Dodaj do ulubionych

Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już stoją

IP: *.chello.pl 13.01.06, 22:01
czujność wyborczej - nie zna ragnic - co byśmy bez nich zrobili...
to prawdziwy anioł stróż..
Obserwuj wątek
    • Gość: Ewa Jeśli wygrają przetarg... IP: *.crowley.pl 13.01.06, 22:30
      trzeba będzie sprawdzić ewentualną uczciwość jego przebiegu. Może wszak okazać
      się, że zakład podjął ryzyko i wcale nie mamy do czynienia z korupcjogennym
      ustawieniem wyniku przetargu. Ale może być i odwrotnie. Aż niewiarygodne jest
      takie postępowanie nastawionej na zysk firmy!
    • Gość: gość Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.chello.pl 14.01.06, 00:31
      >Sprawa wyszła na jaw dzięki miłośnikom komunikacji miejskiej z Poznania. Jeden >z nich dostał się w pobliże fabryki i sfotografował wozy w gdańskim malowaniu.

      To zabrzmiało conajmniej komicznie. Ten plac jest położony około może 150m od dawnego odcinka autostrady A-2 obok ogólnodostępnej drogi, więc nie jest sztuką tam podejść i zrobić takie zdjęcie. A Pan Cieśla głupot niech nie opowiada bo jego firma również stosuje róznorakie praktyki włącznie z oprotestowywaniem wszystkiego co sie da (np. Białystok)
      • Gość: gość22 Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.eranet.pl 17.01.06, 08:46
        Wydaje się że polityka zakupu busów powinna zmierzac do optymalizacji. jeśli
        ktos ma tabor od rózncyh producentów to ma kłopot z częściami. trzeba wiec
        wiedziec co sie kupuje i zwykle producenci autobusów czytajac specyfikacje od
        razu wiedza o kogo chodzi. tak naprawde walka i dusze szefa ZKM chyba odbywa
        sie wczesniej. i tzreba pamietac o ekonomii i zdrowym rozsądku. po co gdansk
        miałby nagle kupować np. MarcoPolo i ściagać z Brazylii części zamienne
        • Gość: gość Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.eranet.pl 17.01.06, 08:55
          moze to i racja...ale jedno jest pewne, dalej bedziemy podziwiac produkty rg
          MIELEC, przestarzale, nie zapowiadajace przystankow (jakoś w innych miastach
          jest to możliwe i to nie poprzez liczenie metrów jak zachwala producent)..ale
          chyba jedyne sluszne... ciekawe co na takiej choince jaka jest autobus czy
          tramwaj mozna jeszcze powiesic lukratywnego bez przetargu, tak tylko sugerujac
          dostawcy swoje oczekiwania...siedzenia? skrzynia biegow? kamery? podłogi,
          tablice, klimatyzacja....chyba mozna dluuuugo wymieniac...Panie Tusk,
          otworzyłes Pan Puszkę Pandory...robisz krok dalej?
          • Gość: bat Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 17.01.06, 10:14
            > Panie Tusk,
            > otworzyłes Pan Puszkę Pandory...robisz krok dalej?

            Pan Tusk zadnej puszki nie otworzyl, co najwyzej wykazal sie dziennikarska
            niekompetencja. Czytaj moje posty ponizej.


            • Gość: gość Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.eranet.pl 17.01.06, 19:53
              nawet gdyby była to prawda to żadne przestępstwo zrobić busa na magazyn i
              dopsazyc go pozniej według życzen klienta. kazdy ma swoja filozofię.
              ale założysz sie ze ten co wygra wrzuci jako minimum tablice z rg? :-)
              • kszyszek Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s 17.01.06, 21:16
                Nie przesadzajcie, bo jeśli chodzi o zewnętrzne wyświetlacze R&G to wolę je od
                bydgoskich Pixeli. Czcionka jest gładsza i wyraźniejsza. Szkoda tylko, że u
                mnie w Częstochowie nie ma jeszcze żadnego autobusu z pomarańczowymi diodowymi
                wyświetlaczami (chodzi mi o MPK). Są co prawda SU12 z zielonymi wyświetlaczami
                R&G, w których podświetlany jest każdy element. Wieczorem wyglądają jak ziolone
                diodówki, a w dzień jak zwykłe mozaiki.
          • Gość: Łodzianin Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: 193.110.228.* 21.01.06, 03:42
            Wiesz...ja w trochę zajmuje się sterownikami SRG3000P w Łodzi które są w
            waszych Manach,Mercedesach, Konstalach 105Na po remoncie w Łodzi i nie tylko i
            np. w Łodzi w dyrekcji MPk jest komputer z którego zgrywa się program z
            rozkładami, przerwami, przebiegami i nazwami przystanków (również głosowymi) i
            jakoś nie ma z tym większego problemu-no może poza tym, jak czujka indukcyjna
            jest zerwana i sterownik nie dostaje impulsu, że pojazd się porusza...Wystarczy
            laptop, przystawka do podczerwieni, program i przede wszystkim dobre chęci



            pzdr
            • Gość: gosc Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.eranet.pl 21.01.06, 14:48
              no wlasnie. czujki indukcyjne. liczenie drogi... oczywiscie..trzeba dobrych
              checi..i dobrej woli..duuzooo. i trzeba sie nabiegac po pojazdach zamiast
              sciagac np. po wifi..oj ..teraz w zimie..jaka frajda....tak z laptopem smigac
              po minus 20 w nocy...hihihi...powtarzaj to sobie codziennie jak mantre..ze jest
              dobrze..
    • Gość: man Man > Solaris IP: *.sm-rozstaje.pl 14.01.06, 01:16
      Z punktu widzenia pasażera: o wiele bardziej wolę gdańskie MANy od Solarisów. W
      przetargu kibicuję zatem MANowi.
      • eurotram Re: Man > Solaris 14.01.06, 01:43
        Słusznie.Jakiś wścibski nadgorliwiec wrzucił fotki do Fotogalerii Transportowej
        i jeszcze dojdzie do tego że zamiast porządnych i klasowych MAN-ów do Gdańska
        znów trafią Osralisy... znaczy Solarisy ;) Pozostaje mieć nadzieję że fabryka z
        Bolechowa ma tyle zagranicznych zamówień że nie będzie stawać na głowie (czyt.
        sprzedawać po kosztach lub poniżej) by akurat gdański przetarg wygrać...
        • Gość: Krecik Re: Man > Solaris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.06, 09:38
          Eurotram - a to ty nie kibicujesz Jelczowi ?? :p

          Pozdrawiam
        • Gość: kermitowski Re: Man > Solaris IP: *.gdynia.mm.pl 14.01.06, 10:01
          Bardzo trafny jest cytat z filmu Stanisława Bareji " teraz uczciwych ludzi jest
          sporo". A tak na marginesie to Solarisy wygrawają w Europie (Niemczech,
          Szwajcarii) przetargi a tam nie tylko liczą się koszty ale i jakość więc
          złośliwe komantarze na temat tej polskiej firmy można sobie darować, chyba że
          ktoś chorobliwie nienawidzi wszystkiego co Polskie.
          • Gość: goscik Re: Man > Solaris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.06, 12:44
            no ja właśnie tego nie rozumiem..czego wy chcecie od tych Solarisów?
    • Gość: ink Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.gdynia.mm.pl 14.01.06, 10:11
      kolejne many będą pomykać na naprawę kratownic do Sadów:D
      • Gość: miki Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.dip.t-dialin.net 14.01.06, 10:37
        Solarisy jezdza w wielu miastach europy i jezdzi ich coaraz wiecej.Wygrywa
        spokojnie przetagi,MAN najczesciej przegrywa.Z powodu kiepskiej jakosci.Tylko
        Berlin kupil 260 Solarisow.Kupily tez miasta Hamburg,Düsseldorf i wiele
        innych,aby wymienic tylko te z ojczyzny MANa.Dla chetnyc tutaj troche wiecej.W
        artykule pisze sie ze pelnym podziwem o Polskiej firmie.Zwraca sie uwage ze cena
        gra bardzo mala role w tego rodzaju
        zakupach.www.zeit.de/2006/02/Solaris?page=3
        Jak widac jakiosc Polskich wyrobow potrafia docenic obcokrajowcy.Tylko
        Gdanszczanie maja z tym problem.Szczegolnie polanalfabeci w rodzaju meta ktorzy
        wszedzie wesza Gdynska krecia robote.I pewnie dlatego chca MANa.W Gdyni od lat
        jezdza Solarisy,wiec Solaris jest be.
        • Gość: ogio Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.such.nat.hnet.pl 14.01.06, 14:32
          "Jak widac jakiosc Polskich wyrobow potrafia docenic obcokrajowcy.Tylko
          Gdanszczanie maja z tym problem.Szczegolnie polanalfabeci w rodzaju meta ktorzy
          wszedzie wesza Gdynska krecia robote.I pewnie dlatego chca MANa.W Gdyni od lat
          jezdza Solarisy,wiec Solaris jest be."

          I pewnie dlatego Solaris wygrał pierwszy przetarg oprotestowany przez MANa? Co
          nie zbieraczu jabłek z Nadreni?


          • Gość: miki Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.dip.t-dialin.net 16.01.06, 00:37
            Przeczytaj analfabeto podany link.Z piec razy.To moze cos do ciebie dotrze.Jeli
            po pieciu czytaniach dalej bedziesz tak glupi jak teraz to popros kolege.
    • Gość: ++ Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: 83.238.147.* 14.01.06, 12:23
      Grubymi nićmi szyte. Coś tu mocno śmierdzi. Man może być bogaty ale nie sądze
      żeby mógł pozwolić sobie na zamrożenie 15mln. zł. w ciemno. Pewnie wszstko
      zostało już rozstrzygnięte pod stołem. Po przejściach z manami jest bardzo
      dziwne że zkm zdecyduje się kupić jeszcze te autobusy...
      • Gość: hjj Ja proponuje kupic Mercedesy IP: *.143.111.62.revers.nsm.pl 14.01.06, 13:17
        to te zolte, w ktorych nie zamykaja sie dzrzwi jak ktos stoi w promieni 0,5m od nich... kiedys jechalem przez pol miasta takim autobusem z wlaczonym alarmem, albo czyms podobnym, co wylo na zewnatrz :)

        Ogolnie rzecz biorac te Mercedesy to skandal i osoby odpowiedzialne za ich kupno powinno wystawic sie w kozie na dlugeij przy ratuszu - jak widac jezdzi tylko samochodami Mercedes i nie wie, ze w autobusach ludzie sie tlocza tak, ze fotokomorka przy drzwiach nie pozwala na normalne uzytkowanie tych autobusow...
    • maruda.r Znowu prokurator w Gdańsku? 14.01.06, 13:37

      Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przetarg na nowe pojazdy Gdańsk
      rozstrzygnie dopiero 3 lutego.

      ****************************************

      Po to jest procedura przetargowa, zeby firmy mogły przedstawić swoje oferty.
      Żaden z producentów nie zdecyduje się na przygotowanie produktu przed
      rozstrzygnięciem przetargu, chyba że przetarg został ustawiony.

      Jeżeli przetarg został ustawiony, to ktoś z komisji przetargowej wziął w łapę. I
      to jest rola prokuratora, ustalić: kto i ile.

      • Gość: Krecik Re: Znowu prokurator w Gdańsku? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.06, 13:41

        Nie czy i ile, tylko czy w złotówkach czy w Euro, i czy na konto szwagra czy
        ciotki ;)

        Pozdrawiam
        • bardzolysapala Re: Znowu prokurator w Gdańsku? 14.01.06, 14:12
          Niedawno przed ZKM przy Jaskowej Dolinie stał Mercedes ogladany przez lusterko
          zamontowane w oknie na I piętrze. Teraz jakby nizej, bo ledwo Śkoda suberb.
          Czas aby to zmienić.
      • Gość: ogio gdyński kołtunie IP: *.such.nat.hnet.pl 14.01.06, 14:24
        Widocznie wszystkich dookoła mierzysz własna miarą oskarżając ich o
        niegodziwość. Szkoda tylko że prostego tekstu nie potrafisz przeczytać ze
        zrozumieniem. Zajmij się lepiej przetargiem na dostawy lateksowych rękawiczek
        dla szczurka -fachowcu od spraw gdańskich ze szczurzej nory.
        • Gość: master Niech kołtun maruda zajmie się przetargiem IP: *.sm-rozstaje.pl 14.01.06, 14:32
          na trase Kwiatkowskiego od kwietnia nie dali go szczurowaci nawet oglosić :)
          a mamy styczeń.
          Typowe gdyńskie tempo dużo gadania w mediach a działania zero.
          • maruda.r Re: Niech kołtun maruda zajmie się przetargiem 14.01.06, 19:39
            Gość portalu: master napisał(a):

            > na trase Kwiatkowskiego od kwietnia nie dali go szczurowaci nawet oglosić :)
            > a mamy styczeń.
            > Typowe gdyńskie tempo dużo gadania w mediach a działania zero.

            ******************************************

            Widzę, że ze zdenerwowania zacząłeś sam sobie zaprzeczać (nie ogłosili i dużo
            gadania w mediach).

            Przy okazji: przebudowana część już funkcjonuje. Co do zamówień, to były
            ogłoszone w BIP.





            • Gość: ogio ogłoszone w BIP byly te w 1974r. IP: *.such.nat.hnet.pl 14.01.06, 23:02
              Co do III etapu budowy EK jest szansa, że na budżet unijny 2021-2027
              szczurkowaci się załapią
            • Gość: miki Re: Niech kołtun maruda zajmie się przetargiem IP: *.dip.t-dialin.net 16.01.06, 00:40
              Nie przejmuj sie.To analfabeta.Wszystko mu sie z Gdynia kojarzy.Najzwyczajniej
              nie rozumie tego watku.
        • maruda.r Re: gdyński kołtunie 14.01.06, 19:42
          Gość portalu: ogio napisał(a):

          > Widocznie wszystkich dookoła mierzysz własna miarą oskarżając ich o
          > niegodziwość.

          ******************************

          Oskarżam? To może ja pomalowałem autobusy przed zakończeniem przetargu?

          • Gość: ogio Re: gdyński kołtunie IP: *.such.nat.hnet.pl 14.01.06, 22:59
            Czytaj uważnie tropiący rewolucjonisto ze szczurkolandii - zrobił to producent,
            na własną odpowiedzialność
    • Gość: tomga do autora IP: *.lodz.dialog.net.pl 14.01.06, 14:33
      p. Michale a co z niesprawnymi tramwajami tak szeroko opisywanymi???? czyzby
      zapominiał pan o tej sprawie....

      tu znow o czyms pan piszesz ale znowu pewnie sprawa pozostanie niedokonczona... :-((

      • Gość: Obserwator_43 Re: do autora IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.06, 16:52
        Łapówka łapówką łapówkę pogania. A prezydent Gdańska w wywiadach już mówi, że
        jego dziadek nie służył w wermahcie (panie Michale, nic osobistego). Coś mi się
        wydaje, że sprawą najważniejszą w najbliższej kampanii będą raczej wałki Adamo
        Gębodupego...
        • haselback obserwatorze jesteś prawdziwym geniuszem 14.01.06, 17:15
          Gość portalu: Obserwator_43 napisał(a):

          > Łapówka łapówką łapówkę pogania. A prezydent Gdańska w wywiadach już mówi, że
          > jego dziadek nie służył w wermahcie (panie Michale, nic osobistego). Coś mi
          się
          > wydaje, że sprawą najważniejszą w najbliższej kampanii będą raczej wałki Adamo
          > Gębodupego...


          Prawdziwie obywatelska postawa emerytowanego ORMOwca. Najważniejsza jest
          czujność, kazdy w sobie ma żyłkę detektywa i tropiciela spisków
          Pomogę Ci, zrób choć raz coś pożytecznego, marnujesz sie zapodajac suche opinie
          na forum, mozesz być jeszcze oznaczony orderem: 321-56-22- telefon
          antykorupcyjny
          Nie zmarnuj domorosły detektywie tej okazji
          • maruda.r Re: obserwatorze jesteś prawdziwym geniuszem 14.01.06, 19:43
            haselback napisał:

            > > wydaje, że sprawą najważniejszą w najbliższej kampanii będą raczej wałki
            > Adamo
            > > Gębodupego...
            >
            >
            > Prawdziwie obywatelska postawa emerytowanego ORMOwca.

            ***************************************

            Hmm, ciekawy rysopis prezia Gdańska.



      • Gość: bb Re: do autora IP: *.net / *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.06, 21:37
        Niestety, jak to bywa w tym kraju, nikt za to nie beknie i nie jest to wina
        autora.
        • Gość: tomga Re: do autora IP: *.lodz.dialog.net.pl 14.01.06, 23:19
          fajnie pisał, szkoda ze nie dokonczył sprawy - jakos w innych miastach potrafia
          o takich rzeczach głośno i długo pisać....
    • Gość: bustop Michał bierz Man-a IP: 80.50.205.* 14.01.06, 19:16
      Michał, jako że parę tygodni temu zrobiłeś prawko uprawniające Cie do
      kierowania autobusem pewnie nie jest Ci obojetne co ZKM kupi. Lobbuj za Manem
      -wygodniejszy dla kierowcy
      -cichszy i oszczędniejszy
      -więcej miejsca w środku dla pasażerów (nie ma ochydnej przegrody silnikowej
      przy ostanim rzedzie siedzeń)

      • Gość: mzka Re: a dobrze a krwiopijca z bolechowa niech spier. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.06, 12:16
    • Gość: JursS Michał dałeś sie podpuscic przeciwnikom taty... IP: *.limes.com.pl 15.01.06, 18:57
      ... widzia;es te zdjecia ?? Powteirdzasz, ze tylko Gdansk tak maluje i jestes
      tego pewien ??
      • Gość: Tomek Gdańszczanin Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.such.nat.hnet.pl 15.01.06, 19:01
        Na Śląsku kilku przewoźników ma identyczne, pewnie to dla nich. A już sie
        cieszyłem że Gdańsk wzbogaci się o 20 Manów
        • Gość: Piotr Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.cable.satra.pl 15.01.06, 19:40
          nie wiem jak autobusy, ale malowanie zakładowe tramwajów w Gdańsku i Gorzowie
          Wielkopolskim jest prawie identyczne
          ams1.lo3.wroc.pl/tomek/images/photos/big/10/36552.jpg
          • Gość: miki Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.dip.t-dialin.net 16.01.06, 00:43
            Slusznie kupcie MANy.Niemcy powinni pracowac.A Polakow na bruk.Niech krzycza ze
            im Balcerowicz miejsca prac zlikwidowal.
            • Gość: moleskin Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: 80.50.205.* 16.01.06, 13:38
              "Slusznie kupcie MANy.Niemcy powinni pracowac.A Polakow na bruk.Niech krzycza ze
              im Balcerowicz miejsca prac zlikwidowal."

              --------------------------------------------------------------------------------
              ---------------------------------------------------------------
              Solarisy produkują w podpoznańskim Bolechowie, Many w tez podpoznańskich ale
              Sadach. Co za różnica kto je wyprodukuje pan Jacek z Bolechowa, czy pan
              Krzysiek z Sadów. Może tam u Ciebie miki za picie na budowach i bimbrownictwo
              Polaków mają za nic i wywalają na bruk?

              • Gość: miki Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.dip.t-dialin.net 16.01.06, 17:47
                Wywalili cie?Pewnie kradles.Idz do pralata.Pewnie ci odpusci.
          • Gość: caro Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.icpnet.pl 16.01.06, 17:20
            tylko, że w Gorzowie to malowanie tramwajów było wcześniej.
        • Gość: Szu Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.06, 16:35
          Tak ma, np. PKM Bytom, tyle, ze to ex Gdansk. Mysle, jednak ze Tusk Junior
          moglby sie zajac czyms innym niz kwestia malowania wozów. Chyba, ze chce
          rozwalic strone kolegi embriao. W ten sposob panie Michale przypomina sie
          nazwisko Kurski ktory rozwalil plany Twojego Taty. Po co to zamieszanie?
        • Gość: caro Re: Czy kolor świadczy o nabywcy? IP: *.icpnet.pl 16.01.06, 17:23
          rusz głową. na śląsku kilku przewoźników ma to samo malowanie. ALE INNE NIŻ W
          GDAŃSKU. i naucz się czytać ze zrozumieniem - w artykule jest mowa o przetargu
          na 33 autobusy....
    • Gość: erm Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: 62.233.251.* 16.01.06, 13:27
      autobusy w gadnsku, milosnicy komunikacji z poznania,
      a zdjecia umieszczone sa na serwerze z domena wroclawska

      gruuuuba afera obejmujaca cala niemalze polske :)
    • embriao Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s 16.01.06, 13:34
      Jako twórca strony transport.wroc.biz/ chciałbym napisać że nie mam
      nic wspólnego z tym artykułem a treść jego uważam za bezsensowne szukanie
      sensacji. Jednocześnie chciałbym zdementować informację o tym, że strona
      transport.wroc.biz/ jest z Poznania.
      • Gość: seou Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.such.nat.hnet.pl 16.01.06, 17:57
        Nie jest to bezsensowne szukanie sensacji, bowiem pieniądze wydaje miasto i
        należy zbadać czy przetarg jest w porządku - nawet jeżeli wydaje się normalną
        sytuacja, w której producent ma już przygotowany produkt. Lepiej dmuchać na
        zimne, niż potem oglądać w tv zatrzymanie kolejnego urzędnika z UM.
        Tu nie wydaje pieniędzy Jan Kowalski, ale miasto i sprawa musi być przejrzysta.

        Nigdzie też nie jest napisane, że ma Pan cokolwiek wspólnego ze sprawą i nie
        rozumiem po co się Pan tłumaczy??
        Ma Pan darmową reklamę - tylko pogratulować
      • Gość: bat Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 16.01.06, 18:24
        Młodemu, niedouczonemu redaktorkowi Tuskowi przypomiam, że identyczne malowanie
        miejskich autobusów ma też jeden przewoźnik w Niemczech. Więc niech się
        następnym razem , redaktorro, wysili intelektualnie i sprawdzi zanim jakieś
        głupie bochomazy zacznie pisać!

        To by było na tyle odnośnie tej taniej sensacji...
        • kszyszek Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s 16.01.06, 20:31
          @ bat... jeśli możesz napisz jaki to niemiecki przewoźnik ma takie malowanie.
          Poza tym wydaje mi się, że autobusy na rynek niemiecki, wyprodukowane byłyby w
          Niemczech.
          • Gość: bat Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 16.01.06, 21:04
            Niestety, mój drogi, fabryka MANa w Sadach pod Poznaniem dostarcza również
            autobusy na rynek niemiecki. Malowanie identyczne jak gdańskie ma chyba Brema,
            ale nie jestem pewien. W kazdym razie jakies miasto w polnocnych Niemczech. Jak
            sprawdze to dam linka.

            Z malowaniem wiaze sie rowniez ciekawa historia. Bo gdanskie malowanie przyszlo
            kiedys, o ile wiem, wraz z uzywanymi niemieckimi autobusami . I MZK przejal ta
            kolorystyke.

            Wiem, ze podobne malowanie ma chyba tez jakies miasto w Szwajcari lub mialo
            podobne.
            • Gość: bat Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 16.01.06, 21:07
              i zapomnialem jeszcze dopisac, ze redaktorro mogl troche sprawdzic ta
              informacje, a nie opierac sie na jakichs zaslyszanych plotkach.
              Jesli zainteresowane strony wystapial do sadu z w zwiasku z tym artykulem to
              bedzie niezla heca. Bo wygraja sprawe o znieslawienie bez problemu.

              • embriao Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s 16.01.06, 21:15
                Generalnie to jak by sie ta sprawa nie skończyła to MKMowie wyjdą na szkodzących
                ludziom idiotów. Dlatego przykro mi, że zamieszano tu w tym TWB.
                • Gość: bat Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.int.elnet.pl / 83.238.70.* 16.01.06, 21:36
                  Chociaz jednak ja na Twoim miejscu dopominalbym sie przynajmniej przeprosin na
                  lamach gazety.

                  I tu link gdzie wyrazie widac, ze identyczne malowanie jak w Gdansku jest
                  rowniez w Bremie :
                  ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/autobusy.php?s=14&nr=61310
                  A tutaj mamy Bremmenski uzywany MAN w Bialymstoku:
                  ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/autobusy.php?s=14&nr=68772
                  Czy to jest Gdansk? Nie to Brema! ZKM zerznal malowanie stad:
                  ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/autobusy.php?s=14&nr=40637
                  ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/autobusy.php?s=14&nr=16618

                  A redaktorowi Tuskowi proponuje ,aby przykladal sie lepiej do roboty i
                  weryfikowal zdobyte informacje.
                  • kszyszek Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s 16.01.06, 23:08
                    No fakt. Brema ma w gruncie rzeczy takie samo malowanie. Widziałem zdjęcie tego
                    MAN-a Lion's City na TWB. Interesuję się Komunikacją Miejską i choć jestem z
                    Częstochowy przeglądam na TWB wszystkie nowe fotki (niestety nie mogę
                    komentować zdjęć, bo nie mam konta, a komentowanie z Neostrady jest zablokowane
                    przez admina). Co do autobusu, to przeze mnie, jako MKM-a zostałby od razu
                    przypisany do Gdańska, bo lepiej znam malowania autobusów w Polsce, niż na
                    zachodzie, ale po przejrzeniu zdjęć spoza Polski można dostrzec takie same
                    barwy autobusów w wielu różnych miastach w całej Europie. Mam nadzieję, że
                    sprawa się jakoś spokojnie rozwiąże i nie odbije się to negatywnie na
                    fotogalerii - TWB.
                    @ embriao... nie dałoby się zrobić czegoś z tym banem na komentarze z Neostrady?
    • Gość: gość Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: .1.* / *.allianz.pl 16.01.06, 16:33
      może ktoś pokazać te zdjęcia? chodzi o link?
      • Gość: e Re: Przetargu jeszcze nie ma, ale autobusy już s IP: *.pwr.wroc.pl / *.wcss.wroc.pl 16.01.06, 18:57
        Na szczescie zdjecie zostalo usuniete. Szkoda, bo mogloby stanowic upamietnienie
        historii ale coz.
        • Gość: Gość Re: Brema. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 17:12
          Kolory autobusów w Bremie są zupełnie inne niż w Gdańsku! Pozatym styl
          malowania również się różni.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka