Gość: Biedronka IP: *.* 15.09.02, 19:22 Kochane mamusie!Czy do przegotowanej wody można dodawać zwykłego cukru, dla dzidzi 2 tyg.Tak przy okazji czym jeszcze można przepajać.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: asia_t Re: Przepajanie IP: *.* 15.09.02, 19:37 cukru to nie wolno! lepiej glukoze. a najlepiej kup herbatke Hippa, rumiankowa albo z koperku wloskiego,dobrze robi na brzuszek. Najlepiej jednak by było, jak byś nie zadała tu takiego pytania. Większość mamuś i tak Ci powie, ze przepajac nie wolno, jesli karmisz piersia. Ja przepajalam moje blizniaki z wielkim powodzeniem, od cyca sie nie odzwyczaily, ssaja do dzisiaj z apetytem. pozdrowionkaasiaT, o kontrowersyjnych metodach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ljoanna Re: Przepajanie IP: *.* 15.09.02, 20:22 Zastanów się, może nie ma sensu przepajać, a jeśli już musisz to kup jakąś herbatkę dla maluszków. Cukier może powodować wzdęcia i w ogóle nie jest polecany takim małym dzieciom. Joanna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emama Re: Przepajanie IP: *.* 16.09.02, 10:46 Zgadzam się z przedmówczyniami. Jeżeli koniecznie chcesz przepajać to najlepiej gotowymi herbatkami. Tylko czy jest sens przepajać, jeżeli nie ma kolek i upałów to po co?Lekarze zalecają, że najlepiej żeby dziecko do 7 roku życia nie znało smaku słodyczy. Tylko czy to u nas realne?Pozdrawiam. Asik. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Beata32 Re: Przepajanie IP: *.* 16.09.02, 14:53 Zgadzam się z poprzedniczkami - żadnego cukru. Ja karmiłam piersią i starałam się zgdonie z zaleceniami nie przepajać, ale z racji kolek czy niestrawności czasami dawałam herbatkę koperkową Plantex - do kupienia w aptece.Beata Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thessi Re: Przepajanie- brr jak to brzytko brzmi IP: *.* 16.09.02, 20:11 HEj Zawsze mnie otrzasa jak czytam haslo "przepajanie"- nie lepiej dopajanie?? Mozna kogos dopoic ale przepioc? NIe wazne. Wg zaleceni nie podaje sie dzidzi nic dopuki nie skonczy 4 tygoni. Wszytkie herbatki maja napisane powyzej 1go miesiaca. JA tak robilam ze podawalam moejmu smykowi pic bo wyraznie nie chcial cyca tylko mial ochote na cos innego "mokrego" Dzis uwazam ze popelnulam blad podajac mu herbatke Hippa rumiankowa a nie wode mineralna Maly nie chce nic pic innego tylko to a niedlogo konczy rok Wplywu na karmienie cycem to nie mialo ( karmie do dzic) ale musisz zwrocic szczegolna uwage czy dziecko jest glodne czy mu sie tylko chce pic Uwazam ze 2 tygodniowy dzidzius dosc czesto wola o cyca wiec wzupelnosci wystrczy mu cycus.Powodzenia.Thessi mama MAteusza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hermiona Re: Przepajanie- brr jak to brzytko brzmi IP: *.* 16.09.02, 20:23 No właśnie, nie dość, że brzydko brzmi, to jeszcze zastanawiam się, po co? Dziecko pijąc z piersi zaspokaja pragnienie na początku ssania - bo wtedy leci "rzadkie" mleko (stąd rozpacz niektórych mam, że mają "chudy pokarm"), a dopiero po paru minutach zaczyna lecieć to prawdziwe "do jedzenia". Więc jeśli będziesz przystawiała dziecko tak często, jak tego chce, to nie musisz wcale dawać mu herbatek czy wody z glukozą. MonikaP.S. A tak w ogóle to forum "Karmienie piersią" chyba jest bardziej odpowiednie dla tego postu.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kabat Re: Przepajanie IP: *.* 17.09.02, 07:23 Ja cukru nie polecam, jak za pewne sama wiesz nie jest zdrowy. Sama czysta woda wystarczy. Możesz robić herbatki HIPP-a z kopry włoskiego. Zapobiegają kolkom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ez Re: Przepajanie IP: *.* 17.09.02, 07:48 Ja w tym wieku nie stosowałam jeszcze nic do picia dla Asi, ale karmiłam piersią, zaczęłam poić herbatką HIPP ułatwiającą trawienie jak zaczęłąm dawać sztuczny pokarm, ale stanowczo nie polecam cukru Odpowiedz Link Zgłoś