Dodaj do ulubionych

przeziębienie

IP: *.pppool.de 04.12.01, 20:06
Już prawie nie mam głosu (dobrze, że tu niepotrzebny!)
gardło rwie się w strzępy przy każdej próbie odkaszlnięcia,
więc chyba zrezygnuję z kaszlu,
coś mi mówi, że temperatura już nie mieści się w granicach fizjologicznych...

Właśnie wchłonąłem cała cytrynę - spora była :-/
a za chwilę obiorę cebulę :::-(
może zrobię z niej syrop, albo pójdę na żywioł...

A może zna ktoś jakąś cudowną receptę?
Obserwuj wątek
    • lucy_z Re: przeziębienie 04.12.01, 20:13
      Gość portalu: jaro napisał(a):

      > Już prawie nie mam głosu (dobrze, że tu niepotrzebny!)
      > gardło rwie się w strzępy przy każdej próbie odkaszlnięcia,
      > więc chyba zrezygnuję z kaszlu,
      > coś mi mówi, że temperatura już nie mieści się w granicach fizjologicznych...
      >
      > Właśnie wchłonąłem cała cytrynę - spora była :-/
      > a za chwilę obiorę cebulę :::-(
      > może zrobię z niej syrop, albo pójdę na żywioł...
      >
      > A może zna ktoś jakąś cudowną receptę?

      Ja poważnie. Zagotuj wodę, ma być wrzątek, jak masz w domu jakieś zioła sypnij,
      jak nie sypnij sól, zrób sobie inhalacje. Przykryj glowę ręcznikiem nad garnkiem-
      wrzątkiem i wdychaj, wdychaj, nosem też. Jak może ktoś iść do apteki są krople do
      inhalacji. Kup w aptece emskie, idealne!!!!!! I idź do lekarza jak temperatura
      nie spadnie. Na noc weź scorbolamid lub pyralgin. A kup sobie wit. C - 1000 tak
      się nazywa. Pozdrawiam:)))) Zalecam leżeć w łóżku!!!!!
      • Gość: Jolka Re: przeziębienie IP: 10.10.41.* 04.12.01, 20:32
        proponuje wcisnac cala cytryne do szklanki goracej herbaty.
        mnie pomoglo
        • Gość: U92 Re: przeziębienie IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.01, 21:16
          Jaro gdybysmy mieszkali w tym samym kraju to bym Tobie zaproponowal: Jak
          idziesz na calosc to wez mnie z soba bedzie razniej w dwojke ,-)
          Nienawidzie zimy brrrrrrrrrrrr
          • Gość: u92 Re: przeziębienie IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.01, 21:21
            Zapomialem dopisac
            Tez jestem przeziebiony a na lazenie po lekarzach to nie mam czasu i nerwow.
            Jeszcze w kolejce do lekarza podlapie jaka nowa infekcje!!!
      • kasia_57 Re: przeziębienie 05.12.01, 10:08
        lucy_z napisał(a):

        > > Ja poważnie. Zagotuj wodę, ma być wrzątek, jak masz w domu jakieś zioła
        sypni
        > j,
        > jak nie sypnij sól, zrób sobie inhalacje. Przykryj glowę ręcznikiem nad garnkie
        > m-
        > wrzątkiem i wdychaj, wdychaj, nosem też. Jak może ktoś iść do apteki są krople
        > do
        > inhalacji. Kup w aptece emskie, idealne!!!!!! I idź do lekarza jak temperatura
        > nie spadnie. Na noc weź scorbolamid lub pyralgin. A kup sobie wit. C - 1000 tak
        >
        > się nazywa. Pozdrawiam:)))) Zalecam leżeć w łóżku!!!!!


        Ja dodaje:
        olejek kamforowy - posmaruj sobie tzw. klatke z piersiami olejkiem kamforowym.
        I jednak idz do lekarza.
    • Gość: beast Re: przeziębienie IP: 192.168.140.* / *.nsm.pl 04.12.01, 23:03
      A ja w tym roku po raz pierwszy od "czasów dzieciecych" ubieram sie naprawde
      ciepło,i na razie,odpukać,nie miałem nawet kataru:)
    • Gość: Filut Re: przeziębienie IP: 10.40.36.* 05.12.01, 10:29
      Gość portalu: jaro napisał(a):

      > Już prawie nie mam głosu (dobrze, że tu niepotrzebny!)
      > gardło rwie się w strzępy przy każdej próbie odkaszlnięcia,
      > więc chyba zrezygnuję z kaszlu,
      > coś mi mówi, że temperatura już nie mieści się w granicach fizjologicznych...
      >
      > Właśnie wchłonąłem cała cytrynę - spora była :-/
      > a za chwilę obiorę cebulę :::-(
      > może zrobię z niej syrop, albo pójdę na żywioł...
      >
      > A może zna ktoś jakąś cudowną receptę?

      Moja recepta może nie jest cudowna ale b. często jest skuteczna.
      1. Posiekaj min. 3 większe ząbki czosnku.
      2. Włóż na łyżkę i lekko zwilż mlekiem.
      3. Łyknij całość (łyżki nie łykaj).
      4. Popij min. 1/2 szklanką mleka.
      5. Stosuj jednocześnie dietę wysokokaloryczną.
      Zwykle na drugi dzień człek jest zdrowy, ale znajomi go unikają. Po kolejnym dniu
      mamy znowu zdrowie i przyjaciół.
      Życzę zdrowia.

    • Gość: jaro Re: przeziębienie IP: *.pppool.de 05.12.01, 22:34
      Opiłem się herbaty z mięższem cytryny, poinhalowałem i nie wzgardziem mlekiem z
      miodem... i jedyne, czego mi jeszcze brakuje do pełni szczęścia, to głos...
      Dzięki za Wasze recepty!
      • Gość: lucy_z Re: przeziębienie IP: 192.168.0.* 05.12.01, 22:54
        Gość portalu: jaro napisał(a):

        > Opiłem się herbaty z mięższem cytryny, poinhalowałem i nie wzgardziem mlekiem z
        >
        > miodem... i jedyne, czego mi jeszcze brakuje do pełni szczęścia, to głos...
        > Dzięki za Wasze recepty!

        Właśnie wcześniej miałam pytać o Twoje zdrowie:) Kuruj się, kuruj:))))
        Na głos, jeszcze raz piszę, inhalacje:)
      • kasia_57 Re: przeziębienie 06.12.01, 08:25
        Gość portalu: jaro napisał(a):

        > Opiłem się herbaty z mięższem cytryny, poinhalowałem i nie wzgardziem mlekiem z
        >
        > miodem... i jedyne, czego mi jeszcze brakuje do pełni szczęścia, to głos...
        > Dzięki za Wasze recepty!

        Lucy ma racje - inhalacje i troche cierpliwosci, to przeciez troche potrwa
        (niestety). Zycze Ci szybkiego odzyskania glosu i zdrowka!!!!!!!!! :-))))))))))

    • Gość: beast Re: przeziębienie IP: 192.168.140.* / *.nsm.pl 06.12.01, 11:19
      Aha,chyba wykrakałem sobie ten katar.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka