Dodaj do ulubionych

Praca , własny biznes-pytanie do Was

10.07.05, 17:59
Czy na tym forum są mamy które prowadzą swoja własna działalnosc?Jesli tak
podzielcie sie prosze informacją czy warto byo zaryzykowac czy własny biznes
to bardzo obciązające zajecie i z kąd czerpałyscie wiedze na temat biznesu?
Sowo hu hu liczę ze Ty rowniez wypowiesz sie w tym wątku smile
A do pozostalych mam pytanie czy miałyscie kiedys pomysl na rozkrecenie
włąsnego interesu czy uwazacie ze raczej bezpieczniej jest pracowac u kogos?
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • sowa_hu_hu Re: Praca , własny biznes-pytanie do Was 10.07.05, 18:25
      myśle że warto zaryzykować... ale nie jest łatwo - trzeba sie nastawić na
      dokładanie do interesu... na to że na początku nie będzie sie czerpać zysków
      tylko wszystko wkladac w rozkręcenie interesu...
      ale to przynosi ogromną satysfakcje smile
      ja wiedzy na temat biznesu nie musiałam czerpać poniewaz mój facet świetnie zna
      sie na tego typu sprawach... dlatego o tyle mi łatwiej...
      oczywiście musiła byc gotówka - bez kredytu sie nie obeszło - oczywiście nie w
      banku bo na to nie ma co liczyć - wzieliśmy kredyt w takim funduszu z unii...
      ale musieliśmy mieć trzech poręczycieli którzy zarabiają min. 2100 sad
      no i ten kredyt cały czas spłacamy...
      mimo przeszkód moim zdaniem opłaca sie! bez ryzyka nic nie ma...
      ja osobiście nie wyobrazam sobie pracy w biurze za 800zł - tzn gdybym musiała to
      bym oczywiscie pracowała (nie żebym hańbiła takim zajęciem bo kiedyś tak
      pracowałam...)- ale jesli miałam mozliwość rozkręcenia swojej firmy to
      oczywiscie obstaje za ta druga opcją...
      na pomysł wpadłam jak byłam w ciąży i kompletnie nie miałam sie w co ubrać smile

      zycze powodzenia

      ps. masz juz jakiś pomysł na branże?
      • nadja11 Re: Praca , własny biznes-pytanie do Was 10.07.05, 18:35
        Sowo dziekuje za odzew,ja juz od dawna mam pewien pomysł stawiam raczej na
        usługi niz handel bo mniejsze ryzyko tak mysle ,kapitał tez zorganizuje, jednak
        brak mi chyba odwagi zeby wkoncu ruszyc pozatym jestem laikiem i przerazają
        mnie te wszytkie ZUSY Urzedy.Rozumiem ze Twoj facet pomaga Ci w biznesie bo jak
        sadze jest z tym sporo zachodu skoro zajmujesz sie tworzeniem kolekcji
        ciązowych.
        • beata2005 Re: Praca , własny biznes-pytanie do Was 11.07.05, 22:16
          jak będziesz miała jakieś problemy z zusem, podatkami to napisz do mnie na priv,
          postaram się Ci pomóc.
      • maja45 Re: Praca , własny biznes-pytanie do Was 10.07.05, 18:37
        Kredyt z Unii?
        Pierwsze słyszę.Z Unii dostaje się dotacje, ale trzeba mieć wkład własny.
        O żyrantach i spłacie mowy tam nie ma , bo nie są to fundusze działajace na
        zasadach komercyjnych.
        Coś mieszasz Sowo.
        A wracajac do tematu;z pewnoscią warto zaryzykować ale pod pewnymi warunkami:
        1.Trzeba mieć dobry pomysł
        2.Trzeba mieć trochę gotówki na rozruch
        3.Trzeba być bardzo cierpliwym , bo zyski na poczatku są bardzo niewielkie(lub
        nie ma ich prawie wcale, gdyż trzeba spłacać kredyty i inwestować w firmę)
        Jeśli jednak masz dobry pomysł, znalzałaś swoją niszę na rynku to trzeba
        próbowac.
        Gotówkę na rozruch mozesz spróbować dostać z Urzedu Pracy( o ile jesteś
        bezrobotna).Są na naprawdę dobrych warunkach, choć nie jest łatwo je uzyskac.
        Wkrótce wchodzi w zycie przepis , ze osoby rozpoczynajće działalność
        gospodzarczą będą płacić tylko połowę składki na ZUS, co również nie jest bez
        znaczenia.
        Jednakże jesli Twój pomysł na własny biznes to kolejny w mieście sklep
        spożywczy lu solarium, to raczej odpusc.To się nie uda.
        M.

        • nadja11 Re: Praca , własny biznes-pytanie do Was 10.07.05, 18:45
          Co do kredytów to troche sie orientowałam i chyba rzeczywiscie unijne są tylko
          dotacje.Ja natomiast poza własnymi oszczednosciami mam mozliwosc skorzystania z
          kredytu oferowanego przez PFRON gdyz posiadam grupe inwalidzką, warunki są
          całkiem korzystne.
        • sowa_hu_hu maja 11.07.05, 17:09
          nie rozumiem wyrażenia że coś mieszam - skoro mówie że wziełam kredyt , mialam
          zyrantow i teraz spłacam tzn ze tak jest.
          niby po co miałabym mówić nieprawde?
          • maja45 Re: Sowa 11.07.05, 17:20
            Nie twierdzę,ze mieszasz coś z kredytem, ale kredytów z Unii Europejskiej na
            opisywanych przez Ciebie zasadach(zyranci, spłaty itd) nie ma.Z Unii otrzymuje
            się dotacje na zupełnie innych, niekomercyjnych zasadach.Wiem co pisze, bo
            trochę się tym zajmowałam w przeszlości.
            Pzdr.
            M.
    • agnieszka-i-oskar Re: Praca , własny biznes-pytanie do Was 11.07.05, 16:27
      ja w grudniu skorzystałam z dofinansowania bezzwrotnego z urzędu pracy. Było to
      wtedy ponad 11 tysięcy. Warunkiem jest zarejestrowanie się na bezrobociu i
      złożenie wszelkiego rodzaju wniosków i biznes planu.
      Również na bezrobociu funkcjonuje kredyt, w zeszłym roku było to ok 40 tysięcy
      złotych. Jeżeli przez dwa lata spłaca się regularnie to resztę umarzają.
      Być może o ten kredyt chodziło sowie.
      Jest to jedna z form wyciągania z bezrobocia, aha, do tego prowadzą jeszcze
      darmowe szkolenia dla przedsiębiorców, które trzeba odbyć, są też darmowe
      porady prawników itp.
      • sowa_hu_hu maja 11.07.05, 17:06
        sprawdź sobie w takim razie krakowską inicjatywe mikro - zadzwoń i zapytaj skąd
        mają pieniądze...
        • maja45 Re: Sowa 11.07.05, 17:21
          Chodzi Co o Fundusz MIKRO?
          • sowa_hu_hu Re: Sowa 11.07.05, 17:24
            tak smile
            • maja45 Re: Sowa 11.07.05, 17:28
              Z tego co wiem finansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiiego Funduszu
              Wspierania Przediębiorczości, nie ze srodków unijnych.Chyba,ze wasz odział
              małopolski wygrał jakiś grant unijny.
              M.
              • sowa_hu_hu Re: Sowa 11.07.05, 17:30
                wiesz co kłócić sie nie będe smile bo nie jestem pewna...
                z resztą nie wazne skąd sa pieniądze - wazne ze nie ma problemu zeby je dostać -
                tylko ci żyranci...
      • sowa_hu_hu nadja 11.07.05, 17:07
        fakt moj facet zajmuje sie zusami itd smile
    • bejoy Re: Praca , własny biznes-pytanie do Was 12.07.05, 09:39
      Prowadzę smile
      Warto zaryzykować, ale, jak pisały poprzedniczki, trzeba dobrze sprawę przemyśleć.
      Prowadzenie biznesu - obserwowałam kumpli na wysokich stołkach i sama też tak
      parę lat pracowałam, więc co nieco wiedzy już było. Do tego firma, dla której
      pracowałam organizowała dobre szkolenia z zarządzania, trochę wiedzy ze studiów,
      trochę od znajomych. Do tego dobra księgowa.
      Polecam zastanowienie się nad dodatkowym, STAŁYM źródłem kasy, bo jak klienci
      nie popłacą na czas - z czegos musisz żyć i rachunki płacić.
      Ja robię strony www, tu możesz obejrzeć kilka realizacji: bul.pl

      Praca u kogoś jest bazpieczna, ale... zawsze firma może upaść i na pewno nie ma
      szans na uzyskanie takiej kasy jak u siebie, przy dobrze prosperującym biznesie.

      W razie pytań pisz na priv smile

      Pozdrawiam
      bejoy
    • gepart_czester Re: Praca , własny biznes-pytanie do Was 12.07.05, 11:41
      Pracuje razem z ojcem juz 5 lat. Od ok. 2 lat sama zarzadzam.
      Powiem Ci cos cholernie szczerze: 100000000000000000 razy bardziej wolalabym
      pracowac na tzw posadce i miec wszystko w d.....
      Wlasna firma to myslenie o niej 24 h/dobe, klopoty, zusy, urzędy i inne pierdy,
      wspolpraca z ludzmi, ktora do latwaych nie nalezy, itd.
      W chwili obecnej mam 25 lat i jestem wykonczona nerwowo, jestem pracoholiczka
      i "stoje na niepewnym gruncie". Zasada jest prosta: masz w garsci slata umowe o
      nic sie nie martwisz, zatrudniajac martwisz sie o wszystko.
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka