Gość: matt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.04, 16:18 Czy ktoś wie może, czy planowana jest jakaś demonstracja pod konsulatem? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: meg Re: Ukraina IP: *.chello.pl 22.11.04, 21:49 Słyszałam coś w radio, ale chyba była mowa o Warszawie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meg Re: Ukraina IP: *.chello.pl 23.11.04, 12:29 Dzisiaj tj wtorek 23.11.04 o 18:00 wszyscy zainteresowani spotykająsię pod konsulatem Ukrainy w Gdańsku Wrzeszczu na Chrzanowskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
kalinowski11 Re: Ukraina 23.11.04, 12:53 To o której 17 czy 18 ? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=57&w=17914959&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: juras jak przyjdziesz o 17.00 to tez zdazysz IP: 153.19.176.* 23.11.04, 13:54 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paulos z poznania Gdańszczanie pomóżcie Ukrainie IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 24.11.04, 16:08 Zwracam się z prośbą o wsparcie akcji wysyłania petycji do ambasady ukraińskiej. To chyba jedna z niewielu rzeczy (oprócz demonstracji) jakie możemy dla Ukraińców zrobić by pomóc im w obecnej sytuacji. mail do ambasady: emb_pl@mfa.gov.ua petycja: Ambasada Republiki Ukrainy Zwracam się do władz Republiki Ukrainy z petycją o zaniechanie wszelkich prób fałszerstwa i manipulacji wynikami wyborczymi dokonywanych przez Centralną Komisję Wyborczą w Kijowie. Potępiam wszelkie działania mające na celu uniemożliwienie przeprowadzenia wolnych i demokratycznych wyborów oraz ustalenia ich prawdziwych wyników. Protestuję przeciwko łamaniu prawa względem milionów obywateli Ukrainy. Grozą napawają doniesienia o niedemokratycznym przebiegu głosowania w wielu obwodach Ukrainy, zwłaszcza w donieckim i ługańskim. Fałszerstwa dokonywane z premedytacją, takie jak między innymi: sztucznie zawyżona frekwencja w pewnych okręgach wyborczych, dodatkowe karty do głosowania, głosowanie w domach itp., dokonane w atmosferze zastraszenia obywateli nie mogą mieć miejsca w państwie prawa. Ukraińcy zasługują na uczciwe i rzetelne przeliczenie wyników wyborów. Udowodnili całemu światu, że są dojrzałym społeczeństwem obywatelskim. Ich wybór musi zostać uszanowany. Władza, która nie szanuje decyzji swojego narodu jest zbrodnicza. Protestuję jako obywatel najbliższego sąsiada Ukrainy, w imieniu przyjaźni i podziwu jaki mam dla znanych mi osobiście Ukraińców, oraz jako wolny człowiek, który nie godzi się na to, aby w jakimkolwiek kraju łamano podstawowe prawa człowieka, wśród których fundamentalnym jest prawo do wolnych, demokratycznych wyborów. Nie zgadzam się też z imperialną polityką Kremla, która w istotny sposób miesza się w wewnętrzne sprawy Ukrainy, powodując zamęt i pogłębiając społeczne podziały. Władzom Ukrainy trzeba wyraźnie przypomnieć, iż ich nadrzędnym obowiązkiem jest reprezentowanie interesów Narodu Ukraińskiego, a nie moskiewskich polityków. Z poważaniem (wasze dane) Paweł Sowa Poznań, Polska pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś