Dodaj do ulubionych

Jakiego jesteście wyznania? Ankieta

    • pieskuba Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 12:33
      praktykująca katoliczka, ale nie mocher.
      • pieskuba Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 12:48
        o matko, moher, nie "mocher" oczywiście!!! co za upadek
    • robatchek Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 12:51
      Katoliczka z woli rodziny, ateistka z woli własnej, aktualnie przymierzająca się
      do apostazji (czasu mi brak na te dyrdymały).
      • tolka11 Wychowana w ateistycznej rodzinie 22.12.08, 13:04
        wyznania rzymsko-katolockiego. Świadomy wybór.
        • morgen_stern Re: Wychowana w ateistycznej rodzinie 22.12.08, 13:05
          Noo, jak rzymsko-katolockiego, toś katolka pełną gębą tongue_out
          • tolka11 Re: Wychowana w ateistycznej rodzinie 22.12.08, 13:47
            He, He. Inna jestem, no cóż ...
    • bazylea1 zadziwia mnie że... 22.12.08, 17:16
      na tym jednym forum tyle ateistek, to kto te dzieci posyła na religię???? a
      teraz wszystkie które powyżej zapisały się jako ateistki, przyznać się szczerze
      czy dzieci chocą na religię...
      • dlania Re: zadziwia mnie że... 22.12.08, 17:21
        Mnie tez dziwi ( w porównaniu do oficjalnych danych o wyznaniach w Polsce) ta
        statystyka - że tyle na ematce zdeklarowanych ateistek, i sporo prawosławnych.
      • hexella Re: zadziwia mnie że... 22.12.08, 18:06
        bazylea1 napisała:

        teraz wszystkie które powyżej zapisały się jako ateistki, przyznać
        się szczerze
        > czy dzieci chocą na religię...

        nie chodzą, ale jeśli zechcą to pójdąsmile
        W grupie przedszkolnej mojego syna jest dwoje dzieci nie chodzących
        na religię: on i zielonoswiątkowa dziewczynka.
        • lila1974 Re: zadziwia mnie że... 22.12.08, 20:07
          Ja co prawda nie ayeistka - moje nie chodzi.
          • guderianka Re: zadziwia mnie że... 23.12.08, 20:37
            Podpisuje sie pod lilą- nie ateistka i córka nie chodzi
      • nangaparbat3 moje chodziło 22.12.08, 21:15
        w przedszkolu i w podstawówce.
        Zaraz po komunii pierwszej odmówila chodzenia do spowiedzi, od kiedy jest w
        gimnazjum chodzi na etyke, czasem zaglada na lekcje religii, bo ja to ciekawi.
        Poslalam ją (na religię, w przedszkolu), bo:
        1. Uważam, ze kilka lat to za mało by sie wyrózniac w tak zasadniczej sprawie.
        2. Miała bardzo wierzacą nianię, ktora ja kochała i przekazywała wiarę, na ile
        jej sie udawało.
        3. Nie uważam, by chodzenie na lekcje religii było czymś złym (chopc jeszcze to
        zalezy od sposobu prowadzenia).
        4. Jako nauczycielka z zawodu uważam, ze szkola moze sobie gadac co chce, tak
        naprawdę nigdy nie przeważy wpływu rodziny.
        • antyka wierzaca, zdecydowanie odcinajaca sie od KK nt./ 05.01.09, 21:03

    • pola.cocci Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 18:21
      Rzymsko-katolickiego ale do Kosciola to od swieta chodze, a i wtedy
      nie zawsze...
      • roksanaa22 Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 20:19
        Katoliczka.Wierzę w boga,czytam Biblię.Do kościoła chodzę(nie
        regularnie ale dość często,raczej nie w święta).Miewam jednak chwile
        zwątpienia i mam problem z instytucją KK i ogólnie księżami.
        W Biblii jest napisane,że albo jesteście gorący albo zimni.Więc siłą
        rzeczy pewnie żadna ze mnie katoliczka...
    • madziaaaa Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 22.12.08, 20:15
      jestem katoliczką, nie specjalnie praktykującą, bardziej wtedy, gdy czuję
      potrzebę. Z niektórymi zasadami KK się nie zgadzam, ale nie przeszkadza mi to
      uważać się za katoliczkę.
    • morgen_stern P.S. Ankieta 23.12.08, 09:37
      Może ateistki i agnostyczki, także wątpiące, miałyby ochotę wypełnić ankietkę:

      www.ebadania.pl/7aa1e5978685d3e1

      Maila dostałam z Racjonalisty.pl:

      "Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy!

      Jak dotąd w Polsce nie ma profesjonalnych, socjologicznych badań polskich
      ateistów i agnostyków. Większa wiedza o tym, kim są polscy niewierzący, z
      pewnością pozwoli nam lepiej sobie radzić w polskiej przestrzeni społecznej. To
      bardzo ważne.

      Stąd też gorąco proszę i apeluję o liczny udział w elektronicznym badaniu
      ankietowym, które ma szansę stać się pierwszą poważną analizą środowiska
      polskich ateistów i agnostyków. Badania prowadzi Radosław Tyrała, asystent w
      Katedrze Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej na Wydziale Humanistycznym
      AGH w Krakowie, autor książek: "O jeden takson za dużo" (2005), "Dwa bieguny
      ewolucjonizmu" (2007)

      Ankieta skierowana jest wyłącznie do osób niewierzących i jest anonimowa. Jej
      wypełnienie nie potrwa długo, prosimy o pomoc..."
    • mamamonika Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 23.12.08, 19:40
      W swoim mniemaniu katoliczka, dla części katolików feministyczna
      liberałka wink)
    • malgra Re: żadnego 23.12.08, 20:40
      wierzę w Boga ale żadnej religii nie wyznaję.
    • croyance Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 27.12.08, 13:14
      Hey, Morgen.

      Trudne pytanie.
      Nie jestem wierzaca i nie jestem niewierzaca.
      Agnostyczka ..?

      KK nie lubie, judaizm - religia meza - mnie nie interesuje, ale
      lubie rozne rytualy czasami ... chociaz wszystkie poglady
      okoloreligijne mnie wkurzaja etc. etc. etc. W ogole wierze w kilka
      przeciwstawnych sobie rzeczy i nie moge zgodzic sie sama ze soba.
    • liwilla1 Re: ateistka 04.01.09, 09:07
      ale wierze w sprawiedliwosc losu.
    • zoe7 [...] 04.01.09, 09:24
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • 0golone_jajka niewierzący w bogów i krasnale 04.01.09, 09:52

      • vento_p Re: niewierzący w bogów i krasnale 04.01.09, 10:52
        rzymsko-katilickie praktykująca. Poglądy bardziej skrajne niż LPR
        • anna_geras ateistka wypisana z kk 04.01.09, 11:30
          dziecko nieochrzczone ale na religie w przedszkolu chodzi bo chce.
          • 0golone_jajka ja też wypisany 04.01.09, 11:56
            i moje dziecko też nieochrzczone i też chodzi na religię, bo chce (głównie malowanki ma i śpiewanie, więc mu się podoba)
            • anna_geras Re: ja też wypisany 05.01.09, 09:41
              0golone_jajka napisał:

              > i moje dziecko też nieochrzczone i też chodzi na religię, bo chce
              (głównie malo
              > wanki ma i śpiewanie, więc mu się podoba)

              moją kręci Jezus bo urodził sie na sianie i miał osiołka ( a to
              prawie jak kucyk he he. Ona nawet zbiera obrazki "święte" ale trzyma
              je w pudełku razem z pokemonami i kartami w kucyki,więc jej
              fascynację religią przyjmuję z całkowitym spokojem i daję jej max 2
              lata i pewnie się jej znudzi.
    • koleandra Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 04.01.09, 12:13
      A ja też takie nie wiadomo co. Do kościoła nie chodzę, dzieci ochrzciłam. Wierzę
      w duszę i reinkarnację.
    • broceliande Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 05.01.09, 12:14
      Jestem ateistką. Nie byłam ochrzczona ani nicsmile
    • topola2005 Re: Jakiego jesteście wyznania? Ankieta 05.01.09, 13:43
      moje podejście do wiary mozna okreslić mianem teizmu agnostycznego - nie mogę zupełnie odrzucić wiary w Boga , ale pełna jestem watpliwości i pytań - religia - hmm - chyba stworzyłam sobie własną wink -
      korzenie katolickie ...
    • farabella Rzymska-katoliczka :))) 05.01.09, 22:51
      j.w.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka