vinci_78 20.07.07, 12:03 Znalazłam na rączce u synka małą kurzajkę, jak mogę ją zlikwidować, czy ktoś ma jakieś sposoby? Słyszałam w reklamach kiedyś o wymrażaniu, ale nie wiem czy dzieci to sie stosuje. Poradźcie, proszę Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gazdzinka1 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 20.07.07, 14:36 Moja 3-letnia córka miała kurzajkę na palcu u ręki. Lekarz przepisał Verumal. Pomogło ale tylko dlatego, że była świerza i mała. Później w innym miejscu miała ale już nie zeszła po tym preparacie. Po trzech latach stosowania różnych specyfików lekarz- dermatolog wymroził jej ciekłym azotem. Zeszło od razu. Może trochę nie przyjemny jest ten zabieg (szczypie w miejscu wymrażania) ale bardzo skuteczny. Po kilku godzinach zrobił się bąbel taki jak przy opażeniu z płynem. Później pękł i po kłopocie. Odpowiedz Link Zgłoś
attarrax Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 20.07.07, 15:00 najpierw możesz spróbować domoej starej metody smarowania sokiem z jaskółczego ziela. Jest bezbolesne, nieszkodliwe i często wystarcza jeśli brodawka jest mała. UWAGA !!! nie wolno pozwolić, aby sok ziela dostał się do oczu. Odpowiedz Link Zgłoś
vinci_78 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 20.07.07, 15:03 to jest takie z zółtym sokiem? Odpowiedz Link Zgłoś
green_land Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 16.08.07, 12:09 Jaskółcze ziele /czyli glistnik/ nie zawsze pomaga. Nawet kiedyś wartner kupiłam. Mnóstwa rzeczy próbowałam, ale polecam tylko i wyłącznie wymrażanie w gabinecie. Jest skuteczne i stosunkowo najtańsze Odpowiedz Link Zgłoś
nann Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 16.08.07, 12:39 Tja, ja walcze z 3 brodawkami na stopach u 9latki. Po trzykrotnym wymrażaniu Azotem. Na razie bz. Odpowiedz Link Zgłoś
jola_ep Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 16.08.07, 18:35 > Tja, ja walcze z 3 brodawkami na stopach u 9latki. > Po trzykrotnym wymrażaniu Azotem. Ja wymrażałam sobie raz. Nie dość, że odrosła, to jeszcze się rozmnożyła. Nieskuteczne okazało się też jaskółcze ziele. Pomogło wypalanie. Niestety, nie wiem, na ile dostępne w gabinetach, bo urządzonko zrobił mi mój brat. Jest bardzo proste - tworzy iskrę na końcu igły. Można ustawiać moc. Ostatnio wypalałam brodawkę na stopnie u 8-latka. Właściwie to sam je wypalał - urządzenie było nastawione na małą moc: wypalało niemal bezboleśnie, ale wymagało długiego przysmalania. Zaobserwowałam, że brodawki nie trzeba wypalać do końca - wystarczy nadpalić. Być może podobny efekt da wypalanie laserem. Albo trzeba dobrać metodę do danej osoby. W przypadku dzieci warto, aby było to maksymalnie bezbolesne. Mi się wymrażanie nie podobało - zrobił mi się bąbel jak po oparzeniu. Ale podobno są różne techniki wymrażania. Pozdrawiam Jola Odpowiedz Link Zgłoś
mimi0080 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 03.08.07, 15:34 ja w podstawowce troche zaniedbalam i rozsialy mi sie na dłoni...przeszłam tortuty wypalania prądem i nic...aż w końcu dostałam verumal...wspaniała sprawa bezboleśnie wszystko usunęłam...działaj póki jest tylko jedna , bo potem może się rozsiać Odpowiedz Link Zgłoś
bomba001 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 20.07.07, 23:47 smarowac jaskolczym zielem, tym sokiem ,sama tak robilam i zniknely bez sladu. obejrzyj sobie w necie obrazek i smaroj- na pewno nie zaszkodzi a wg mnie na pewno znikna) Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszkaflacht Re: do vinci 24.07.07, 19:45 Witam!Jaskółcze ziele działa. Mój mały miał 2 latka jak zlikwidowaliśmy kurzajkę na dużym palcu u ręki koło paznokcia. Okropnie się rozrastała. Wyglądała strasznie bałam się że zniekształci mu paznokieć ale wszystko poszło gładko. U siebie też "wypleniłam kurzajkę" tym specyfikiem. Mówię wam warto próbować. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kerry_weaver Re: do vinci 24.07.07, 20:23 Mam odwrotne doświadczenia. Córka (3,10) ma na palcu dłoni dwie kurzajki, od 2 lat. W tym roku teściowa narwała jaskółczego ziela i smarowałyśmy tym sokiem kurzajki kilka dni z rzędu, po kilka razy dziennie. Było to ponad miesiąc temu... kurzajki jak były tak są, zero zmiany. Zamierzam jej to wreszcie wymrozić specyfikiem do domowego wymrażania... sobie zlikwidowałam kurzajki właśnie tym (nazywa się Wartner chyba) i nie odrosły. Odpowiedz Link Zgłoś
vinci_78 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 13.08.07, 11:57 A jaka reakcja jest po smarowaniu tym zielem? Jak długo wysycha to draństwo? Smaruję cały czas, efekt: wyschło dookoła i wygląda jak jakiś wystający "mikropatyczek" Ale porównanie ... Odpowiedz Link Zgłoś
piastka Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 25.07.07, 09:03 Znajoma dermatolog poleciła mi Verumal jako najskuteczniejszy. W ciągu bodajże 10 dni skutecznie pomógł usunąć dużą kurzajkę na stopie mojej córki (miała ją kilka miesięcy, zanim mi o niej powiedziała...) Odpowiedz Link Zgłoś
vinci_78 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 03.08.07, 15:15 na razie trawimy draństwo jaskółczym zielem, które niestety ma już co raz mniej soku ) O efektach powiadomię na razie jest może ciut bardziej wysuszona i czarna. Jak za tydzień będzie bez zmian, to spróbuję specyfików z apteki Pozdrawiam i dziekuje serdecznie za odzew Odpowiedz Link Zgłoś
monia.147 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 03.08.07, 16:18 U nas zadziałał brodacid. Odpowiedz Link Zgłoś
agang Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 15.08.07, 23:05 jaskólczym zielem aby zadziałało smaruje sie baaardzo długo, napewno nie kilka dni Odpowiedz Link Zgłoś