Dodaj do ulubionych

internet satelitarny

23.11.22, 09:48
Posiadacie taki? Niestety w domu mamy kiepski zasięg, internet domowy działa ale kiepsko (mamy z sieci komórkowej), na światłowód nie mamy co liczyć więc zaczęłam zastanawiać się nad satelitarnym.
Ktoś posiada? jakies wady zalety? jakiego operatora wybrać?

Obserwuj wątek
    • berdebul Re: internet satelitarny 23.11.22, 10:43
      Ruskie uje załatwiły internet satelitarny w Polsce od 2 dużych dostawców. Od dnia inwazji nie mamy, dostawcy milczą, nie ma mowy o wymianie sprzętu, wiec nie możemy się w ogóle połączyć z siecią. Jak działał, to był wolny, telekonferencje to był koszmar, burza/deszcz i internet prawie lub w ogóle nie działał. Nie polecam. Szukaj radiowego, albo lokalnej firmy, która dociągnie światłowód.
      • bzdety2019 Re: internet satelitarny 23.11.22, 11:12
        o masz...Mamy teraz z Plusa, ale nadajniki daleko,a jak ma się las w pobliżu to już jest problem. Światłowód ciągną, ale do nas jeszcze daleko, kontaktowałam się z firmą, która wykonuje u nas w gminie. Jesteśmy dopiero na etapie planowania (a kryzys za pasem, brak środków z UE to będzie na świętego nigdy).

Jak teraz sobie radzicie?
        • berdebul Re: internet satelitarny 23.11.22, 19:24
          Dociągnęli nam światłowód. Znalazłam małą firmę, której zależało na pozyskaniu klientów. W miesiąc mieliśmy zrobiony internet i w końcu da się normalnie żyć i pracować. Orange, który kabluje okoliczne wsie, w tym naszą, kompletnie nas olał. Małej firmie zależało.
          Viasat milczy, zero kontaktu.
          • berdebul Re: internet satelitarny 23.11.22, 19:25
            Starlink odpadał, bo nie będę płacić temu ….
    • dwa_kubki_herbaty Re: internet satelitarny 23.11.22, 13:38
      Sprawdź sobie lokalnych dostawców, nigdy nie mieliśmy internetu po kablu od np. Tpsa czy jak im tam, nigdy od operatorów komórkowych bo wszyscy mają nędze.
      Mamy internet od lokalnego dostawcy który ma swoje przekaźniki w naszej wsi/regionie i tym się zajmuje od xxxx lat.
      • bzdety2019 Re: internet satelitarny 23.11.22, 13:41
        nie mamy niestety sad. już sprawdzaliśmy
    • nunia01 Re: internet satelitarny 23.11.22, 18:01
      Pytanie do czego potrzebujesz. Ja pracuje z domu,w tym proeadze szkolenia. Mąż ma pod opieką trochę serwerów,które obsługuję zdalnie. W podobnej sytuacji zdecydowaliśmy się na starlinka.
      • bzdety2019 Re: internet satelitarny 23.11.22, 18:42
        Głównie mąż potrzebuje do telekonferencji ale i do przesyłu danych . Ten co mamy obecnie to rwie na zoomie a i inne rzeczy trwają wieki. Akurat dla mnie to wystarcza ale on się stresuje jak musi pracować z domu. Starlinka rozważałam ale cena zaporowa bo z domu na wsi korzystamy dorywczo
    • emateczka Re: internet satelitarny 23.11.22, 18:25
      Ja mam, od Elona. Bardzo fajnie działa, zero problemów. Tyle że drogi...
      • bzdety2019 Re: internet satelitarny 23.11.22, 18:40
        Mieszkamy na dwa domu, np w wakacje jesteśmy tam dwa miesiące a tak to weekendy i czasami ferie wiec starlink trochę drogi sad
        • emateczka Re: internet satelitarny 23.11.22, 20:38
          Nie jestem pewna, ale tego Starlinka można chyba zawiesić. Musiałabyś sprawdzić u nich.
          No drogi, drogi, ale u nas nic innego nie ma. Za t Mobile płaciliśmy 60 zł, ale co z tego, jak i tak nie działał. Mógłby nawet i 2 zł kosztowac, a i tak bym go nie chciała!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka