toya7476 27.12.08, 21:37 Moja córka ( 2,5 roku) ma potężny odruch wymiotny, wystarczy, ze coś ją "połaskocze" w gardło i zawartość brzuszka jest już na podłodze. Jest na to rada? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
haja987 Re: Duży odruch wymiotny co robić? 28.12.08, 13:01 U nas jest identycznie. Syn ma teraz 7 lat i ostatnio jak Pani doktor zaglądała mu do gardła przysłowiowo "obhaftował" jej cały gabinet. Nawet w czasie zwykłego kaszlu zdarza się że zaczyna wymiotować. A jak był malutkim dzieckiem to każdy atak płaczu kończył się wymiotami...Pytałam kiedyś lekarza czy to normalne. Stwierdził że tak. Taka wrażliwość dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
adwerbum porada 30.12.08, 07:01 należy odwrażliwiać dziecko.zwłaszcza w takim wieku.czy syn nie ma przypadkiem problemu z mową?czy wszystko je/gryzie/ma problem z połykaniem pokarmów zależnie od konsystencji?? jeżeli problem dotyczy tylko nadwrażliwej jamy ustnej może warto zapisać dziecko do logopedy, jeżeli występuje nadwrażliwość inna - polecam integrację sensoryczną. Odpowiedz Link Zgłoś
ewadorotakurek Re: Duży odruch wymiotny co robić? 01.01.09, 15:11 Moj 3,5 letni syn wymiotowal gdy był zdenerwowany. badanie gastroduenoskopowe znalazlo przepukline rozworu przełykowego(trzy dni w szpitalu i gruntownie syna przebadano,na wizyte u gastrologa czekalibysmy do maja. Skierowania od lek rodzinnego wyprosilam).Serdecznie pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś