gosiabebe 10.04.07, 12:19 sklepem?? nie przed supermarketem bo wiadomo ze tam sie wchodzi z wózkiem,ale takim malym osiedlowym w którym nie ma miejsca albo gdy sa schodki?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
slonko1335 Re: Nigdy!!! 10.04.07, 12:21 popieram przedmówczynię, NIGDY!!!! Swoją drogą kiedyś dziewczyna tutaj opisywała jak zostawiła wózek przed apteką, po czym jak gdyby nigdy nic podeszła jakaś baka i odjechała, dobrze, że ją odgoniła ale co by było gdyby nie zauważyła, że wózek odjeżdża bo akurat byłaby przy okienku i płaciła.... Odpowiedz Link Zgłoś
babie_lato1 Re: Nigdy!!! 11.04.07, 08:07 Dokładnie, ja też po tym poście zrobiłam się ostrożniejsza. Niemniej jednak przyznaję, że mam jedną taką piekarenkę, przed którą czasami zostawiam wózek. Jest maciupka, wózek by nie wszedł. Zakupy robię w minutę przy uchylonych drzwiach, więc wózek mam w zasadzie w zasięgu ręki i widzę co się dzieje przez dużą szybę. Dzieje się to jednak sporadycznie, gdy naprawdę muszę. Pani z warzywniaka wychodzi do mnie. Zasadniczo w ogóle staram się nie robić zakupów z dzieckiem. Odpowiedz Link Zgłoś
monikzy Re: Nigdy!!! 10.04.07, 12:22 Moja mama raz przyznałą się że tak zostawiła. Strasznie się zezłościałam i powiedziałam jej żeby nigdy tak nie robiła. Teraz synek jeżdzi w spacerówce i wszędzie można z nim wejść. Moja znajoma kiedys nastraszyła mnie że oglądała program w tv ze ludzie kradną dzieci dla narządów. Strasznie nie. Od tego czasu bardzo uwazam na synka. Odpowiedz Link Zgłoś
gosiabebe Re: Nigdy!!! 10.04.07, 12:23 ja tez nigdy nie zostawilam ale ostatnio czesto widze wózki przed sklepem a jak rozmawialam z kolezanka na ten temat to powiedziala ze jak musi to zostawi na chwile bo co ma zrobic przecierz to normalne.ja bym sie bala tak zostawic. Odpowiedz Link Zgłoś
asinek68 Re: Nigdy!!! 10.04.07, 12:32 ale również widzę lekkomyślne mamusie zostawiające wózki przed sklepem. Ja wolę się pomęczyć przeciskając wózkiem między półkami. Ale mam tam przecież wszystkieskarbytegoświata !!! Odpowiedz Link Zgłoś
magda.kosa Re: Nigdy!!! 16.04.07, 09:17 absolutnie!!!!robie czesto zakupoy na bazarku i wszedzie wchodze z wozkiem czasem ku niezadowoleniu ekspedientek czy klientów,kiedys jedna pani zwrocila mi uwage ze mozna wozek zostawiać przeciez nikt nie wezmie,a ja jej na to ze nie zamierzam i zeby zajela sie sobą....teraz to juz nie komentuje tylo robie coi uwazam za sluszne a reszte mowiac brzydko olewam,to moje dziecko,moja odpowiedzialność i moj najweikszy sdkarbczy ktos by zostawil milonion dolcow przed sklepem....choć moje dziecko nie ma oczywiscie ceny:p))pozdrawiam i zycze rozsądku!! Odpowiedz Link Zgłoś
3xmama NIGDY!!!!! 11.04.07, 09:13 Czysta głupota jest zostawianie dziecka przed sklepem!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
buggi21 Re: Nigdy!!! 25.04.07, 15:53 w zyciu!!!!!Nie wchodze do takich sklepow,poprostu. Odpowiedz Link Zgłoś
celes Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 12:34 zostawiam. Przy pierwszym dziecku mówiłam - NIGDY W ŻYCIU! i nie zostawiałam. W tej chwili nie mam innej możliwości. Mąż robi zakupy w hipermarkecie raz na tydzień (od 4 miesiecy nie byłam na zakupach w hipermarkecie) w sobotę kupuje mi mięso i warzywa. Ale nie da się kupić warzyw i owoców na cały tydzień. Idę z dwójka dzieci na bazarek (4 miesiace i 3 lata) i zostawiam wózek czasami przed sklepikiem - z tym, że sklepik jest wielkości - od drzwi do laty dwa kroki. Wchodze do sklepu tylko i wyłącznie gdy nie ma tam nikogo i gdy szybko mogę zrobić zakupy i cały czas patrzę na wózek, trzylatek stoi ze mną, bo gdybym zostawiła go z młodszym bratem to pewnie bym musiała szukać. Tak sama zostawiam wózek gdy płacę w warzywniaku za owoce i warzywa - tzn w drzwiach płacę, a wózek stoi 3 metry odemnie. Tam gdzie jest możliwość - tam wjeżdżam z wózkiem. Do apteki nie wchodzę wcale - wysyłam tylko męża, głownie ze wzgledu na duże prawdopodobieństwo spotkania kogoś chorego. Odpowiedz Link Zgłoś
kanna do celes 10.04.07, 14:47 Mam dwoje dzieci, różnica jest 2 lata i niecałe 2 mies. Dzieci nie zostaja same przed splepem - albo chodze z koleżanka (piilnujemy sobie pod sklepem wózków - i dzieci - na zmianę), albo wybieram sklep, gdzie da sie wjechać. pozd. Ania Odpowiedz Link Zgłoś
kalipka Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 12:55 w życiu!!!!! jeśli nie mogę wejść do sklepu z wózkiem to po prostu idę do innego a jeśli komuś się to nie podoba bo jest ciasno to mówię żeby mnie cmoknął gdzieś (a najczęściej przeszkadza to starym bereciarom) Odpowiedz Link Zgłoś
mruu1 Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 13:01 Nigdy. Nie wchodzę do sklepów, do których nie można wjechać wózkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
mmala6 Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 13:17 podobnie. Jak np nie moglam wejsc wozkiem do sklepiku z warzywami, to stalam w drzwiach z jedna reka na wozku i pani mi po prostu podawala co chcialam. Jednak do niemal wszystkich sklepow u mnie mozna wejsc z wozkiem ale czasem ze zgroza patrzylam na wozki z dziecmi zostawione przed sklepem gdzie swobodnie niejeden wozek sie zmiesci. Odpowiedz Link Zgłoś
czarna_buzia Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 13:50 zostawiam, nie widzę zagrożenia, wygodniej jest mi robić zakupy. no bo co może się stać, dy wózek mam na oku? hm? Odpowiedz Link Zgłoś
mika1332 Re: czarna_buzia 11.04.07, 15:47 Skoro nie widzisz zagrożenia to żal mi Twojego dziecka!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mynia0 Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 13:53 nie, nigdy nie zostawiłam wózka z dzieckiem i nie zamierzam, nawet chodząc z dwójką dzieci do sklepu. uważam to za szczyt bezmyślności. Odpowiedz Link Zgłoś
agathea Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 13:54 Nigdy, najwyżej nie wchodzę do takiego sklepu. Odpowiedz Link Zgłoś
iza813 Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 14:03 Wg.mnie.tylko.nieodpowiedzialne.matki.zostawiaja.wozki.przed.sklepem.I.byc.moze. kiedys.beda.bardzo.plakac.i.sie.obwiniac.ze.jak.nie.ujrza.swoich.wozkow.z.dzieck iem.po.wyjsciu.ze.sklepu. Odpowiedz Link Zgłoś
dragon_fruit Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 14:57 spokojnie możesz używać spacji a.nie.tych.durnych.kropek Odpowiedz Link Zgłoś
kropka.kreska a może jej się spacja zepsuła!! 11.04.07, 16:36 koleżanko dragon, proszę nie osądzać koleżanki, która używa kropek tak pochopnie, może spacje się zacięła? a poza tym dlaczego uważasz że kropki są durne???????? czuję się w połowie obrażona!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mawo84 racja, dla mnie to najgłupsze są te 11.04.07, 17:02 dziwne kreski ! Nigdy nie wiadomo o co z nimi chodzi...? ;-P A swoją drogą to sio na sierpniówki ! Rekord pobijać, a nie się na niemowlaku obijasz koleżanko Odpowiedz Link Zgłoś
kropka.kreska ale o co chodzi z tym rekordem bo zgubilam watek:( 11.04.07, 20:20 Odpowiedz Link Zgłoś
mawo84 No rekord w poscie o psychopatycznym mordercy 11.04.07, 20:58 kojarzysz juz? hi hi Odpowiedz Link Zgłoś
kropka.kreska Re: No rekord w poscie o psychopatycznym mordercy 11.04.07, 22:34 no ze w poscie o psychopatycznym mordercy to ja wiem, ale tam jest 700 wpisow wiec nie zagladam nawet bo mnie to zbytnio przeraza Odpowiedz Link Zgłoś
mawo84 Re: No rekord w poscie o psychopatycznym mordercy 12.04.07, 08:01 też się boję zajrzeć Ale przydałoby się wesprzeć nasze koleżanki w tej walce.. Może dzisiaj się zbirę i coś tam skrobnę. Odpowiedz Link Zgłoś
monikaa13 Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 14:54 na samym poczatku jak mala sie urodzila to zostawialam, ale chyba wtedy nie myslalam rozsadnie, teraz juz od dawan nie zostawiam i nie zostawie, jak pomysle co mogloby sie stac to az mnie ciarki przechodza i nigdy nie zostawie, do sklepow do ktorych nie moge wejsc poprostu nie wchodze Odpowiedz Link Zgłoś
koza_w_rajtuzach Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 15:47 Tak, zostawiałam córkę nieraz przed jednym sklepem gdy spała. Sklep ten był w nieruchliwym miejscu, była w nim wielka szyba przez którą widziałam śpiącą w wózku córkę . Odpowiedz Link Zgłoś
ellana1 Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 16:27 Nie wiem jak można zostawić dziecko przed sklepem . Nigdy bym tego nie zrobiła . Wolałabym syna na rękach trzymać i robić zakupy niż zostawić go samego . Odpowiedz Link Zgłoś
iza813 [...] 11.04.07, 08:51 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
belisima1979 Re: Iza 17.04.07, 12:31 ma prawo sie zdenerwowac,przynajmniej moze pisac na forum-niewazne czym oddziela wyrazy-wazne ze oddziela!!! Odpowiedz Link Zgłoś
sosenka8 Re: Do.dragon.fruit 11.04.07, 09:05 mówiłaś coś o odpowiedzialności, hmmmm, może o kulturze pogadamy Odpowiedz Link Zgłoś
utka2 Re: Do.dragon.fruit 11.04.07, 09:29 wiem, ze nie do mnie a co do tematu - szczyt nieodpowiedzialności i bezmyślności zostawiac dziecko przed sklepem Odpowiedz Link Zgłoś
badalala he he a ja się izie nie dziwię :) 11.04.07, 09:35 że nerwy jej puściły czasem nawet spokojnego człowieka do szału mogą doprowadzić takie ni priciom teksty: "spokojnie możesz używać spacji, a nie tych d u r n y c h kropek". no po co komu t a k i e komentarze, nie na temat zresztą? ee tam, mnie żadne kropki nie przeszkadzają w czytaniu, nawet gdyby iza nie miała zepsutego laptopa Odpowiedz Link Zgłoś
onawienaj [...] 16.04.07, 00:34 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
badalala coraz bardziej mnie wzrusza ten podwątek :)))) 17.04.07, 11:12 onawienaj, na nic twoje wielkie wysiłki. chciałam zauważyć, że izie chyba byłoby dość trudno zamontować taką klawiaturę do jej komputera, bo ona wyraźnie pisze, że ma LAPTOPA a tak w ogóle, kropki i wszelkie inne groszki, jak ostatnio napisali w jednym z bardziej opiniotwórczych babskich magazynów, to absolutnie ponadczasowy i wiecznie modny deseń. więc o co tyle nerw to ja nie wiem Odpowiedz Link Zgłoś
belisima1979 Re: IZA813___________k.l.a.w.i.a.t.u. r.a!!! 17.04.07, 12:33 Nie wiesz co to L.A.P.T.O.P??? Nie kupuje sie klawiatury to laptopa! i pisz na temat! Odpowiedz Link Zgłoś
ma_dre Re: IZA813___________k.l.a.w.i.a.t.u. r.a!!! 25.04.07, 15:18 dlaczego sie nie kupuje, bo inni tak nie robia czy ze technicznie sie nie da? belisima1979 nie moge sie z toba zgodzic, jak jest wejscie to i klawiature jak i myszke a nawet ekran do laptopa sie kupuje i podlacza, sprawdzone a na temat : wozek zostawiam, dziecka nie Odpowiedz Link Zgłoś
ciocia_ala Re: IZA813___________k.l.a.w.i.a.t.u. r.a!!! 28.04.07, 18:47 mozna kupic klawiature, ja nie lubie uzywac, ale maz ma. i musze tez. Odpowiedz Link Zgłoś
malpka_z Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 16:50 Moja lekkomyślna matka zostawiła mnie tak przed dużym sklepem. Po wyjściu okazało się, że nie ma wózka ani dziecka. Szukała mnie policja, dzięki Bogu szybko naleźli, ale może i szkoda, że nie było większej afery, bo jakoś się nie przejęła. Opowiada mi to jako dobry dowcip. A jak wychodzi z moim dzieckiem, to po prostu się boję, bo już ją przyłapałam, że weszła do sklepu (co prawda maleńkiego, ale to nie ma znaczenia) gdzie musiała zostawić dziecko przed sklepem. Odpowiedz Link Zgłoś
badalala nigdy w życiu!! 10.04.07, 16:58 przenigdy!!!!!!!! nawet gdybym była jedyną klientką w sklepie i miała widzieć wózek przez szybę. mało to popaprańców, wariatów i innych dziwolągów włóczy się po świecie? miałam taki przypadek kiedyś z młodym na spacerze. idę sobie z wózkiem alejką, wokół żywej duszy. odwracam głowę, żeby spojrzeć, co tam z tyłu - powoli zbliża się jakiś facet z psem na smyczy. facet jak facet, wyszedł sobie z pupilem na spacerek - żadne zagrożenie. i wiecie co? nagle ten facet przewraca mi się na wózek!!!! wychynął mi zza pleców znienacka, jak spod ziemi i leci mi na budkę - wielki, gruby, wysoki chłop. był PIJANY jak bela! z daleka nie było widać, bo szedł normalnie, prosto. ten pies (duży, żwawy bokser) pociągnął go jakoś, szarpnął i facet stracił równowagę. leciał mi na ten wózek i gdybym w sekundę nie zareagowała i nie odepchnęła go dość obcesowo i z całej siły, to wywróciłby wózek i dziecko wypadłoby na beton albo nie daj bóg zostałoby zmiażdżone łokciem albo kolanem przez tego pijanego grubasa. od tamtej pory mam na spacerach oczy jak żaba, dookoła głowy. a na samą myśl, że mogłabym zostawić synka samego przed sklepem.. brr.. włos mi się jeży na głowie! NIGDY NIC NIE WIADOMO!! Odpowiedz Link Zgłoś
kiniamum Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 17:28 nie zdarzylo sie.. Odpowiedz Link Zgłoś
gosika78 Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 17:37 Nie. Pomijając wszystko, za pozostawienie dziecka bez opieki grozi kara. Odpowiedz Link Zgłoś
ewcia1980 Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 19:14 Bardzo czesto chodze z córka na zakupy i NIGDY nie zostawiam jej w wózku przed sklepem. Zawsze wchodze razem z nia do srodka. Z tym ze wybieram taka pore na zakupy gdy w sklepach jest mało ludzi (10-12) i nawet spokojnie moge sobie poprzymierzac ubrania. Dla mnie akurat wózek to zaden problem pozdrawiam Ewelina Odpowiedz Link Zgłoś
denea Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 19:24 Nie. Jak nie mogę wejść z wózkiem to biorę małego na ręce i wchodzę. Wolę żeby mi sam wózek ukradli niż z zawartością Odpowiedz Link Zgłoś
celes Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 20:29 przy drugim dziecku zmieni się (może). Wchodząc do sklepu (a właściwie budy na bazarku) - cały czas widzę wózek z dzieckiem. Wchodzę po konkretną rzecz - np. pierś z indyka, ogórek, marchewka, filet z ryby. Nic nie wybieram, nic nie przymierzam, nic nie szukam. Trudniej jest zostawić trzylatka przed sklepem - bo po 2 sekundach już go tam nie będzie (ciekawość świata na razie zwycięża niestety rozsądek i prośbę mamy). Usprawiedliwia mnie tylko konieczność takich zakupów - po pierwsze muszę nakarmić trzylatka przyzwoitym jedzeniem (banany, jabłka, rzodkiewki, sałata nie wytrzymają tygodnia w lodówce) i siebie jako matkę karmiącą też muszę przyzwoicie karmić Mąż wraca do domu o 19 - wówczas wszystkie sklepy w okolicy ze świeżymi warzywami czy owocami są już pozamykane. Odpowiedz Link Zgłoś
rozanamama Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 10.04.07, 20:42 nie. nigdy w zyciu. nigdy, nigdy, nigdy Odpowiedz Link Zgłoś
salezja Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 11.04.07, 08:55 Hej! Ja zostawiam zawsze, ale sam wózek) Dziecko zabieram ze sobą. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
joanna.gr Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 11.04.07, 09:18 Wszędzie tarabanię sie z wozkiem. Wlaśnie czytam najnowsze "Mamo to ja" i artykul "Tego nigdy nie rób!". I tak: 1.Nie odchodź od malucha,jeśli leży na przewijaku. 2.Nie ma mowy o jeździe bez fotelika. 3.Nie pozwalaj,by male bylo pod opieką kilkulatka. 4.Nie zostawiaj dziecka w wozku przed sklepem. 5.Nie zostawiaj dziecka samego w domu (o tym niedawno byl wątek). 6.Nie podrzucaj i nie potrząsaj dzieckiem podczas zabawy. itp. Odpowiedz Link Zgłoś
noovaa Re: zostawiacie dziecko w wózku przed... 11.04.07, 09:22 Jak wielkich zakupów bym nie miała.. jeżeli nie zmieszcze się z wózkiem biore małą na ręce... Najwyżej jakiś "życzliwy" pomag mi się później ze wszystkim dotaraskać do wózka.. Odpowiedz Link Zgłoś
mawo84 dziewczyny twierdzące, że widzą wózek CAŁY 11.04.07, 15:20 czas, powiedzcie mi jak wchodzicie do sklepu to rozumiem, że z odwróconą do tyłu głową? Tą np. sałatę ze skrzynki w sklepie też wybieracie patrząc na wózek? Drobne z prtmonetki oczywiście również??? A jak coś się stanie to oczywiście żadna nie będzie miała do siebie pretensji no bo przecież "Ja cały czas patrzyłam na wózek..! Nie wiem jak to się mogło stać!" Z całym szacunkiem do Was, ale jesteście gorsze w swojej ignorancji od tych mam, które np. dają swoim dzieciom czekoladę raz w tygodniu.. Odpowiedz Link Zgłoś
mika1332 Re: nie rozumiem 11.04.07, 15:53 Czytam posty niektórych dziewczyn i poprostu nie rozumiem jak można nie widzieć zagrożenia kiedy zostrawia się wózek z dzieckiem przed sklepem.Pomijam to,że malec może się zadławić ale przecież,co już napisała mawo84 nie jesteście w stanie cały czas patrzeć na wózek.Poza tym widzicie wózek nie dziecko.Czasami wystarczy chwila i nieszczęście gotowe.Jesteście zupełnie pozbawione wyobraźni i odpowiedzialności.Mam nadzieję,że kiedy wyjdziecie ze sklepu zarówno wózek jak i dziecko będzie stało tam gdzie je zostawiłyście całe i zdrowe. Odpowiedz Link Zgłoś
koza_w_rajtuzach Re: nie rozumiem 11.04.07, 17:15 > Poza tym widzicie wózek nie dziecko Pisałam, że przed jednym ze sklepów zostawiałam córkę gdy spała. Była tam wielka szyba i widziałam zarówno wózek jak i śpiące dziecko. Gdy budziło się od razu wychodziłam ze sklepu i wnosiłam na rączkach świeżo obudzoną córeczkę. Nie jestem nieodpowiedzialną matką i proszę mnie tak nie traktować. Dzisiaj byłam na zakupach i babcia zostawiła przed sklepem dziecko około półroczne. Babcia mierzyła ciuszki, a dziewczynka popłakiwała. Szkoda mi się maleństwa zrobiło, tym bardziej, że babcia widać nie śpieszyła się z zakupami i nie reagowała na popłakiwania. Wyszłam ze sklepu i z córką na rękach uspokajałam maleństwo. Gdy chciałam od niej odejść momentalnie robiła buzię w podkówkę, więc gdzieś przez 10 minut ślęczałam przed obcym wózkiem i uspokajałam obce mi dziecko. Bałam się tylko, żeby babcia nie miała do mnie pretensji, że zajmuję się jej wnuczką. Wyszła ze sklepu, bez słowa wsadziła dziecku smoczek do buzi i odjechała. Odpowiedz Link Zgłoś
sir.vimes IMHO jesteś 25.04.07, 17:09 "Nie jestem nieodpowiedzialną matką i proszę mnie tak nie traktować." Odpowiedz Link Zgłoś
ma_dre Re: dziewczyny twierdzące, że widzą wózek CAŁY 25.04.07, 15:22 mawo84, co z ta czekolada??? czekolade raz w tygodniu, nie kumam?? a tak w ogole, to zgadzam sie z toba Odpowiedz Link Zgłoś
mawo84 Re: dziewczyny twierdzące, że widzą wózek CAŁY 26.04.07, 17:34 sprawa czekolady dot. innego wątku, który był wtedy "na tapecie" (na niemowlaku) pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
noovaa Przykra prawda 11.04.07, 17:12 Niestety prawda jest taka że bardzo dużo jest jeszcze matek które zostawiają swoje dzieci. To jest TYLKO brak wyobraźni.. Przecież ile się teraz trąbi "gdzie moje dziecko?" albo o tym jak porywają dzieci do sprzedarzy za granice czy nawet na organy. Powiedzcie Nieodpowiedzialne mamy.. Co byście zrobiły jakby ktoś wam zabrał dziecko a po poszukiwaniach znaleźli by ciało bez organów ? Co byście zrobiły jakbyście nie odnalazły swojego dziecka ? Co byście zrobiły jakbyście znalazły dziecko okaleczone ? Tak trudno wyobrazić sobie co może sie stać? Dla mnie to jest głupota... Dziecko nie będzie się bronić! Pamiętajcie że nie można powiedzieć mi się to nie stanie... Odpowiedz Link Zgłoś
joanna.gr Re: Przykra prawda 11.04.07, 21:18 Dziewczyny,ja oczywiscie tez jestem przeciwna zostawianiu,ale nie slyszalam o porwaniach niemowlat dla organow.Czy to sie dzieje w Polsce??Jesli tak,podeslijcie linka lub napiszcie konkretnie skad to wiecie, bo brzmi koszmarne, ale nic mi na ten temat nie wiadomo. Odpowiedz Link Zgłoś
utka2 Re: Przykra prawda 11.04.07, 23:24 musi być od razu sprzedaż organów? A jak jakiś debil wrzuci niedopałek papierosa do wózka i ten poparzy dziecko to nie jest krzywda? Uruchomcie więcej szarych komórek!! Odpowiedz Link Zgłoś
noovaa Re: Przykra prawda 12.04.07, 08:31 joanna niestety nie znalazlam zadnych polskich wiadomości na dokldnie temat organów.. ale prawda jest taka ze w Ukrainie ginie rocznie około 300 niemowląt (właśnie na organy). A oczywiste jest że nawet jeśli jeszcze tego w Polsce nie ma to będzie... "Za problem uznano handel dziećmi, przede wszystkim w celu wykorzystywania seksualnego. Polska jest nie tylko krajem pochodzenia ofiar handlu żywym towarem, lecz - zdaniem Departamentu Stanu - także punktem przerzutowym i docelowym handlu ludźmi, przede wszystkim kobiet i dzieci." Tylko tyle znalazłam o Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś