Dodaj do ulubionych

wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie

07.10.08, 20:36
drogie dziewczyny wczoraj szczepilam mojego synka ta szczepionka a
dzis umieram ze strachu.tyle sie naczytalam zlego na tym forum o tej
szczepionce ,ze teraz gdy juz jest po fakcie to sie martwie.moja
starsza corka zniosla ja bardzo dobrze wiec mam nadzieje ze synek
rowniez.pediatra mnie uspakaje i mowi zebym z dystansem podchodzila
do internetowych informacji szczegolnie jesli chodzi o fora
internetowe.a jak tam bylo u was?bardzo kiepsko?
Obserwuj wątek
    • 0.mamamartynki Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 07.10.08, 22:58
      Witamsmile
      Ja szczepiłam moją córeczkę priorixem(3 miesiące temu), żadnych
      odczynów poszczepiennych czy skutków ubocznych. Córa nawet nie
      marudziła, tak jak po wcześniejszych szczepieniach. Też się
      naczytałam o szczepieniach i się denerwowałam i nie potrzebnie. Ty
      też się nie zamartwiaj wszystko będzie ok. Acha dodam, że moje
      dziecko to alergik mimo to tak dobrze to zniosła.
      Głowa do góry i bez zamartwiania proszęwink
      Pozdrawiam serdecznie
      • edyta.bujak Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 08.10.08, 00:13
        Moj syn (rowniez alergik) byl szczepiony Priorixem, nie mial zadnych
        skutkow ubocznych smile
    • mala_1 Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 08.10.08, 12:22
      u starszego syna wszystko było ok, u młodszego 10 dni po szczepieniu
      wystapiła wysoka goraczka, która trwała 3,5 doby. Tak więc róznie to
      bywa.
      • dorek3 Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 08.10.08, 12:47
        moi obaj mieli gorączkę (2-3 doby), biegunke i wymioty (jednorazowo). Nie wspominam dobrze tej szczepionki
      • protozoa Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 08.10.08, 19:38
        Bardzo jestem ciekawa na jakiej podstawie łączysz wysoka gorączke ze
        szczepieniem, które odbyło sie 10 ( dziesięć) dni wcześniej????
        Dziecko mogło miec gorączke, bez jakichkolwiek innych objawów z
        innych powodów.
        U jednego z moich synów gdy miał 4-5 lat bez powodu pojawiła się
        gorączka ponad 38 stopni. Dobrze to pamietam, bo mało chorowali.
        Badałam ja - nic, mąz - nic, babcia-pediatra-nic, prababcia-pediatra
        też nic. Bada obcy,bardzo dobry pediatra - to samo.. Dziecko miało
        umiarkowany apetyt i ŻADNYCH INNYCH OBJAWÓW, brat-bliźniak zdrowy
        jak rydz. Po 3 dniach gorączka spadła bez jakiegokolwiek leczenia.
        Dziecko zostało gruntownie przebadane - parametry zapalne w normie,
        płuca czyste itd. I nie było szczepione ani 10 dni wczesniej, ani 3
        miesiące wczesniej. I co więcej przez kolejne 13-14 lat nigdy nic
        podobnego sie nie wydarzyło. I co Ty na to? Jak to sie ma do Twojej
        tezy.
        • 0.mamamartynki Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 08.10.08, 21:05
          Odnośnie gorączki to według mojej skromnej wiedzy, któraś z tych
          trzech chorób (nie pamiętam dokładnie która)rozwija się właśnie
          około 10 dni dlatego, po tym czasie mogą wystąpic takie a nie inne
          objawy. z resztą każda choroba ma jakiś czas wylęgania zwłaszcza
          zakaźna. Oczywiście gorączka tamtego dziecka wcale nie musiała być
          wynikiem szczepienia choć jest to najbardziej prawdopodobne.
          Pozdrawiam
        • malgosiek2 Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 08.10.08, 21:30
          protozoa napisała:

          > Bardzo jestem ciekawa na jakiej podstawie łączysz wysoka gorączke
          ze szczepieniem, które odbyło sie 10 ( dziesięć) dni wcześniej????

          To NORMALNE po MMR II czy Priorixie.
          Mnie o tym mówiła pielęgniarka,ktróra szczepiła młodszego.
          I faktycznie po ok.7-8 dniach 2 dniowa temp. i wysypka
          przypominająca odrową.
          To NIE była tzw.trzydniówka.
          Więc się tak nie "gorączkuj"wink
          • protozoa Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 09.10.08, 08:24
            Nie, WYSOKA gorączka nie jest normalna reakcja poszczepienną! Bardzo
            rzadko w przypadku szczepienia pojawia się stan podgorączkowy i
            niewielka wysypka.
            Natomiast zdarzają się u dzieci skoki gorączki nieznanego
            pochodzenia BEZ JAKIEGOKOLWIEK ZWIĄZKU ZE SZCZEPIENIEM .
            Ja sie nie gorączkuje, tylko usiłuję obalic mity dotyczące psychozy
            szczepień - jak widac nieskutecznie. Panie mamy wola sie podniecać i
            bać szczepień, słuchac tego co jedna powiedziała drugiej, straszyć,
            a najlepiej zaniechac szczepień.
            Nikomu nie życzę cieżkiej choroby, nikomu nie życzę jakiejkolwiek
            choroby, ale czasem sobie myslę, że może dopiero ciężkie
            zachorowanie, strach o dziecko ( nie taki widziany w telewizji ale
            realny) spowoduje zdrowe podejście do szczepień.
            Szczepienia sa dobrodziejstwem, musza być jednak spełnione
            następujące warunki:
            1. Dziecko ( dorosły zresztą tez, bo z chwila ukończenia 6 lat nie
            przestaje się szczepić) w chwili szczepienia nie może miec żadnych
            infekcji, stanów podgorączkowych, biegunki itd.
            2. Trzeba ustalić z lekarzem indywidualny kalendarz szczepień (
            oparty na powszechnie stosowanym, ale własciwym dla danej osoby, z
            uwzględnieniem szczepień dodatkowych i innych wskazań)
            3. W związk z pkt 2 nalezy rozważyc wspólnie z lekarzem przerwy
            między poszczególnymi szczepieniami.
            4. Kupować jak najlepsze szczepionki i nie oszczędzać na nich.
            Poczytajcie ile mam pisze - "nie stac mnie na 300-500-700 złotych".
            Moze warto 2 sezony chodzic w jednych butach, zrezygnować z palenia
            i kupic tylko 1 bluzke w miesiącu. Wtedy napewno znajda sie
            pieniądze na szczepienia.
            5. Po szczepieniu oszczędzać organizm. Co najmniej tego i nastepnego
            dnia nie szaleć .
            6. Pamiętać, że cykl szczepień nie jest w przypadku wszystkich
            chorób identyczny, okreslony, że zmienia się i że czasem
            ( "kleszcze", grypa, tężec, błonica, polio) trzeba się doszczepiać.
            Ile z Was po 8-10 latach doszczepiło tężec i błonicę ? Ile z Was
            wie, ze po kilkunastu latach trzeba doszczepić polio, zwłaszcza, gdy
            jeździ sie do krajow, w których ta choroba występuje?
    • kinga127 Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 08.10.08, 17:01
      szczepiliśmy w czerwcu i było ok. Najgorzej przeszła 4 dawkę infanrixu.
    • omamamia1 Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 08.10.08, 21:19
      Nie wypowiem się w kwestii samego szczepienia bo chyba bardzo
      krzywdząco i jednostronnie oceniano tę szczepionkę na różnych
      forach,podsycając sensacje i mocno naciągając dane.Wypowiem się
      tylko w kwestii gorączki,jak i innych objawach występujących po
      szczepieniu,jest to poronna postać świnki,odry bądź różyczki w
      przypadku priorix i jest o tym w ulotce,gdzie podano procentowo
      możliwość występowania objawów niepożądanych i możliwy czas ich
      wystąpienia.
      • moni-ka7 Re: do protozoa 09.10.08, 10:44
        czego wiec moge sie spodziewac i w jakim czasie od zaszczepienia?
        bede wdzieczna za odpowiedz bo widze ze trafilam na sile fachowa.
        • gabrielle76 Re: do protozoa 09.10.08, 13:31
          MONIKA nie trafiłaś na siłę fachowa bo Protozoa nie jest ani pediatra ani nie ma
          większego pojęcia o szczepieniach od tego co sama przeczytasz w neciem wink

          Jesli już zaszczepiłas to nie panikuj, Priorix jest podobno lepszy niz MMR. Po
          kilku lub kilkunastu dniach mzoe wystapic odra poronna ale sama zniknie więc sie
          nie martw, no i obserwuj dziecko czy jego układ pokarmowy nie zaczyna szaleć bo
          czesto wirus odry osadza sie w jelitach i zaczyna je niszczyć. Możesz
          profilaktycznie podawać probiotyki przez kilka tygodni wink
          • gabrielle76 Co do gorączki 09.10.08, 13:35
            to jak najbardziej może wystąpic po 10 dniach od szczepienia, może wystapić
            nawet 14 dni po szczepieniu
        • protozoa Re: do protozoa 09.10.08, 15:04
          Gabriella ma racje - nie jestem pediatrą. Gabriela nie ma racji, ze nie mam
          pojęcia o szczepieniach. Jestem lekarzem. A kogo chcesz słuchać - sama wybieraj.
          • gabrielle76 Re: do protozoa 09.10.08, 15:18
            Jeśli dobrze pamietam to Protozoa jest chirurgiem, o szczepieniach wie tyle co
            przeczyta w lekarskich gazetkach i necie a że czytam wszystkie takie lekarskie
            gazetki i to co w necie mam taka samą wiedzę na temat szczepień. Tzn Protozoa ma
            taka wiedze o szczepieniach jak tysiące mam na tym forum
            • protozoa Re: do protozoa 10.10.08, 07:33
              Lekarskie "gazetki" ??????? Co to takiego? Osobiście o nich nie słyszałam. Jak
              większość lekarzy czytam prasę naukowa i publikacje - głownie z mojej dziedziny
              ,czyli chirurgii, ale nie tylko.
              I co o mnie sądzisz mam głęboko gdzieś.
              Natomiast nie uważaj, że jesli nie masz wyższego wykształcenia medycznego jesteś
              wstanie cokolwiek pojąć z prasy medycznej. Może rozumiesz poszczególne słowa,
              ale nie sens. A to co wydaje Ci się , ze zrozumiałas - wypaczasz. Tak jest gdy
              laik próbuje zabrać się za cos do czego nie jest przygotowany.
              Ja nie zabieram głosu w sprawie komputerów ( choc używam to bydle), samochodów (
              choc jestem od lat kierwcą) bo w tych sprawach jestem laikiem. Więc może sprawę
              medycyny zostaw lekarzom????
              A zapomniałam, w Polsce wszyscy przeciez po troszę są lekarzami, bo znaja sie na
              medycynie.
              • gabrielle76 Re: do protozoa 10.10.08, 11:20
                Ja też mam gdzieś co sadzisz o mnie. Może jesteś dobra w chirurgii ale wiedze na
                temat szczepień masz znikomą, nawet nie wiesz ze po MMR czy Priorixie może
                wystapić gorączka nawet po 14 dniach.
                Co za szkoda że potrafisz obsługiwac komputer bo nie wypisywałabyś tych bzdur
                które tu wypisujesz.
                A wiedzę medyczną mam ogromną, wielu lekarzy myślało że właśnie mam
                wykształcenie medyczne, więc jak widzisz nie trzeba go miec żeby rozumiec i znac
                medycynę.
                A tak poza tym to jesteś taka nudna że nie chce mi się z Toba rozmawiać pani
                "doktor".
                • protozoa Re: do protozoa 10.10.08, 15:43
                  Czytając Twoje posty widzę, że masz kolmpleks medycyny i lekarzy. Pewnie
                  chciałas iść na medycynę tylko zabrakło wiedzy i inteligencji. Co wiec zrobiłas
                  - ano obłozyłas sie książkami i postanowiłas czytac. Choroba- objaw itd. Nie
                  jestes wstanie tego zrozumiec, bo nie masz pojęcia o fizjologii, patologii,
                  patofizjologii. Potrafisz jak małpa powtórzyć to co przeczytałas . Jestes
                  żałosna i koniec .
                  • gabrielle76 Re: do protozoa 10.10.08, 16:52
                    Nigdy nie miałam zamiaru studiowac medycyny, kompleks masz Ty bo zamiast zająć
                    sie własnym zyciem podniecasz się dyskusjami na forum, chyba jestes już na to za
                    stara co?? Jak masz nadmiar czasu to sie doucz bo coś kiepska jesteś . Żegnam
                    pania desperatke
                    • omamamia1 Re: do protozoa 10.10.08, 18:45
                      Nie zamierzam wtącać się w "pyskówki" pań ale chcę wypowiedzieć się
                      tylko w jednej kwestii.Otóż wiele złego może wyrządzić stwierdzenie
                      że jest się lekarzem na forach o zdrowiu ponieważ niektórzy
                      czytający zbyt dosłownie i bezkrytycznie utrwalają sobie treści
                      pisane przez taką osobę,w tym miejscu jest to TYLKO osoba
                      wirtualna,schowana pod nickiem,która nie bierze odpowiedzialności za
                      swoje słowa i tym samym nie poniesie konsekwencji.Żaden szanujący
                      się lekarz nie wypowiada się publicznie w prawie każdym poście,że
                      jest lekarzem,na to może sobie pozwolić osoba mająca umowę z
                      określonym portalem,przedstawiona z imienia i nazwiska (tak jak na
                      forum dr.M.Danko lub pani dr.odpowiadajaca na posty jako pediatra
                      online).Lekarz swoją wiedzą i doświadzczeniem jeśli cudem znajdzie
                      czas i ochotę na pisanie na forach podsuwa tylko
                      rozwiązanie,sugeruje,naprowadza,wskazuje a nie diagnozuje wirtualnie
                      bądż rozsiewa teorie niewiadomego pochodzenia podbijając ich wartość
                      stwierdzeniem jestem lekarzem.Do informacji wyczytanych w necie
                      należy podchodzić ostrożnie,piszą różne osoby,nie każdy zdaje sobie
                      z tego sprawę,a jeśli cały proceder wychodzi z ręki firmowanej
                      medycznym wykształceniem to sprawa powinna przejść przez cenzurę
                      moderacji forów o zdrowiu.
    • pati9.78 Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 09.10.08, 14:57
      Moja óreczka dopiero po 11 dniach od szczepionki dostała gorączki (2-
      3 dni), poszłam do lekarza na 100 procent gorączka powiązana była ze
      szczepieniem i lekka wysypka, to typowe przy tym szczepieniu, ale
      nie jest w żadnym stopniu niebezpieczne
    • mala_1 Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 09.10.08, 16:03
      Zostaliśmy poinformowani, przez pediatrę, że przy tym właśnie
      szczepieniu temperatura może wystapic do 14 dni po szczepieniu !! 2-
      3 dni po szczepieniu miały miał wysypkę, gorączka doszła poźniej.
      Jestem przekonana, że to efekt własnie szczepienia.
    • moni-ka7 Re: wczoraj szczepienie priorix dzis sie martwie 21.10.08, 20:31
      dziekuje wszystkim za zainteresowanie moim postem.jestesmy juz trzy
      tygodnie po szczepieniu i nic sie nie dzieje.tak wiec obeszlo sie na
      strachu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka