Dodaj do ulubionych

Jaka jest roznica

18.05.16, 12:32
Witam chciałam zapytać jaką jest różnica pomiędzy agenezja a hipoplazja ciała modzelowatego u mojego syna na usg głowy jest napisane ciało modzelowate hipoplastyczne głównie w zakresie kolana i płata co jest gorsze agenezja czy hipiplazja Zum się różnią jeśli w ogóle się czymś różni
Obserwuj wątek
    • amadoro Re: Jaka jest roznica 18.05.16, 23:00
      Agenezja to nie wykształcenie się zalążku narządu a co za tym idzie całego narządu a hipoplazja to niepełne albo wadliwe ukształtowanie narządu.Moja znajoma rehabilitantka zawsze powtarza, że diagnoza swoją drogą a rozwój swoją. Nieraz dziecko z gorszą diagnozą rozwija się lepiej bo, jest dzieckiem zadbanym (wczesna rehabilitacja, odpowiednie stymulowanie rozwoju) od dziecka z wyjściową lepszą diagnozą, którego rodzice opuszczają rehabilitację z byle powodu (zła pogoda,zajęcia w szkole muzycznej itp.)
          • 4wita Re: Jaka jest roznica 19.05.16, 16:54
            A czasem można stanąć na uszach i dziecko nie ruszy na miarę naszego zaangażowania. Wygodnie jest myśleć (i fajnie by było gdyby to była prawda), że tak wiele zależy od nas. Przestrzegam jednak przed tym, bo może budzić niesłuszne poczucie winy u rodziców dzieci gorzej się rozwijających.
            • azjakrak Re: Jaka jest roznica 19.05.16, 17:41
              Na pewno zadalam sobie takie pytanie dlaczego moje dziecko i oczywiście były myśli że to moja wina Ale wzięłam się w garść najważniejsze jest stymulować dziecko i rehabilitacja i jeszcze raz rehabilitacja a reszte czas pokaże on ma dopiero 2,5 miesiąca jak się będzie rozwijał to tylko Bóg wie czas pokaże
              • 4wita Re: Jaka jest roznica 19.05.16, 20:48
                Hipoplazja jest lżejszą formą wady. Neurolog nam mówił, że gdyby zbadać społeczeństwo to na pewno część osób ma i nawet nie wie. Ludzie z hipoplazją kończą studia, rozwijają się dobrze fizycznie. To jedna z możliwości. Mózg nie jest jednak tak przewidywalny, by cokolwiek zakładać, bo jeszcze sporo nauka nie wie. Ciężko niepełnosprawne osoby z hipoplazją też są. Róbcie swoje, uzbrójcie się w cierpliwość i czekajcie na efekty. Miejcie nadzieję na tę optymistyczną wersję, ale też nie czujcie się winni gdyby nie było aż tak różowo. Starajcie się realnie oceniać postępy i nie wybiegać za bardzo do przodu. Na pewno warto zainwestować maksimum pracy i już! Powodzenia!
                • azjakrak Re: Jaka jest roznica 20.05.16, 12:15
                  Dziękuję za słowa otuchy od lekarzy słyszę tylko ze to przeze mnie ze pewnie jakkies używki w ciąży brałam a ja nawet papierosów nie palę nie mówiąc już o uzywkach jak mój syn się urodził do doczepili się ze ma cechy dysmorfi czyli duże uszy i płytko osadzone oczodoly robili badania genetyczne wyszły prawidłowo badania metaboliczne też wyszły prawidłowo puzniej stwierdzili ze jednak uszy nie są za duże sami nie wiedzieli jaką horobe wynaleźć mojemu synowi Narazie robi pewne rzeczy trochę puzniej dopiero od 2tyg wodzi wzrokiem uśmiecha się świadomie jeszcze nie wyciąga rożek do zabawek Ale mam nadzieję że nadrobić 1czerwca mamy rezonans magnetyczny zobaczymy co wyjdzie na badaniu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka