26.02.07, 21:44
moja 19dniowa córeczka ma zatakany nosek i czasem charczy...jak spi ustka ma
zamkniete i jest spokojna a jak nie spi i placze to oddycha buźka, ale czasem
i dziwnie 'charczy' ...przemywam jej nosek sola fil. i zaraz potem psika, nie
ma zadnej widzielny czy to sapka?sa na to jakies sposoby?
Obserwuj wątek
    • lidia23 Re: sapka? 26.02.07, 21:47
      Najprawdopodomniej mała ma tzw. miękką krtań, do roku czasu powinno jej przejść.
      moje dzieci to miałysmile
      • aniak790207 Re: sapka? 26.02.07, 21:50
        czy to cos niebezpiecznego?ta miekka krtań?
        • mama_marcela1 Re: sapka? 26.02.07, 22:47
          to nic groźnego...marcel tez to miał strasznie sie to słuchało ale przeszło
          około 6 ikesiąca ale może sie utrzymac do roku. Przy okazji zapytaj pediatry to
          ci wszystko wyjasnia ale nie ma sie czym martiwć to sie tylko tak groźnie
          nazywa. ja też schizowałam bo marcel nieraz aż charczał...Duzo dzieci to ma..
          Pozdrawiam smile))))
    • vanilla4 Re: sapka? 03.06.07, 16:20
      not o wygląda na to że nasza mała tez to ma sad Ale trochę się uspokoiłam bo
      myslałam że to coś groźnego. Żal mi jej jak tak charczy
      • majunia01 Re: sapka? 03.06.07, 17:21
        a ja bym na tym nie pozostała a może jest to początek jakiej choroby - idz do
        lekarza soory że strasze ale moja też tak charczała i okazało się że ma
        zapalenie oskrzeli nie lekceważ tego. Lepiej poradz się specjalisty i może
        inchalacje jej pomogą u mojej na tym się zaczeło i skończyło bo sapka po tych
        inchalacjach i charczenie jej przeszło.
        • vanilla4 Re: sapka? 03.06.07, 21:44
          tak - idziemy w środe do pediatry - i dlatego tez jestem spokojniejsza - mam
          nadzieję, że to jednak tylko sapka. Biedna mała dopiero ma 3 tygodnie
    • ewcia1980 Re: sapka? 03.06.07, 22:06
      moja corka tez to miała i własciwie tylko "psikałam" jej do nosa wode morska
      (sterimar)
      teraz córka ma 7,5 miesiaca i od dłuzszego czasu wszystko jest ok.
      sama nie wiem kiedy jej to ustapiło.
      chyba w momencie gdy zaczeła sie "pionizowac"

      pozdrawiam
      Ewelina
    • nataliak9 Re: sapka? 04.06.07, 10:27
      u nas tez było podobnie. wpadłam w panikę kiedy mała miała parę dni i zostałam
      z nią sama i usłyszałam to sapanie i charczenie, normalnie sie poryczałam, że
      takie małe dziecko a pewnie zaraz antybiotyki itp. na szczescie to była
      sapka.pediatra kazała psikać sterimarem i odciągać.,bo nosek mógł być zatkany
      jeszcze z życia płodowego.samo minęło nie wiem kiedy, czasem pojawia się rano
      po długim spaniu, wtedy czyszcze nosek i tyle.jak masz podejrznia, że dziecko
      mogło się od kogoś zarazić katarem to lepiej iść do lekarza. pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka