Dodaj do ulubionych

Dobra impreza

28.10.22, 22:34
Sytuacja wyglada tak: ktoś za mocno zapił i zasnął w toalecie w knajpie. Obudził się kilka godzin później i knajpa była zamknięta a godzina 6 rano. Zadzwonił do właściciela, wziął numer z neta a ten zaczął grozić, ze zadzwoni na policję i osobnik będzie karany za włamanie i będzie obciążony kosztami bo teraz właściciel musi wysłać pracownika aby knajpę otworzył i dodatkowo za to zapłacić.
Czy właściciel knajpy może wezwać policję i osobnik będzie karany?
Finansowo oczywiście nie moze wg uznania kogoś karać ale co z policja?
Miał ktoś takie zdarzenie?
Obserwuj wątek
    • memphis90 Re: Dobra impreza 28.10.22, 22:38
      Jest 22.34 Ta policja wciąż nie dojechała od 6 rano?
    • alpepe Re: Dobra impreza 28.10.22, 22:50
      Nie, nie zasypiamy pijane na kiblach, czy swoich czy obcych.
    • aglibaba Re: Dobra impreza 28.10.22, 22:54
      Ludziom to jednak odwala...
      Ślady włamania są czy nie? No właśnie. Odpowiedziałabym szefowi klubu, że pozwę go o porwanie i pozbawienie wolności.
      • daniela34 Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:05
        Jeden i drugi pomysł jest wyrazem niezwykle kreatywnego podejścia do kodeksu karnego. Coś jak dekonstrukcja zupy pomidorowej z makaronem w nowatorskiej restauracji- zamawiamy dekonstrukcję zupy, dostajemy ravioli z farszem z suszonych pomidorów.
        • gama2003 Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:22
          Mnie dziwi, że nikt przed zamknięciem ( jak rozumiem imprezowni ) nie sprawdził wszystkich pomieszczeń. Na okoliczność właśnie taką, jak wydarzenie startowe.

Swoją drogą to taki proces o pozbawienie wolności bylby fajny. No bo wbrew woli to było ? czy właśnie danie spokoju niewinnie śpiącemu, szkoda budzić, tak słodko spał.
          Albo - niech ma za swoje, jak obudzi się w ciemnościach obcych, to się przerazi i nauczka będzie.
          Oj dużo zabawy by mogło być.
          Bo włamanie to jak ? Włamanie przez zaspanie ? Sprytnie kimnął, żeby samotnie degustować ? Albo i nie płacić wczesniejszego rachunku ?

• daniela34 Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:47
            Włamanie przez zaniechanie opuszczenie toalety 😃😃😃
            • gama2003 Re: Dobra impreza 29.10.22, 00:12
              Utrata świadomości przedłuża pobyt gości ☺
              • daniela34 Re: Dobra impreza 29.10.22, 00:21
                😀😀😀
              • ponis1990 Re: Dobra impreza 29.10.22, 05:28
                Haha, mogłoby to wisieć w formie tabliczek nad barem w knajpach ;p
        • aglibaba Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:57
          Czyli jednak minęłam się z powołaniem... Cóż, na argument z dupy stosuję argumenty z jeszcze większej dupy. Mogłabym podejść jeszcze kreatywnie do prawa pracy (niedopełnienie obowiązków pracowniczych - nie sprawdzają, nie sprzątają vs. nadgodziny), ale nie czas po temu. Szef klubu obwiniający, bo koniec końców sam będzie się musiał ruszyć.
    • magdallenac Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:01
      Nie zdarzyło i nie zdarzy mi się tak nawalić w knajpie, aby zaliczyć zgona w kiblu…Ale uruchomiłam wyobraźnię i zakładam, że mogłoby dojść do sytuacji, kiedy ktoś np. zemdleje w łazience. Przecież toalety przed włączeniem alarmu i zamknięciem knajpy powinny być po pierwsze posprzątane, a po drugie sprawdzone przez jakiegoś managera! Gdybym była na miejscu osoby, która obudziła się w zamkniętej knajpie, to właściciela zrypałabym na czym świat stoi. I tak, niech wzywa policję.
    • borsuczyca.klusek Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:07
      W klubie, w którym pracowałam za czasów studenckich mieliśmy podobną sytuację. Facet został normalnie wypuszczony i nikt do nikogo nie żywił żadnych pretensji. Przy czym nie wiem kto był bardziej zesrany pracownicy zmiany, którzy ominęli zgona pod stołem czy sam gość, gdy obudził się sam w kompletnej ciemności.
    • panna.nasturcja Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:17
      Na pewno może wezwać policję skoro ktoś nielegalnie przebywa jego zamkniętej firmie.
      A czy będzie karany mandatem to pojęcia nie mam.
      • memphis90 Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:23
        Oczywiście, ze nie będzie żadnego mandatu, co Ty w ogole wymyślasz? chyba, ze dla pana właściciela. Jeśli ktoś Cię zamknie na klucz w „swojej firmie”, nie upewniwszy się, ze wszyscy klienci opuścili lokal, to niby jakie miałby mieć podstawy do wzywania policji…?
      • jednoraz0w0 Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:24
        No ale sam go tam zamknął… inna sprawa, ze na ogół zamki da się otworzyć od środka bez klucza, nie?
      • daniela34 Re: Dobra impreza 29.10.22, 00:07
        Nie będzie mandatu i dla Pana właściciela lepiej, żeby jednak policji nie wzywał, bo ryzykuje, że zostsnue ukarany za nieuzasadnione wezwanie służb. Pan nie przebywał nielegalnie skoro został zamknięty i nie mógł opuścić lokalu.
        • panna.nasturcja Re: Dobra impreza 29.10.22, 03:14
          Pod warunkiem, że pan mówi prawdę.
          • memphis90 Re: Dobra impreza 29.10.22, 13:57
            A co - wszedł na wlam i zadzwonil do właściciela…?
          • daniela34 Re: Dobra impreza 29.10.22, 17:17
            panna.nasturcja napisał(a):

> Pod warunkiem, że pan mówi prawdę.

Oczywiście, z tym że raczej mało prawdopodobne jest, by się włamał i zamknął od środka, gdyż...po co?
    • jednoraz0w0 Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:23
      Ale ze jak, typ ma płacić pracownikowi za to, że on nie dopełnił swoich obowiązków i nie ogarnął łazienki przed zamknięciem?
    • nicknachwile79 Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:24
      Nie, nie będzie karany, z jakiej paki?
    • zuzanna_a Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:46
      Najlatwiej odwrocic kota ogonem, tj zadzwonic na policje ze zanek nie dzialal, pomoc nie nadchodzila i zostalo sie zamknietym w knajpie, o glodzie i bez wody, jeszcze w kiblu. Uszczerbek na zdrowiu maly, ale na psychice? Ogromny smile
      Cyk, zalatwione.
      • kamin Re: Dobra impreza 29.10.22, 06:09
        W kiblu na ogół woda jest smile
    • trampki_w_kwiatki Re: Dobra impreza 28.10.22, 23:51
      Ten wątek spowodował u mnie smutek, gdyż albowiem zrozumiałam, że jednak w życiu nie byłam na dobrej imprezie sad
      • jednoraz0w0 Re: Dobra impreza 29.10.22, 00:12
        Ja byłam na takiej, gdzie nad ranem się okazało, ze cały czas oprócz barmana był obecny właściciel tyle, ze zaliczył zgon za barem przed naszym przyjściem i nikt nie wiedział ze on tam jest dopóki o świcie się nie wyłonił
      • borsuczyca.klusek Re: Dobra impreza 29.10.22, 00:13
        Może jeszcze wszystko przed tobą 😉
      • daniela34 Re: Dobra impreza 29.10.22, 00:19
        Nooo. Ja żałuję, że nie mam już zajęć ze studentami. To by był taki fajny materiał, żeby im przekazać, że
        A) że nie ma takiego przestępstwa jak "włamanie"- jest kradzież z włamaniem, ale pan niczego nie ukradł- no chyba że z nudów odkręciła muszlę
        B) że naruszenie miru domowego, też nie chwyci, bo pan zaniechał co prawda opuszczenia przybytku, gdzie król piechotą chodził, ale zaniechał, bo zapadł w sen, czyli co mamy, drodzy studenci? MAMY BRAK CZYNU!

Potem jeszcze tylko trzeba wytłumaczyć, że skoro pan właściciel doskonale znał okoliczności, gdyż pan zasiadujacy muszlę zadzwonił doń z prośbą o ratunek, to policję wezwał ze złośliwości lub swawoli, jako rzecze kodeks wykroczeń

Prawo karne sensu largo jest takie fajne!
        • gama2003 Re: Dobra impreza 29.10.22, 00:21
          Czy faktycznie w kodeksie jest swawola jako czyn ? 😀
          • daniela34 Re: Dobra impreza 29.10.22, 00:31
            Niestety, w tej chwili już nie smile troszkę zmodernizowali kodeks wykroczeń. Jak mialam zajęcia ze studentami to art.66 KW brzmiał

"Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”.  

Teraz jest bardziej nudny:
            1. Kto:
            1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
            2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego
            – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.
            • memphis90 Re: Dobra impreza 29.10.22, 14:02
              Tak sobie myślę, ze mógłby ktoś dokonać takiej translacji z prawniczego na ludzki. Jak kiedyś Biblię z łaciny na język mas. Byłoby wesoło. I wreszcie zrozumiale.

Kto będąc wrednym ch..jem lub „zabawnym inaczej” kretynem zawraca bez potrzeby d… policji tudzież innym potrzebnym służbom, zapłaci 1500zl kary albo dostanie odsiadkę. Amen.
              • trampki_w_kwiatki Re: Dobra impreza 29.10.22, 17:18
                Kurczę, w sumie dobrze Ci poszedł ten przekład!
                Ale ta wersja ze swawolą też była niczego sobie.
        • aglibaba Re: Dobra impreza 29.10.22, 00:22
          Mir klubowy...
          • iwoniaw Re: Dobra impreza 29.10.22, 20:02
            aglibaba napisała:

> Mir klubowy...

Przeczytalam "mir kiblowy" - w sumie tez pasuje.
      • gama2003 Re: Dobra impreza 29.10.22, 00:20
        Też nie byłam.
        A w toalecie zatrzasnęłam się we własnym domu. Byłam tego dnia sama a dwuletni syn u dziadków. Na wielkie szczęście.
        Telefon został w łóżku i mój bardzo madry pies próbował odebrać ( pościel była rozkopana a poduszki na podlodze)

Nie ma od tego czasu mowy bym poszła tamże bez telefonu. Mowy nie ma. I wszystkim z serca radzę.
        Pijany pan z opowieści startowej bez telefonu w niewoli by powiedział dłużej.
      • katiemorag Re: Dobra impreza 29.10.22, 17:11
        Wszystko przed Tobą. Prywatna impreza firmowa ludzi po 40- tce.
        • trampki_w_kwiatki Re: Dobra impreza 29.10.22, 17:20
          Eee, dopiero wróciłam z gigantycznego wyjazdu firmowego i też się żadne cuda nie działy. Było grzecznie jak w kole naukowym studentów matematyki. Czy coś.
    • chebellacosa92 Re: Dobra impreza 29.10.22, 05:25
      I bardzo dobrze, niech właściciel wzywa policję, każe płacić - nienawidzę pijaków.
      • kamin Re: Dobra impreza 29.10.22, 06:16
        Picie alkoholu jest legalne i nie można z tego powodu wzywać policji do lokalu, który ów alkohol sprzedaje smile smile
        Zawiniła obsługa lokalu, więc niech się pofatyguje i pana wypuści.
      • jednoraz0w0 Re: Dobra impreza 29.10.22, 14:02
        chebellacosa92 napisała:

> I bardzo dobrze, niech właściciel wzywa policję, każe płacić - nienawidzę pijak
        > ów.

Ale po pierwsze nie zakładasz w związku z tym baru z alkoholem, nie? Po drugie, właściciel ma wzywać psy bo ty nienawidzisz pijaków?
      • trampki_w_kwiatki Re: Dobra impreza 29.10.22, 17:20
        No ale właściwie to za co ma zapłacić?
    • aqua48 Re: Dobra impreza 29.10.22, 14:11
      Moja koleżanka tak starannie i szczegółowo oglądała wystawę w muzeum, że została w nim zamknięta. Na szczęście czekał na nią na zewnątrz mąż, który szybko zainterweniował i nie musiała tam nocować ani też nie podejrzewano jej o specjalne pozostanie aby nocą potajemnie wynosić eksponaty..
      A mój osobisty syn jako nastolatek na wycieczce z liceum utknął w Rzymie w jakimś muzeum (nie pamiętam czy nie w Watykanie) w toalecie, która się zacięła. Koledzy sobie poszli, na szczęście miał do któregoś telefon i po niego wrócili, ale był problem z otwarciem tych drzwi nawet przez ochroniarza, też mu groziło pozostanie..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka