Dodaj do ulubionych

Adamowicz: Koncert był kroplą goryczy

IP: *.chello.pl 16.09.10, 07:54
Panie Prezydencie - na tak ważne stanowiska robi się konkursy oraz sprawdza kwalifikacje kandydatów. O. M Ziemba nie miał żadnych kwalifikacji by kierować takim procesem i nie jego wina, że w to uwierzył. Z pewnością lepiej byłoby by zasiadał w gremium pracującym, ale nie kierowniczy. Wilson ! - cóż śmiać mi się chce jak słyszę kryterium doboru : "rekomendacja Limona i Dąbrowskiego", kryterium doboru dla takiego masowego wydarzenia powinno być takie, że zwykły człowiek zna nazwisko, że to nazwisko i dorobek przebiło się szeroko a nie tylko do świadomości ekspertów. Czytam kolejne książki z epoki obalania komunizmu, pisane przez Amerykanów, Francuzów i wszędzie pada określenie: "po upadku muru berlińskiego". Panie Prezydencie - niestety spoczywa na Panu spora część odpowiedzialności za to by choć do historii wpisano, że zaczęło się w Gdańsku -początek z "dominem" był bardzo dobry a potem już gorzej. Jak nie ma pomysłu to cofnąć się nakręcić klip TV i za 10 mln puścić w CNN, ABC, BBC, - z pewnością będą to lepiej wydane pieniądze.
Przy okazji : proszę by był Pan tak samo stanowczy w stosunku do innych działów i osób! CZEKAMY na zmiany bo z niektórych kątów cuchnie zastałym powietrzem i urzędniczym spokojem.
Obserwuj wątek
    • Gość: Mthias Adamowicz: Koncert był kroplą goryczy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.10, 08:55
      Efekciarstwo i budowanie "image'u" to cała dotychczasowa działaloność Zięby - także niestety w zakonie, który długo jeszcze będzie lizać rany ( duchowe i materialne... ) po okresie jego rządów. To człowiek bez sumienia i bez zasad. To owoc rozluźnienia dyscypliny i kryteriów naboru w zakonach po soborze. Jedną z racji, dla któych formacja zakonna wiązała się z możliwie dotkliwymi wyrzeczeniami ( poza zbawiennym wpływem ascezy ) było przefiltrowanie kandydatów tak, by nie prześlizgnęli się ci, których prawdziwe intencje niewiele miały wspólnego z powołaniem. Niestety wraz z popularnością zdobytą za sprawą kontaktów z opozycją Maciek Zięba robił zawrotną karierę po trupach wykorzystując wszystko i wszystkich, a swoje niepowodzenia zwłaszcza ekonomiczne sprytnie tuszował wrabiając wspólbraci naiwnych młodych ludzi niezdolnych do uwierzenia, że taki cynizm może w ogóle towarzyszyć komuś, kto przebiera się w zakonne szmatki. Bardziej nimpokoi mnie to jakie jeszcze inne obrzydliwe tajemnice muszą znać szantarzujące Ziebę media... Studium rozkładu wewnętrznego nie zna granic... POcieszająca jest jedynie dzisiejsza ewangelia... Z punktu widzenia delikwenta ważniejsze jest przecież jedgo własne oczyszczenie i przejżenie. Na razie chyba wciąż wierzy w swoją genialność z czym jeszcze bardziej żałośnie wygląda.Jako żywo przypomina się Quo vadis i jedna niezbyt sympatyczna postać...
    • 3miastoorg ile jeszcze wiader goryczy? 16.09.10, 10:26
      Niech pan Adamowicz odpowie, jakimi kryteriami kierował się powołując tego człowieka na tak odpowiedzialne stanowisko? Dlaczego nie było konkursu? Czemu odpowiedzialność spada jak w Rosji, na ministra, a omija cara?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka