Dodaj do ulubionych

Warszawa - świąteczne iluminacje

05.12.22, 08:23
Będąc za tydzień na szkoleniu w Warszawie chciałabym zobaczyć najpiękniejsze warszawskie iluminacje swiąteczne. Nie mam jednak za wiele czasu, więc myślałam o tym by zamówić Bolt lub Uber tylko dokąd mam pojechać? Słyszałam że najlepszym pomysłem jest Trakt Królewski tylko jest dosyć dlugi, w którym dokładnie miejscu wysiąść, by w miarę szybko zobaczyć to co najładniejsze. Słyszałam też, że w grudniowe weekendy Trakt Królewski zamieniał się w deptak, czy w tym roku również?
Obserwuj wątek
    • mak_z_figa Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 08:27
      Warszawa zdecydowała się na iluminacje w tym roku? We Wrocławiu nie ma. Jest oświetlony jarmark i choinka. Chociaż co do choinki to nie mam pewności, czy już ją podświetlili.
      • little_fish Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 09:05
        W moim mieście też w tym roku nie ma. Ale np Gdańsk podświetlony
        • hanusinamama Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 14:48
          U mnie podświetlone wszystko...ale nie bedzie lodowiska dla dzieci. To było miejsce gdzie dzieci spedzały duzo czasu, miejskie lodowisko z wejsciówką 2 zł w ferie...i ni ma. Ale światełka są
          • little_fish Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 22:36
            Bez sensu....
          • kurt.wallander Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 23:05
            Głupota. Może trzeba gdzieś interweniować, żeby na przyszły rok zmienić priorytety wydawania kasy?
            • panna.nasturcja Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 07.12.22, 19:38
              Ale to jest problem umów. W Warszawie zerwanie umowy na oświetlenie kosztowałoby miasto więcej niż iluminacja, ale wyłączna koło północy.
          • awf-33 Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 07.12.22, 19:34
            hanusinamama napisała:

> U mnie podświetlone wszystko...ale nie bedzie lodowiska dla dzieci. To było mie
            > jsce gdzie dzieci spedzały duzo czasu, miejskie lodowisko z wejsciówką 2 zł w f
            > erie...i ni ma. Ale światełka są
            >

W moim mieście światła jak w Las Vegas.

Lodowiska nie będzie i zamknęli basen. Także ten...
            • kurt.wallander Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 07.12.22, 22:15
              No to moja gmina z dekoracjami oszczędnie, a lodowisko ma być. Nawet wypożyczalnia łyżew za darmo.
              • ursgmo Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 08.12.22, 23:24
                U mnie identycznie co bardzo mnie cieszy. Na światełka sobie na starówkę mogę jechać, a wolę lodowisko przy szkole.
      • woman_in_love Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 09:29
        We Wrocławiu nie ma.

Jezu!?! Ale jak to tak?!?!
        • mak_z_figa Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 11:11
          No nie ma. Tylko jarmark i choinka. Imprezy sylwestrowej na rynku też nie będzie. Myślałam, że tak jest we wszystkich miastach w tym roku.
      • grazbed Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 19:16
        Iluminacje w Warszawie będą krócej podświetlone. Całkowite zerwanie kontraktu a jest podpisany na kilka lat byloby zbyt kosztowne.
      • konsta-is-me Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 22:18
        Dziś podświetli.
    • podaje_haslo_okon Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 08:58
      Na nowym świecie widziałam iluminacje ostatnio, więc pewnie na całej trasie są, możesz wysiąść przy placu Zamkowym i iść krakowskim. Co do deptaku, to nie wiem, ale obstawiam że jest.
    • homohominilupus Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 09:19
      Ja bym jednak przeszla całe Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat aż do palmy albo na odwrót. Albo zaczniesz od Placu Zamkowego albo od ronda de Gaulla. To fajny spacer a po drodze możesz się rozgrzać grzanym winem lub czekoladą.
    • swiecaca Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 09:23
      Od ronda de Gaulle'a idziesz na północ Nowym światem i Krakowskim przedmieście. Spacer do 1h
      • mamkaantka Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 18:28
        1 h w jedną stronę?
        • panna.nasturcja Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 23:27
          Tak. Jak przewidujesz, że nie przejdziesz całego to zacznij od Placu Zamkowego i choinki i idź do palmy. W każdej chwili możesz zrezygnować, ale warto dojść do końca, ładnie jest. Deptak w weekendy jest.
          • mamkaantka Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 11:04
            Tak właśnie zrobię Dzięki
    • grazbed Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 19:12
      warsawnow.pl/swiateczna-iluminacja-warszawy-2022
      Tu masz o iluminacjach. Dziewczyny dobrze radzą. Spacerek od Pl.Zamkowego do palmy ( lub odwrotnie) to ok. 1 godziny. Tak i tylko tak coś zobaczysz
      • mamkaantka Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 11:06
        Super! Dzięki
    • koronka2012 Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 05.12.22, 23:00
      Wokół pałacu Wilanowskiego jest cała masa w Centrum nie bylam
    • szara.myszka.555 Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 11:10
      Lepiej jedź do Wilanowa na Ogród Światła, tam jest najpiękniej.
      • feniks_z_popiolu Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 11:24
        Autorka pisze, że nie ma za wiele czasu więc ten Wilanów to raczej odpada
        • szara.myszka.555 Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 12:04
          Ale w Wilanowie ma wszystko w jednym miejscu - a Trakt Królewski jest bardzo długi. Jeśli szkolenie jest na południu Warszawy, to Wilanów będzie w sam raz.
          • feniks_z_popiolu Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 12:29
            Zdaje się, że potem musi wsiąść do pociągu więc ja nie ryzykowałabym tego wyjazdu poza Centrum.
            A Trakt Królewski to nie tylko iluminacje ale i klimat, turyści, stoiska z drobiazgami, knajpki, zabytkowe kamienice, ławeczki Chopina. No i nie ma obowiązku przejścia przez cały Trakt, można zaliczyć tylko Krakowskie Przedmieście.
            Wybór oczywiście należy do autorki smile
      • mamkaantka Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 16:50
        Slyszalam, ale mam podczas szkolenia tylko 2,5 godziny na wszystko, a muszę tam dojechać z Okęcia. Google map mi pokazuje, że nawet Uberem muszę przeznaczyć na dojazd godzinę w obie strony, a tramwajem 1,5 godziny!
        • swiecaca Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 07.12.22, 10:44
          z Okęcia masz autobus 175
    • folivora Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 12:27
      Co wy macie z tą godziną od de Gaulle'a do Zamkowego? Normalnym spokojnym tempem to jest 20 min, zakładając naprawdę powolny spacer - 30. Żeby to była godzina w jedną stronę autorka musiałaby się zatrzymywać przy każdej latarni chyba.
      • kurt.wallander Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 12:30
        Szłam tamtędy ostatnio i tez wydaje mi się, że godzina to trochę nadto, chyba, że ktos zakłada częste zatrzymywanie się.
      • feniks_z_popiolu Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 12:39
        Normalnym tempem mieszkańca to na pewno nie będzie 1 godziny. Ale tu jednak chodzi o podziwianie, może robienie zdjęć, zatrzymanie się przy Pałacu Prezydenckim, może będzie jakiś koncercik na pl. Zamkowym.
      • swiecaca Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 12:52
        chodzi o tempo turystyczne a nie warszawskie smile
      • mamkaantka Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 16:53
        No właśnie też się nad tym zastanawiałam, bo Google map pokazuje na tym odcinku 0,5 godziny, ale może dziewczyny miały na myśli spokojny spacerek, czas na fotki i grzane wino, więc może tak wyjść 😊
      • panna.nasturcja Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 22:31
        Nie, to na pewno nie jest 20 minut spacerem, to są 2 kilometry. A jak się zatrzymuje, podziwia, zrobi zdjęcie, kupi kawę itd to zejdzie jej się dłużej. Ona tam idzie dla przyjemności.
        • kurt.wallander Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 23:07
          Ostatnio szłam od domów centrum, przez Chmielną i prawie do Placu Zamkowego (skręciłam wczesniej w Senatorską) i całośc zajęła mi jakies 40 minut z przerwą na zajrzenie do księgarni.
          • panna.nasturcja Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 23:10
            Ktoś to wyżej ładnie ujął, chodzi o tempo turystki, nie warszawianki.
            • kurt.wallander Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 07.12.22, 10:47
              Ale ja szłam turystycznie smile Ale może faktycznie szybciej niż przeciętny turysta przyjezdny.
              • moze_sprobowac_inaczej Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 08.12.22, 23:04
                Zastanawiam się, jakie te foty muszą być, żeby poświęcić na nie pół godziny smile
                P.S. 30 minut w jedną stronę to wystarczająco. Z powrotem szybciej pewnie smile
                • panna.nasturcja Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 09.12.22, 01:15
                  Nie wszyscy się wiecznie spieszą, niektórzy potrafią się cieszyć życiem.
    • escott Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 12:46
      Jedź na Plac na Rozdrożu i wejdź do Ogrodu Botanicznego smile Magiczny Botaniczny wymiata smile A jak zostanie czas, to masz wtedy dwa przystanki do Nowego Światu, żeby zobaczyć, jak tam wygląda.
      • ajr27 Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 06.12.22, 22:25
        To prawda! Dużo ciekawszy niż Nowy Świat, od paru lat wyglądający jak opakowanie Ferrero.
    • mamkaantka Re: Warszawa - świąteczne iluminacje 11.12.22, 16:45
      Właśnie wróciłam! Zrobiłam tak jak doradziliście, zaczęłam spacer od placu z palmą i doszłam do lodowiska na Starówce. Faktycznie cala trasa przepiękna, szkoda tylko że w sobotę były tam aż takie tłumy! Uważam że to powinien być punkt obowiązkowy dla każdego kto odwiedza Warszawę Bardzo dziękuję za wszelkie porady.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka