Dodaj do ulubionych

Kaszel cały czas .

15.12.05, 17:00
Przedewszystkim zaczne od tego że dziecko ma podejrzenie o alergie.Podstawowe testy skórne nic nie wykryły.Ma 3,5 roku .Dostaje systematycznie zyrtec lub difergan ,singular,fliksotide i berodual.Wszystko pieknie gdyby to działało alergolog powiedział że nim leki zaczna działać będzie kasłac nadal,ok.MIneło juz wiecej czasu niz miało byc do poprawy,ok 1,5 miesiaca i nic kaszle nadal ja czasem nie wytrzymuje nerwowoi mam dosyc.Idę do lekarza badanie i diagnoza zdrowy !!!Pytam skąd kaszel moze katar spływa po gardle ,ok ale co kilka kilkanascie sekund kaszel.Teraz nie ma kataru i dalej kaszle wizyta na poniedziałek na sprawdzenie czy nie ma zapalenia oskrzeli albo pogorszenia kaszlu .Ale jak moze byc gorzej co sekunde kaszel ?syropy typu eurespal działaja tylko niekiedy na krótko ,syrop prawoslazowy nie działa wogole nie ma czym łagodzic tego kaszlu.Mam juz dosuc robienia ze mnie wariata i muwienia że dziecko jest zdrowe on ciągle kaszle .Miał robione przed wizyta u alergologa podstawowe badania także kału ale nic nie wykryto,słyszałem że to prawie niemozliwe za jednym badaniem wykryc pasozyty trzeba miec szczęście,dolekarzy to nie trafia.Jeżeli ktos może pomóc w jakis sposób spotkal sie z takimi doległościami prosze o pomoc. Mógłbym jeszcze pisac długo ale to chyba najistotniejsze informacje . na ten adres lub poter1981@tlen.pl za wszystkie rady informacje z gory dziękuje.
Obserwuj wątek
    • matiuszka Re: Kaszel cały czas . 15.12.05, 18:56
      Powtórz badania kału, minimum 3 w odstępie 5-7 dni, w dobrym laboratorium. Na
      forum Alergie jest o tym więcej. Możesz też ewentualnie zrobić badanie z krwi
      na toksokarozę.

Ale przede wszystkim zrób wymaz z gardła i z nosa - bakteriologiczny i
      mykologiczny z antybiogramem.

Jeśli testy wyszły ujemne ja byłabym ostrożna nie tyle z wystawianiem opinii o
      alergii co faszerowaniem dziecka taką ilością leków.
      • airebea Re: Kaszel cały czas . 15.12.05, 19:42
        Dla mnie też jest niepojęte jak można dziecko z ujemnymi testami i brakiem
        poprawy po leczeniu faszerować taką ilością leków antyalergicznych.Według mnie
        trzeba szukać przyczyny gdzie indziej np.zrobic wymaz z gardła i nosa albo rtg.
        U nas rtg plus badanie w kierunku mykoplazmy było strzałem w dziesiątkę i
        wykazało atypowe zapalenie płuc.
        • mamakk1 Re: Kaszel cały czas . 15.12.05, 22:10
          Uwaga - koklusz (krztusiec)!
          Mój mały też tak kaszlał, był leczony na wszystkie możliwe choroby (alergia -
          podstawa), dopiero szczegółowe badania wykazały, że to jest właśnie to świństwo
          i to już z powikłaniami!
          Zdadaj małemu krew w SANEPIDZIE.
          Pozdrawiam
    • risando Re: Kaszel cały czas . 16.12.05, 20:14
      Moja mala tez kaszle od prawie 4 m-cy. Jest to raczej pokaslywanie i chrzakanie.
      Badania robilismy juz prawie wszystkie: kal i morfologia i rtg pluc. Testy na
      alergie ujemne. Czy powinnam jeszcze zrobic jej wymaz? Lekko powiekszony 3
      migdal, dwoch laryngologow jest za usuwaniem a jeden (ordynator z 30-letnim
      stazem) absolutnie wyklucza zabieg. Pediatra karze nam "przyzwyczaic" sie do
      kaszlu, bo skoro ja mam astme oskrzelowa to pewnie dziecko odziedziczylo po mnie
      nadreaktywnosc oskrzeli. Dla mnie to jakis absurd, przeciez nieleczony kaszel
      doprowadzi mala w koncu do astmy.
      • alice271 Re: Kaszel cały czas . 30.12.05, 21:28
        U mojego syna przy przewlekłych kaszlach testy też nić nie wykazały-ale podobno
        przy alergiach testy skórne nie są zawsze wiarygodne (dopiero krew),ale żaden
        zyrtec czy też inne z opisanych wyżej leków nic nie pomogły-tylko takie dyski do
        wdychania na alergie-serevent dysk i fliksotide-nie mam go teraz i nie pamiętam
        dokładnie nazwy-ale jest to pomarańczowy dysk-w każdej przychodni alergicznej
        dadzą go za darmo)-zaczynają działać po kilku dniach.można spróbować-nie zaszkodzą.
    • anmala Re: Kaszel cały czas . 31.12.05, 12:53
      Napiszę coś niepocieszającego. To, że testy wyszły ujemne to nie znaczy ,że
      dziecko nie ma alergii. Oznaki alergii może mieć a w testach wyjdzie to dopiero
      np. za 3 lata. Równiez to, że leki nie pomagają, może oznaczać na stały kontakt
      z alergenem sad

Mam kilka innych pytań czy mieszkacie w nowym budynku, robiliście ostatnio jakis
      remont np w wakacje, wymienialiscie wykładziny. Jakieś farby, kleje, tapety itp.
      Z własnego doswiadczenia wiem, ze takie rzeczy wywołuja u mnie napady kaszlu,
      swędzenie oczu itp, a w testach nic nie wychodzi, taka nadwrażliwość.

Mam nadzieję, że uda ci się znaleźć to coś.
      Ania
    • arbuzek2 Re: Kaszel cały czas . 31.12.05, 21:08
      mój dwa lata temu miał dokładnie to samo, leki wymienione przez ciebie i
      jeszcze więcej. trafiłam do mądrj pediatry, która mimo że nie miał zmian
      osłuchowych skierowała go na rtg płuc. wyszło paskudne zapalenie płuc, kóre
      długo leczyliśmy (najpierw antybiotyki, potem sterydy i jeszcze uzdrowisko.
      teraz już bez leków i zdrowy(odpukać). wam też tego życzę w nadchodzącym roku :-
      )

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka