Dodaj do ulubionych

Duży odruch wymiotny co robić?

27.12.08, 21:37
Moja córka ( 2,5 roku) ma potężny odruch wymiotny, wystarczy, ze coś ją
"połaskocze" w gardło i zawartość brzuszka jest już na podłodze. Jest na to rada?
Obserwuj wątek
    • haja987 Re: Duży odruch wymiotny co robić? 28.12.08, 13:01
      U nas jest identycznie. Syn ma teraz 7 lat i ostatnio jak Pani doktor zaglądała
      mu do gardła przysłowiowo "obhaftował" jej cały gabinet. Nawet w czasie zwykłego
      kaszlu zdarza się że zaczyna wymiotować. A jak był malutkim dzieckiem to każdy
      atak płaczu kończył się wymiotami...Pytałam kiedyś lekarza czy to normalne.
      Stwierdził że tak. Taka wrażliwość dziecka.
      • adwerbum porada 30.12.08, 07:01
        należy odwrażliwiać dziecko.zwłaszcza w takim wieku.czy syn nie ma przypadkiem
        problemu z mową?czy wszystko je/gryzie/ma problem z połykaniem pokarmów zależnie
        od konsystencji??
        jeżeli problem dotyczy tylko nadwrażliwej jamy ustnej może warto zapisać dziecko
        do logopedy, jeżeli występuje nadwrażliwość inna - polecam integrację sensoryczną.
    • ewadorotakurek Re: Duży odruch wymiotny co robić? 01.01.09, 15:11
      Moj 3,5 letni syn wymiotowal gdy był zdenerwowany. badanie
      gastroduenoskopowe znalazlo przepukline rozworu przełykowego(trzy
      dni w szpitalu i gruntownie syna przebadano,na wizyte u gastrologa
      czekalibysmy do maja. Skierowania od lek rodzinnego
      wyprosilam).Serdecznie pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka