Gość: zaspiak Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.metrolink.pl 02.08.07, 15:46 jasne, że trzeba ożywić ten rejon. Fajnie, że jest ten duży park, ale to wystarczy. Nie można wszystkiego poświęcać walorom krajobrazowym-walory są tuż za miastem, a nie na tak cennych terenach. Dzięki kasie ze sprzedaży tych terenów Gdańsk może stać się walorem, a może się w końcu doczekamy jakichś nowych dróg do południowych dzielnic, zamiast ciągłego łatania starych. Odpowiedz Link Zgłoś
joorgen Na co komu hotel? 02.08.07, 15:49 Jak sobie radzą trójmiejskie hotele tuż przy plaży widać po Marinie i innych obiektach między Gdańskiem i Sopotem. Jakoś nie wygląda, żeby to był bananowy interes - większość stojących od lat hotelowców nawet nie jest odremontowana porządnie. Trójmiasto to nie Ibiza ani Rio - na co komu hotel tuż przy akurat TEJ plaży - 200 metrów dalej zaczynają się słynne "budy" w Brzeźnie, a na samej plaży albo brudno jest, albo algi i nawet nie można popływać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Na co komu hotel? IP: *.chello.pl 04.08.07, 01:19 Hotel ma stanąć 200 m od mola może właśnie przy "budach"? Odpowiedz Link Zgłoś
ania.downar Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży 02.08.07, 16:03 Sk*czybyki wszystko zabuduja jakimis gniotami urbanistycznymi :-/ Wspomniane miejsce nie jest jakas dzika dzungla krzaczorow, jest tam bardzo ladnie, ludzie chetnie chodza tam na spacery (nieco dalej jest park), wyprowadzaja psy ktore ze wzgledu na przestrzen nikomu tam nie przeszkadzaja albo po prostu rozkladaja sobie koce i sie relaksuja. Ale nie. Trzeba zalac betonem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XMD Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.07, 16:58 Jestem jak najbardziej ZA. Przeciez tu chodzi tylko o mały fragment terenu liczacego ok 60 hektarów. Ludzie nie zachowujcie się jak oszołomstwo albo pies ogrodnika. Hotel nad samym morzem się przyda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: es Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: 195.116.62.* 02.08.07, 17:27 >Jestem jak najbardziej ZA. Przeciez tu chodzi tylko o mały fragment terenu >liczacego ok 60 hektarów. Ludzie nie zachowujcie się jak oszołomstwo albo pies >ogrodnika. Hotel nad samym morzem się przyda. Nie, bo od jednego hotelu się zaczyna. W pasie nadmorskim mogą stawać tylko budowle tymczasowe na czas określony, z zapisem w umowie, ze po tym czasie należy doprowadzić teren do stanu pierwotnego. Nie ma zgody na niszczenie przyrody i naszych miejsc odpoczynku dla pojedyńczych biznesmeno-urzedników. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gdańszczanin Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.07, 18:10 Pomysl jest bardzo zly i szkodliwy.Z dyskusji prowadzonych,a takze uslyszanych mimowolnie glosy sa bardzo negatywne i często przekladają się w forum polityczne.Również i takie :Gdańskiem rządzą rajcy z PO,jesli powstanie w tym miejscu hotel partia ta straci poparcie wielu dotychczas oddanych mieszkańców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: es Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: 195.116.62.* 02.08.07, 18:50 >Gdańskiem rządzą rajcy z PO,jesli powstanie w tym miejscu hotel partia ta straci poparcie wielu dotychczas oddanych mieszkańców. Na forum daje się zauważyć, że kto jest za hotelem to jest za POstępem, kto przeciw hotelowi, to moher. Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Ja mam w rzyci obie partie, ale cieszę się że wojewoda postawił szlaban. Ekipie rządzącej w Gdańsku bardzo mało zależy na sprawach związanych z przyrodą, a także zdrowiem mieszkańców, liczy się tylko źle rozumiany "rozwój", czyli kto da więcej. Na to się nie godzimy. Odpowiedz Link Zgłoś
haselback Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży 02.08.07, 19:33 Gość portalu: es napisał(a): > >Gdańskiem rządzą rajcy z PO,jesli powstanie w tym > miejscu hotel partia ta straci poparcie wielu dotychczas oddanych mieszkańców. > > Na forum daje się zauważyć, że kto jest za hotelem to jest za POstępem, kto > przeciw hotelowi, to moher. Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Ja mam w > > rzyci obie partie, ale cieszę się że wojewoda postawił szlaban. Ekipie > rządzącej w Gdańsku bardzo mało zależy na sprawach związanych z przyrodą, a > także zdrowiem mieszkańców, liczy się tylko źle rozumiany "rozwój", czyli kto > da więcej. Na to się nie godzimy. My czyli kto sie nie godzi? To, że Ty sie nie godzisz nie oznacza, ze wszyscy się nie godzą. Znam bardzo wielu, którzy chcą w pasie nadmorskim budowy hotelów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hanka Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.07, 19:43 Tylko że wojewoda jest pisowski, a rada miasta PO i tak względy polityczne mogą przesłonić zdrowy rozsądek.. Czy ktoś wie, jak przesyłać te petycje protestacyjne do urzędu i Adamowicza? Odpowiedz Link Zgłoś
antypolityk1 Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży 02.08.07, 20:55 No przecie przez www.gdansk.pl. Każdy wydział ma tam swój adres e-mailowy, prezydent i rada też. Puiszmy, piszcie. Niech wiedzą, że nie chcemy nieodwracalnego niszczenia przyrody dla pospolitego zysku. Nie chcemy argoancji biznesmenów i urzędników. Chcemy aby liczono się z potrzebami mieszkańców Gdańska i nie tylko (jestem z Sopotu). Boję się, że jak tak dalej pójdzie to ta paskudna tendencja trafi prędzej czy później do Sopotu i Kolibek. Nie ma to nic wsólnego z polityką. Ja chcę tylk zachowania pięknych terenów dla mnie i innych. Piszcie, piszcie i nie dawajcie spokoju. Brawo wojewodo. Szkoda, że nie możesz zablokować inwestycji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: es namiary na P. Adamowicza IP: 195.116.62.* 02.08.07, 21:24 Prezydent Paweł Adamowicz ul. Nowe Ogrody 8/12 80-803 Gdańsk tel.: (058) 323 63 00 fax: (058) 302 01 34 Sekretariat Prezydenta Miasta tel.: (058) 323 63 92 pokój nr 312 adres e-mail: prezydent@gdansk.gda.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor arogancja IP: *.gdynia.mm.pl 03.08.07, 19:50 17 piętrowa zabudowa hotelowa nad morzem to przykład arogancji ze strony inwestora, który nie jest skłonny poprzestać na zabudowie o wysokości drzew w pasie nadmorskim - naturalnej wysokości parawanu oddzielającego miasto od morza. Zabudowa wyższa niż 5 kondygancji w pasie nadmorskim to sztuczna przeszkoda, dla mieszkańców dalej położonych budynków, pragnących widzieć morze. Zabudowa o wysokości do 5 kondygnacji z powodzeniem może być hotelowa a teren zajęty przez taką zabudowę znacznie lepiej można pogodzić z otoczeniem przyrodniczym czyniąc go dobrze zagospodarowaną bazą dla gości hotelowych a jednocześnie przyjaznym spacerowiczom przez zachowanie wyważonej skali i intensywności zabudowy. Do komentarza redakcyjny do artykułu: "..jednym spodobają się hotele.." (17 piętrowe), "..innemu niezagospodarowana przestrzeń .." (zieleń pasa nadmorskiego) dodałbym: jeszcze innemu: zabudowa od 3 do 5 kondygnacji hotelowa i mieszkalna z parkingami na najniższej, zagłębionej poniżej poziomu terenu kondygnacjim za pozostawieniem zieleni wyskokiej w ilości 30 % i niskiej 30% powierzchni działek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: arogancja IP: *.chello.pl 04.08.07, 01:22 To już nawet mieszkańcy Gdyni się sprzeciwiają? :))) Gdańsk odjeżdża zbyt szybko? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wesoły Operator Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.gdynia.mm.pl 03.08.07, 20:38 Operator, czyli ten co operuje? Chodzi zapewne o oskalpowanie pasa nadmorskiego z drzew, i transplantację uszów od słonia i szyi żyrafy orangutanowi (nie wiem dlaczego orangutanowi ale chodzi o relacje skali tych "przeszczepów" bo relavje te są podobne do relacji 17 kondygnacyjnego hotelu i 200 m wieżowca w stosunku do zalesionego pasa nadmorskiego. Na spektakularnych "przeszczepach" pewniw można zarobić tylko efekty są zazwyczaj "troszku śmiszne, troszku straszne" P.S. Pozdrowienia dla wszystkich młodych lekarek! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olivianin Re: Bój o hotel przy gdańskiej plaży IP: *.dsl.pltn13.sbcglobal.net 04.08.07, 00:12 Hotel na tyle tysiecy turystow,wymaga wiele ludzi do obslugi,wiec zapewne spekulanci nie licza na tania robocizne z Zaspy i Przymorza,bo ta (wyksztalcona znajaca jezyki obce)robocizna wyjechala obslugiwac hotele na Zachodzie,czyli zamiary spekulantow moga sie skonczyc wielkim fiaskiem,gdyz czasy bezrobocia lub za grosze w Polsce raptownie sie koncza,miedzy innymi przyczynami dla tego daje sie wizy z pozwoleniem na prace w Polsce dla Rosjan i Bialorusinow,czyli obywatelom panstw z poza wspolnoty europejskiej,to moze na tego rodzaju robocizne licza spekulanci budujacy hotele na podworku Zaspy i Przymorza.W sumie tego rodzaju pazerny kapitalizm to rak na ciele spoleczenstwa,gdyz wiaze sie z sex-turyzmem,aids,alkoholem,hazardem etc. Odpowiedz Link Zgłoś