Dodaj do ulubionych

Cudze wigilie 😵‍💫

21.11.22, 12:03
Trochę w nawiązaniu do wątku prezentowego. Oglądam na YT świeta obcych ludzi. Wiem, że zajęcie dziwne ale postanowiłam nastroić się świątecznie.

1. Wigilia jakiejś vlogerki i moment rozpakowywania prezentów. Miny obdarowywanych bezcenne. Wśród prezentów: garnki, kołdry (?), swetry dla nastolatka i ipad dla 2latki.
Wiecie jak to jest z yt, im dalej w las tym mroczniej.

2. Nastepny film: tradycyjne święta na ok. 30 osób. Osłabłam, ktoś ostatnio pytał na forum, jak wygląda piekło. Dla mnie wyglądałoby dokładnie tak, jak na tym filmie. Wódeczka, suche żarciki, tony żarcia.

3. Na koniec świeta z lat 90tych: absolutny hardcore z uwiecznioną dekapitacją karpia.

Z budowaniem nastroju cudzymi świętami to nie był dobry pomysł. Włączę sobie jednak Michaela Buble. A jak u was klimat przedświąteczny?
Obserwuj wątek
    • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:09
      A u mnie rozwód. Zastanawiam się nad jakimś wyjazdem z kochankiem, którego nie mam.
      • ida_marcowa1 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:21
        Wow...niezły prezent świąteczny 😉
        Ja się rozwiodłam 10.11. i teraz co roku w wigilię święta państwowego, świętuje swoje odzyskanie niepodległości 😁
        Przytulam i ślę dobre myśli...
      • raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:23
        Jedź sama. Święta w rytmie slow, spa, wino i te sprawy.
      • heca7 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:25
        Przykre, przytulam smile
      • borsuczyca.klusek Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:28
        Może warto zrobić też detoks od kochanków? 🙄
        • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:00
          ech, po prawniku to nikt mi się nie podoba. Sami napaleńcy u których po jednym spojrzeniu wymienię 10 wad. Jednemu dałam szansę, to po pierwszej randce przyszłość zaczął planować i dziecka mu się zachciało (a swoje ma). Nie ma dla mnie nikogo, kto jest atrakcyjny fizycznie i intelektualnie oraz rozumie mój czarny dowcip i zniesie ciężki charakter.
          • borsuczyca.klusek Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:06
            Ciesz się wolnością w takim razie!
          • bei Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:08
            To pasowałabyś mojemu synowi , tylko dziecko to by już chciał😉, ale w dalszych planach .
            • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:29
              ten to zaczął kminić, że ja to w sumie młoda jestem, bardzo piękna i na pewno bym chciała dziewczynkę i on ze mną by bardzo chętnie.
            • 7katipo Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 20:51
              I mnie byś pasowała.
              A ja Tobie 😛🤗
          • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:19
            ale bida uncertain

osobiscie znam jednak kilku ogolnie bardzo atrakcyjnych, dostepnych facetow
            moze ty cos zle szukasz?
            • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:32
              a w jakim rejonie? U mnie problem jest taki - mam baby face. Nie wyglądam na swój wiek, jak przystało na ematkę ale i nie jestem traktowana jak człowiek tylko jak dziecko. Każdy się na mnie patrzy i z automatu przypisuje mi spokój, czułość, wrażliwość itd. Łapią mnie za dłonie, chcą przytulać, całować. A ja jestem popieprzonym, głośnym, dominującym wulkanem.
              • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:45
                zagranico mieszkam, ale mysle ze to nie kwestia geograficzna, tylko srodowiskowa

intelektualista by ci spasowal (tfu by z toba wytrzymal!) :p
                • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:46
                  tylko nie zbytnio zboczony
              • alicjamagdalena Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 18:54
                KONSTYTUCJONALNE OPOZNIENIE WZRASTANIA?z ciekawości pytam?
                • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 08:15
                  nieee, wzrost mam średni, dojrzałam normalnie. twarz mam dziecięcą, pucołowatą, mały nosek, duże oczy, kształtne usta, zero zmarszczek, mała broda. Do tego w pakiecie wydatny biust. Na ulicy obcy faceci ciągle się na mnie oglądają. Lubię peszyć ich wzrokiem.
                  • szmytka1 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 08:46
                    Kasia kurzopek?
              • heca7 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 19:35
                thea19 napisała:

> a w jakim rejonie? U mnie problem jest taki - mam baby face.

Ja mam odwrotnie- Resting Bitch Face big_grin Wszyscy myślą- bez kija nie podchodź.
              • frytulek Re: Cudze wigilie 😵‍💫 14.12.22, 15:34
                thea19 napisała:

A ja jestem
                > popieprzonym, głośnym, dominującym wulkanem.

O! To tak ja smile
          • gr.ruuu Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:25
            A pół forum nadal się zastanawia co to był za zboczeństwa z tym prawnikiem 🙄
            • 1matka-polka Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:28
              gr.ruuu napisała:

> A pół forum nadal się zastanawia co to był za zboczeństwa z tym prawnikiem 🙄

Ja nie, gardze takim low quality bait.
              • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:41
                grruu mowi, ze tylko pol forum, nikt cie nie wywoluje, ty seksualny scrooge'u
                • lella_two Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 08:08
                  boogiecat napisała:

> ty seksualny scrooge'u
                  Piękne 😍
            • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:41
              tak się zastanawiałam w sumie i po przetrawieniu nie były takie straszne. Jak o tym powiem mojej psychiatrze, to mi każe częściej przychodzić i dowali jakieś leki.
              • memphis90 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 07:25
                Widać psychiatra tez lubi ploteczki o prawnikach i kochankach. Linkę na forum jej rzuć, psychiatry tu jeszcze nie mamy mamy…
            • primula.alpicola Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 07:06
              gr.ruuu napisała:

> A pół forum nadal się zastanawia co to był za zboczeństwa z tym prawnikiem 🙄

Też się zastanawiam.
              A teraz thea pisze, że wcale nie były takie straszne, no i widać, że nadal do niego wzdycha.
              • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 08:20
                wzdycha ale postanowiła dać sobie definitywnie spokój. Mam milion racjonalnych argumentów za toksycznością tej znajomości. Psychopatia jest nieuleczalnym zaburzeniem. Jego jest jednowymiarowa, ja umiem się przełączać.
              • annaboleyn Re: Cudze wigilie 😵‍💫 23.11.22, 20:24
                primula.alpicola napisała:

> gr.ruuu napisała:
                >
                > > A pół forum nadal się zastanawia co to był za zboczeństwa z tym prawnikie
                > m 🙄
                >
                > Też się zastanawiam.
                > A teraz thea pisze, że wcale nie były takie straszne, no i widać, że nadal do n
                > iego wzdycha.

Jessuuu, ile ja przegapiłam!
          • nota_bene0 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:30
            Pamiętam jak pisałaś. Czyli już po wszystkim? 😒Szkoda.
            • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:34
              mi bardziej. Mamy kontakt bo mi przy rozwodzie bedzie pomagał ale sama nie wiem.
      • snakelilith Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:42
        Eh, to sentymentalnie przypomina mi moje pierwsze "niekonwencjonalne" święta. Byłam wtedy w niezbyt udanym związku, ale jako bardzo młoda i naiwna laska wierzyłam chyba w cuda, więc ciągnęłam coś, co nie rokowało. Na święta pojechałam z chłopakiem do jego rodziców, co okazało się niewypałem, bo facet miał całkiem spieprzoną relację z ojcem. Więc po hardcorowej wigilii, gdzie chciałam zapaść się pod ziemię, mój partner postanowił się w nocy spakować, odwiózł mnie do mojego mieszkania, a sam poszedł obrażony na cały świat lizać rany do siebie. Pierwszy i drugi dzień świąt spędziłam sama, telefonując tylko z moją rodziną, która o niczym się nie dowiedziała, bo było mi za mojego chłopaka wstyd. Nie muszę chyba pisać, że nasz związek rozpadł się po tym dosyć szybko. Ale dziś to takie mgliste wspomnienie i nawet mnie trochę śmieszy.
      • geranium Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 16:02
        Thea19, czy to nie Ty pisałaś o piorunie sycylijskim?
        • ruscello Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 16:35
          Pisała, ale pan okazał się psychiczno-seksualnie porąbany uncertain
          • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:02
            a ja wciąż nie mogę o nim zapomnieć... te usta, te przeszywająco psychopatyczne spojrzenie a głos tak hipnotyzujący.
            • lilia.z.doliny Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:06
              Cóż... pozostaje wpadać na ematke i znajdować trochę pocieszenia, troche wkurwu, troche smutku. Ale pomalutku zacznie się orostowac.
            • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:21
              aaaaa to dlatego zodyn inny ci nie podchodzi na razie

idz sobie poczytaj o pociagajacych psychopatach w moim watku, to ci moze przejdzie :p
              • tt-tka Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:28
                Dziewczyny, dawajcie linki do tych psychopatyczno-seksualnych watkow, pls !
                taki mam dzis nastroj, ze akurat psychol z bezpiecznej odleglosci to jest to, czego mi trzeba
                • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:38
                  on nie byl seksualny, tylko filmowy, ale zbior jest taki, ze sie odechciewa psycholi lol
              • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:38
                ale on nie morderca tylko taki społeczny psychopata, jakich w sumie sporo wokół. Jak ja w sumie, tylko u mnie lżejszy kaliber erotyczny.
                • afro.ninja Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 17:54
                  Po rozwodzie to mozna miec luźny związek.
            • 7katipo Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 20:49
              O tak, mój głos to ma taki, że moje koleżanki z pracy się wyrywały, żeby telefon odbierać, jak do mnie dzwonił 🙄
      • bei Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:09
        Ech, współczuję i przytulam.
      • 7katipo Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 20:47
        No taki prezent to ja bym chciała! 😝
      • beata985 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 00:18
        thea19 napisała:

> A u mnie rozwód. Zastanawiam się nad jakimś wyjazdem z kochankiem, którego nie
        > mam.

Jedź, sama...polecam...kochanka znajdziesz na miejscu, tylko wyjazd daleko musi być..wtedy j nie będzie snucia wspólnych planów dzieciowych i innych 😉
        • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 08:17
          ja juz żadnych dzieci nie chcę z nikim. Teraz to ja planuję korzystać z życia a nie promki na pieluchy.
      • disco-ball Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 08:55
        Trzymam kciuki za nową drogę życia.
      • malaperspektywa Re: Cudze wigilie 😵‍💫 14.12.22, 16:49
        Jedź sama. Odpocznij od chłopów. Skoro rozwód w tle, to po co ci kolejna kula u nogi. Zrelaksuj się, odetchnij, w końcu żyj jak chcesz. Powodzenia i trzymaj się.
        • thea19 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 14.12.22, 19:29
          Kochanek to nie kula u nogi, to czasoumilacz. Ogarnęłam sobie bliziutko piękne 187cm i 113kg samych mięśni, hojnie obdarzone. Na święta mam inne plany, nie wiem czy wypalą. Kochanek będzie awaryjnie.
          • tt-tka Re: Cudze wigilie 😵‍💫 14.12.22, 19:32
            Dobrze jest miec plan B big_grin
            kochanka juz masz, wyjechac mozesz, mozesz tez nie wyjezdzac, ale masz jak umilic sobie czas !
    • chococaffe Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:25
      Nijak. Klimat przedswiąteczny zaczyna się u mnie koło 24 grudnia rano . Lubię wczesniejsze zakupy tego co się, ale nie jest to dla mnie "klimat przedswiąteczny"
    • borsuczyca.klusek Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:29
      Nie lubię świąt i klimatu unikam jak mogę 🙄
      • raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:39
        borsuczyca.klusek napisała:

> Nie lubię świąt i klimatu unikam jak mogę 🙄
        >
        A jedzonko? Serniczki, pierniczki, śledzie? A światełka, kiczowate dekoracje, też nie? I nawet mruczący Buble? No weź, coś napewno lubisz 😏
        • borsuczyca.klusek Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:43
          Świąteczne jedzenie wyjątkowo mi nie pasuje. Poza tym śledzia mogę zjeść lisnera kiedy mi przyjdzie ochota a nie czekać do świąt. Przynajmniej wiem, że na pewno nie trafi się w nim rodzynka 🙄🤢🤢

Nawet prezentów nie lubię 😒
          • panna.nasturcja Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 18:32
            Rodzynek nie lubisz? Mój brat jako nastolatek nauczył się piec ciasta żeby mieć całkowitą pewność, że nie trafi na rodzynkę smile
          • anonimowyanonim09 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 19:13
            To jak moja mama, nie ruszy rodzynek w niczym, a jak w serniku znajdzie to już ciasta za nic nie ruszy
            • aniani7 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 20:03
              I mój mąż.
              • raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 20:57
                Skąd wy bierzecie rodzynki w śledziach i sernikach🤯?
                • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 21:05
                  Sledzie po zydowsku sa z rodzynkami. Moja babcia robila takie na swieta.

ja juz takich wypasionych sledzi nie mam na swieta, za to sobie w tym okresie zawsze kupuje zytni chleb z rodzynkami i orzechami laskowymi i jem z solonym maslem jak ciasto na podwieczorek😋
                • borsuczyca.klusek Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:05
                  Moja mama robi z rodzynkami, bo wszyscy w rodzinie lubią plus dodatkowy mniejszy słoiczek specjalnie dla mnie bez. A i tak jakimś niefartem zawsze mi się trafia ta jedna zagubiona rodzynka 🙄🤢🤢
                • panna.nasturcja Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 00:25
                  Osobiście je tam wkładam. Sernik bez rodzynek to nie sernik. Znaczy krakowski mam na myśli, inne mogą nie mieć.
                  A śledzie jedna robię z rodzynkami, takie z cebulą i pomidorami.
                  • raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 00:51
                    U mnie śledzie są konserwatywne: w śmietanie (tak naprawdę więcej tam majonezu, niż smietany), w oleju (z lnianki) I zapiekane w occie. Jedyny dodatek, oprócz przypraw, to cebula. A tak BTW, wiecie, że sledzie po kaszubsku mają tyle wspólnego z kaszubami, co ryba po grecku z Grecja?
            • mrs.solis Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 20:55
              Co ludzie maja z tymi rodzynkami? jak mozna ich nie lubic ? Pamietam jedne swieta, przy ktorych o malo nie zebralismy z bratem manta od rodzicow, bo wydlubalismy palcami rodzynki ze swiatecznego ciasta.
              • borsuczyca.klusek Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:05
                Bo wyglądają jak suszone żuki i są ogólnie podejrzane 🤢🤢🤢
                • mrs.solis Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 00:36
                  Hahahaha, widzialas kiedys suszonego zuka??? Poza tym tak dlugo jakby smakowaly tak jak rodzynki to bym jadla i zuki.
          • primula.alpicola Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 07:08
            Co chcesz od rodzynek? Uwielbiam te ogromne ciemne jumbo.
    • tt-tka Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:37
      U mnie klimat przedswiateczny zaczynal sie na mikolajki, nie w listopadzie. A i to sporo lat temu.
      Kiedy wracam do domu juz po ciemku, szlag mnie trafia na te wszystkie zarowy w dekoracjach. Od kilku dni je widze.
      Cos mi sie zdaje, ze swiat nie bedzie. nie jestem w nastroju ! *wsciekla mina*
    • noc_na_pustyni Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:55
      U mnie było pięknie, z filmami świątecznymi w tle, ale rypło, o czym piszę obok. Mam nadzieję, że za dzień może dwa wróci mi nastrój.
    • szmytka1 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 12:59
      Podob mi się taki jeden garnek (a właściwie nie jeden a kilka) z TK maxxa ale szkoda mi 150 zł, chętnie bym dostała na gwiazdkę 😆😆😆
    • 35wcieniu Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 13:04
      A jak u was klimat przedświąteczny?

Nie praktykuję. A już zwłaszcza w listopadzie.
      • ponis1990 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 13:36
        O toto. Po co to? Ze ludzie zdążą na wiecej kupic? Jak dluzej? Mnie to irytuje i na mnie nie działa, nie jest przez to wyjątkowe
        • 35wcieniu Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 13:47
          Pewnie jest to przedmiotem badań, z których wynika że ludzie jednak lubią. Jakby każdy wychodził po usłyszeniu tego świątecznego zawodzenia ze sklepowych głośników to by się zaraz opamiętali, a jednak to działa.
          Czego nie ogarniam. Musiałoby mi rozum odebrać żebym się ładowała do centrum handlowego przed świętami.
        • mrs.solis Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 21:03
          Przez ten na sile wciskany swiateczny klimat znienawidzilam swieta. U nas ledwo Halloween sie skonczyl a zaczelo BN. W tym roku niestety bede musiala brac w tym udzial, bo nie wyjezdzam na swieta.
    • kaki11 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 13:51
      Nawet nie wiedziałam, że ludzie nagrywają swoje wigilie, serio nie spodziewałam się big_grin
      A w temacie klimatu świąt, ja jeszcze nie czuję. Ok rozglądam się już za prezentami i kupiłam już wcześniej trochę trwałego jedzenia, ale klimatu nie czuję totalnie. Tylko ja jestem mało świąteczna i pewnie tak naprawdę na serio zacznę o świętach myśleć i się nakręcać max na tydzień przed
      • gaga-sie Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 21:12
        Ja tez, prezenty z grubsza mam, pomału myślę nad potrawami, nie zrobiłam jeszcze ciasta na pierniki, w weekend nadrobię. Kupilam suszone owoce na kompot, żeby potem nie latać za tym.
    • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 16:00
      ja czekam z ogromna niecierpliwoscia az w radiu, ktorego slucham jedynie w samochodzie, ktorym jezdze tylko raz w tygodniu, puszcza Maraje Carey

poza tym wyciagnelam z dzieckiem drewniany kalendarz adwentowy i robimy do niego karteczki z czyms co ma nas cieszyc codziennie od 1ego grudnia

a teraz, po scrooge'owym watku matki polki i fajnych wskazowkach od dziewczyn, coraz powazniej zamierzam pojechac w ktorys likend na swiateczny jarmark w niemieckojezycznych krajach, czyli jakby full wypas

to moj max :p o prezentach, zarciu itp w tym roku mi sie zupelnie nie chce myslec
      • korolla-xx Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 16:31
        Ja mam nadzieję, że na Święta będę mogła względnie normalnie chodzić. 9 grudnia operacja, endoproteza biodra, podobno 5 dni w szpitalu.
        Tylko to mnie obecnie interesuje w kwestii Świąt.
        • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 16:38
          biodro szybko sie goi- doktor ci powie, jednak na swieta bedziesz prawdopodobnie smigala o kulach
        • rosapulchra-0 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 18:28
          To prawie jak u mnie. Tylko ja jeszcze nie mam terminu. Jestem w tzw. urgent kolejce, bo mam torbiel w głowie kości udowej i doktor stwierdził, że to kwestia krótkiego czasu, aż kość pęknie, ponieważ torbiel do małych nie należy. Inna sprawa, że to boli jak cholera.
        • milin94 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 18:47
          korolla-xx napisała:

> Ja mam nadzieję, że na Święta będę mogła względnie normalnie chodzić. 9 grudni
          > a operacja, endoproteza biodra, podobno 5 dni w szpitalu.
          > Tylko to mnie obecnie interesuje w kwestii Świąt.
          Ja 19 do szpitala, nie wiem, czy wyjdę na święta, ale taki był najbliższy wolny termin, a zależy mi na czasie.
      • kasiaabing Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:18
        boogiecat napisała:

> ja czekam z ogromna niecierpliwoscia az w radiu, ktorego slucham jedynie w samo
        > chodzie, ktorym jezdze tylko raz w tygodniu, puszcza Maraje Carey

Kocham Maraje! W rmf codziennie puszczają po kawałku, codziennie wydłużając.
        Uwielbiam cały ten klimat świat. Świątecznych piosenek słucham tylko w radio, jak puszczam na yt to jakoś mnie to nie jara.
        Ale czekam póki co do grudnia. Nawet dla mnie w listopadzie to za wcześnie
        • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:24
          tak, musi byc w radio/u!!!

i ja tez ja szczerze uwielbiam
          w tym roku jeszcze nie slyszalam, mozliwe ze do grudnia tak zejdzie big_grin
          • raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 19:19
            Nie!! Dziewczyny, tylko nie maraja, ona tak strasznie zawodzi. UaaaAaaa!
            • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 20:21
              No to sobie sluchaj tego mruka Bubble, my nie zdradzimy Maraji!

Ja nawet zamierzalam ja wyswietlic w robocie, ale chyba szef nie pozwoli😏

• raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 20:40
                Majkel zmysłowo mruczy, a wasza Maraja wyje jakby ją ktoś obdzierał ze skóry 🤭
                • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 21:23
                  Phi! Maraja wszystkich bije na glowe

• kasiaabing Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 21:35
              raphidophora_tetrasperma napisał(a):

> Nie!! Dziewczyny, tylko nie maraja, ona tak strasznie zawodzi. UaaaAaaa!

Ale Maraje to Ty szanuj!
              Przynajmniej raz do roku 😉
                • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:18
                  Moja osoba sie obrazila.

Mialam ci wkleic gnommiego, ale nie wkleje😤
                  • szmytka1 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:23
                    Czytałam 3 x i pod wpływem wątku o cygarze 3 x przeczytalam, że miałaś jej wkleić OGROMNEGO 😱
                    • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:27
                      Niestety jest maly😺
                      • raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:35
                        Przepraszam, poniosło mnie 😔Już, już nie gniewamy się 👩‍❤️‍💋‍👩 Miło tutaj sobie gawędzimy i robimy atmosferę, ok?
                        • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 23:47
                          Gnomi grzecznie pozdrawia!

• boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:28
                      Szmytka, a ty juz nie jestes na mnie obrazona?
                      • szmytka1 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:39
                        Ja na nikogo na ematce nie jestem obrażona za wyjątkiem fałszywej sofii 87 czy ileś tam, a jak ktoś mi mocno przeszkadza, to sobie wygaszam i nie widzę. Sofie wygaszam ale jakas korekta nicka tam była i dlatego widzę. Poza tym ja traktuje ematke rozrywkowo, albo jak coś się potrzebuje dowiedzieć, to informacyjnie. Nie jest to jakoś traktowane mocno personalnie przez moją osobę 😆 Moja osoba ma tak krótka pamiec, że jak wątek, w którymś się z kimś poprztykalam znika z tej głównej strony, gdzie się odświeżane wątki, to znika też temat tej internetowej sprzeczki z mojej pamięci. W związku z tym mogę być pogniewana, jak to jakoś bardzo ważne, ale musisz mi przypomniec o co mam się gniewać. I proszę docenić ile wysiłku mnie to kosztuje, bo minsiensreona na tel zawiesiła i napisałam od początkutku drugi raz. Moja osoba się wysiliła.
                        • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:47
                          Doceniam! 🙂

Myslalam, ze duch bozego narodzenia zadzialal, a tu chodzi o xujowa pamiec pfff 😛

No ja w kazdym razie zawsze sie troszke martwie, ze sprawilam przykrosc. A potem mi w sumie milo dowiedziec sie, ze ludziom to lata😀

• boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:52
                            Aha, musze tu jeszcze napisac w obronie Sofii- to jest bardzo dziwne, bo naprawde sie z nia nie zgadzalam w podstawowych kwestiach (wersja dyplomatyczna moich stosunkow z Sofia), a ona z zaskoczenia napisala mi szczere, dobre i madre slowo, kiedy tego potrzebowalam. No i co z czyms takim zrobic? Ja Sofii juz nie potrafie hejtowac🤷🏻‍♀️
                            • szmytka1 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 23:18
                              Za działalność pozaforumowa, obrzydzenie do tej osoby grającej ciepła mamusie, a to zwykła madka
                              • chococaffe Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 23:27
                                o rany....
                              • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 23:33
                                No tak…😒
                              • kropkacom Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 07:27
                                Fuj...
                      • szmytka1 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:54
                        Ja na nikogo na ematce nie jestem obrażona za wyjątkiem fałszywej Sofii 87 czy ileś tam. Co więcej traktuje forum głównie rozrywkowo a nie personalnie i max 2 dni a ja już nie pamiętam o co mogłabym bycbobrazona. Wątek spada mi z tablicy, tam gdzie się odświeżają na głównej wątki, w których pisałam i jest pozamiatane. Nie pamietam o co się kto że mną poprztykal, w związku z tym musisz mi przypomnieć o co mam być obrazona. To mogę byc, jak przypomnisz.
                        • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:58
                          Ale serio chcialoby ci sie drugi raz o to samo obrazac?😀😛
                          • szmytka1 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 23:15
                            Odwal się w końcu. Ogłaszam, że się teraz obrażam o to, że mi wmawiasz, że jestem obrażona! Chyba ja lepiej wiem, czy jestem, czy nie. Moja osoba nie pamięta tzn, ze nie jest, ale jakby pamiętała, to by może byla 🤔
                            • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 23:35
                              To ja za dwa dni nastepnym razem bede rozmawiac z twoja osoba.

Ide po gnomiego.
                          • szmytka1 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 23:43
                            Pisać mi się chciało 2x to samo, to obrazić też się mogę, ale mniecto denerwuje samo steierdzenie, że ja byłam obrażona, bo ja jestem ponadto i musisz mieć na mnie screene jak ja na Sophie, bo inaczej die nie przyznam.
          • sol_13 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 19:51
            Jeszcze WHAM obowiązkowe.
              • raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 20:14
                Pięknie, to powinien być hymn ematki 😇
                • chatgris01 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 20:27
                  Hymn ematki juz jest, to "Bidet" Majkela tongue_out
                  Ale moglby byc drugim.
                  • boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 20:29
                    😂 dlaczego ja sie dopiero dowiaduje o hymnie?!

Ale dalas, Kocie, to jest godne merdeburzy😀
                    • chatgris01 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 21:30
                      boogiecat napisała:

> 😂 dlaczego ja sie dopiero dowiaduje o hymnie?!
                      >
                      > Ale dalas, Kocie, to jest godne merdeburzy😀

Przeciez juz wielokrotnie o nim bylo 😀

• boogiecat Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 22:32
                        Ominelo mnie. Naprawde wspaniale pasuje!big_grin

Ps teledysk genialny
    • piataziuta Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 16:46
      Ja celebruję nastrój przedświąteczny już od października, odpalając kilka razy w tygodniu kamerę internetową, która jest w miejscu świętowania przeze mnie Wigiliji.
    • 1matka-polka Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 16:54
      Wypiłam pół litra barszczu Krakus, gdyż bardzo go lubię, ale ponieważ dawno nie piłam, to moje jelita zastrajkowały i teraz biegam do toalety co 5 minut...
      • piataziuta Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:01
        trzeba było go przed wypiciem zagotować 🤦
        • 1matka-polka Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:05
          Nic takiego nie było w instrukcji. Poza tym zawsze pije ten barszcz na surowo, tylko w mniejszych ilosciach. Same buraki tez tak na mnie dzialaja.

https://e-selgros.pl/userdata/public/gfx/2640.webp
          • piataziuta Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:16
            Czytanie nie jest twoją mocną stroną, ale spieszę z pomocą!"

"KRAKUS Zupa Barszcz Czerwony Karton 1l

Prawdziwy król wigilijnego stołu to wyśmienita zupa, która smakuje nie tylko od święta!

Barszcz Krakus powstaje na zagęszczonym soku z buraków i nie zawiera żadnych konserwantów. Jego receptura była doskonalona przez wiele lat. Dzięki temu smak jest wyrazisty i zdecydowany, a jednocześnie delikatny aksamitny.

Dodaj do niego ulubione specjały – uszka, paszteciki, warzywa – lub wypij barszcz bez dodatków, prosto z kubka. Podawaj tę pyszną zupę od święta i na co dzień. Częstuj nią swoich najbliższych i przyjaciół.

Sposób przygotowania? Wystarczy podgrzać!"
            • 1matka-polka Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:21
              Nie odróżniasz podgrzewania od gotowania? 😔
              • piataziuta Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:25
                Ja nie odróżniam, ale to ty się posrałeś.
                Cuda panie!
                • 1matka-polka Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:27
                  W ten sposób celebruję ten swiąteczny czas.
                  • piataziuta Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:30
                    big_grin
                  • raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:46
                    1matka-polka napisała:

> W ten sposób celebruję ten swiąteczny czas.
                    >
                    >
                    Też fajnie 😅🤣
                  • borsuczyca.klusek Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 22:54
                    W sumie co kto lubi 🙄
                • laura.palmer Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:59
                  piataziuta napisała:

> Ja nie odróżniam, ale to ty się posrałeś.

On się posrał, a ja się przez ciebie oplułam, nomen omen, barszczem. Dzięki. 🙈
                • grey_delphinum Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 18:17
                  😂
                  • grey_delphinum Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 18:18
                    U mnie też dziś barszcz, ale bez dodatkowych atrakcji 😉
                • m_incubo Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 20:19
                  Nie trzeba go zagotowywać. Trzeba go podgrzać, bo barszcz na zimno to trochę jak rosół na zimno, czyli bleh.
                  I owszem, podgrzać =/= zagotować.
                  Ja go zawsze piję bez gotowania.
                  • 1matka-polka Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 21:30
                    "barszcz na zimno to trochę jak rosół na zimno, czyli bleh."

Mała roznica polega na zawartosci tluszczu w rosole.
      • memphis90 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 19:29
        Za karę będziesz mieć jeszcze krakusowy krwiomocz…
        • 1matka-polka Re: Cudze wigilie 😵‍💫 22.11.22, 21:31
          memphis90 napisała:

> Za karę będziesz mieć jeszcze krakusowy krwiomocz…
          >

To akurat mam zawsze po burakach, nie robi wrazenia😌
          • memphis90 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 23.11.22, 20:19
            Teraz to mi sie barszczu zachciało…
    • bi_scotti Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:06
      Na starosc robie sie sentymentalna i na prosbe pewnej magistrantki spisalam ostatnio "wspomnienia" m.in. dwoch BN za kratkami, a spisujac az sie sama wzruszylam - crazy big_grin Wiec teraz jak piszecie to sie tez wzruszam na wspomnienia first Christmas/New Year na emigracji, first z Najstarsza, first ze wszystkimi dziecmi etc. etc. etc. Przy czym jam jest atheist, nie miewam choinek ani karpi, wylacznie pachnace galezie w dzbanku & prezenty just because smile Nastroj zawsze buduje Mahalia i pare innych classics tudziez w jakims momencie nasze wlasne granie. Ciekawe jak bedzie w tym roku z totally new osoba w rodzinie smile Baby's first Christmas big_grin Cheers.
    • scarlett74 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 17:48
      W połowie listopada żaden.
    • daniela34 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 18:07
      U mnie już klimat od jakiegoś czasu się buduje, część prezentow kupiona, częśc dekoracji sie robi. Dziś to nawet kompot z suszonych śliwek będzie, bo bylam na targu i kupilam pyszne. Z tym że akurat w tym tygodniu man w domu jakiś kosmiczny bałagan i milion spraw do załatwienia, więc klimatu nie widać spod bałaganu. Muszę przerwać jakoś jutro to zacznę sprzątać.
      • raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 18:36
        Super, bałaganem się nie przejmuj. Pamiętam, chyba nawet z forum, sposoby na szybkie ogarnianie bajzlu. Jeden zapadł mi głęboko w pamięć, i co gorsza, zaczęłam z sukcesem praktykować. Metoda polega na tym, że dowolny bałagan trzeba zgrupować, przykryć tkaniną, a na wierzchu postawić dekoracje: kwiaty/pudelko ciasteczek/misia. Można się otoczyć takimi kopcami i cieszyć oko nową aranżacją, bez wyrzutów sumienia i nadmiernego wysiłku włożonego w sprzatanie. Gości też można godnie podejmować, moi nie zaglądają pod tkaninę 😏
        • daniela34 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 18:54
          Ja się nie przejmuję bałaganem, bo nie mam siły się nim przejmować. Przewaliłam dziś całą bibliotekę, żeby zgromadzić książki na zbiórkę, więc mam zakwasy. Do tego przyniosłam pudła z dekoracjami świątecznymi do mieszkania. Padam i pozdrawiam z bałaganu, spod kołdry w reniferki i znad herbaty zagryzanej piernikiem.
          • raphidophora_tetrasperma Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 19:12
            Pieknie i nastrojowo tam u Ciebie. Nawet masz szyszki i mandarynki 😯Odpoczywaj i zbieraj siły do działania.
          • panna.nasturcja Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 19:21
            Danielo, jako zbiórka książek? Bo ja mam sporo od oddania, może by się gdzieś przydały.
            • daniela34 Re: Cudze wigilie 😵‍💫 21.11.22, 19:30
              Główna Księgarnia Naukowa zbiera dla oddziału dzieci I młodzieży szpitala psychiatrycznego w Krakowie. Można też wysyłać: Główna Księgarnia Naukowa Podwale 6, 31-118 Kraków

Linkuję mój watek- tam są szczegóły
              forum.gazeta.pl/forum/w,567,174330177,174330177,Krakowskie_mole_ksiazkowe_jest_akcja_.html
              forum.gazeta.pl/forum/w,567,174330177,174330177,Krakowskie_mole_ksiazkowe_jest_akcja_.html