IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.04, 16:18
Czy ktoś wie może, czy planowana jest jakaś demonstracja pod konsulatem?
Obserwuj wątek
    • Gość: meg Re: Ukraina IP: *.chello.pl 22.11.04, 21:49
      Słyszałam coś w radio, ale chyba była mowa o Warszawie.
    • Gość: meg Re: Ukraina IP: *.chello.pl 23.11.04, 12:29
      Dzisiaj tj wtorek 23.11.04 o 18:00 wszyscy zainteresowani spotykająsię pod
      konsulatem Ukrainy w Gdańsku Wrzeszczu na Chrzanowskiego.
      • kalinowski11 Re: Ukraina 23.11.04, 12:53
        To o której 17 czy 18 ?

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=57&w=17914959&v=2&s=0
        • Gość: juras jak przyjdziesz o 17.00 to tez zdazysz IP: 153.19.176.* 23.11.04, 13:54
          • Gość: paulos z poznania Gdańszczanie pomóżcie Ukrainie IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 24.11.04, 16:08
            Zwracam się z prośbą o wsparcie akcji wysyłania petycji do ambasady ukraińskiej.
            To chyba jedna z niewielu rzeczy (oprócz demonstracji) jakie możemy dla
            Ukraińców zrobić by
            pomóc im w obecnej sytuacji.
            mail do ambasady:
            emb_pl@mfa.gov.ua

            petycja:
            Ambasada Republiki Ukrainy

            Zwracam się do władz Republiki Ukrainy z petycją o zaniechanie wszelkich prób
            fałszerstwa i manipulacji wynikami wyborczymi dokonywanych przez Centralną
            Komisję Wyborczą w Kijowie. Potępiam wszelkie działania mające na celu
            uniemożliwienie przeprowadzenia wolnych i demokratycznych wyborów oraz ustalenia
            ich prawdziwych wyników. Protestuję przeciwko łamaniu prawa względem milionów
            obywateli Ukrainy.
            Grozą napawają doniesienia o niedemokratycznym przebiegu głosowania w wielu
            obwodach Ukrainy, zwłaszcza w donieckim i ługańskim. Fałszerstwa dokonywane z
            premedytacją, takie jak między innymi: sztucznie zawyżona frekwencja w pewnych
            okręgach wyborczych, dodatkowe karty do głosowania, głosowanie w domach itp.,
            dokonane w atmosferze zastraszenia obywateli nie mogą mieć miejsca w państwie
            prawa.
            Ukraińcy zasługują na uczciwe i rzetelne przeliczenie wyników wyborów.
            Udowodnili całemu światu, że są dojrzałym społeczeństwem obywatelskim. Ich wybór
            musi zostać uszanowany.
            Władza, która nie szanuje decyzji swojego narodu jest zbrodnicza.
            Protestuję jako obywatel najbliższego sąsiada Ukrainy, w imieniu przyjaźni i
            podziwu jaki mam dla znanych mi osobiście Ukraińców, oraz jako wolny człowiek,
            który nie godzi się na to, aby w jakimkolwiek kraju łamano podstawowe prawa
            człowieka, wśród których fundamentalnym jest prawo do wolnych, demokratycznych
            wyborów.
            Nie zgadzam się też z imperialną polityką Kremla, która w istotny sposób miesza
            się w wewnętrzne sprawy Ukrainy, powodując zamęt i pogłębiając społeczne
            podziały. Władzom Ukrainy trzeba wyraźnie przypomnieć, iż ich nadrzędnym
            obowiązkiem jest reprezentowanie interesów Narodu Ukraińskiego, a nie
            moskiewskich polityków.

            Z poważaniem
            (wasze dane)
            Paweł Sowa
            Poznań, Polska
            pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka