piękne jest życie chcemy człowieka zlikwidować w zarodku, bo był nie planowany, nawet w małżeństwie?
                                    Życie to zaszczyt, to coś pięknego, warto żyć.
                                    Nie wiesz co czuje człowiek, który umiera, nie jesteś w stanie tego sobie wyobrazić, nie wiesz więc co czuje drzewo, zarodek, roślina, zwierzę. Nie poznaliśmy nawet połowy tajemnic świata a mamy się za bogów decydujących o śmierci o nieistnieniu.
                                    Nikt z umierających w mojej obecności nie żałował, że żyje.
                                    • dramatika Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 18:37

> Kochasz życie? Lubisz życie? Czy w jednej chwili jesteś gotowa rozstać się z ży
                                      > ciem?
                                      > Czy wiesz czym ono jest?

I po co ta egzaltacja? Życie możemy zdefiniować naukowo. Ktoś, kto zaprzecza, że zygota ludzka jest istotą żywą, człowiekiem, jest po prostu ignorantem, który świat pojmuje na poziomie św. Tomasza z Akwinu, który "natchniony prawdą" widział jakieś stany pośrednie.
                                      • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 18:51
                                        To nie jest egzaltacja. To moje umiłowanie życia. Moje doświadczenie z umierającymi. Ich historie, smutki, radości, cierpienia, ich życie. Nikt nie powiedział - nie warto było żyć, ale mówią takie miałem życie, było czasem i źle, ale dobrze jest żyć.
                                        Urodziłam córkę w wieku 20 lat. Nie wyobrażam sobie by jej nie było. Cieszę się że żyje, może kochać, płakać cieszyć się i cierpieć też niestety, cieszę się po prostu z tego że doświadcza życia i jest człowiekiem.
                                        • iwles Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 18:56

A ktoś sobie wyobraza inaczej. I co? Wolno mu?
                                          • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 19:05
                                            Wolno. Wolno być potworem. Każdy ma wolną wolę.
                                            • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 19:09
                                              Ano. Wolno uwazac, ze zygota w ciele zgwalconej dwunastolatki ma wieksze prawo do szczescia niz owa dwunastolatka. Myslisz, ze tylko ty masz monopol na egzaltacje?
                                              • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 19:13
                                                Ekstremalne sytuacje. W tym wypadku oczywiście że 12 latka zgwałcona jest ważniejsza. Mówimy o usunięciu przez dorosła kobietę, która nie rozumie, że bzykanie na lewo i prawo wiąże się z ciążą. A jeśli usunięcie dziecka małżeńskiego to tym bardziej zło.
                                                • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 19:21
                                                  Aaaa...czyli stara, dobra kara za seks. Powinnas wejsc w komitywe z dramolem: ty kochasz zycie- wybiorczo, on demokracje ale odbieralby prawo glosu tym, ktorzy sie z jego bredniami nie zgadzaja.
                                                  Ps. No to jak ty kochasz to zycie ? Zygota w ciele tej 12 latki w niczym nie jest gorsza od zygoty w ciele tej, ktora 'bzykala sie na lewo i prawo'. I dlaczego zygota poczeta w stadle malzenskim jest od nich lepsza to tez zagadka. I logiki i empatii i moralnosci w tobie nie ma za grosz, dewoto.
                                                • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 19:46

> Ekstremalne sytuacje. W tym wypadku oczywiście że 12 latka zgwałcona jest ważni
                                                  > ejsza. Mówimy o usunięciu przez dorosła kobietę, która nie rozumie, że bzykanie
                                                  > na lewo i prawo wiąże się z ciążą. A jeśli usunięcie dziecka małżeńskiego to t
                                                  > ym bardziej zło.
                                                  Ty musisz być Alter ego tego szura od boga i żaglowca.
                                                • natalia.nat Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 12:31

> Ekstremalne sytuacje. W tym wypadku oczywiście że 12 latka zgwałcona jest ważni
                                                  > ejsza. Mówimy o usunięciu przez dorosła kobietę, która nie rozumie, że bzykanie
                                                  > na lewo i prawo wiąże się z ciążą. A jeśli usunięcie dziecka małżeńskiego to t
                                                  > ym bardziej zło.

A w czym zawiniła zygota, która powstała w wyniku gwałtu na osobie nieletniej? Dlaczego tej akurat zygocie odmawiasz prawa do życia?
                                                  • dramatika Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 12:57
                                                    natalia.nat napisała:

> A w czym zawiniła zygota, która powstała w wyniku gwałtu na osobie nieletniej?
                                                    > Dlaczego tej akurat zygocie odmawiasz prawa do życia?

Ona nie odmawia tej zygocie życia, tylko ją poświęca w imię osiągnięcia jakiegoś kompromisu. Wyciąga do was, aborcjonistów, rękę. Poświęca część swoich poglądów na zgodę. A wy na nią sracie, zarzucając jej niekonsekwencję smile
                                                    Na miejscy PiSu natychmiast zaostrzyłabym ustawę aborcyjną. Nie ma żadnego powodu, aby prolajferzy godzili się na wyjątki typu gwałt czy ciąża z przestępstwa. Rzygacie na ludzi, pomiatacie nimi, oskarżacie o najgorsze intencje - zasługujecie na całkowity ignor.
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:01
                                                    Uwazaj bo zaraz jebniesz z tej egzaltacji, tluku😀
                                                    Salvador sie marzy, co? Jak troszke, nomen omen, poskrobac to wychodzi dokladnie o co wam chodzi, towarzyszu😀
                                                  • dramatika Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:43

> wychodzi dokladni
                                                    > e o co wam chodzi

Tak, chodzi nam o zaprowadzenie religijnego reżymu, bo nienawidzimy kobiet. Idź się przyczep do drzewa w proteście.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:44
                                                    To że nienawidzisz kobiet to dla nas nie jest nowość. Że prawaki tak mają też wiemy doskonale.
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:51
                                                    Przeciez sam napisales, ze chcialbys zakazu aborcji w kazdym przypadku. A to oznacza, ze zaprzeczasz temu, co wczoraj w tym watku napisales. Ja tylko wskazuje twoja hipokryzje, brak logiki i konsekwencji. Po co ta egzaltacja?
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:02
                                                    Żadnej ręki nie wyciągacie. Chcecie de facto całkowitego zakazu aborcji i w sumie taki stan rzeczywisty osiągnęliście w Polsce. Że de iure można? A gówno to kogo obchodzi skoro de facto się nie da.
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:09
                                                    Jeszcze zapomnial dopisac: nie podskakujcie bo wam taki Salwador zrobimy, ze sie zesracie (juz tak kiedys pisal, palant zalosny).
                                                  • natalia.nat Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:44
                                                    Ale ja pytałam konkretną osobę, a nie ciebie. Twoje nielogiczne idiotyczne wysrywy w tym temacie znam aż za dobrze. I daruj sobie inwektywy. Ani nie jestem aborcjonistą, ani na nikogo nie rzygam, ani nie oskarżam o najgorsze intencje i przede wszytkim nie jestem "wy".
                                            • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 19:12
                                              Btw, dzieci w ruminskich sierocincach, ktore urodzily sie po zakazie aborcji wprowadzonym przez Causescu mialy zajebiste zycie, nie? Takie wzniosle, piekne, pelne milosci i ciepla.
                                        • cosmetic.wipes Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 19:44

> do
                                          > brze jest żyć.

Jesteś pewna, że temu dziecku było dobrze żyć?

tvn24.pl/polska/prof-chazan-odmowil-im-aborcji-dzis-opowiadaja-swoja-historie-ra685587-3197860
                                          • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 20:16
                                            cosmetic.wipes napisała:

> panipoczterdziestce napisała:
                                            >
                                            > > do
                                            > > brze jest żyć.
                                            >
                                            >
                                            > Jesteś pewna, że temu dziecku było dobrze żyć?
                                            >
                                            > tvn24.pl/polska/prof-chazan-odmowil-im-aborcji-dzis-opowiadaja-swoja-historie-ra685587-3197860
                                            Dostąpiło zaszczytu życia, co nie? Umarło godnie, na pewno zdążyli ochrzcić.
                                            A że inkubator został z tym sam? No taka rola inkubatorów. Pewnie się puszczała na lewo i prawo, to spotkała ją kara. Bo jak wiemy, za przyjemność kobiety należy się kara.
                                            • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 20:19
                                              Dewota po Twoim poscie umilkla. Pewnie sie o Was modli.
                                            • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 20:44
                                              Nie wiem, co bym zrobiła w takiej sytuacji. Dziś mogę powiedzieć że urodziłabym chore dziecko. Ale gdybym realnie stanęła przed taką sytuacją, nie wiem. Moja koleżanka urodziła dziecko które żyło 20 minut. Wiedziała, że nie przeżyje i miała możliwość skorzystania z aborcji.
                                              Chciała swoje dziecko zobaczyć i potrzymać na rękach choćby przez te 20 minut.
                                              Jestem na nie dla przerywania ciąż bez poważnej przyczyny. Ja też byłam dzieckiem które żyło w piekle nie w domu. Ale mimo piekła kocham życie, jestem matce i ojcu wdzięczna że to życie mi dali. Bo że więcej niż życie to raczej nie.
                                              • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 20:51
                                                Ale NIE TOBIE do kurwy nędzy ustalać co jest ważnym powodem. Wbij to sobie do łba
                                              • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 20:53

> Nie wiem, co bym zrobiła w takiej sytuacji. Dziś mogę powiedzieć że urodziłabym
                                                > chore dziecko. Ale gdybym realnie stanęła przed taką sytuacją, nie wiem. Moja
                                                > koleżanka urodziła dziecko które żyło 20 minut. Wiedziała, że nie przeżyje i mi
                                                > ała możliwość skorzystania z aborcji.
                                                > Chciała swoje dziecko zobaczyć i potrzymać na rękach choćby przez te 20 minut.
                                                > Jestem na nie dla przerywania ciąż bez poważnej przyczyny. Ja też byłam dziecki
                                                > em które żyło w piekle nie w domu. Ale mimo piekła kocham życie, jestem matce i
                                                > ojcu wdzięczna że to życie mi dali. Bo że więcej niż życie to raczej nie.

To co? Schodzisz już z tonu? Niby wiesz, niby rozumiesz, a jednak takie osądy wygłaszasz?
                                                Wiesz, też miałam piekło w domu. Niewyobrażalne. I nie jestem za nic wdzięczna ani mamusi ani tfuuu tatusiowi. Nie dali mi życia, tylko cierpienie.
                                                • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:08
                                                  Jakie osądy?
                                                  Zacytuj.
                                              • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 20:53
                                                Guano wiesz, nawet nie startuj do Maleficent bo guano wiesz o zyciu matek dzieci niepelnosprawnych, guano wiesz o kobietach gwalconych np przez mezow, guano wiesz o tym, ze nie kazda kobieta chce byc matka w ogole.
                                                • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:06

> Guano wiesz, nawet nie startuj do Maleficent bo guano wiesz o zyciu matek dziec
                                                  > i niepelnosprawnych, guano wiesz o kobietach gwalconych np przez mezow, guano w
                                                  > iesz o tym, ze nie kazda kobieta chce byc matka w ogole.
                                                  Dodam od siebie jeszcze córki gwałcone przez ojców, również te prawie/lub pełnoletnie. Każdą kobietę zgwałconą przez kogokolwiek, która nie ma ochoty tego dziecka wychowywać. Każdą kobietę, która ma już w domu dzieci i ich dobro jest ważniejsze. Każdą kobietę tak po prostu.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:10
                                                    Każdą kobietę która ma już w domu dzieci.
                                                    Przykre.
                                                    Że jedne mogą żyć a dla innych nie ma miejsca.
                                                    Nie, nie mówimy o ekstremalnych sytuacjach. O normalnych sytuacjach.
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:24

> Każdą kobietę która ma już w domu dzieci.
                                                    > Przykre.
                                                    > Że jedne mogą żyć a dla innych nie ma miejsca.
                                                    > Nie, nie mówimy o ekstremalnych sytuacjach. O normalnych sytuacjach.

No przykre. Jeśli kobieta ma w domu zdrowe dzieci i ciążę z wadą legalną, to myślę, że ma prawo usunąć legalnie i z godnością. Płód i tak umrze, kobieta może razem z nim. A przyszłość dzieci już urodzonych i osieroconych nie ma znaczenia? Albo takich, gdzie mama będzie leczyć traumę latami?
                                                    Bo tobie jest przykro....
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:27

> Przykre.
                                                    Jeszcze dodam, ZD nie jest ekstremalny, brak rączki i lub cokolwiek co wymaga drogiej rechabilitacji? Skazujesz to dziecko na cierpienie, całą rodzinę razem z nim. Państwo nie pomoże, na wszystkie zbiórki też nie starczy.
                                                    I drugie, nie masz jaj, żeby odnieść się do reszty moich postów? No szkoda...
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:36
                                                    Dziecko bez rączki, to żaden problem. Bez nogi, bez nóg i obu rąk też.
                                                    Czytam wyrywkowo, nie wiem do czego mam się odnieść.
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:39

> Dziecko bez rączki, to żaden problem. Bez nogi, bez nóg i obu rąk też.
                                                    > Czytam wyrywkowo, nie wiem do czego mam się odnieść.
                                                    O kurw....żaden problem.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:43
                                                    No a w czym problem? Ludzie bez rąk i nóg tańczą, mają dzieci, zdobywają medale olimpijskie, ich życie jest w porządku.
                                                    Czemu dyskryminujesz niepełnosprawnych? Czy w twoim świecie eutanazji poddaje się też czarnych, bezdomnych i brzydkich?
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:46
                                                    No może nie czułaby się nansilacj wychowywać takiego dziecka? Pomożesz jej w razie czego? Zapłacisz np za protezę? Wątpię. Morda pełna frazesów jk o płód chodzi. Jak się urodzi to kop w dupę i spier...
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:49

> No a w czym problem? Ludzie bez rąk i nóg tańczą, mają dzieci, zdobywają medale
                                                    > olimpijskie, ich życie jest w porządku.
                                                    > Czemu dyskryminujesz niepełnosprawnych? Czy w twoim świecie eutanazji poddaje s
                                                    > ię też czarnych, bezdomnych i brzydkich?
                                                    W niczym. Nie masz pojęcia o żadnej z niepełnosprawności. Takie dziecko trzeba rechabilitowac, zapewnić drogie protezy, bo te na nzf,to po latach czekania, sprawiają czesto ból. Potrzebne są pieniądze, biedna matka ich nie zapewni, nie da dziecku tyle, co powinna. Państwo nie pomoże. Ale ty pomożesz?
                                                    Nie uważam, że to że ktoś jest bez ręki, daje mi prawo do decyzji o jego życiu czy śmierci. Ja w ogóle nie chce podejmować takich decyzji, nie mam prawa. Ty też nie masz, a bardzo chcesz.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:08
                                                    Mam bardzo dużo pojęcia o niepełnosprawnych.
                                                    Tylko, że dla mnie to nie problem dziecko bez rąk i nóg, to ty dałaś argument, że dzieci z niepełnosprawnością to skazywanie rodziców na cierpienie. Miłość rodziców do dzieci góry przenosi. A świadczą o tym ludzie niepełnosprawni, którzy potrafia wspaniale się znaleźć w życiu, dzięki rodzicom.
                                                    Tym się różnimy, że ja kocham ludzi i życie i wiem, że ludzie mogą dać z siebie bardzo dużo dobrego i niepelnosprawnosć to nie koniec świata. Masz chyba dziecko niepełnosprawne?
                                                    Jeśli nie to zapytaj rodziców dzieci bez rąk i nóg czy ci rodzice życzą swoim dzieciom śmierci. Aby wyzwolić siebie i te dzieci od cierpienia. Które w twoim mniemaniu każdy rodzic dziecka bez rąk i nóg stale przeżywa.
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:11

> Mam bardzo dużo pojęcia o niepełnosprawnych.
                                                    > Tylko, że dla mnie to nie problem dziecko bez rąk i nóg, to ty dałaś argument,
                                                    > że dzieci z niepełnosprawnością to skazywanie rodziców na cierpienie. Miłość ro
                                                    > dziców do dzieci góry przenosi. A świadczą o tym ludzie niepełnosprawni, którzy
                                                    > potrafia wspaniale się znaleźć w życiu, dzięki rodzicom.
                                                    > Tym się różnimy, że ja kocham ludzi i życie i wiem, że ludzie mogą dać z siebie
                                                    > bardzo dużo dobrego i niepelnosprawnosć to nie koniec świata. Masz chyba dziec
                                                    > ko niepełnosprawne?
                                                    > Jeśli nie to zapytaj rodziców dzieci bez rąk i nóg czy ci rodzice życzą swoim d
                                                    > zieciom śmierci. Aby wyzwolić siebie i te dzieci od cierpienia. Które w twoim m
                                                    > niemaniu każdy rodzic dziecka bez rąk i nóg stale przeżywa.
                                                    Nie dość, że jesteś wyjątkowo podłą kreaturą to jeszcze czytać nie potrafisz ze zrozumieniem. Poćwicz trochę.
                                                  • arthwen Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:56

> No a w czym problem? Ludzie bez rąk i nóg tańczą, mają dzieci, zdobywają medale
                                                    > olimpijskie, ich życie jest w porządku.
                                                    > Czemu dyskryminujesz niepełnosprawnych? Czy w twoim świecie eutanazji poddaje s
                                                    > ię też czarnych, bezdomnych i brzydkich?

Tak? WSZYSCY ludzie bez rąk i nóg tańczą, mają dzieci, zdobywają medale i ich życie jest w porządku?
                                                    To może aputuj sobie ręce i nogi, będziesz szczęśliwsza.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:11
                                                    Nie wszyscy też z rękami i nogami są szczęśliwi. Więc widać szczęście nie zależy od rąk i nóg.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:34

> Przykre.

Wbij sobie wreszcie do zakutego łba że NIE TOBIE OCENIAĆ co jest ważne i gdzie przebiega ektremum. Jedynym o podstawowym powodem przerwania ciąży jest taki z że kobieta w tej ciąży nie chce być. To jest podstawowy i NAJWAŻNIEJSZY POWÓD. Kurwa, ile w robię pychy, pieprzonego samozadowolenia i pogardy dla innych.
                                              • cosmetic.wipes Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 20:56

> Nie wiem, co bym zrobiła w takiej sytuacji. Dziś mogę powiedzieć że urodziłabym
                                                > chore dziecko.

To konkretne dziecko nie było chore. Było trupem, któremu w imię religii tylko przedłużono bolesną agonię.
                                                • panipoczterdziestce [...] 02.10.22, 21:05
                                                  • cosmetic.wipes Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:10

> Ty też jesteś trupem. Wszak życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płcio
                                                    > wą.

Owszem, z tym, że ja mam mózg we właściwym miejscu, rączki i nóżki sprawne, więc nie cierpię. Gdybym jednak cierpieć zaczęła i nie było nadziei na poprawę, to chciałabym poddać się eutanazji. Której wy katole również jesteście przeciwni.
                                                    Takie to wasze miłosierdzie.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:33
                                                    Ale ja nie jestem katoliczką.
                                                    Uważam że eutanazja tylko w ostateczności, jak i aborcja. Nie czuję się kompetentna by decydować o czyimś życiu i śmierci. Dla mnie człowiek to świętość, kocham życie i ludzi. Życie jest piękne ma mnóstwo odcieni.
                                                    Nie odmawiam nikomu prawa do życia, nawet tym najbardziej chorym - starym, nienarodzonym. Nie uważam że za wszelką cenę należy skracać cierpienie, nikt nie dał nam prawa do decydowania o tym. Od przyzwolenia na śmierć w imię skracania cierpienia następny krok to może eutanazja bo człowiek brzydki albo niepełnosprawny. Albo uśpić dzieci z ADHD i autyzmem na przykład, po co mają się męczyć.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:36
                                                    Ależ właśnie czujesz cię kompetentna do decydowania o czyimś życiu. Popierając zakaz aborcji, piwperzajac się W CUDZE decyzje de facto decydujesz o CUDZYM ŻYCIU. Tylko nie chcesz za to wziąć odpowiedzialnosci. Tylko pieprzysz żałosne farmazony od których skóra się na dupie marszczy.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:40
                                                    Napisałam że wolno do kibla spuścić, ktoś ty napisał, że wara mi od tego że ktoś może sobie zawartość macicy do kibla wrzucić. Ja tylko odpowiadam że ja bym człowieka do kibla nie wrzuciła. Nie mogę decydować kto na żyć. W sytuacji ekstremalnej gdy no wiem że dziecko umrę po porodzie, prawdopodobnie urodziłabym. Na sto procent nie wiem, to sytuacja ekstremalna.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:44
                                                    Ja napisałam, że wara ci od CUDZEJ ciąży o, swojej decyduj di woli. Będę di upadłego bronić twojego prsws4do rodzenia nawet płodu bez czaszki. Będę di upadłego bronić twojego prawa do umierania z powodu sepsy jeśli nie będziesz cjciala usunąć ciąży. Ale od ciebie będę wymagać abyś nie ważyła się wtrącać w życie innych kobiet i ocenaic, komentować i w ogóle odnosić się do ich decuzji o aborcji. Rozumiesz? Nie masz do tego prawa. Nikt nie ma. Jedynym dobrym powodem do usuniexoa ciąży jest ten że kobieta tej ciąży kontynuować nie chce. Koniec i kropka.
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:38

> Ale ja nie jestem katoliczką.
                                                    > Uważam że eutanazja tylko w ostateczności, jak i aborcja. Nie czuję się kompete
                                                    > ntna by decydować o czyimś życiu i śmierci. Dla mnie człowiek to świętość, koch
                                                    > am życie i ludzi. Życie jest piękne ma mnóstwo odcieni.
                                                    > Nie odmawiam nikomu prawa do życia, nawet tym najbardziej chorym - starym, nien
                                                    > arodzonym. Nie uważam że za wszelką cenę należy skracać cierpienie, nikt nie da
                                                    > ł nam prawa do decydowania o tym. Od przyzwolenia na śmierć w imię skracania ci
                                                    > erpienia następny krok to może eutanazja bo człowiek brzydki albo niepełnospraw
                                                    > ny. Albo uśpić dzieci z ADHD i autyzmem na przykład, po co mają się męczyć.
                                                    Od tych dzieci się od.pieprz.
                                                    Nie jesteś kompetentna, żeby decydować o życiu........(nie chce mi się cytować)......a mimo to dajesz sobie prawo do decyzji o życiu KOBIET.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 21:55
                                                    Przecież piszę, że każdy może do kibla spuścić. Tylko że dla mnie to bydło tak robi. Ja tego nie zrobię. Dla mnie człowiek to świętość na każdym etapie.
                                                    Nie mówię o sytuacji ekstremalnej. Szczerze to płakać się chce zarówno nad tą 12 latka w ciąży jak i nad dzieckiem, które nigdy się nie narodzi, nie dane mu będzie kochać, śmiać się, poznawać świat.
                                                    Są to okropne straszne potworne rzeczy, to zło wcielone i brak słów. Nie umiałabym tej kwestii moralnej rozstrzygnąć. Usunięcie ciąży też nie rozwiąże problemu gwałtu na 12 latce, stało się. To za trudne rzeczy dla mnie. Nie jestem alfą i omegą jak inni, którzy tu wypowiadają się w tak radykalny sposób. To są straszne rzeczy.
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:03

> Przecież piszę, że każdy może do kibla spuścić. Tylko że dla mnie to bydło tak
                                                    > robi. Ja tego nie zrobię. Dla mnie człowiek to świętość na każdym etapie.
                                                    > Nie mówię o sytuacji ekstremalnej. Szczerze to płakać się chce zarówno nad tą 1
                                                    > 2 latka w ciąży jak i nad dzieckiem, które nigdy się nie narodzi, nie dane mu b
                                                    > ędzie kochać, śmiać się, poznawać świat.
                                                    > Są to okropne straszne potworne rzeczy, to zło wcielone i brak słów. Nie umiał
                                                    > abym tej kwestii moralnej rozstrzygnąć. Usunięcie ciąży też nie rozwiąże proble
                                                    > mu gwałtu na 12 latce, stało się. To za trudne rzeczy dla mnie. Nie jestem alfą
                                                    > i omegą jak inni, którzy tu wypowiadają się w tak radykalny sposób. To są stra
                                                    > szne rzeczy.
                                                    STAŁO SIĘ????!!!!!!!
                                                  • iwles Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:04
                                                    "Tylko że dla mnie to bydło tak robi"

Bydłem jest każdy, kto narzuca swoje poglądy innym. Ja się do twoich ciąż nie mieszam, więc i ty się od moich odp....dol.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:14
                                                    Ale my nie mówimy o ciąży. Mówimy i wyrzucaniu ludzi do kibla.
                                                    Jestem na nie.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:21

> Ale my nie mówimy o ciąży. Mówimy i wyrzucaniu ludzi do kibla.
                                                    > Jestem na nie.

Może Ci się rzeczywistość nie podobać ale aborcja farmakologiczna tak właśnie wygląda kotku. Ciąża spływa do sedesu. W tej chwili w Polsce co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście kobiet robi sobie właśnie aborcję 🤣. Z powodu iż nie chcą być w ciąży. Bydłem jesteś ty. Bydłem i dnem mentalnym. Bo śmiesz wpieprzać się z ocenami w życie innych kobiet.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:29
                                                    Oceniam to zjawisko negatywnie. Dla mnie to nie jest zachowanie akceptowalne. Dla mnie to robi tak bydło. Daję sobie prawo do oceny. Po to jestem człowiekiem, żeby myśleć i oceniać, co jest dobre a co złe i kierować się tym co dobre.
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:35

> Oceniam to zjawisko negatywnie. Dla mnie to nie jest zachowanie akceptowalne. D
                                                    > la mnie to robi tak bydło. Daję sobie prawo do oceny. Po to jestem człowiekiem,
                                                    > żeby myśleć i oceniać, co jest dobre a co złe i kierować się tym co dobre.
                                                    To zacznij myśleć zanim napiszesz następny post.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:37
                                                    Czyli aborcję robi sobie bydło tak?
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 23:39
                                                    Czyli jestes bydlem bo taka zygote w ciagu swojego zycia moglas nieswiadomie wydalic wraz z miesiaczka, spuscic w toalecie lub wyrzucic do smietnika wraz z podpaska. Jestes taka tepa czy nie wiesz, ze kobiety czesto traca wczesne ciaze nawet nie wiedzac, ze w niej byly. Ot, bardziej niz zazwyczaj obfita i bolesna miesiaczka. I co, jak ci z ta wiedza teraz? Nie powinnas, jako obronczyni zycia robic profilaktycznie co miesiac testu ciazowego? Jak sie czujesz jako potencjalna morderczyni, ktora spuscila synka lub coreczke w toalecie?
                                                  • dramatika Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:23
                                                    iwles napisała:

> Bydłem jest każdy, kto narzuca swoje poglądy innym.

Prawo człowieka do życia nie jest "poglądem".
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:29
                                                    dramatika napisał(a):

> iwles napisała:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Bydłem jest każdy, kto narzuca swoje poglądy innym.
                                                    >
                                                    > Prawo człowieka do życia nie jest "poglądem".

No to jak dramatik? Piszemy tę ustawę o oddawaniu krwi pod przymusem? Bo ciągle nie odpowiedziałaś
                                                  • iwles Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:30
                                                    dramatika napisał(a):

> Prawo człowieka do życia nie jest "poglądem".

I tak w kółko będziemy krążyć wokół definicji "czlowieka"?
                                                    Przyjmij do wiadomości, że twoja osobista definicja jest tylko i wyłącznie twoim poglądem.

• dramatika Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:41
                                                    iwles napisała:

> I tak w kółko będziemy krążyć wokół definicji "czlowieka"?

Tak, bo to jest kluczowe w kwestii aborcji. Nic innego nie ma żadnego znaczenia.

> Przyjmij do wiadomości, że twoja osobista definicja jest tylko i wyłącznie twoi
                                                    > m poglądem.

Nie chodzi o to, ze ja mam jakąś osobistą definicję. Chodzi o to, że nie ma przyjętej żadnej definicji. Co jest kuriozalne, bo mamy zdefiniowane i opisane prawa człowieka, ale nie wiemy, kim jest człowiek. Nieprzypadkowo, oczywiście smile
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:45
                                                    dramatika napisał(a):

> iwles napisała:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > I tak w kółko będziemy krążyć wokół definicji "czlowieka"?
                                                    >
                                                    > Tak, bo to jest kluczowe w kwestii aborcji. Nic innego nie ma żadnego znaczenia
                                                    > .
                                                    >
                                                    > > Przyjmij do wiadomości, że twoja osobista definicja jest tylko i wyłączni
                                                    > e twoi
                                                    > > m poglądem.
                                                    >
                                                    > Nie chodzi o to, ze ja mam jakąś osobistą definicję. Chodzi o to, że nie ma prz
                                                    > yjętej żadnej definicji. Co jest kuriozalne, bo mamy zdefiniowane i opis
                                                    > ane prawa człowieka, ale nie wiemy, kim jest człowiek. Nieprzypadkowo, oczywiśc
                                                    > ie smile
                                                    Nie musisz się martwić, ciebie tą definicja i tak by nie dotyczyła.
                                                  • dramatika Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:48
                                                    maleficent6 napisała:

> Nie musisz się martwić, ciebie tą definicja i tak by nie dotyczyła.

O to też między innymi chodzi. Dzisiaj - dzięki braku definicji człowieka - wykluczacie płody, a jutro wykluczycie ludzi, którzy z jakichś względów wam nie odpowiadają.
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 23:01
                                                    dramatika napisał(a):

> maleficent6 napisała:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Nie musisz się martwić, ciebie tą definicja i tak by nie dotyczyła.
                                                    >
                                                    > O to też między innymi chodzi. Dzisiaj - dzięki braku definicji człowieka - wyk
                                                    > luczacie płody, a jutro wykluczycie ludzi, którzy z jakichś względów wam nie od
                                                    > powiadają.
                                                    Gwiazdeczko, nie masz odruchów ludzkich, nie mam więc pewności, że jesteś człowiekiem. Ale nie martw się. Jak meduza przetrwała bez mózgu tyle tysięcy lat, to tobie podobni też niestety przetrwają...
                                                  • snajper55 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 08:12
                                                    dramatika napisał(a):

> O to też między innymi chodzi. Dzisiaj - dzięki braku definicji człowieka - wyk
                                                    > luczacie płody, a jutro wykluczycie ludzi, którzy z jakichś względów wam nie od
                                                    > powiadają.

Jak to - brak definicji czlowieka? Przecież jest mnóstwo decinicji czlowieka. Jeszcze ci mało?

S.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 23:06
                                                    Dramatik czy, ty w końcu możesz odpowiedzieć na pytanie o to oddawanie krwi? Można zmuszać do tego czy nie? Bo wiesz, bez krwi życia nie ma, a każdy ma prawo do życia. Więc jak będzie? Zmuszamy do oddawania krwi?
                                                  • dramatika [...] 02.10.22, 23:10
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 23:14
                                                    paskudek1 napisała:

> Dramatik czy, ty w końcu możesz odpowiedzieć na pytanie o to oddawanie krwi? Mo
                                                    > żna zmuszać do tego czy nie? Bo wiesz, bez krwi życia nie ma, a każdy ma prawo
                                                    > do życia. Więc jak będzie? Zmuszamy do oddawania krwi?
                                                    >
                                                    I nerki! Mamy dwie, może dramatis odda jedną? Dałby dobry przykład w swoim...ekhem.... środowisku.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 23:36
                                                    Patrz, nawet nie zdążyłam przexyyac4co odpowiedziała 🤣. Oj będę dobra pani i nerek się czepiać nie będę. Ale taki szpik można oddać też bez problemu. To jak, robimy narodowy bank dawców szpiku? Oczywiście przymusowy. Nie ma że nie chce, jest zgodność, są warunki musi oddać szpik. W końcu życie podobno jest najwyższą wartością czyż nie? A nerki, oczka i takie tam po śmierci. Bez prawa odmowy 🤣🤣🤣
                                                  • dramatika [...] 02.10.22, 23:56
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 00:03
                                                    Słoneczko, uwierz mi że jestem ostatnią osobą, cktoea zgłosi twój post przeciwko mnie 🤣🤣. Pisz pisz dalej. Ni to jak, kiedy zgłaszamy projekt o, tej krwi? Zła jestem że mu wycięli tamtą odpowiedź. Ty myślisz że ja tu kurwa siedzę i co, sekunda sprawdzam co napisałaś? Nie pochlebiaj sobie tłuczku, mam ciekawsze zajęcia w życiu. Ale co do tej krwi to określ się w końcu. Idziemy na całość? Piszemy projekt o przymusie?
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 00:04
                                                    dramatika napisał(a):

> paskudek1 napisała:
                                                    >
                                                    > > Patrz, nawet nie zdążyłam
                                                    >
                                                    > Buahahaha big_grin
                                                    > Spłakałaś się jak dziecko, że ludzie w internetach się brzydko do ciebie odnosz
                                                    > ą. Menelica hipokrytka smile

Od lat to samo, dramatis.....idź lepiej spać, bo rano mama nakrzyczy, jak się spóźnisz do szkoły.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 00:06
                                                    Meleficent a co ona tam napisała wcześniej że ją wycięli? 🤣🤣🤣
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 00:10
                                                    paskudek1 napisała:

> Meleficent a co ona tam napisała wcześniej że ją wycięli? 🤣🤣🤣
                                                    >
                                                    Cały czas to samo określenie patologii, jak niżej w tym wątku już kilka razy. Nic nie straciłaś.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 00:17
                                                    Swoją drogą ciekawe czemu akurat pomysł przymusowego oddawania krwi wzbudził w niej takie złe emocje? Czemu uznała to za patologię?
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 00:20
                                                    Ja tylko w kwestii formalnej: to facet.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 06:33

> Ja tylko w kwestii formalnej: to facet.

Być może ale przywykłam już podać w formie żeńskiej. Tyle lat 🤣🤣🤣
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 07:00
                                                    paskudek1 napisała:

> Swoją drogą ciekawe czemu akurat pomysł przymusowego oddawania krwi wzbudził w
                                                    > niej takie złe emocje? Czemu uznała to za patologię?
                                                    >
                                                    Może Jehowy?
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 07:05
                                                    O właśnie, przypomniałaś mi o Jehowych 🤣🤣. Ich oczywiście ten przymus dotyczyłby tak samo. Co tam religia. Skoro można niewierzacej zakazać aborcji bo ktoś inny wierzy..
                                                    No to jak szanowni obrońcy życia, piszemy ustawę? Dramatik, panipoczterdziestce, i jeszcze kilka innych...
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 00:05
                                                    Aa, i zwróć uwagę słonko że za życia dawcy to ja się czepiam wyłącznie tych tkanek, które można oddać bez szkody dla zdrowia. Ponadto uważam że lekarz powinien się wypowiedzieć czy można być tym dawcą. Ty szujo taka łaskawa nie jesteś, jesteś za zakazem aborcji bez dyskusji. Nie ma że jakieś warunki. Skoro każde życie jest ważne to bądź konsekwentna. Bo to jak? Idziesz na to?
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 00:18
                                                    Wlasnie! Skoro nie wolno zabijac niewinnych zygot to czemu zygota powstala w wyniku gwaltu lub kazirodztwa jest gorsza od tej, ktora sie poczela w wyniku 'rozkladania nog na prawo i lewo'? Jakze to tak?! To wazne jest to zycie czy nie?! I dlaczego zygota, ktora moze spowodowac smierc inkubatora* ma byc zamordowana? Winna ona czemus?

W kwestii definicji:

Kobieta wedlug dramatluka i dewoty po czterdziestce (czytane glosem K.Czubowny) : organizm zlozony z macicy i narzadow towarzyszacych, inkubator niezdolny do podjecia swiadomego wyboru w kwestii wlasnego zdrowia reprodukcyjnego.
                                                  • evening.vibes [...] 03.10.22, 07:32
                                                  • cosmetic.wipes Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:05

Ale masz równie popieprzone priorytety.

> Uważam że eutanazja tylko w ostateczności, jak i aborcja.

W odniesieniu do siebie czy społeczeństwa? No i podaj definicję ostateczności.

> Życie jest piękne ma mnóstwo odcieni.

Dla jednych jest, dla innych nie, a niektórzy w ogóle nie mają takiego dylematu, bo ich uszkodzone mózgi nie są w stanie przetworzyć tak abstrakcyjnego zagadnienia.

> Nie uważam że za wszelką cenę należy skracać cierpienie, nikt nie da

To sobie nie skracaj cierpienia jak już cię dopadnie.

> Od przyzwolenia na śmierć w imię skracania ci
                                                    > erpienia następny krok to może eutanazja bo człowiek brzydki albo niepełnospraw
                                                    > ny.

Od zakazu aborcji tylko krok do uśmiercania ciężarnych kobiet, co już się dzieje w tym kraju niestety.

> Albo uśpić dzieci z ADHD i autyzmem na przykład, po co mają się męczyć.

Zacytuj kto w tym wątku pisał o zabijaniu dzieci?
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 02.10.22, 22:16
                                                    No przecież, że do mnie się doje.bala.
                                                    (Mam nadzieję, że nie powielam, ale coś mi forum szwankuje).
                                                  • snajper55 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 08:20

> Uważam że eutanazja tylko w ostateczności, jak i aborcja. Nie czuję się kompete
                                                    > ntna by decydować o czyimś życiu i śmierci.

Ależ chcesz decydować o cudzym życiu i śmierci, gdyż piszesz ze eutanazja to tylko w ostateczności. Jakim prawem chcesz ograniczać innym prawo do eutanazji?

S.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 12:20
                                                    Niech każdy robi jak uważa, ja uważam tak jak napisałam, że eutanazja tylko w ostateczności. Nie wiem jakie miałyby to być sytuacje. Widziałam kobietę około 80 taki, która miała już sine ręce nogi, wyglądało jakby nerki przestały już pracować, ale odratowała się. Rodzina przychodziła myła, karmiła głaskała. Wzięli ja do domu. Ta kobieta nie prosiła o eutanazję.
                                                    O ostatni zastrzyk proszą czasem znerwicowane całkiem zdrowe osoby, którym najmniejszy ból odbiera rozum że strachu.
                                                    Eutanazja może gdy za pacjenta żyje tylko i wyłącznie aparatura, a i to nie wiem. Nie rozstrzygne tego.
                                                    Nie wiecie też czy dzieci które nie mówią są roślinami nie chcą żyć. To wam się wydaje że po co żyć w takim stanie, ale dopóki się tego nie doświadczy to się nie wie. Dlaczego chore dziecko nie prosi o śmierć? Chce żyć u taka prawda.
                                                    Czy ktoś z was tu obecnych żałuje że żyje? Przecież nawet ludzie którzy przeżyli piekło chcą żyć. Wola życia jest w człowieku ogromna.
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 12:29
                                                    No to stan sie roslina i doswiadcz. Amputuj sobie nozki i napisz nam jak jest bosko. Poza tym, skoro 'niech kazdy robi, jak uwaza' to co ci do prawa do aborcji, eutanazji, in vitro? Nie widzisz, ze sama sobie zaprzeczasz?
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:13
                                                    Ja uważam jak uważam a niech każdy robi jak chce. Dla mnie spuszczenie człowieka w kiblu to zło i robi tak bydlę bez uczuć. Życie bez rąk i nóg to nie koniec świata z tego co widzę.
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:14
                                                    Uważasz jak uważasz a jednoczenie dajesz sobie prawo do oceny i wyzywasz ludzi od bydła. Jakim prawem?
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:20
                                                    No bo dla mnie to bydło. Tak ludzie nie robią zdrowi na umyśle. Kto normalny spuszcza celowo człowieka w kiblu?
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:29
                                                    Słuchaj ograniczona dewotko, może Ci się świat nie podobać ale aborcja farmakologiczna, czyli taka która obecnie jest nejczesciej wykonywana w Polsce kończy się właśnie wywaleniem płodu. W sumie to nie wiem czy bezpośrednio do sedesu czy najpierw się sprawdza czu wszystko wyszło. Muszę poczytać. Ale zapewniam Cię że kobieta w niechcianej ciąży żadnego pogrzebu temu czemuś co wydali nie będzie robić. Więc największe prawdopodobieństwo jest takie że spuści w sedesie. I nie robi tego żadne bydło tylko zwyczajnie, kobieta która NIE CHCE BYĆ DALEJ W CIĄŻY.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:55
                                                    Kobieta bydlę. Po prostu tak to widzę. Zdrowa będąca w związku a nawet samotna bzykala się, zaszła w ciążę to chyba wie że seks może skutkować ciąża. Nie przemawia do mnie spuszczanie dzieci w kiblu. No nie przekonasz mnie że to jest ok. To jest okropne po prostu.
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:12
                                                    Aaaa...o ten seks ci chodzi co? Miala przyjemnosc, niech cierpi, nie?
                                                  • paskudek1 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:31
                                                    Czyli znowu uprawiała seks niech ponosi konsekwencje. Klasyka gatunku. Ciąża jako KARA ZA SEKS kobiety. Nic nowego.
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:38
                                                    No nie? Jakos panow sie za seks nie kara.
                                                  • mia_mia Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:01
                                                    Dziewczyna z łóżka obok miała z 16-17, bydłem to był lekarz, który jej powiedział, że jak się kurwiła to niech teraz cierpi. Ja miałam prawie 20 lat i niedoszły ojciec był starszy i był prawnikiem, adwokatem i prezesem adwokackich samorządów. Nie jesteś prawdziwa, a jak jesteś to nie jesteś normalna.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:11
                                                    Za bardzo niegrzecznie jej odpowiedział ale prawdę powiedział. To po pierwsze. Po drugie żaden lekarz tak nie powie do pacjentki, a jeśli już zdarzyłoby się, to ty tego byś nie usłyszała. Kłamiesz jak z nut. Aby pasowało to twojego ideolo.
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:14
                                                    Dziewczyna poronila a ty uwazasz, ze lekarz mowiac, ze sie kurwila powiedzial prawde? Ale jestes obrzydliwa.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:28
                                                    A gdzie napisane że poroniła bo nie widzę
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:31
                                                    To sobie okulary spraw, wulgarny babsztylu.
                                                  • arthwen Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:17

> Za bardzo niegrzecznie jej odpowiedział ale prawdę powiedział. To po pierwsze.
                                                    > Po drugie żaden lekarz tak nie powie do pacjentki, a jeśli już zdarzyłoby się,
                                                    > to ty tego byś nie usłyszała. Kłamiesz jak z nut. Aby pasowało to twojego ideol
                                                    > o.
                                                    Idziesz na rekord w obnażaniu własnej głupoty, czy jakieś inne wyzwanie spróbujesz uskuteczniać?
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:30
                                                    Ja pieprzę 🤮
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:33

> Za bardzo niegrzecznie jej odpowiedział ale prawdę powiedział. To po pierwsze.
                                                    > Po drugie żaden lekarz tak nie powie do pacjentki, a jeśli już zdarzyłoby się,
                                                    > to ty tego byś nie usłyszała. Kłamiesz jak z nut. Aby pasowało to twojego ideol
                                                    > o.
                                                    Nieeee, lekarze są święci po prostu.
                                                    Mi w trakcie szycia po porodzie powiedział, że jak mnie dupa swędziała to teraz poboli. Nie byłam 16latka tylko dobrze dorosłą kobietą, nawet nie pierwiastką.

Jesteś obrzydliwa. Dla ciebie każda kobieta, która współżyje to bydło, urwa i co jeszcze? Masz naprawdę sporo do przepracowania w tej swojej kopule.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 14:52
                                                    I co z tym zrobiłaś, że tak się do ciebie odezwał?
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 15:16

> I co z tym zrobiłaś, że tak się do ciebie odezwał?
                                                    To co powinnam.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 15:35
                                                    Czyli nic jak 90 proc pacjentów.
                                                    Na forum szczeka a doktora po rączkach całuje 😀
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 15:43
                                                    Ulżyło?
                                                  • mia_mia Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 16:07
                                                    Tak prawie 25 lat temu lekarze byli dyskretni bardziej niż dziśsmile Ja byłam niewiele starsza od tej dziewczyny, ale ojcem dziecka był dość znany adwokat, więc i inne zasady, przy czym wcale nie fajne. W moim przypadku interweniowała matka patrona ojca dziecka, ginekolożka, tamta dziewczyna na 100% nie miała takich możliwości.
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:16
                                                    Alez tlumacze ci, dewoto ograniczona, ze nie raz , nie dwa moglas spuscic w kiblu wlasne dziecie.
                                                  • panipoczterdziestce Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:18
                                                    Ale niechcący to nie to samo co specjalnie. Poza tym nigdy nie miałam takiej sytuacji prawdopodobnie.
                                                  • melisananosferatu Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:24
                                                    A skad wiesz? Robilas testy co miesiac?
                                                  • maleficent6 Re: Rejestr ciąż 03.10.22, 13:30

> Ale niechcący to nie to samo co specjalnie. Poza tym nigdy nie miałam takiej sy
                                                    > tuacji prawdopodobnie.
                                                    O kurw....ciebie jak zwykle to nie dotyczy.