11.05.10, 17:00
Dziewczyny, mój Synuś ma prawie roczek a w zasadzie niewiele mówi. Od
urodzenia był cichutki, prawie nie płakał, mało gaworzył. Słuch miał badany,
wszystko jest ok, wydaje dźwięki, ale niewiele. Ja od urodzenia mówię do niego
bardzo dużo. Opowiadam mu cały świat smile
Wiem, że dzieci rozwijają się w różnym tempie, ale zastanawiam się co mogę
jeszcze zrobić, albo czy może to już taki typ milczka? Ja jestem gaduła
okropna, ale tatuś małomówny bardzo. Młody ze zrozumieniem umie powiedzieć
tylko "bach" i nic więcej. Rozumie co się do niego mówi, wskazuje nazwane
przedmioty i obrazki, sporadycznie się zdarza, że się "rozgada" i coś gaworzy
po swojemu dłuższą chwilę i piszczy... ale ogólnie jest taki cichutki...

Pocieszcie mnie proszę!
Obserwuj wątek
    • mewa000 Re: Milczek 11.05.10, 17:20
      Chrześnica mojego męża w styczniu skończyła 2 latka. Dopiero od niedawna mówi
      dziadzia, baba, Ala, koko (kura albo mięso smile ), daj.
      Synkowie moich koleżanek nawet tak krótkie słowa zaczęli wypowiadać jak już
      mieli skończone 3 latka. Naprawdę nie masz się czym martwić!
    • spaska Re: Milczek 11.05.10, 18:42
      Wydaje mi się,że naprawdę nie masz się czym martwić.Dzieci są
      naprawdę bardzo różne.Typowy przykład to moja dwójka:córka
      rozgadana, w wieku 1,5 roku mówiła zdaniami, a synek-20 miesięcy
      mówi tylko kilka słów:mama, tata, pa pa, bach, brum-brum(autko),łała
      (bułka) lub ła-ła (kaczka), gha (gra),nie, tak, nie ma i psi psi
      kiedy woła siku.Dodatkowo naśladuje odgłosy zwierzątek.Najważniejsze
      jest,że dziecko rozumie co się do niego mówi, pokazuje na obrazkach,
      wykonuje proste polecenia.Nic na siłę, roczniak ma jeszcze sporo
      czasu na opanowanie mowysmile
    • mumi7 Re: Milczek 11.05.10, 21:15
      Jak rozumie, jest ok. Takie dzieci bywają. Zastanów się, czy Ty za
      bardzo go nie zagadujesz - może nie ma szans na odpowiedź? Dzieciom
      trzeba spokojnych pytan i miejsca na odpowiedź, kiedys się zdziwisz,
      kiedy nastąpiwink
    • asica-4 Re: Milczek 12.05.10, 08:55
      Mojego meża siostry syn piewszy raz powiedział mama w wieku 2 lat!!!
      a potem tak sie rozpędził z gadaniem że mówił pełnymi zdaniami
      • ma_niusia Re: Milczek 12.05.10, 13:57
        Dzięki dziewczyny, trochę mnie pocieszyłyście!
        Gadam dużo, ale też zadaję pytania i czekam na odpowiedź, niestety bezskutecznie
        sad O ile jak pytam gdzie jest lampa, krowa, piesek - pokaże palcem, a jak pytam
        jak robi piesek, kaczka itp to milczy i się tylko uśmiecha smile
        No cóż, poczekam, postaram się być cierpliwa, ważne, że świetnie się ruchowo
        rozwija, chodzi samodzielnie, wspina się, sztuki takie wyprawia, że hej!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka