Gość: Budyń Nieudacznik IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.13, 19:03 No urzędowe trolle szczekać by Sandecki wynosił się z Gdańska jak mu się nie podoba Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mike dzięki Budyniu... ;-) IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.13, 19:43 dzięki Budyniu... ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Zdaniem Sandeckiego: obywatelskość wyrzucona IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.13, 20:10 Ale by śmiesznie było gdyby gdańszczanie w następnych wyborach wybrali PiSiora. Platforma by się poszczała po prostu. Chociaż lepiej żeby się tak nie stało, inaczej będzie tu dalej katol-fest, nawet nie wiem czy nie większy niż teraz. Fajnie by było żeby ktoś z niezrzeszonych okazał się sensowny i jego wybrali. Tacy potrafią dbać o interes, w końcu jakoś kase na kampanie zbierają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gdańszczanka Zdaniem Sandeckiego: obywatelskość wyrzucona na... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.13, 20:15 oj Panie redaktorze czyżby wybierał się Pan na emigrację? W tym słynącym z zamiłowania do wolności mieście trudno znależć dziennikarza który skrtykuje WADZĘ .A jeśli chodzi o śmieci i bezRadnych to oni w każdej sprawie mają obywatela w dupie ,zmienia się to trochę tuż przed wyborami ,wtedy trudno się od nich opędzić ,słynne już door tu door przyswoili perfekcyjnie. Odpowiedz Link Zgłoś
racjonalista6666 Zdaniem Sandeckiego: obywatelskość wyrzucona na... 02.03.13, 20:28 Ludzie przestańcie pierdzielić Ilu z Was chodzi na wybory, to Wy wybraliście takich radnych miejcie żal sami do siebie. Dlaczego się nie zorganizujecie i nie zrobicie referendum żeby odwołać radę. Myślę że najwyższy czas aby przerwać działanie tego ciała Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Zdaniem Sandeckiego: obywatelskość wyrzucona IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.13, 20:37 Popieram! Myślę że miesiąc zbierania w głównych węzłach gdańska dala by odpowiednia ilosc podpisów by zainteresować tym media, jeśli wniosek zostanie odrzucony (a na pewno się tak stanie, Budynia się pozbędziemy tylko wynosząc go siłą). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PIotr Ja nie głosowałem na tę tłuszczę IP: *.ip.r-link.pl 03.03.13, 01:51 Ale referendum dopiero po wakacjach, jak ludzie zobaczą, co przygotowali im ich wybrańcy. Ale się obawiam, że i tak nie przegłosują odejście budynia, bo to jest typ ludzi, którzy NIE MYŚLĄ, a kierują się dewizą "BEZNADZIEJNY, ALE SWÓJ". Odpowiedz Link Zgłoś
kaszebe12 Obywatelskosc ? 02.03.13, 20:46 -To slowo moze byc kojarzone z demokracja , a nie z demokratura. Odpowiedz Link Zgłoś
hektor51 Zdaniem Sandeckiego: obywatelskość wyrzucona na... 02.03.13, 20:49 Sandecki przeżywa straszną frustrację. Mein Gott! nie posłuchali mnie, a przecież tylko ja wiem czego pragnie lud. I do tego na forum tylko 4 głosy równie oburzonych. Nic, tylko rzucić ten zawód. Z tym ostatnim zgoda i najwyższa pora, bo albo się jest DZIENNIKARZEM, albo bezczelnym LOBBYSTĄ we własnej sprawie. Próbował pan wymusić na radzie miasta rozwiązania populistyczne, żeby tylko utrzymać constans w gospodarce śmieciowej: niskie opłaty, trudności w weryfikacji, łatwe do obejścia przepisy i zadowolenie tych, którzy zawsze najbardziej korzystali na panującym chaosie (osoby niezameldowane lub zameldowane fikcyjnie, właściciele prywatnych posesji). Skutek chaosu już przerabialiśmy: 30 proc. śmieci w lasach lub do pieca, słaba zbiórka i segregacja, pozorowany recykling i utylizacja. Ale po nas choćby potop - czyż nie tak p.Sandecki!? Dzięki rado miasta za odważną i słuszną decyzję. Odpowiedz Link Zgłoś
atr8 Re: Zdaniem Sandeckiego: obywatelskość wyrzucona 02.03.13, 20:53 Odezwał się krewny lub znajomy Budynia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ............ Re: Zdaniem Sandeckiego: obywatelskość wyrzucona IP: 62.61.32.* 02.03.13, 21:41 Każdy kto nie zgadza się z teza redaktorka jest krewnym lub znajomym? No nie przesadzaj, wielu ludzi po prostu zapłaci dużo taniej. Umieją liczyć w przeciwieństwie do ciebie i redaktorka - miłośnika Gdyni, wiesz szczurzy pociotku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gdańszczanka Re: Zdaniem Sandeckiego: obywatelskość wyrzucona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.13, 22:10 ńie znam może wielu ludzi ,ale wśród tych których znam nie ma nikogo kto zapłaci mniej to po pierwsze ,po drugie były konsultacje w których mieszkańcy jasno przedstawili swoje zdanie ,co zrobił lisicki z bezradnymi -olali mieszkańców ,i o tym właśnie napisał" redaktorek".Niestety samą prawdę napisał o tej antyobywatelskiej władzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr akurat IP: *.ip.r-link.pl 03.03.13, 02:09 Od kilku lat jestem oszukiwany i wręcz okradany przez władzę Gdańska. Przez kilka lat miałem 1 pojemnik 120 litrów na tydzień, bez segregacji. Koszt - niecałe 120zł na 2 miesiące. Potem weszła segregacja śmieci. Władze Gdańska mówiły, że będzie taniej, bo segregowane i takie tam. Dostałem 2 pojemniki na śmieci. Jeden 120 litrów i drugi gabarytowo taki sam, ale mający mniejszą pojemność (90 litrów?) ponieważ dolna część jest odcięta zamknięciem. Obydwa pojemniki są odbierane co 2 tygodnie za co płacę ponad 150zł. Policzmy, jak wyglądąły opłaty co 2 tygodnie - wersja z 1 pojemnikiem (czyli 240l za 2 tygodnie): 120 zł - wersja z 2 pojemnikami, ale ok. 210 litrów: 150zł Róznica ok 60zł (wliczając w to fakt, że jeden pojemnik nie ma 120l) NIE BYŁO TANIEJ!!! KŁAMSTWO! Teraz będę płacił ponad 160zł. Dlaczego? Bo wybrano najgorszą metodę. Lepsza byłaby stawka liczona wg liczby zameldowanych osób, ale władze traktują swoich obywateli jak oszustów i wprost mówią, że byłyby oszustwa. Jakby zapomnieli, że ludzie gdzieś muszą byc zameldowani. Kto wytworzy więcej śmieci: 4 osobowa rodzina na 40m2 czy jedna osoba na 80m2? JEDNA OSOBA NA 80m2! TO JEST PO PROSTU ŚMIESZNE. Robią z nas głupków! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista 160zł? masz 1300m2 domu? IP: *.dynamic.chello.pl 03.03.13, 09:03 w takim wypadku 160zł dla ciebie to chyba nie problem. może policz jeszcze raz, powyżej 110 metra stawka się zmienia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Co za głupek Re: 160zł? masz 1300m2 domu? IP: *.dynamic.chello.pl 03.03.13, 10:20 Nie umiesz czytać palancie ? - Facet będzie płacił 160 zł co dwa miesiące bo miało być TANIEJ, naprawdę matoły w UM już nie potrafią czytać ze zrozumieniem ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dziękuję zapłacę blisko 700% więcej IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.03.13, 21:39 w poczuciu obywatelskiego obowiązku byłam na konsultacjach i wysłuchałam całą litanię Lisickiego argumentów przeciwko metodzie od powierzchni. Przekonał mnie!!! Nie wiem jak to się dzieje w mojej spółdzielni, jak oszukują sąsiedzi, ale mimo tego naszego oszukiwania płacimy 8pln/osoba i nie zauważyłam żeby ktoś upychał śmieci do bagażnika i wywoził do lasu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zadowolony A ja zapłacę dużo taniej IP: *.147.206.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.03.13, 21:44 I nie przekonuje mnie twój bełkot, podobnie jak kłamstwo o nieupychaniu śmieci i nie wywożeniu do lasu - wystarczy przejść się i zobaczyć. Jedno jest pewne, wszyscy zapłacą, a kombinatorom przestanie opłacać się kombinować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Buahahaha IP: *.ip.r-link.pl 03.03.13, 02:16 Pomyśl człowieku. Jeżeli teraz WSZYSCY będa płacić za wywóz, to wg władz powinno być taniej. Taka była argumentacja. Tym bardziej, że ma byc jeszcze przetarg na wywóz śmieci. No dobrze. Ale... już ustalono opłatę za smieci! A chyba powinno być odwrotnie. Zwyciężą firma X, która mówi, że koszt wywozu śmieci od 1kg/1tony to Y zł. I wtedy miasto ustala, że mieszkańcy płacą Z złotych za wywóz. Od osoby, od domu etc A teraz jest tak, że miasto ustaliło stawki i będzie ogłaszało przetarg. Dla mnie bez sensu. Jeżeli stawka jest ustalona za wysoko, to gdzie będą trafiać ekstra pieniądze? A jeżeli stawka jest ustalona zbyt nisko i żadna firma się nie zgłosi? Porzućcie nadzieję, że w lasach będzie czysto. Zapominacie o budowach i remontach. MAteriały, odpadki i smieci dalej będa trafiały do lasów, bo np; gruz nie może być odbierany jako normalne śmieci. I CO? Odpowiedz Link Zgłoś
hektor51 Re: Buahahaha 03.03.13, 07:09 Tu zgoda, przetargi powinny prowadzić do obniżenia opłat (konkurencja!). Jeżeli tak się stanie, to nadpłacone pieniążki nie przepadają. Zostaną rozliczone w ramach opłat śmieciowych wnoszonych w następnym roku, czyli 2014. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doraa Re: Buahahaha IP: *.limes.com.pl 03.03.13, 11:04 hektor51 napisał: > Tu zgoda, przetargi powinny prowadzić do obniżenia opłat (konkurencja!). Jeżeli > tak się stanie, to nadpłacone pieniążki nie przepadają. Zostaną rozliczone w r > amach opłat śmieciowych wnoszonych w następnym roku, czyli 2014. chcesz robić prezent nadpłatą, prosze bardzo, ale ja chcę płacic za rzeczywiście wyrzucone smieci z uczciwie wyznaczona ceną za ich odbiór. To co funduje UM jest skokiem na kasę, moją na pewno! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotr Skąd ta pewność? IP: *.ip.r-link.pl 03.03.13, 11:29 Zobaczymy za rok Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: proste ja i inni samotni zapłacę za Ciebie i Twoją Rodzin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.03.13, 11:53 Nam opłata za śmieci wzrasta 500-700% (do tej pory płaciliśmy, a jakże "od osób"). Teraz zapłacimy aby Tobie i Twojej Rodzinie opłata spadła. Tyle, że samotni to w dużej części emeryci i renciści z małymi miesięcznymi przychodami i po prostu tych ludzi nie stać aby dopłacać do większych gospodarstw domowych :-( Jeśli pomyślisz logicznie to dojdziesz do wniosku, że dla mieszkańców bloków nie opłaca się wywozić czegokolwiek do lasu, bo mają co kawałek wiatę śmietnikową, gdzie mogą zostawić swoje śmieci. A na wysypisko Szadółki można o ile mnie pamięć nie myli dwa razy w roku zawieść bezpłatnie swoje śmieci ponadganarytowe (spółdzielnia robi wywózki raz w miesiącu). Lasy i łąki zanieczyszczają Ci, którzy nie mają umów śmieciowych, bądź też mają mały pojemnik a wytwarzają więcej śmieci (czyli nie mieszkańcy bloków). To niesprawiedliwe aby koszty reformy ponosili najsłabsi społecznie. A podwyżki rzędu 500-700% to złodziejstwo!!!! Już widzę te czyste lasy... i łąki... Poza tym jest wiele argumentów za tym, że gdy system obejmie wszystkich, negocjować będzie duży partner, a śmieci będą segregowane, że powinno być taniej. Takie są prawa ekonomii... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lotus Polska nie jest krajem prawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.13, 23:32 Tu rządzą lobbyści. Cofamy się do czasów gospodarki nakazowo rozdzielczej. Władzy nie obchodzi kto zapłaci za komfort lobbystów. Liczy się kasa . Nie podoba ci się rozwiązanie narzucone przez władze. Zaskarz to. Czasami Sądy sa niezawisłe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zulussa Zdaniem Sandeckiego: obywatelskość wyrzucona na... IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.13, 20:53 Lisicki najwyraźniej żyje obok świata realnego, zaczadzony helem w urzedzie miasta. Nie podoba mu się metoda liczenia ceny za śmieci w oparciu o zużycie wody - bo ludzie mogą przecież zużywać mniej wody. Szok ! No, fakt, ludzie mogą zużywać mniej wody. o 5%, o 10%. Mniej - nie dadzą rady. bez wody się nie da. nie będzie pralek, nie będzie pryszniców, nie bedzie zmywarek. Czy przestaną spuszczać wodę w klozetach? przestaną się myć i będą śmierdzieć w urzędzie? Ale zaraz, mniejsze zużycie wody - to przecież jest ekologiczne, mniej niszczymy środowisko. No tak, ale Saur musi zarobić i gmina musi zarobić. Więc wody należy zużywać jak najwięcej! Albo podnosić nieustannie ceny. Lisicki się martwi, że ludzie mogą mniej wody zużywać. Ale nie martwi go ilość produkowanych śmieci. Nie ma w jego pomyśle żadnego znaczenia, że ludzie nie będą tyle śmiecić co wcześniej. I tak zapłacą od metra mieszkania. Ludzi mieszka coraz mniej w coraz większych mieszkaniach. No więc będą płacić coraz więcej za śmieci coraz mniej ich produkując. I to Lisicki nazywa demokracją, dbaniem o prawo i interes społeczny. W jego interesie społecznym jest zasada odpowiedzialności zbiorowej. Chyba za dużo czyta Naszego Dziennika o III Rzeszy i Stalinie. Brakuje mu jednak bystrości i konsekwencji. Gdyby je miał - żądałby od wszystkich mieszkańców miasta solidarnej zrzutki za niezapłacone przez niektórych mandaty za złe parkowanie i inne figle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pytajniczek pytanie co możemy zrobić? IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.13, 20:58 30zł mi nie robi jakiejś większej różnicy, ale wkurza mnie takie traktowanie obywatela. Po co te konsultacje? To już wiem jak się te konsultacje w sprawie kościoła na Łostowicach skończą.... Biskup i rada robią sobie w mieście co chcą, nikogo o zdanie się nie pytają - jak to zmienić? Odpowiedz Link Zgłoś
janu5 Zasdkazyc do TK 03.03.13, 14:09 ale w czesniej trzeba do SA niestety to trwać będzie lata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: QWERTY Ale zjełczały Budyń poświęca sie przecież !!! IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.13, 21:05 Pamietamy wszyscy jak ciągał samolot kryminalisty Marcina P. ! I jeszcze żebrał u niego o forse na film ! Ludzie, toż to taki dobry człowiek ! Odpowiedz Link Zgłoś
jot6 Re: Ale zjełczały Budyń poświęca sie przecież !!! 03.03.13, 08:23 według tego kretyńskiego systemu obliczania - samotna osoba w stumetrowym mieszkaniu zapłaci więcej niż pięcioosobowa rodzina w mieszkaniu czterdziestoparometrowym? Absurd do potęgi entej!!! Czy to metry produkują śmieci,czy ludzie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość z portalu Zdaniem Sandeckiego: obywatelskość wyrzucona na... IP: *.dynamic.chello.pl 03.03.13, 10:45 Ej, ludzie - skoro ta ustawa ma na celu wygenerowanie większego porządku w mieście, bo firmy sprzątające będą już i tak miały zapłacone (tak jak to jest mówione co do lasów) to ja mam propozycję akcji społecznej: WYRZUCAMY ŚMIECI POD UM! W końcu i tak zapłaciliśmy za ich wywóz, co za różnica dla firmy sprzątającej skąd je zabierze? I tak już im sowicie zapłaciliśmy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieudacznik to tY chello dekiel psychopata znowu nie wział leków IP: *.orbital.net 03.03.13, 12:18 Idż zaatakować metalowgo lenina pajacu. Odpowiedz Link Zgłoś
janu5 Ustawa Bubel trzeba zaskarżyć. 03.03.13, 13:58 Dyrektywa UE z dnia 19 listopada 2008 r. Artykuł 14 Koszty1. Zgodnie z zasadą „zanieczyszczający płaci” koszty gospodarowania odpadami muszą być ponoszone przez pierwotnego wytwórcę odpadów lub przez obecnego lub poprzednich posiadaczy odpadów. 2. Państwa członkowskie mogą postanowić, że koszty gospodarowania odpadami będą ponoszone częściowo lub w całości przez producenta produktu, z którego odpady powstaną oraz że dystrybutorzy tych produktów mogą częściowo ponosić te koszty. Od razu tłumacze jej związek z dyskutowaną ustawa z 2011 o prządku w gminie. Koszty gospodarowania odpadami musi ponieść właściciel , poprzedni właściciel lub producent. Czyli za moje śmieci nie może zapłacić mój sąsiad bo nigdy nie był ich właścicielem ani producentem Podobnie ja nie mogę płacić za śmieci sąsiada.Zatem proponowany u nas sposób ściągania opłaty śmieciowej jest całkowicie nie do przyjęcia w myśl tej dyrektywy.To aż nadto ,żeby stwierdzić,że polska ustawa nadaje się tylko do kosza.Radni i parlamentarzyści o tym doskonale wiedzą ale nadal pomagaja mafii smieciowej ,a nie społeczeństwu. Odpowiedz Link Zgłoś
janu5 Lisicki ma racje wszystkie metody niesprawiedliwe 03.03.13, 14:02 Tylko kto radnym pozwolił uchwalać metody niesprawiedliwe czyli niezgodne z konstytucją?? Niezgodne z dyrektywa unijną?? ( patrrz wątek wyżej? Posłowie to swołocz na usługach smieciowej mafii chcącej budowac spalarnie smieci ekonomicznie nieuzasadnione , chyba ,że walnie się podatek lemingom i beą płąci.c dwa razy więcej niz dotychczas. Radni druga swołocz ,która zamiast zaskaząć z miejsca ustawe sejmowa to udaje ,ze wszystko jest OK. Odpowiedz Link Zgłoś
janu5 Redaktor dureń albo cwaniak Lisicki ma racje. 03.03.13, 14:08 Sprowadzanie problemu do wyboru jedynie slusznej osobowej metody to próba odwrócenia uwagi od istoty problemu. Jaka metodę Radni nie wybrali by to zawsze bezie źle bo jest zła ustawa antyobywatelska ,anty ekologiczna , promafijna . Taki Pan redaktor który zdaje się mówic jakby wybrali osobowa to byóby cacy ,a jak wybrali od m2 to jest b to cwaniak na usługach mafii. Lisicki ma racje osobowa wcale nie jest lepsza od metrowej tylko inny skład społeczeństwa dostanie najbardziej po tyłku w zalezności od metody. Dlaczego na zbieranie elktro smieci mozemy miec mąra ustawę ,a na zbieranie smieci ustawę cofająca nas do gospodarki nakazowo rozdzielczej. Dlaczego Pan Sandecki nie napisze ,że właśnie Radni Gdańska złamali dyrektywe unijna ,a wczesniej zrobili to samo posłowie. Odpowiedz Link Zgłoś