Gość: CBŚ Z WYBORCZEJ IP: *.chello.pl 13.01.06, 22:01 czujność wyborczej - nie zna ragnic - co byśmy bez nich zrobili... to prawdziwy anioł stróż.. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Ewa Jeśli wygrają przetarg... IP: *.crowley.pl 13.01.06, 22:30 trzeba będzie sprawdzić ewentualną uczciwość jego przebiegu. Może wszak okazać się, że zakład podjął ryzyko i wcale nie mamy do czynienia z korupcjogennym ustawieniem wyniku przetargu. Ale może być i odwrotnie. Aż niewiarygodne jest takie postępowanie nastawionej na zysk firmy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.chello.pl 14.01.06, 00:31 >Sprawa wyszła na jaw dzięki miłośnikom komunikacji miejskiej z Poznania. Jeden >z nich dostał się w pobliże fabryki i sfotografował wozy w gdańskim malowaniu. To zabrzmiało conajmniej komicznie. Ten plac jest położony około może 150m od dawnego odcinka autostrady A-2 obok ogólnodostępnej drogi, więc nie jest sztuką tam podejść i zrobić takie zdjęcie. A Pan Cieśla głupot niech nie opowiada bo jego firma również stosuje róznorakie praktyki włącznie z oprotestowywaniem wszystkiego co sie da (np. Białystok) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość22 Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.eranet.pl 17.01.06, 08:46 Wydaje się że polityka zakupu busów powinna zmierzac do optymalizacji. jeśli ktos ma tabor od rózncyh producentów to ma kłopot z częściami. trzeba wiec wiedziec co sie kupuje i zwykle producenci autobusów czytajac specyfikacje od razu wiedza o kogo chodzi. tak naprawde walka i dusze szefa ZKM chyba odbywa sie wczesniej. i tzreba pamietac o ekonomii i zdrowym rozsądku. po co gdansk miałby nagle kupować np. MarcoPolo i ściagać z Brazylii części zamienne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.eranet.pl 17.01.06, 08:55 moze to i racja...ale jedno jest pewne, dalej bedziemy podziwiac produkty rg MIELEC, przestarzale, nie zapowiadajace przystankow (jakoś w innych miastach jest to możliwe i to nie poprzez liczenie metrów jak zachwala producent)..ale chyba jedyne sluszne... ciekawe co na takiej choince jaka jest autobus czy tramwaj mozna jeszcze powiesic lukratywnego bez przetargu, tak tylko sugerujac dostawcy swoje oczekiwania...siedzenia? skrzynia biegow? kamery? podłogi, tablice, klimatyzacja....chyba mozna dluuuugo wymieniac...Panie Tusk, otworzyłes Pan Puszkę Pandory...robisz krok dalej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 17.01.06, 10:14 > Panie Tusk, > otworzyłes Pan Puszkę Pandory...robisz krok dalej? Pan Tusk zadnej puszki nie otworzyl, co najwyzej wykazal sie dziennikarska niekompetencja. Czytaj moje posty ponizej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.eranet.pl 17.01.06, 19:53 nawet gdyby była to prawda to żadne przestępstwo zrobić busa na magazyn i dopsazyc go pozniej według życzen klienta. kazdy ma swoja filozofię. ale założysz sie ze ten co wygra wrzuci jako minimum tablice z rg? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
kszyszek Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s 17.01.06, 21:16 Nie przesadzajcie, bo jeśli chodzi o zewnętrzne wyświetlacze R&G to wolę je od bydgoskich Pixeli. Czcionka jest gładsza i wyraźniejsza. Szkoda tylko, że u mnie w Częstochowie nie ma jeszcze żadnego autobusu z pomarańczowymi diodowymi wyświetlaczami (chodzi mi o MPK). Są co prawda SU12 z zielonymi wyświetlaczami R&G, w których podświetlany jest każdy element. Wieczorem wyglądają jak ziolone diodówki, a w dzień jak zwykłe mozaiki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łodzianin Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: 193.110.228.* 21.01.06, 03:42 Wiesz...ja w trochę zajmuje się sterownikami SRG3000P w Łodzi które są w waszych Manach,Mercedesach, Konstalach 105Na po remoncie w Łodzi i nie tylko i np. w Łodzi w dyrekcji MPk jest komputer z którego zgrywa się program z rozkładami, przerwami, przebiegami i nazwami przystanków (również głosowymi) i jakoś nie ma z tym większego problemu-no może poza tym, jak czujka indukcyjna jest zerwana i sterownik nie dostaje impulsu, że pojazd się porusza...Wystarczy laptop, przystawka do podczerwieni, program i przede wszystkim dobre chęci pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.eranet.pl 21.01.06, 14:48 no wlasnie. czujki indukcyjne. liczenie drogi... oczywiscie..trzeba dobrych checi..i dobrej woli..duuzooo. i trzeba sie nabiegac po pojazdach zamiast sciagac np. po wifi..oj ..teraz w zimie..jaka frajda....tak z laptopem smigac po minus 20 w nocy...hihihi...powtarzaj to sobie codziennie jak mantre..ze jest dobrze.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: man Man > Solaris IP: *.sm-rozstaje.pl 14.01.06, 01:16 Z punktu widzenia pasażera: o wiele bardziej wolę gdańskie MANy od Solarisów. W przetargu kibicuję zatem MANowi. Odpowiedz Link Zgłoś
eurotram Re: Man > Solaris 14.01.06, 01:43 Słusznie.Jakiś wścibski nadgorliwiec wrzucił fotki do Fotogalerii Transportowej i jeszcze dojdzie do tego że zamiast porządnych i klasowych MAN-ów do Gdańska znów trafią Osralisy... znaczy Solarisy ;) Pozostaje mieć nadzieję że fabryka z Bolechowa ma tyle zagranicznych zamówień że nie będzie stawać na głowie (czyt. sprzedawać po kosztach lub poniżej) by akurat gdański przetarg wygrać... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krecik Re: Man > Solaris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.06, 09:38 Eurotram - a to ty nie kibicujesz Jelczowi ?? :p Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kermitowski Re: Man > Solaris IP: *.gdynia.mm.pl 14.01.06, 10:01 Bardzo trafny jest cytat z filmu Stanisława Bareji " teraz uczciwych ludzi jest sporo". A tak na marginesie to Solarisy wygrawają w Europie (Niemczech, Szwajcarii) przetargi a tam nie tylko liczą się koszty ale i jakość więc złośliwe komantarze na temat tej polskiej firmy można sobie darować, chyba że ktoś chorobliwie nienawidzi wszystkiego co Polskie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: goscik Re: Man > Solaris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.06, 12:44 no ja właśnie tego nie rozumiem..czego wy chcecie od tych Solarisów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ink Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.gdynia.mm.pl 14.01.06, 10:11 kolejne many będą pomykać na naprawę kratownic do Sadów:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.dip.t-dialin.net 14.01.06, 10:37 Solarisy jezdza w wielu miastach europy i jezdzi ich coaraz wiecej.Wygrywa spokojnie przetagi,MAN najczesciej przegrywa.Z powodu kiepskiej jakosci.Tylko Berlin kupil 260 Solarisow.Kupily tez miasta Hamburg,Düsseldorf i wiele innych,aby wymienic tylko te z ojczyzny MANa.Dla chetnyc tutaj troche wiecej.W artykule pisze sie ze pelnym podziwem o Polskiej firmie.Zwraca sie uwage ze cena gra bardzo mala role w tego rodzaju zakupach.www.zeit.de/2006/02/Solaris?page=3 Jak widac jakiosc Polskich wyrobow potrafia docenic obcokrajowcy.Tylko Gdanszczanie maja z tym problem.Szczegolnie polanalfabeci w rodzaju meta ktorzy wszedzie wesza Gdynska krecia robote.I pewnie dlatego chca MANa.W Gdyni od lat jezdza Solarisy,wiec Solaris jest be. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ogio Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.such.nat.hnet.pl 14.01.06, 14:32 "Jak widac jakiosc Polskich wyrobow potrafia docenic obcokrajowcy.Tylko Gdanszczanie maja z tym problem.Szczegolnie polanalfabeci w rodzaju meta ktorzy wszedzie wesza Gdynska krecia robote.I pewnie dlatego chca MANa.W Gdyni od lat jezdza Solarisy,wiec Solaris jest be." I pewnie dlatego Solaris wygrał pierwszy przetarg oprotestowany przez MANa? Co nie zbieraczu jabłek z Nadreni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.dip.t-dialin.net 16.01.06, 00:37 Przeczytaj analfabeto podany link.Z piec razy.To moze cos do ciebie dotrze.Jeli po pieciu czytaniach dalej bedziesz tak glupi jak teraz to popros kolege. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ++ Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: 83.238.147.* 14.01.06, 12:23 Grubymi nićmi szyte. Coś tu mocno śmierdzi. Man może być bogaty ale nie sądze żeby mógł pozwolić sobie na zamrożenie 15mln. zł. w ciemno. Pewnie wszstko zostało już rozstrzygnięte pod stołem. Po przejściach z manami jest bardzo dziwne że zkm zdecyduje się kupić jeszcze te autobusy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hjj Ja proponuje kupic Mercedesy IP: *.143.111.62.revers.nsm.pl 14.01.06, 13:17 to te zolte, w ktorych nie zamykaja sie dzrzwi jak ktos stoi w promieni 0,5m od nich... kiedys jechalem przez pol miasta takim autobusem z wlaczonym alarmem, albo czyms podobnym, co wylo na zewnatrz :) Ogolnie rzecz biorac te Mercedesy to skandal i osoby odpowiedzialne za ich kupno powinno wystawic sie w kozie na dlugeij przy ratuszu - jak widac jezdzi tylko samochodami Mercedes i nie wie, ze w autobusach ludzie sie tlocza tak, ze fotokomorka przy drzwiach nie pozwala na normalne uzytkowanie tych autobusow... Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Znowu prokurator w Gdańsku? 14.01.06, 13:37 Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przetarg na nowe pojazdy Gdańsk rozstrzygnie dopiero 3 lutego. **************************************** Po to jest procedura przetargowa, zeby firmy mogły przedstawić swoje oferty. Żaden z producentów nie zdecyduje się na przygotowanie produktu przed rozstrzygnięciem przetargu, chyba że przetarg został ustawiony. Jeżeli przetarg został ustawiony, to ktoś z komisji przetargowej wziął w łapę. I to jest rola prokuratora, ustalić: kto i ile. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krecik Re: Znowu prokurator w Gdańsku? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.06, 13:41 Nie czy i ile, tylko czy w złotówkach czy w Euro, i czy na konto szwagra czy ciotki ;) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
bardzolysapala Re: Znowu prokurator w Gdańsku? 14.01.06, 14:12 Niedawno przed ZKM przy Jaskowej Dolinie stał Mercedes ogladany przez lusterko zamontowane w oknie na I piętrze. Teraz jakby nizej, bo ledwo Śkoda suberb. Czas aby to zmienić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ogio gdyński kołtunie IP: *.such.nat.hnet.pl 14.01.06, 14:24 Widocznie wszystkich dookoła mierzysz własna miarą oskarżając ich o niegodziwość. Szkoda tylko że prostego tekstu nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem. Zajmij się lepiej przetargiem na dostawy lateksowych rękawiczek dla szczurka -fachowcu od spraw gdańskich ze szczurzej nory. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: master Niech kołtun maruda zajmie się przetargiem IP: *.sm-rozstaje.pl 14.01.06, 14:32 na trase Kwiatkowskiego od kwietnia nie dali go szczurowaci nawet oglosić :) a mamy styczeń. Typowe gdyńskie tempo dużo gadania w mediach a działania zero. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Niech kołtun maruda zajmie się przetargiem 14.01.06, 19:39 Gość portalu: master napisał(a): > na trase Kwiatkowskiego od kwietnia nie dali go szczurowaci nawet oglosić :) > a mamy styczeń. > Typowe gdyńskie tempo dużo gadania w mediach a działania zero. ****************************************** Widzę, że ze zdenerwowania zacząłeś sam sobie zaprzeczać (nie ogłosili i dużo gadania w mediach). Przy okazji: przebudowana część już funkcjonuje. Co do zamówień, to były ogłoszone w BIP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ogio ogłoszone w BIP byly te w 1974r. IP: *.such.nat.hnet.pl 14.01.06, 23:02 Co do III etapu budowy EK jest szansa, że na budżet unijny 2021-2027 szczurkowaci się załapią Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: Niech kołtun maruda zajmie się przetargiem IP: *.dip.t-dialin.net 16.01.06, 00:40 Nie przejmuj sie.To analfabeta.Wszystko mu sie z Gdynia kojarzy.Najzwyczajniej nie rozumie tego watku. Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: gdyński kołtunie 14.01.06, 19:42 Gość portalu: ogio napisał(a): > Widocznie wszystkich dookoła mierzysz własna miarą oskarżając ich o > niegodziwość. ****************************** Oskarżam? To może ja pomalowałem autobusy przed zakończeniem przetargu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ogio Re: gdyński kołtunie IP: *.such.nat.hnet.pl 14.01.06, 22:59 Czytaj uważnie tropiący rewolucjonisto ze szczurkolandii - zrobił to producent, na własną odpowiedzialność Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomga do autora IP: *.lodz.dialog.net.pl 14.01.06, 14:33 p. Michale a co z niesprawnymi tramwajami tak szeroko opisywanymi???? czyzby zapominiał pan o tej sprawie.... tu znow o czyms pan piszesz ale znowu pewnie sprawa pozostanie niedokonczona... :-(( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator_43 Re: do autora IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.06, 16:52 Łapówka łapówką łapówkę pogania. A prezydent Gdańska w wywiadach już mówi, że jego dziadek nie służył w wermahcie (panie Michale, nic osobistego). Coś mi się wydaje, że sprawą najważniejszą w najbliższej kampanii będą raczej wałki Adamo Gębodupego... Odpowiedz Link Zgłoś
haselback obserwatorze jesteś prawdziwym geniuszem 14.01.06, 17:15 Gość portalu: Obserwator_43 napisał(a): > Łapówka łapówką łapówkę pogania. A prezydent Gdańska w wywiadach już mówi, że > jego dziadek nie służył w wermahcie (panie Michale, nic osobistego). Coś mi się > wydaje, że sprawą najważniejszą w najbliższej kampanii będą raczej wałki Adamo > Gębodupego... Prawdziwie obywatelska postawa emerytowanego ORMOwca. Najważniejsza jest czujność, kazdy w sobie ma żyłkę detektywa i tropiciela spisków Pomogę Ci, zrób choć raz coś pożytecznego, marnujesz sie zapodajac suche opinie na forum, mozesz być jeszcze oznaczony orderem: 321-56-22- telefon antykorupcyjny Nie zmarnuj domorosły detektywie tej okazji Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: obserwatorze jesteś prawdziwym geniuszem 14.01.06, 19:43 haselback napisał: > > wydaje, że sprawą najważniejszą w najbliższej kampanii będą raczej wałki > Adamo > > Gębodupego... > > > Prawdziwie obywatelska postawa emerytowanego ORMOwca. *************************************** Hmm, ciekawy rysopis prezia Gdańska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bb Re: do autora IP: *.net / *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.06, 21:37 Niestety, jak to bywa w tym kraju, nikt za to nie beknie i nie jest to wina autora. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomga Re: do autora IP: *.lodz.dialog.net.pl 14.01.06, 23:19 fajnie pisał, szkoda ze nie dokonczył sprawy - jakos w innych miastach potrafia o takich rzeczach głośno i długo pisać.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bustop Michał bierz Man-a IP: 80.50.205.* 14.01.06, 19:16 Michał, jako że parę tygodni temu zrobiłeś prawko uprawniające Cie do kierowania autobusem pewnie nie jest Ci obojetne co ZKM kupi. Lobbuj za Manem -wygodniejszy dla kierowcy -cichszy i oszczędniejszy -więcej miejsca w środku dla pasażerów (nie ma ochydnej przegrody silnikowej przy ostanim rzedzie siedzeń) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mzka Re: a dobrze a krwiopijca z bolechowa niech spier. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.06, 12:16 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JursS Michał dałeś sie podpuscic przeciwnikom taty... IP: *.limes.com.pl 15.01.06, 18:57 ... widzia;es te zdjecia ?? Powteirdzasz, ze tylko Gdansk tak maluje i jestes tego pewien ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Gdańszczanin Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.such.nat.hnet.pl 15.01.06, 19:01 Na Śląsku kilku przewoźników ma identyczne, pewnie to dla nich. A już sie cieszyłem że Gdańsk wzbogaci się o 20 Manów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.cable.satra.pl 15.01.06, 19:40 nie wiem jak autobusy, ale malowanie zakładowe tramwajów w Gdańsku i Gorzowie Wielkopolskim jest prawie identyczne ams1.lo3.wroc.pl/tomek/images/photos/big/10/36552.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.dip.t-dialin.net 16.01.06, 00:43 Slusznie kupcie MANy.Niemcy powinni pracowac.A Polakow na bruk.Niech krzycza ze im Balcerowicz miejsca prac zlikwidowal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moleskin Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: 80.50.205.* 16.01.06, 13:38 "Slusznie kupcie MANy.Niemcy powinni pracowac.A Polakow na bruk.Niech krzycza ze im Balcerowicz miejsca prac zlikwidowal." -------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------- Solarisy produkują w podpoznańskim Bolechowie, Many w tez podpoznańskich ale Sadach. Co za różnica kto je wyprodukuje pan Jacek z Bolechowa, czy pan Krzysiek z Sadów. Może tam u Ciebie miki za picie na budowach i bimbrownictwo Polaków mają za nic i wywalają na bruk? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miki Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.dip.t-dialin.net 16.01.06, 17:47 Wywalili cie?Pewnie kradles.Idz do pralata.Pewnie ci odpusci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: caro Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.icpnet.pl 16.01.06, 17:20 tylko, że w Gorzowie to malowanie tramwajów było wcześniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szu Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.06, 16:35 Tak ma, np. PKM Bytom, tyle, ze to ex Gdansk. Mysle, jednak ze Tusk Junior moglby sie zajac czyms innym niz kwestia malowania wozów. Chyba, ze chce rozwalic strone kolegi embriao. W ten sposob panie Michale przypomina sie nazwisko Kurski ktory rozwalil plany Twojego Taty. Po co to zamieszanie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: caro Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.icpnet.pl 16.01.06, 17:23 rusz głową. na śląsku kilku przewoźników ma to samo malowanie. ALE INNE NIŻ W GDAŃSKU. i naucz się czytać ze zrozumieniem - w artykule jest mowa o przetargu na 33 autobusy.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erm Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: 62.233.251.* 16.01.06, 13:27 autobusy w gadnsku, milosnicy komunikacji z poznania, a zdjecia umieszczone sa na serwerze z domena wroclawska gruuuuba afera obejmujaca cala niemalze polske :) Odpowiedz Link Zgłoś
embriao Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s 16.01.06, 13:34 Jako twórca strony transport.wroc.biz/ chciałbym napisać że nie mam nic wspólnego z tym artykułem a treść jego uważam za bezsensowne szukanie sensacji. Jednocześnie chciałbym zdementować informację o tym, że strona transport.wroc.biz/ jest z Poznania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: seou Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.such.nat.hnet.pl 16.01.06, 17:57 Nie jest to bezsensowne szukanie sensacji, bowiem pieniądze wydaje miasto i należy zbadać czy przetarg jest w porządku - nawet jeżeli wydaje się normalną sytuacja, w której producent ma już przygotowany produkt. Lepiej dmuchać na zimne, niż potem oglądać w tv zatrzymanie kolejnego urzędnika z UM. Tu nie wydaje pieniędzy Jan Kowalski, ale miasto i sprawa musi być przejrzysta. Nigdzie też nie jest napisane, że ma Pan cokolwiek wspólnego ze sprawą i nie rozumiem po co się Pan tłumaczy?? Ma Pan darmową reklamę - tylko pogratulować Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 16.01.06, 18:24 Młodemu, niedouczonemu redaktorkowi Tuskowi przypomiam, że identyczne malowanie miejskich autobusów ma też jeden przewoźnik w Niemczech. Więc niech się następnym razem , redaktorro, wysili intelektualnie i sprawdzi zanim jakieś głupie bochomazy zacznie pisać! To by było na tyle odnośnie tej taniej sensacji... Odpowiedz Link Zgłoś
kszyszek Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s 16.01.06, 20:31 @ bat... jeśli możesz napisz jaki to niemiecki przewoźnik ma takie malowanie. Poza tym wydaje mi się, że autobusy na rynek niemiecki, wyprodukowane byłyby w Niemczech. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 16.01.06, 21:04 Niestety, mój drogi, fabryka MANa w Sadach pod Poznaniem dostarcza również autobusy na rynek niemiecki. Malowanie identyczne jak gdańskie ma chyba Brema, ale nie jestem pewien. W kazdym razie jakies miasto w polnocnych Niemczech. Jak sprawdze to dam linka. Z malowaniem wiaze sie rowniez ciekawa historia. Bo gdanskie malowanie przyszlo kiedys, o ile wiem, wraz z uzywanymi niemieckimi autobusami . I MZK przejal ta kolorystyke. Wiem, ze podobne malowanie ma chyba tez jakies miasto w Szwajcari lub mialo podobne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 16.01.06, 21:07 i zapomnialem jeszcze dopisac, ze redaktorro mogl troche sprawdzic ta informacje, a nie opierac sie na jakichs zaslyszanych plotkach. Jesli zainteresowane strony wystapial do sadu z w zwiasku z tym artykulem to bedzie niezla heca. Bo wygraja sprawe o znieslawienie bez problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
embriao Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s 16.01.06, 21:15 Generalnie to jak by sie ta sprawa nie skończyła to MKMowie wyjdą na szkodzących ludziom idiotów. Dlatego przykro mi, że zamieszano tu w tym TWB. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 16.01.06, 21:36 Chociaz jednak ja na Twoim miejscu dopominalbym sie przynajmniej przeprosin na lamach gazety. I tu link gdzie wyrazie widac, ze identyczne malowanie jak w Gdansku jest rowniez w Bremie : ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/autobusy.php?s=14&nr=61310 A tutaj mamy Bremmenski uzywany MAN w Bialymstoku: ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/autobusy.php?s=14&nr=68772 Czy to jest Gdansk? Nie to Brema! ZKM zerznal malowanie stad: ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/autobusy.php?s=14&nr=40637 ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/autobusy.php?s=14&nr=16618 A redaktorowi Tuskowi proponuje ,aby przykladal sie lepiej do roboty i weryfikowal zdobyte informacje. Odpowiedz Link Zgłoś
kszyszek Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s 16.01.06, 23:08 No fakt. Brema ma w gruncie rzeczy takie samo malowanie. Widziałem zdjęcie tego MAN-a Lion's City na TWB. Interesuję się Komunikacją Miejską i choć jestem z Częstochowy przeglądam na TWB wszystkie nowe fotki (niestety nie mogę komentować zdjęć, bo nie mam konta, a komentowanie z Neostrady jest zablokowane przez admina). Co do autobusu, to przeze mnie, jako MKM-a zostałby od razu przypisany do Gdańska, bo lepiej znam malowania autobusów w Polsce, niż na zachodzie, ale po przejrzeniu zdjęć spoza Polski można dostrzec takie same barwy autobusów w wielu różnych miastach w całej Europie. Mam nadzieję, że sprawa się jakoś spokojnie rozwiąże i nie odbije się to negatywnie na fotogalerii - TWB. @ embriao... nie dałoby się zrobić czegoś z tym banem na komentarze z Neostrady? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: .1.* / *.allianz.pl 16.01.06, 16:33 może ktoś pokazać te zdjęcia? chodzi o link? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: e Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.pwr.wroc.pl / *.wcss.wroc.pl 16.01.06, 18:57 Na szczescie zdjecie zostalo usuniete. Szkoda, bo mogloby stanowic upamietnienie historii ale coz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Brema. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 17:12 Kolory autobusów w Bremie są zupełnie inne niż w Gdańsku! Pozatym styl malowania również się różni. Odpowiedz Link Zgłoś