Dodaj do ulubionych

Bój o hotel przy gdańskiej plaży

    • Gość: zaspiak Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.metrolink.pl 02.08.07, 15:46
      jasne, że trzeba ożywić ten rejon. Fajnie, że jest ten duży park, ale to
      wystarczy. Nie można wszystkiego poświęcać walorom krajobrazowym-walory są tuż
      za miastem, a nie na tak cennych terenach. Dzięki kasie ze sprzedaży tych
      terenów Gdańsk może stać się walorem, a może się w końcu doczekamy jakichś
      nowych dróg do południowych dzielnic, zamiast ciągłego łatania starych.
    • joorgen Na co komu hotel? 02.08.07, 15:49
      Jak sobie radzą trójmiejskie hotele tuż przy plaży widać po Marinie i innych
      obiektach między Gdańskiem i Sopotem. Jakoś nie wygląda, żeby to był bananowy
      interes - większość stojących od lat hotelowców nawet nie jest odremontowana
      porządnie. Trójmiasto to nie Ibiza ani Rio - na co komu hotel tuż przy akurat
      TEJ plaży - 200 metrów dalej zaczynają się słynne "budy" w Brzeźnie, a na samej
      plaży albo brudno jest, albo algi i nawet nie można popływać.
      • Gość: Sławek Re: Na co komu hotel? IP: *.chello.pl 04.08.07, 01:19
        Hotel ma stanąć 200 m od mola może właśnie przy "budach"?
    • ania.downar Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży 02.08.07, 16:03
      Sk*czybyki wszystko zabuduja jakimis gniotami urbanistycznymi :-/ Wspomniane
      miejsce nie jest jakas dzika dzungla krzaczorow, jest tam bardzo ladnie, ludzie
      chetnie chodza tam na spacery (nieco dalej jest park), wyprowadzaja psy ktore
      ze wzgledu na przestrzen nikomu tam nie przeszkadzaja albo po prostu rozkladaja
      sobie koce i sie relaksuja.
      Ale nie.
      Trzeba zalac betonem.
    • Gość: XMD Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.07, 16:58
      Jestem jak najbardziej ZA. Przeciez tu chodzi tylko o mały fragment terenu
      liczacego ok 60 hektarów. Ludzie nie zachowujcie się jak oszołomstwo albo pies
      ogrodnika. Hotel nad samym morzem się przyda.
      • Gość: es Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: 195.116.62.* 02.08.07, 17:27
        >Jestem jak najbardziej ZA. Przeciez tu chodzi tylko o mały fragment terenu
        >liczacego ok 60 hektarów. Ludzie nie zachowujcie się jak oszołomstwo albo pies
        >ogrodnika. Hotel nad samym morzem się przyda.

        Nie, bo od jednego hotelu się zaczyna. W pasie nadmorskim mogą stawać tylko
        budowle tymczasowe na czas określony, z zapisem w umowie, ze po tym czasie
        należy doprowadzić teren do stanu pierwotnego. Nie ma zgody na niszczenie
        przyrody i naszych miejsc odpoczynku dla pojedyńczych biznesmeno-urzedników.
    • Gość: gdańszczanin Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.07, 18:10
      Pomysl jest bardzo zly i szkodliwy.Z dyskusji prowadzonych,a takze uslyszanych
      mimowolnie glosy sa bardzo negatywne i często przekladają się w forum
      polityczne.Również i takie :Gdańskiem rządzą rajcy z PO,jesli powstanie w tym
      miejscu hotel partia ta straci poparcie wielu dotychczas oddanych mieszkańców.
      • Gość: es Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: 195.116.62.* 02.08.07, 18:50
        >Gdańskiem rządzą rajcy z PO,jesli powstanie w tym
        miejscu hotel partia ta straci poparcie wielu dotychczas oddanych mieszkańców.

        Na forum daje się zauważyć, że kto jest za hotelem to jest za POstępem, kto
        przeciw hotelowi, to moher. Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Ja mam w
        rzyci obie partie, ale cieszę się że wojewoda postawił szlaban. Ekipie
        rządzącej w Gdańsku bardzo mało zależy na sprawach związanych z przyrodą, a
        także zdrowiem mieszkańców, liczy się tylko źle rozumiany "rozwój", czyli kto
        da więcej. Na to się nie godzimy.
        • haselback Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży 02.08.07, 19:33
          Gość portalu: es napisał(a):

          > >Gdańskiem rządzą rajcy z PO,jesli powstanie w tym
          > miejscu hotel partia ta straci poparcie wielu dotychczas oddanych mieszkańców.
          >
          > Na forum daje się zauważyć, że kto jest za hotelem to jest za POstępem, kto
          > przeciw hotelowi, to moher. Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Ja mam
          w
          >
          > rzyci obie partie, ale cieszę się że wojewoda postawił szlaban. Ekipie
          > rządzącej w Gdańsku bardzo mało zależy na sprawach związanych z przyrodą, a
          > także zdrowiem mieszkańców, liczy się tylko źle rozumiany "rozwój", czyli kto
          > da więcej. Na to się nie godzimy.

          My czyli kto sie nie godzi? To, że Ty sie nie godzisz nie oznacza, ze wszyscy
          się nie godzą. Znam bardzo wielu, którzy chcą w pasie nadmorskim budowy
          hotelów.
        • Gość: Hanka Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.07, 19:43
          Tylko że wojewoda jest pisowski, a rada miasta PO i tak względy polityczne mogą
          przesłonić zdrowy rozsądek..
          Czy ktoś wie, jak przesyłać te petycje protestacyjne do urzędu i Adamowicza?
          • antypolityk1 Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży 02.08.07, 20:55
            No przecie przez www.gdansk.pl. Każdy wydział ma tam swój adres e-mailowy,
            prezydent i rada też. Puiszmy, piszcie. Niech wiedzą, że nie chcemy
            nieodwracalnego niszczenia przyrody dla pospolitego zysku. Nie chcemy argoancji
            biznesmenów i urzędników. Chcemy aby liczono się z potrzebami mieszkańców
            Gdańska i nie tylko (jestem z Sopotu). Boję się, że jak tak dalej pójdzie to ta
            paskudna tendencja trafi prędzej czy później do Sopotu i Kolibek. Nie ma to nic
            wsólnego z polityką. Ja chcę tylk zachowania pięknych terenów dla mnie i
            innych. Piszcie, piszcie i nie dawajcie spokoju. Brawo wojewodo. Szkoda, że nie
            możesz zablokować inwestycji.
            • Gość: es namiary na P. Adamowicza IP: 195.116.62.* 02.08.07, 21:24
              Prezydent Paweł Adamowicz

              ul. Nowe Ogrody 8/12
              80-803 Gdańsk
              tel.: (058) 323 63 00
              fax: (058) 302 01 34

              Sekretariat Prezydenta Miasta
              tel.: (058) 323 63 92
              pokój nr 312
              adres e-mail: prezydent@gdansk.gda.pl
    • Gość: autor arogancja IP: *.gdynia.mm.pl 03.08.07, 19:50
      17 piętrowa zabudowa hotelowa nad morzem to przykład arogancji ze strony
      inwestora, który nie jest skłonny poprzestać na zabudowie o wysokości drzew w
      pasie nadmorskim - naturalnej wysokości parawanu oddzielającego miasto od morza.
      Zabudowa wyższa niż 5 kondygancji w pasie nadmorskim to sztuczna przeszkoda,
      dla mieszkańców dalej położonych budynków, pragnących widzieć morze.
      Zabudowa o wysokości do 5 kondygnacji z powodzeniem może być hotelowa a teren
      zajęty przez taką zabudowę znacznie lepiej można pogodzić z otoczeniem
      przyrodniczym czyniąc go dobrze zagospodarowaną bazą dla gości hotelowych a
      jednocześnie przyjaznym spacerowiczom przez zachowanie wyważonej skali i
      intensywności zabudowy. Do komentarza redakcyjny do artykułu: "..jednym
      spodobają się hotele.." (17 piętrowe), "..innemu niezagospodarowana
      przestrzeń .." (zieleń pasa nadmorskiego) dodałbym: jeszcze innemu: zabudowa od
      3 do 5 kondygnacji hotelowa i mieszkalna z parkingami na najniższej,
      zagłębionej poniżej poziomu terenu kondygnacjim za pozostawieniem zieleni
      wyskokiej w ilości 30 % i niskiej 30% powierzchni działek
      • Gość: Sławek Re: arogancja IP: *.chello.pl 04.08.07, 01:22
        To już nawet mieszkańcy Gdyni się sprzeciwiają? :))) Gdańsk odjeżdża zbyt szybko?
    • Gość: Wesoły Operator Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.gdynia.mm.pl 03.08.07, 20:38
      Operator, czyli ten co operuje?
      Chodzi zapewne o oskalpowanie pasa nadmorskiego z drzew, i transplantację
      uszów od słonia i szyi żyrafy orangutanowi (nie wiem dlaczego orangutanowi ale
      chodzi o relacje skali tych "przeszczepów" bo relavje te są podobne do relacji
      17 kondygnacyjnego hotelu i 200 m wieżowca w stosunku do zalesionego pasa
      nadmorskiego.
      Na spektakularnych "przeszczepach" pewniw można zarobić tylko efekty są
      zazwyczaj "troszku śmiszne, troszku straszne"
      P.S. Pozdrowienia dla wszystkich młodych lekarek!
    • Gość: Olivianin Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.dsl.pltn13.sbcglobal.net 04.08.07, 00:12
      Hotel na tyle tysiecy turystow,wymaga wiele ludzi do obslugi,wiec zapewne
      spekulanci nie licza na tania robocizne z Zaspy i Przymorza,bo ta
      (wyksztalcona znajaca jezyki obce)robocizna wyjechala obslugiwac hotele na
      Zachodzie,czyli zamiary spekulantow moga sie skonczyc wielkim fiaskiem,gdyz
      czasy bezrobocia lub za grosze w Polsce raptownie sie koncza,miedzy innymi
      przyczynami dla tego daje sie wizy z pozwoleniem na prace w Polsce dla Rosjan i
      Bialorusinow,czyli obywatelom panstw z poza wspolnoty europejskiej,to moze
      na tego rodzaju robocizne licza spekulanci budujacy hotele na podworku
      Zaspy i Przymorza.W sumie tego rodzaju pazerny kapitalizm to rak na
      ciele spoleczenstwa,gdyz wiaze sie z sex-turyzmem,aids,alkoholem,hazardem etc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka