Dodaj do ulubionych

kurzajka u 5 latka - co zrobić?

20.07.07, 12:03
Znalazłam na rączce u synka małą kurzajkę, jak mogę ją zlikwidować, czy ktoś
ma jakieś sposoby? Słyszałam w reklamach kiedyś o wymrażaniu, ale nie wiem czy
dzieci to sie stosuje. Poradźcie, proszę
Obserwuj wątek
    • gazdzinka1 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 20.07.07, 14:36
      Moja 3-letnia córka miała kurzajkę na palcu u ręki. Lekarz przepisał Verumal. Pomogło ale tylko dlatego, że była świerza i mała. Później w innym miejscu miała ale już nie zeszła po tym preparacie. Po trzech latach stosowania różnych specyfików lekarz- dermatolog wymroził jej ciekłym azotem. Zeszło od razu. Może trochę nie przyjemny jest ten zabieg (szczypie w miejscu wymrażania) ale bardzo skuteczny. Po kilku godzinach zrobił się bąbel taki jak przy opażeniu z płynem. Później pękł i po kłopocie.
      • attarrax Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 20.07.07, 15:00
        najpierw możesz spróbować domoej starej metody smarowania sokiem z jaskółczego
        ziela. Jest bezbolesne, nieszkodliwe i często wystarcza jeśli brodawka jest
        mała. UWAGA !!! nie wolno pozwolić, aby sok ziela dostał się do oczu.
        • vinci_78 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 20.07.07, 15:03
          to jest takie z zółtym sokiem?
        • green_land Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 16.08.07, 12:09
          Jaskółcze ziele /czyli glistnik/ nie zawsze pomaga.
          Nawet kiedyś wartner kupiłam. Mnóstwa rzeczy próbowałam, ale polecam
          tylko i wyłącznie wymrażanie w gabinecie. Jest skuteczne i
          stosunkowo najtańszesmile
          • nann Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 16.08.07, 12:39
            Tja, ja walcze z 3 brodawkami na stopach u 9latki.
            Po trzykrotnym wymrażaniu Azotem.
            Na razie bz.
            • jola_ep Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 16.08.07, 18:35
              > Tja, ja walcze z 3 brodawkami na stopach u 9latki.
              > Po trzykrotnym wymrażaniu Azotem.

              Ja wymrażałam sobie raz. Nie dość, że odrosła, to jeszcze się rozmnożyła. Nieskuteczne okazało się też jaskółcze ziele. Pomogło wypalanie. Niestety, nie wiem, na ile dostępne w gabinetach, bo urządzonko zrobił mi mój brat. Jest bardzo proste - tworzy iskrę na końcu igły. Można ustawiać moc. Ostatnio wypalałam brodawkę na stopnie u 8-latka. Właściwie to sam je wypalał - urządzenie było nastawione na małą moc: wypalało niemal bezboleśnie, ale wymagało długiego przysmalania. Zaobserwowałam, że brodawki nie trzeba wypalać do końca - wystarczy nadpalić.

              Być może podobny efekt da wypalanie laserem. Albo trzeba dobrać metodę do danej osoby. W przypadku dzieci warto, aby było to maksymalnie bezbolesne. Mi się wymrażanie nie podobało - zrobił mi się bąbel jak po oparzeniu. Ale podobno są różne techniki wymrażania.

              Pozdrawiam
              Jola
      • mimi0080 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 03.08.07, 15:34
        ja w podstawowce troche zaniedbalam i rozsialy mi sie na dłoni...przeszłam
        tortuty wypalania prądem i nic...aż w końcu dostałam verumal...wspaniała sprawa
        bezboleśnie wszystko usunęłam...działaj póki jest tylko jedna , bo potem może
        się rozsiać
    • bomba001 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 20.07.07, 23:47
      smarowac jaskolczym zielem, tym sokiem ,sama tak robilam i zniknely bez sladu.
      obejrzyj sobie w necie obrazek i smaroj- na pewno nie zaszkodzi a wg mnie na
      pewno zniknasmile)
      • attarrax do vinci 22.07.07, 17:21
        i jak? znalazłaś to ziółko? pomogło? daj znać
        • agnieszkaflacht Re: do vinci 24.07.07, 19:45
          Witam!Jaskółcze ziele działa.
          Mój mały miał 2 latka jak zlikwidowaliśmy kurzajkę na dużym palcu u ręki koło
          paznokcia. Okropnie się rozrastała. Wyglądała strasznie bałam się że
          zniekształci mu paznokieć ale wszystko poszło gładko. U siebie też "wypleniłam
          kurzajkę" tym specyfikiem. Mówię wam warto próbować.
          Pozdrawiam
          • kerry_weaver Re: do vinci 24.07.07, 20:23
            Mam odwrotne doświadczenia.
            Córka (3,10) ma na palcu dłoni dwie kurzajki, od 2 lat. W tym roku teściowa
            narwała jaskółczego ziela i smarowałyśmy tym sokiem kurzajki kilka dni z rzędu,
            po kilka razy dziennie. Było to ponad miesiąc temu... kurzajki jak były tak są,
            zero zmiany. Zamierzam jej to wreszcie wymrozić specyfikiem do domowego
            wymrażania... sobie zlikwidowałam kurzajki właśnie tym (nazywa się Wartner
            chyba) i nie odrosły.
      • vinci_78 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 13.08.07, 11:57
        A jaka reakcja jest po smarowaniu tym zielem? Jak długo wysycha to draństwo?
        Smaruję cały czas, efekt: wyschło dookoła i wygląda jak jakiś wystający
        "mikropatyczek" Ale porównanie ...smile
    • piastka Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 25.07.07, 09:03
      Znajoma dermatolog poleciła mi Verumal jako najskuteczniejszy. W ciągu bodajże
      10 dni skutecznie pomógł usunąć dużą kurzajkę na stopie mojej córki (miała ją
      kilka miesięcy, zanim mi o niej powiedziała...)
      • vinci_78 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 03.08.07, 15:15
        na razie trawimy draństwo jaskółczym zielem, które niestety ma już co raz mniej
        soku smile)
        O efektach powiadomięsmile na razie jest może ciut bardziej wysuszona i czarna. Jak
        za tydzień będzie bez zmian, to spróbuję specyfików z apteki smile
        Pozdrawiam i dziekuje serdecznie za odzewsmile
        • monia.147 Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 03.08.07, 16:18
          U nas zadziałał brodacid.
          • agang Re: kurzajka u 5 latka - co zrobić? 15.08.07, 23:05
            jaskólczym zielem aby zadziałało smaruje sie baaardzo długo, napewno
            nie kilka dni

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka