pieskuba Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 12:33 praktykująca katoliczka, ale nie mocher. Odpowiedz Link Zgłoś
pieskuba Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 12:48 o matko, moher, nie "mocher" oczywiście!!! co za upadek Odpowiedz Link Zgłoś
robatchek Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 12:51 Katoliczka z woli rodziny, ateistka z woli własnej, aktualnie przymierzająca się do apostazji (czasu mi brak na te dyrdymały). Odpowiedz Link Zgłoś
tolka11 Wychowana w ateistycznej rodzinie 22.12.08, 13:04 wyznania rzymsko-katolockiego. Świadomy wybór. Odpowiedz Link Zgłoś
morgen_stern Re: Wychowana w ateistycznej rodzinie 22.12.08, 13:05 Noo, jak rzymsko-katolockiego, toś katolka pełną gębą Odpowiedz Link Zgłoś
tolka11 Re: Wychowana w ateistycznej rodzinie 22.12.08, 13:47 He, He. Inna jestem, no cóż ... Odpowiedz Link Zgłoś
bazylea1 zadziwia mnie że... 22.12.08, 17:16 na tym jednym forum tyle ateistek, to kto te dzieci posyła na religię???? a teraz wszystkie które powyżej zapisały się jako ateistki, przyznać się szczerze czy dzieci chocą na religię... Odpowiedz Link Zgłoś
dlania Re: zadziwia mnie że... 22.12.08, 17:21 Mnie tez dziwi ( w porównaniu do oficjalnych danych o wyznaniach w Polsce) ta statystyka - że tyle na ematce zdeklarowanych ateistek, i sporo prawosławnych. Odpowiedz Link Zgłoś
hexella Re: zadziwia mnie że... 22.12.08, 18:06 bazylea1 napisała: teraz wszystkie które powyżej zapisały się jako ateistki, przyznać się szczerze > czy dzieci chocą na religię... nie chodzą, ale jeśli zechcą to pójdą W grupie przedszkolnej mojego syna jest dwoje dzieci nie chodzących na religię: on i zielonoswiątkowa dziewczynka. Odpowiedz Link Zgłoś
lila1974 Re: zadziwia mnie że... 22.12.08, 20:07 Ja co prawda nie ayeistka - moje nie chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
guderianka Re: zadziwia mnie że... 23.12.08, 20:37 Podpisuje sie pod lilą- nie ateistka i córka nie chodzi Odpowiedz Link Zgłoś
nangaparbat3 moje chodziło 22.12.08, 21:15 w przedszkolu i w podstawówce. Zaraz po komunii pierwszej odmówila chodzenia do spowiedzi, od kiedy jest w gimnazjum chodzi na etyke, czasem zaglada na lekcje religii, bo ja to ciekawi. Poslalam ją (na religię, w przedszkolu), bo: 1. Uważam, ze kilka lat to za mało by sie wyrózniac w tak zasadniczej sprawie. 2. Miała bardzo wierzacą nianię, ktora ja kochała i przekazywała wiarę, na ile jej sie udawało. 3. Nie uważam, by chodzenie na lekcje religii było czymś złym (chopc jeszcze to zalezy od sposobu prowadzenia). 4. Jako nauczycielka z zawodu uważam, ze szkola moze sobie gadac co chce, tak naprawdę nigdy nie przeważy wpływu rodziny. Odpowiedz Link Zgłoś
pola.cocci Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 18:21 Rzymsko-katolickiego ale do Kosciola to od swieta chodze, a i wtedy nie zawsze... Odpowiedz Link Zgłoś
roksanaa22 Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 20:19 Katoliczka.Wierzę w boga,czytam Biblię.Do kościoła chodzę(nie regularnie ale dość często,raczej nie w święta).Miewam jednak chwile zwątpienia i mam problem z instytucją KK i ogólnie księżami. W Biblii jest napisane,że albo jesteście gorący albo zimni.Więc siłą rzeczy pewnie żadna ze mnie katoliczka... Odpowiedz Link Zgłoś
madziaaaa Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 20:15 jestem katoliczką, nie specjalnie praktykującą, bardziej wtedy, gdy czuję potrzebę. Z niektórymi zasadami KK się nie zgadzam, ale nie przeszkadza mi to uważać się za katoliczkę. Odpowiedz Link Zgłoś
morgen_stern P.S. Ankieta 23.12.08, 09:37 Może ateistki i agnostyczki, także wątpiące, miałyby ochotę wypełnić ankietkę: www.ebadania.pl/7aa1e5978685d3e1 Maila dostałam z Racjonalisty.pl: "Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy! Jak dotąd w Polsce nie ma profesjonalnych, socjologicznych badań polskich ateistów i agnostyków. Większa wiedza o tym, kim są polscy niewierzący, z pewnością pozwoli nam lepiej sobie radzić w polskiej przestrzeni społecznej. To bardzo ważne. Stąd też gorąco proszę i apeluję o liczny udział w elektronicznym badaniu ankietowym, które ma szansę stać się pierwszą poważną analizą środowiska polskich ateistów i agnostyków. Badania prowadzi Radosław Tyrała, asystent w Katedrze Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej na Wydziale Humanistycznym AGH w Krakowie, autor książek: "O jeden takson za dużo" (2005), "Dwa bieguny ewolucjonizmu" (2007) Ankieta skierowana jest wyłącznie do osób niewierzących i jest anonimowa. Jej wypełnienie nie potrwa długo, prosimy o pomoc..." Odpowiedz Link Zgłoś
mamamonika Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 23.12.08, 19:40 W swoim mniemaniu katoliczka, dla części katolików feministyczna liberałka ) Odpowiedz Link Zgłoś
malgra Re: żadnego 23.12.08, 20:40 wierzę w Boga ale żadnej religii nie wyznaję. Odpowiedz Link Zgłoś
croyance Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 27.12.08, 13:14 Hey, Morgen. Trudne pytanie. Nie jestem wierzaca i nie jestem niewierzaca. Agnostyczka ..? KK nie lubie, judaizm - religia meza - mnie nie interesuje, ale lubie rozne rytualy czasami ... chociaz wszystkie poglady okoloreligijne mnie wkurzaja etc. etc. etc. W ogole wierze w kilka przeciwstawnych sobie rzeczy i nie moge zgodzic sie sama ze soba. Odpowiedz Link Zgłoś
zoe7 [...] 04.01.09, 09:24 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
vento_p Re: niewierzący w bogów i krasnale 04.01.09, 10:52 rzymsko-katilickie praktykująca. Poglądy bardziej skrajne niż LPR Odpowiedz Link Zgłoś
anna_geras ateistka wypisana z kk 04.01.09, 11:30 dziecko nieochrzczone ale na religie w przedszkolu chodzi bo chce. Odpowiedz Link Zgłoś
0golone_jajka ja też wypisany 04.01.09, 11:56 i moje dziecko też nieochrzczone i też chodzi na religię, bo chce (głównie malowanki ma i śpiewanie, więc mu się podoba) Odpowiedz Link Zgłoś
anna_geras Re: ja też wypisany 05.01.09, 09:41 0golone_jajka napisał: > i moje dziecko też nieochrzczone i też chodzi na religię, bo chce (głównie malo > wanki ma i śpiewanie, więc mu się podoba) moją kręci Jezus bo urodził sie na sianie i miał osiołka ( a to prawie jak kucyk he he. Ona nawet zbiera obrazki "święte" ale trzyma je w pudełku razem z pokemonami i kartami w kucyki,więc jej fascynację religią przyjmuję z całkowitym spokojem i daję jej max 2 lata i pewnie się jej znudzi. Odpowiedz Link Zgłoś
koleandra Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 04.01.09, 12:13 A ja też takie nie wiadomo co. Do kościoła nie chodzę, dzieci ochrzciłam. Wierzę w duszę i reinkarnację. Odpowiedz Link Zgłoś
broceliande Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 05.01.09, 12:14 Jestem ateistką. Nie byłam ochrzczona ani nic Odpowiedz Link Zgłoś
topola2005 Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 05.01.09, 13:43 moje podejście do wiary mozna okreslić mianem teizmu agnostycznego - nie mogę zupełnie odrzucić wiary w Boga , ale pełna jestem watpliwości i pytań - religia - hmm - chyba stworzyłam sobie własną - korzenie katolickie ... Odpowiedz Link Zgłoś