Dodaj do ulubionych

Superniania dzisiejszy odcinek......

09.09.07, 18:12
Ogladacie??
Gnojek bije matke ,kopie,rzuca mięsem co pare minut,np o matce mówi"bo to
grubas zaj..ny"i ją boksuje,kopie...
Matka w ogóle ich nie karała,jej reakcja to tylko płacz.
Jestem przeciwna klapsowaniu dzieci,ale takiego gnojka sprałabym na kwasne jabłko.
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Zimny prysznic 09.09.07, 18:18
      Ciekawe gdzie usłyszał takie określenia mamuni? Czyżby od tatusia?
      Zimny prysznic. Takie dziecko u mnie byłoby rano wstawiane pod zimny
      prysznic na dzień dobry. Wieczorem też zimny prysznic. I pruski dryl.
      • dlania Re: Zimny prysznic 09.09.07, 18:25
        Ja nie ogladam, ale ciekawa jestem, ile lat ma ten dzieciaczek?
        • kisia82 Re: Zimny prysznic 09.09.07, 19:07
          Ja to nie wiem co bym takiemu zrobila .......... wrrr az strach
          pomyśleć co to będzie jak podrosnie ...
        • mamand Re: Zimny prysznic 09.09.07, 19:39
          11 i 8 lat
          był jeszcze 4-latek, ale on nie bił mamy, jeszcze
    • rita75 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 18:40
      > Gnojek bije matke ,kopie,rzuca mięsem co pare minut,np o matce
      mówi"bo to
      > grubas zaj..ny"i ją boksuje,kopie...

      gdzies sie musial tego nauczyc- czyby wzorzec z domu rodzinnego, ze
      cel osiaga sie poprzez bicie i wyzwiska?
      • agni26 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 18:52
        gdzies sie musial tego nauczyc- czyby wzorzec z domu rodzinnego, ze
        > cel osiaga sie poprzez bicie i wyzwiska?
        Niekoniecznie, maly wyglądal na ewidentnie zaburzonego, a szkola to
        też niezle miejsce edukacji pod kątem nauki laciny kuchennej,
        podobnie jak podwórko - blokowisko. Bicie dziecka w takim przypadku
        to IMO najgorsze możliwe zagranie, pokazujesz wtedy, że jest to
        wedlug ciebie jedyny sposób rozwiązywania problemów, a chodzi o
        osiągnięcie przeciwnego efektu. Tym malym moim zdaniem powinien
        dlugofalowo zająć się psycholog, jednorazowa wizyta superniani nie
        rozwiąże problemu.
    • mama.macieja wina matki 09.09.07, 19:13
      moim zdaniem to wina Matki tych dzieci...
      dała sobie wejsc na glowe!
      trzeba było od razu do pionu ich sprowadzic a nie dac sie wyzywac od takich i
      owakich!!!!
      • marghe_72 Re: wina matki 09.09.07, 20:21
        mama.macieja napisała:

        > moim zdaniem to wina Matki tych dzieci...
        > dała sobie wejsc na glowe!
        > trzeba było od razu do pionu ich sprowadzic a nie dac sie wyzywac
        od takich i
        > owakich!!!!

        tylko matki?
        a ojciec?
        • mamand Re: wina matki 10.09.07, 08:16
          to była wdowa
    • moofka Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 19:34
      uuuuuuu, jak mi szkoda, a ja sie szwedam caly dzien po lasach tongue_out
      kiedy powtorka?
      • loganmylove Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 19:47
        Tak sobie dać wejść na głowę-porażka-totalnie dysfunkcyjna matkasad Ciekawe jaką
        rolę odegrał tatuś w wychowaniu synka. A dla dzieciaka terapia-okłady z kija
        trzy razy dziennie.
        • superslaw Re: dziewczyny-wiecieco nie zgadzam sie 09.09.07, 20:03
          babka jest wdowa,sama wychowuje dzieciaki nie wiadomo od kiedy ja sie nie dziwie
          ze jest bezsilna,dzieciaki też przezyły dużą zmiane w zyciu-smierc ojca zmiana
          autorytetu i przekierowanie w calosci na matke pewnie buntuja się.Okropne sa to
          prawda ale jej mi żal, bo dochodzi jeszcze wplyw podworka szkoły kolegów..potem
          jest dużo gorzej same zobaczycie...

          a swoja droga moja corka lat 8 ostatnio poszła do koleżanki-grzecznej,ulożonej
          znam ja dobrze i co pokazywala Dominice-na parodie.pl filmiki erotyczne-seks
          frytki z kenem i spiewajace teletubisie o gejach..dobrze ze się mi przyznała i
          mogłam zareagowac-sama mi powiedziała ze to było głupie a ja jej wytlumaczyłam
          ze takie rzeczy sa dla doroslych i jesli chce cos wiedziec to niech mi
          powie,spyta sie a nie korzysta z netu..
          • marghe_72 Re: dziewczyny-wiecieco nie zgadzam sie 09.09.07, 20:22
            superslaw napisał:

            > babka jest wdowa,sama wychowuje dzieciaki

            nie wiedzialam, stąd mój wczesniejszy post
      • endi100 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 21:26
        powtórka w środę o 12.05
    • kali_pso Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 19:45
      Dzisiejszemu młodemu gniewnemu raczej super sierżant by sie przydał,
      nie supernianiawinkP
      Nie jestem przekonana, że po programie nie powróci do starych
      przyzwyczajeń..mamunia takżewink
      I zgadzam się z kimś, kto wyżej napisał, że temu dziecku przydałaby
      się cała seria sesji z psychologiem z uwagi na zaburzenia w
      zachowaniu w postaci dziecięcej.
    • brunerek12 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 19:58
      Tez jestem przeciwna klapsowaniu i biciu, ale za takie zachowanie
      jak prezentowano w superniani stwierdziliśmy z mężem, że dziecko
      było by zlane na kwaśne jabło. Jedyna metoda, na inne za późno moim
      zdaniem.
      • dlania Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 20:01
        Jakie zlanie? Przecież synkowie by CI oddali, albo i chałupe podpalili w zemście.
        Jak nie psycholog, to szkoła z internatem, daleko od domu, i groszowe kieszonkowe.
      • marghe_72 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 20:23
        brunerek12 napisała:

        > Tez jestem przeciwna klapsowaniu i biciu, ale za takie zachowanie
        > jak prezentowano w superniani stwierdziliśmy z mężem, że dziecko
        > było by zlane na kwaśne jabło.

        i gdzie tu logika?
        • superslaw Re: jest jeszcze jeden aspekt 09.09.07, 20:34
          a może tej ojciec własnie tak traktował matkę poniżał??i stad chłopcy mają taki
          wzór???nigdy nie wiadomo w kazdym razie ja nie słyszałam by ona przeklinała..
          • mapi9 Re: jest jeszcze jeden aspekt 09.09.07, 20:46
            może powstrzymywała się,wkońcu telewizja była.Kto wie może ona na
            codzień klnie jak szewc,a przed telewizją łzy
    • fergie1975 i co? 09.09.07, 21:38
      nie oglądałam, napiszcie proszę co ta superniania (tak w skrocie) na
      to poradziła ?
    • abi3 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 21:52
      Kocham swojego syna nad życie, ale od noworodka ma wyznaczane granice. Może mnie
      potępicie, ale ja jestem dumna ze swojego syna. Wie co mu wolno, a czego nie
      wolno, nie ma mowy o biciu kogokolwiek (nie mówię już o rodzicach). Kiedy
      trzeba: tłumaczę, proszę...kiedy trzeba - wrzasnę. Nie stosuję żadnych kar
      cielesnych, tudzież innych....sam potrafi już zrozumieć co wolno, a czego nie
      wolno....Nie ugnę się, mimo iż tatuś wyniósł by synka na piedestały....
      • mama.macieja i co z tego! 09.09.07, 22:09
        wdowa , nie wdowa... ile kobiet jest w takiej sytuacji!

        a dzieci ułozone , wychowane , pokorne...
        • sir.vimes Pokorne dzieci 10.09.07, 09:44
          IMO nikt normalny nie chce mieć pokornych dzieci.
    • mathiola Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 22:17
      Jakim wiotkim i nieporadnym stworzeniem trzeba być, żeby dac sobie
      tak wejśc na głowę dzieciom????
    • renia1807 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 09.09.07, 22:21
      ja nie oglądam
      uczę się na własnych błędach i żadna super niania nie jest mi potrzebna
    • kalendarzowa_wiosna Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 01:36
      A ja oglądałam razem z 11 letnim synem. I ja i syn byliśmy
      zszokowani zachowaniem i słownictwem chłopców. Pytałam mojego czy
      spotkał się z takim zachowaniem chłopców w szkole albo w klasie.
      Generalnie nie. Chociaż jest jeden chłopiec w klasie któremu zdarza
      się bluzgać i między innymi syn wymienił to jako powód "nielubienia"
      przez inne dzieci. Dodam, że syn chodzi do zwyczajnej podstawówki
      (zbieranina różnych dzieciaków). To co dzisiaj zaprezenowano w
      superniani to dla mnie jakieś ekstremum.
      Nie mogłam patrzeć jak ta kobieta bezsilnie płakała a syn ją kopał i
      okładał pięściami. Dlaczego ona nie reagowała? To chyba jej
      potrzebny jest psycholog...
      • aguskin Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 09:27
        widziałam tylko reklame, ale na tvn style leci cos takiego, dla mnie
        szok, i teraz taki synek pobije, uderzy nasze dziecko idziesz do
        takiej mamy na skarge, a ona co ???popłacze się, nie zrozumie, bo
        dotaje łomot kilka razy dziennie???
        albo ciszy się, że młody poćwiczył na kimś innym???to może dzis
        bedzie miała spokój,
        szkoda mi matki i dziecka też,
        • guderianka Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 09:33
          przeciez matka wyraźnie powiedziała do niani "gdy pani tutaj nie
          było na pewno juz by dostał ode mnie". i wszystko jasne
          • gryzelda71 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 09:40
            Jak cytujesz to rób to dosłownie.Powiedziała,ze najpewniej udezyłaby.I jakoś nie widze,ze na co dzień leje a na czas obecności kamery udawała taką nieporadną
            • guderianka Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 09:42
              gryzeldo. bo ty ją rozmumiem znasz i wiesz jak jest u niej na
              codzien tak?:p
              • gryzelda71 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 09:46
                A ty wiesz jak u niej na co dzień?No chyba,że mieszkasz obok to sorkismile
            • zemfira_ Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 09:54
              Ja znam takie jedno ekstremum osobiscie. W rodzinie nigdy nie bylo
              agresji ani wyzwisk, ZERO alkoholu czy narkotykow. Ojca brak.
              Matka nie daje rady. Dziecko jest w psychiatryku po raz drugi i nie
              moga dojsc do tego czy on jest chory czy tez nie. Na pewno ma
              zaburzenia osobowosci. Teraz lekarze/psycholodzy/kuratorzy i paru
              innych "specjalistow" mowi, ze on powinien byc w osodku wychowawczym
              bo w domu matka sobie z nim nie poradzi. Ja rowniez jestem
              przeciwna biciu dzieci, ale gdybym tylko zauwazyla zalazki tego typu
              zachowania, OD RAZU bym zareagowala, moze nie biciem, ale na pewno
              bardzo ostro i zdecydowanie. Gdyby doszlo do tego takiego momentu
              jak w superniani stluklabym gowniarza na kwasne jablko. Az strach
              pomyslec co bedzie jak te dzieci beda silniejsze od matki.
              • sir.vimes Sam piszesz, że jest w psychiatryku 10.09.07, 10:05
                Jeżeli jest zaburzone czy chore psychicznie bicie nic by nie dało. Tak samo jak
                nic by nie dało w przypadku , powiedzmy, białaczki. Choroba to choroba - nie da
                się "profilaktycznym biciem" wyleczyć np. schizofrenika.
                • zemfira_ Re: Sam piszesz, że jest w psychiatryku 10.09.07, 10:11
                  to prawda. ale oni wlasnei nie moga dojsc do tego czy on jest chory
                  czy nie. podejrzewaja, ze moze byc psychopata. tego sie nie da
                  wyleczyc. jedyne co daje jako takie efekty to metoda "kija i
                  marchewki". ja tam jestem ostrozna z ocenami. widze po tym dziecku
                  ktore znam jakie jest przebiegle, jak klamie, jak dlugo potrafi grac
                  i udawac normalnego. a poklady agresji ma takie ze wierzyc sie nie
                  chce, ze to dziecko... strasze to jest. i do tego ta bezradnosc
                  wszystkich dokola. aha dodam, ze lekarstwa na niego nie dzialaja.
                  nie mowie, ze te dzieci w SN tez takie sa. moze sa po prostu bardzo
                  zle wychowane i maja tez jakies tam sklonnosci do tego typu
                  zachowan. w kazdym razie wspolczuje tej matce.
    • sir.vimes Ktoś go nauczył 10.09.07, 09:43
      tak określać mamę.

      Rękoczynów moze tez się od kogoś nauczył?

      Jakos nie wierzę by dzieciak sam wpadł na coś takiego.
      • sir.vimes Depresja 10.09.07, 09:46
        jeżeli ta dziewczyna jest wdową - moze ma depresję? Moze potrzebuje pomocy
        psychologa, terapii, pomocy w domu? Na dzieci tez sytuacja mogła wpłynąć
        destrukcyjnie. Karać i nie dopuszczać do rękoczynó, wyzwisk - to jedno, a drugie
        -może w ten sposób bronią się przed rozpaczą z powodu śmierci ojca? Może
        podświadomie maja żal do matki, podświadomie ją oskarżają? Moim zdaniem to
        sprawa dla dobrego psychologa nie jakiejś superniani.
      • zemfira_ Re: Ktoś go nauczył 10.09.07, 10:03
        wlasnie, ze niekoniecznie ktos go nauczyl. kiedys tez bym tak
        myslala, ale to co ja widzialam (post powyzej) utwierdza mnie w
        przekonaniu, ze nie wszystko wynosi sie z domu rodzinnego czy z
        podworka.
    • sylwia06_73 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 10:12
      Totalny szok.Oglodalam to z moim synem,ktory ma 13 lat i
      swietoszkiem nie jest.Moj syn tez potrafi napyskowac itp ale do
      diabla nigdy nie byl taki!!!Zdarzaly sie histerie w dziecinstwie ale
      nie na tym poziomie.Jak mozna tak zapuscic wychowanie dzieci???Znam
      kilka samotnych matek ale zadna nie ma tak niewychowanych dzieci
      chociaz tez nie maja rozowo
    • koza_w_rajtuzach Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 10:13
      Szczerze nie wiem jakie trzeba popełnić błędy wychowawcze, aby do
      czegoś takiego doprowadzić. Nie oglądałam tego odcinka, ale jestem
      pewna, że śmierć ojca tych dzieci musiał mieć na ich zachowanie
      bardzo duży wpływ.
      Jedno wiem. Jeśli ta matka nie poradzi sobie teraz z zachowaniem
      synów, to za kilka lat jak nie będzie chciała im dać pieniędzy na
      fajki czy alkohol, to dostanie od nich wpier*** i to o wiele
      solidniejszy niż teraz zdarza jej się dostać.
    • elag3 będzie jakaś powtórka tego odcinka? 10.09.07, 10:23
      chętnie obejrzę.
    • lila1974 Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 10:29
      Oglądałam i takie mam przemyślenia.

      Podejrzewam, ze u kobiety po smierci męża zadziałał częsty
      syndrom "biednych dzieci". Kobieta pewnie każdy wybryk swoich synów
      tłumaczyła ciężkim przeżyciem, bagatelizowała, może załamana
      śmiercią meża zwyczajnie nie dostrzegała, ze to co wyprawiają nie
      jest już niwinnym brykaniem a działaniem destrukcyjnym. A stan się
      pogłębiał i było coraz ciężej.

      Lańsko???
      Spirala wzajemnej niechęci nakręcałaby się dalej.

      Moim zdaniem matce należą się słowa uznania, ze wreszcie dostrzegła
      problem i poprosila o pomoc. Można było oczywiscie zwrócić się do
      szkolengo pedagoga, może ktoś powie, ale szczerze mówiąc nie zawsze
      szkolny pedagog jest kompetentną osobą. Można było pójść z nimi do
      psychologa ...

      Super niania pokazała, ze nawet z takimi "bandytami" można sobie
      poradzić i że nie PAS jest tu rozwiązaniem.

      Uważam, że program jest potrzebny - pokazuje, ze na różne przypadki
      są różne metody. Ktoś tam u góry napisał, ze jemu super niania jest
      nie potrzebna, trochę mi to trąci zarozumiałością. Myślę, że
      rozsądny rodzic z chęcią popatrzy jak sobie ludzie radzą ze swoimi
      problemami. Kto wie, czy się kiedyś jakaś metoda nie przyda.
      • mamuska-kaska Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 11:34
        Kiedy będzie powtórka tego odcinka-ktoś wie,nie mogę nigdzie
        znaleźć informacji.
        Bardzo proszęsmile
    • kalendarzowa_wiosna powtórka suprniani - środa 12.05 10.09.07, 16:44
      sporo pytań o powtórkę smile powtarzam więc - środa 12.05

      serwisy.gazeta.pl/tv/1617365,47460,1621178.html
    • gacusia1 Nie na temat do Mamy Emmy 10.09.07, 17:20
      Przeczytalam historie Twojej Emki.Jestem pelna podziwu dla
      Ciebie.Zycze Wam duzo,duzo zdrowka!!! Powidzenia!
    • jufalka Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 10.09.07, 23:58
      ciekawe dlaczego te dzici tak się zachowywały, chyba nie same z
      siebie... jakiś powód chyba był... może właśnie sposób odnoszenia
      się ich rodzicóe do siebie, ojca do matki... to nie było pokazane,
      nie wiem, ale mam takie przypuszczenia
      • jufalka Re: Superniania dzisiejszy odcinek...... 11.09.07, 00:08
        aha ona była wdową... śmierć ojca... no tak to mogło mieć duży wpływ
        na dzieci... trudno oceniać bo i tak nie wiemy wszystkiego
    • endi100 Zaczyna się powtórka na TVN 12.09.07, 12:04
    • mika_p Powtórka trwa na tvn style n/t 13.09.07, 22:46

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka