Dodaj do ulubionych

złośliwe mamy- nie odpisujcie!!!

06.04.06, 10:45
czytam sobie rozne watki na forum i zastanawiam sie dlaczego czasem zdarzaja
sie bardzo zlosliwe odpowiedzi mam. zakladam ze sa doswiadczone i przekonane
o tym ze wszystko wiedza i robia najlepiej ale moze by tak wziely wreszcie
pod uwage ze ktos potrzebuje porady bo czegos po prostu nie wie.nawet jessli
innym cos wydaje sie glupota, dla mlodej mamy moze byc naprawde duzym
problemem.
tez jestem mama od 5tyg i martwia mnie rozne rzeczy a na forum znajduje
rozwiazania, czasem nawet najbardziej banalne o ktorych ja nie pomyslalam.i
chyba po to jest ta strona??
apeluje wiec do wszystkich zlosliwych: poradzcie rozsadnie niedoswiadczonym
albo NIE ODPISUJCIE WCALE na ich posty. czy naprawde czujecie sie lepiej jak
komus napiszecie cos uszczypliwego?
Obserwuj wątek
    • aguska231 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 11:16
      hej jestem za, tez zauwazylam to ze odpisuja zlosliwie wczoraj mi sie oberwalo
      ze napisalam ze na zapalenie piersi robilam oklady z azucalenu a nie bralam
      antybiotyku i ktos mi napisal ze jakim prawem komus zabraniam brac antybiotyk.
      fajnie!!! czasami sie zastanawiam czy jest sens odpowiadac komus na jego
      pytanie bo jednemu moja odpowiedz sie spodoba a od drugiej osoby dostane bure.
      pozdrawiam
    • gosiik Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 11:22
      dziewczyny, ale takie są plusy i minusy netu: możesz zadać pytanie, ale licz
      się z tym, że dostaniesz różne odpowiedzi smile
      proponuję uruchomić w sobie filtr na złośliwość i tyle
      pozdro
    • ape_pol Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 11:24
      odpisują tak po to żeby udowodnić że ktoś jest głupszy od nich..., że wszystkie
      rozumy pozjadały... To zwykła złośliwość. analizują każdy post pod kąte: do
      czego by można się tu doczepić(?).
    • saskiaplus1 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 11:27
      Trudno się powstrzymać od złośliwości, jak się czyta: "moja curka ma nieruwne
      faudki na nuszkach i rzaden lekaż nie hce nam pomudz"... wink) Czy obśmianie się
      jak norka z czyjejś niechęci do ortografii to już złośliwość czy jeszcze
      miłosierne zwrócenie uwagi na żenujące braki?
      • amagda80 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 11:30
        no tez mam przeczuelnie na punkcie ortografii i rzeczywiscie czasem takie bledy
        az bola, ale dzieci maja nie tylko dziewczyny z mgr przed nazwiskiem...
        • saskiaplus1 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 11:39
          No, ale skoro piszą i czytają, to znaczy, że przynajmniej podstawówkę mają
          zaliczoną, a tam chyba podstawy ortografii da się przyswoić? Moim zdaniem takie
          pisanie świadczy o niechlujstwie (które mnie osobiście mało obchodzi ale
          przynosi wstyd piszącemu) oraz braku szacunku dla czytelnika (co już mnie nieco
          irytuje). Nie mówię o literówkach czy nawet pisaniu "razem czy osobno" (z tym
          nawet wykształceni miewają problemy, niestety) ale o absolutnie elementarnych
          umiejętnościach, bez których nikt nie powinien być wypuszczony z murów szkoły
          podstawowej. Dodam tu, że nie wierzę w epidemię dysleksji, dysgrafii i
          innych "dys". A nawet jeśli ktoś cierpi na tego rodzaju przypadłość, to w
          komputerze zwykle ma edytor tekstu z autokorektą i może tam pisać post przed
          wklejeniem go na forum. Dlatego moim zdaniem pisania z błędami należy się
          wstydzić i to smutne, że trzeba o tym przypominać.
      • pati775 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 19:12
        a nie pomyslalas ze mogla byc to zenujaca prowokacja na ktora dalas sie nabrac ?
    • amagda80 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 11:29
      widocznie musza sie bardzo nudzic!!
      mi by bylo szkoda czasu na zlosliwosci. albo chce komus pomoc albo sama szukam
      porady- po co kogos dodatkowo dolowac.
      mi sie oberwalo ze se uzalam nad soba bo mi przykro ze nie moge karmic
      piersia.dla mnie ogromny problem, dla kogos powod do wysmiewania... dziwne.
      pozdrawiam NIEZLOSLIWE!!
    • b.bujak Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 11:34
      ja nie czerpie przyjemnosci z forumowych kłótni i złośliwosci ale wierz mi, ze
      czasem ręce opadają, jak sie czyta niektore posty i mimo, ze staram sie byc
      grzeczna i rzeczowa, czasem wyrwie mi sie złośliwy tekst; unikam tego jak ognia
      ale bywa, ze przez niektore wypowiedzi przebija porazająca głupota matki, ktora
      moze byc szkodliwa dla dziecka
    • sabana Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 12:29
      ja się przyznaję że 2 czy 3 razy też coś odpaliłam ale to były posty które mnie
      rozbroiły...obiecałam sobie poprawę. martwi mnie nieuprzejmość i takie tam inne
      na forum. ostatnio nawet napisałam że na forum jest nudno i ironicznie i też mi
      się oberwało a przesłanie było proste: więcej uprzejmości, mniej głupot i
      zaśmiecania forum.
      • monia1983nrw Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 16:39
        Ja jestem za, zeby takie mamy lepiej ugryzly sie w jezyk niz pisaly slowa ktore
        kogos moga zabolec.Przeciez po to jest te forum,zeby sie pytac gdy sie czegos
        nie wie.I dlaczego czepiacie sie ortografii?Nie jestesmy w szkole na jezyku
        polskim!!!Tu nie chodzi o to jak kto pisze tylko o pomoc innym.
    • shamsa Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 17:16
      moze stworzymy liste zlosliwych mam?
      ja zaczne:

      1. Shamsa
      • 2006m1 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 17:21
        dpoisuje sie do tej listysmile
        • wiotka_trzpiotka Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 18:20
          na litość boską- TO FORUM, nie te!!!
          czy wy naprawdę tak mówicie, jak piszecie?
          bo jesli tak to dziękujcie tym, które zwracają wam uwagę, bo gdyby taka osoba
          przyszła do mnie np. na rozmowę rekrutacyjną to wyleciałaby na kopach...
          więc takie uwagi mogą wam się przydać.
          • shamsa Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 18:28
            jestes po prostu zlosliwa. dopisz sie lepiej do listy
          • renard1 Re: No i oczywiście musiały ... 06.04.06, 18:33
            ... sie do czegos przyczepić. GŁUPIA MATKA.Czy jak było- głupota matek. Matko
            kochana!A czy Wy jesteście takie znowu mądre!!!!!!!Widocznie dla którejś z nas
            takie pytania są normalne i muszą je zadac, bo nie sa dla nich tak OCZYWISTE.
            No i co, że sa pytania w stylu: nierówne fałdki na uszach!!!!!!NIe oidpisuj na
            to jak Cię to denerwuje, a w ogóle to nie czytajk. Po co tu siedzicie na tym
            forum, skoro wszytsko wiecie!!! Forum jest dla wszytskich, którzy szukają
            odpowiedzi, a dla niektórych dla towarzystwa - jak chcewsz poważnych pytań i z
            jakąs specjalizacją to sobie takie znajdź!!!!!!Tu się pyta o sprawy niemowląt i
            fałdki sie do tego zaliczają. A co do ortografii- skoroś taka wyedukowana to
            znasz tez pojęcie tolerancja. Niektórzy maja z tym problemy, ale to forum nie
            jest od tego, zeby wytykać komus błędy i sie z tego nabijać. Ponabijaj si.e
            sama z siebie , albo siedź cicho.Tak, jestem złośliwa, bo mnie ZŁOŚLIWE i nie
            tylko mnie wkurzacie na maksa, i widocznie Wy nie potraficie się uinaczej
            porozumiewqać jak tylko za pomocą złośliwych słów. Gratuluję- jeżeli takie
            jesteście na codzień, to współczuje otoczeniu. Tutaj wyważone słowa nie pomogą.
            Uczcie tego Wasze dzieci. Będą miały szczęśliwe dzieciństwo- będą sie naśmiewać
            z innych dzieci, bo inny maluch nie potrafi zawiazać sznurówek.SUPER.
          • gonia07 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 18:43
            Dla mnie taka uszczypliwość to przejaw ludzkiej zawiści. To forum powstało,
            abyśmy mogły sobie na wzajem doradzać, pomagać, wspierać. Zapewne nie jedna z
            Nas w chwilach zwątpienia, potrzeby wyżalenia się , nie napisała nic, choć może
            i bardzo chciała.... Dlaczego? Bo na 100% trafi na jej wątek jakiś wredny
            babsztyl z kompleksem niższości. Dla mnie takie wredne babska są
            zakompleksione, albo życiowo niespełnione. Nie wykluczam nawet i 2 w 1 smile))

            Co do ortografii. Zgadzam się jak najbardziej ze stwierdzeniem , ze nie jest to
            lekcja polskiego. Jak komuś sprawia ból przeczytanie czyjegoś postu z powodu
            nadmiernej ilości błędów to niech tego nie czyta po prostu. Czasami naprawdę
            można kogoś zranić.... Jednak są i tacy których to podnieca....
    • asia710 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 18:27
      jestem za a co do zlosliwosci to raczej zalosne - ja mysle ze to mamy
      niewyspane i zle na caly swiat wiec na serio brac ich uwag nie mozna, bo co
      maja bledy ortograficzne do zapalenia piersi? czy mama ktora nie ukonczyla
      liceum czy nawet podstawowki nie ma prawa prosic o rade na forum?
      pozdrawiam wszystkie mamy
      • renard1 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 18:34
        I tą odpowiedzią też sie dopisuję.Ale niezłosliwe, nie martwcie się....
    • agatkaros Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 19:08
      Ja to sobie myślę, że na niektóre kobiety na tym forum okreslenie "złośliwe" to
      za delikatne. Zdaje mi sie, że niektórym mamom przyjemność sprawia wprost
      pastwienie się nad innymi, które śmiały wyrazić inne zdanie, niż one mają. Sama
      doświadczyłam tego, teraz już rzadko zabieram głos, bo przykro mi wtedy było...
      • kasia1302 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 21:45
        Moja riposta na Twoje żale będzie hiper złośliwa. Przybliż mamom dlaczego się
        nad Tobą pastwiono. Nie sądzę, żebyś zyskała dużo więcej zrozumienia. Szkoda,
        że było Ci tylko przykro...
        • agatkaros Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 07.04.06, 11:34
          kasia1302 napisała:

          > Moja riposta na Twoje żale będzie hiper złośliwa. Przybliż mamom dlaczego się
          > nad Tobą pastwiono. Nie sądzę, żebyś zyskała dużo więcej zrozumienia. Szkoda,
          > że było Ci tylko przykro...


          No i to jest właśnie mama, kótra wszystko rozumie smile))
    • pati775 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 19:17
      a ja mysle ze niektorym wyjadaczkom forum co juz kazdy temat przerobily moze i
      po sto razy brakuje zwyklej cierpliowsci zeby napisac cos konstruktywnego

      wiec zamiast "jechac" sobie po takiej mlodej mamie policzcie do 10 i
      zamknijcie watek bedzie wszystkim o wile milej
    • kamakszi A propos błędów - off topic 06.04.06, 19:18
      Hmm, drogie mamy, postaram się Wam coś wytłumaczyć w tej jednej kwestii - ortografii.
      To nie jest tak, że nam, dbającym o poprawność językową, mleko się warzy w piersiach czy dostajemy zawału po przeczytaniu słowa - dajmy na to - "ócho". Ranienie zasad polskiej ortografii jest dla nas przejawem braku kultury osobistej. Tak jak Was może urażać to, że ktoś beka w knajpie, puszcza bąki w muzeum czy rzuca popcornem po sali kinowej (wybrałam, przyznajcie, bardzo mało "obraźliwe" sytuacje) - tak nasze poczucie przyzwoitości zostaje nadszarpnięte przez teksty rojące się od błędów bardziej lub mniej rażących. Zrozumcie proszę. Język jest wartością, wartością nawet chronioną prawnie; język jest tworem, który różnicuje nacje, a zatem i je określa, charakteryzuje.
      Nie jestem sfrustrowana, noce przesypiam, jestem szczęśliwa - a więc zaprzeczam odmalowywanemu przez Was portretowi mamy "czepiającej się" ortografii. Jestem - i jak mniemem pewna grupa osób bez wahania by się pod tym podpisała - po prostu osobą, która ma takie a nie inne poczucie estetyki i kultury osobistej. Jeżeli sama mam jakieś braki - próbuję je ukryć i ewentualnie naprawić, a nie staję w obronie swej niewiedzy. Odrobina pokory naprawdę nie strąca korony z głowy. I przyznajcie, że nasze poczucie kultury naprawdę nie jest jakimś zboczeniem; uwierzcie mi na słowo, jeżeli nie jesteście w stanie same tego zrozumieć.

      Uff, dziękuję za uwagę.
      • dazzle Kamkaszi 06.04.06, 19:32

        • dazzle chapeau bas! 06.04.06, 19:32

      • asia710 Re: A propos błędów - off topic 06.04.06, 19:33
        kamakszi, znalazlam blad w twoim poscie!!!!!

        (to zart, bez urazysmile)

        (a na powaznie, wybacz moje literowki - pisze z zagranicy, z cudzego komputera)-
        -
        -
        coeficiencenet.typepad.com/4foto/2006/02/sommeil.html
      • kira_koslin Re: A propos błędów - off topic 06.04.06, 20:38
        Ranien
        > ie zasad polskiej ortografii jest dla nas przejawem braku kultury osobistej.
        Ta
        > k jak Was może urażać to, że ktoś beka w knajpie, puszcza bąki w muzeum czy
        rzu
        > ca popcornem po sali kinowej

        Nie zgodzę się z tym, ludzie robia z rożnych powodów błędy ortograficzne, forum
        to czas wolny ze się tak wyrażę wiec trochę luzu i wyrozumiałości.....
        A juz na pewno przesadą jest porównywanie łamania zasad ortografii do
        puszczania gazów w muzeum.......
        • asiak78 Re: A propos błędów . Popieram 06.04.06, 20:52
          A czy pisanie z błędami to wyraz luzu??? Czy poprawnie piszecie tylko wtedy,
          gdy pracujecie? Jestem lekko zaskoczona. Skoro piszę poprawnie rano, to chyba
          oczywiste, że wieczorem również. Przynajmniej dla mnie. Dodam jeszcze tylko, że
          posty z błędami po prostu ciężko się czyta. Pozdrawiam
          • laminja Re: A propos błędów . Popieram 07.04.06, 00:36
            a skoro robię błędy powinnam to zmienić, a nie szukać wytłumaczenia... Przecież
            to jak piszemy jest naszą wizytówką. Jesteśmy w świecie słowa - na forum to
            właśnie na podstawie tekstu jego treści i formy wyciągamy wnioski na temat
            innych osób. W życiu codziennym widzimy człowieka - o tym jaki może być
            wnioskujemy m.in. na podstawie jego stroju, fryzury itp. Tutaj dbałość o swój
            wizerunek zewnętrzny przejawia się w dbałości o formę przekazu jaką jest tekst.

            Nagmiennie robiąc błędy w korespondencji (rozmowie) na forum zachowujemy się
            jak osoby, które wychodzą z domu nie patrząc w lustro (czasem niedomyte czy
            nieuczesane, ubrane przypadkowo itd.).
        • wiotka_trzpiotka Re: A propos błędów - off topic 06.04.06, 20:58
          błagam, powiedz mi z jakich powodów ludzie robią błędy ortograficzne, bo moim
          zdaniem:
          - sa niedouczeni
          - olewają czytających
          - mają zaburzenia (słynna "dyslekcja") ale to naprawdę promil
          • kira_koslin Re: A propos błędów - off topic 06.04.06, 21:39
            Myślę ze jak ktoś robi błędy ortograficzne to nie robi tego specjalnie pt
            olewam innych....ale oczywiście moge tak myśleć ponieważ mam braki w kulturze
            osobistej....
          • iti05 Re: A propos błędów - off topic 07.04.06, 00:18
            Ludzie nie dyslekcja tylko dysleksja
        • shamsa Re: A propos błędów - off topic 06.04.06, 21:41
          naszła mię taka myśl, ze gdy w rozmowie ktos mówi "tera, jezdem, poszłem itp" to
          od razu nabieramy zdania o nim. tak samo na forum.
          • kira_koslin Re: A propos błędów - off topic 06.04.06, 21:54
            ale to nie o to chodzi że ja za wszelka cene bronię ludzi którzy robią blędy
            ortograficzne ale nie generalizuję ze wszystkie takie osoby to osoby z brakiem
            kultury osobistej, z różnych względów robia ludzie błędy np z tego że pisza
            szybko...ale już się nie będę odzywać bo zaraz matki estetki ortograficzne mnie
            tu zjedzą..............
            • shamsa Re: A propos błędów - off topic 06.04.06, 22:06
              nie, no spoko, tak sobie pomyslalam na swobodnie
      • shady27 Re: A propos błędów - off topic 06.04.06, 23:26
        o matko kochana....a ty kto??? nawiedzona polonistka czy co???
        no i gratulacje z porownywania prykow do bledow ortograficznych.....brawo
      • laminja Re: A propos błędów - off topic 07.04.06, 00:30
        dokładnie.

        Nie rozumiem osób, które się obrażają za uwagi dotyczące błędów
        ortograficznych. Lepiej przeczytać je na forum (w pewnym stopniu anonimowo) niż
        usłyszeć w realu od pracodwacy lub własnego dziecka... Osobiście byłabym
        wdzięczna za uwagi na temat połenionych błędów - mogłabym wyciągnąc wnioski i
        przestać je popełniać. Nikt nie jest doskonały nawet poloniści czasem robią
        błędy i używają słowników.
      • b.bujak Re: A propos błędów - off topic 07.04.06, 17:09
        w świetle tego, co napisałaś, conajmniej dziwny ma wydźwięk to Twoje "off
        topic" - z całym szacunkiem, bo ładnie to napisałaś, tylko jeśli sama piszesz o
        poprawności językowej i o tym, że język różnicuje, określa i charakteryzuje
        nacje....
        • b.bujak Re: A propos błędów - off topic 07.04.06, 17:10
          to było oczywiście do kamakszi smile)
        • kamakszi Re: A propos błędów - off topic 07.04.06, 19:29
          to jest zwyxczaj internetowy. istnieje również taka gałąź językoznawstwa - język internetu. uwaga nijak nie przystająca, według mnie...
    • gosia262 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 21:58
      no proszę, jaki piękny postulat! i to na najbardziej agresywnym forum! jak się
      przestanieci tak wkurzac na kazdę krytyke, czy chociaż odmienne zdanie, to nie
      będzie złosliwych odpowiedzi!
    • asia06 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 22:26
      Zgadzam się smile Może uszczypliwości to jedyna rozrywka, jaką niektóre mamy mają
      albo sposób na odreagowanie sad
    • gaba36 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 06.04.06, 23:23
      Można mieć odrębne zdanie, można uważać kogoś za mało zorientowanego, ale nawet
      komentując negatywnie wypowiedź tego kogoś nie trzeba być zołzą. A ja osobiście
      wolę tych co robią błędy ortograficzne od tych którzy są beszczeelnie nie mili,
      bo to jest właśnie prostactwo.
      • naturella Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 07.04.06, 08:26
        Gaba, nic dziwnego, że wolisz tych, co robią błędy ortograficzne, ihiiiihiiiismile

        Ja mam tylko taki postulat: nauczcie się, drogie mamy, prawidłowej pisowni
        wyrazu "chrzciny" i jego odmian. Żle mi się robi, jak widzę te
        kombinacje ""chszciny", "chciny", "chściny", "ochścić" "ochcić".
        • shamsa Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 07.04.06, 08:28
          naturella, przestan byc beszczelna
          • gaba36 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 07.04.06, 10:10
            Wiesz, po mnie to osobiście spływa, w końcu przy ogólniej "życzliwości" Polaków
            przez tyle lat można się uodpornić. Ale są takie po których nie spływa.
        • gosiik Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 07.04.06, 18:15
          i chrostki ;P
          ajuto!
    • asia710 Re: złośliwe mamy- nie odpisujcie!!! 07.04.06, 18:45
      jak widac czepiac mozna sie bez konca: ortografia to nic w porownaniu z
      korupcja jezyka polskiego zwrotami angielskimi (post, link, topic), dodajmy do
      tego zwroty regionalne (poszlam na pole, coby dziecko spalo) - moze kogos
      raza...i jeszcze...wstretne literowki, i nie przestrzeganie zasad
      interpunkcji... mozna naprawde dlugo....
      ja nie widze w tym sensu na tym forum;
      pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka