Dodaj do ulubionych

nie toleruje witaminy D3

26.03.07, 22:11
mój synek źle reaguje na witaminę d3, ma prawie 3 miesiące, a miał ją podawaną może z 9 razy(lekarka kazała na jakiś czas odstawiac, a później znów próbować)próbowałam róznych firm, reakcje są różne: po devikapie(na 3 dzień)non stop płakał, nie mógł usnąć,, nie mógł zrobić kupki, po vigantolu(też na 3 dzień)płakał przez sen, nie mogłam go dobudzić, zachowywał się jakby miał kolkę. lekarka mówi,że todziwne objawy i raczej nie po tym, ale po czym? to chyba za duży zbieg okoliczności.Boję się nie podawać mu witaminy, ale nie chce go tez męczyć. czy ktoś miał podobny problem? i jak sobie z nim poradził?
Obserwuj wątek
    • blueluna Re: nie toleruje witaminy D3 26.03.07, 22:41
      Przede wszystkim zrob dziecku badnaie moczu i krwi i sprawdz jaki ma w nich
      poziom wapnia, jesli dobry - to wogole nie ma potrzeby mu podawac dodatkowo tej
      witaminy, tym bardziej ze coraz wiecej slonecznych dni przed nami.

O tym ile szkod wyrzadzilo podawanie tej witaminy w ciemno, bez zadnych badan
      mojemu synowi ktory jest na nia nadwrazliwy dowiem sie za kilka miesiecy, jak
      sie juz doczekam wizyty w poradni zaburzen metabolicznych.
      I nie mam wielkich nadziei na to ze ujdzie nam to plazem.
    • wiola_wd Re: nie toleruje witaminy D3 28.03.07, 01:46
      u nas były identyczne reakcje po Vigantolu, tzn. rozdrażnienie, płacz przez sen
      i kłopoty z zaśnięciem. Po kilku dniach odstawiłam i wszystko wróciło do normy.
      Za radą mojej pediatry i siostry męża, farmaceutki i po przeczytaniu kilku
      wypowiedzi na forum podałam Vigantoletten w tabletkach i nie ma po nim żadnych
      reakcji. To jest czysta wit. D3, dlatego trzeba ją podawać z tłuszczem, czyli
      podczas jedzenia, tabletka szybko się rozpuszcza w odrobinie wody na łyżeczce i
      nie ma smaku więc dziecko nie marudzismile
      W naszym przypadku w Vigantolu prawdopodobnie uczulały jakieś dodatki -
      barwniki, aromaty albo olej, który jest w składzie. A pediatra wcale nie była
      zdziwiona taką reakcją na Vigantol - powiedziała, że czasem się to zdarza i to
      wcale nie rzadko.
    • mw144 Re: nie toleruje witaminy D3 28.03.07, 07:42
      Przerabiałam to samo z synkiem. Po Devikapie strasznie płakał, prawdopodobnie
      miał bóle brzucha. Próbowałam podać ponownie w odstępach 2 tygodni. Gdzieś tak
      na przełomie 4-5 m-ca zaczął go tolerować i od tego czasu podawałam najpierw co
      drugi, trzeci dzień i potem codziennie. Jeśli synek dobrze się rozwija i nie ma
      objawów krzywicy to możesz mu wit.D na razie nie podawać.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka