Dodaj do ulubionych

jak się objawia przerost migdała

20.01.09, 11:04
Wiam. dziewczyny, moj syn (2 lata) w zeszłym tygodniu przechodził
coj na wzór anginy (wysoka goraczka, rozpulchnione gardło, wymioty
przy jedzeniu). Dostała antybiotyk ipo dwoch dawkach goraczka
mineła, synek wrcił do formy, ale ...pozostało mu okropne chrapanie
w nocy, polaczone z czyms w rodzaju bezdechów (zaciaga sie i jest
cisza, po czym znow chrapie,oddycha bardzo nieregularnie). Do tego
ne ma kataru ani kaszlu, a ma jakby kluche w buzi, co mozna poznac
po głosie i oddech. Czy to moze byc przerost trzeiego migdala, czy
moze jeszcze pozostałosc po chorobie. Juz raz przechodzil angne
ropna i nie bylo takich "powiklan". Nie wiem czy to moze byc
dziedziczne, ale ja pomimo usuniecia trzeciego migdala, dorobilam
sie go powrotnie i przynjamniej raz w roku mam angine. czy u takich
małych dzieci cos sie z tym rbi. na pewno wybiore sie do
laryngologa, ale chcialam jeszcze zapytac u Was, jak to wygladało z
autopsji smile
Obserwuj wątek
    • bj32 Re: jak się objawia przerost migdała 20.01.09, 11:28
      W czasie oczekiwania na odpowiedź skorzystaj z wyszukiwarki na forum
      Zdrowie dziecka.
    • mama.czarka Re: jak się objawia przerost migdała 20.01.09, 14:46
      U mojego synka były podobne objawy i jeszcze ciągłe infekcje i suchy kaszel w
      nocy. Trochę obkurczał się ten migdałek po systematycznym podawaniu 3x dziennie
      homeopatycznych środków Lymphomyosot i Angin-Hell. Wczoraj wreszcie został
      wycięty i synek (3,8 lat) spał spokojnie, bez chrapania i kaszlu.
    • kasiachor Re: jak się objawia przerost migdała 20.01.09, 23:57
      Moja córcia miała co miesiąc katar,bezdech nocny i chrapanie. W
      między czasie zapalenie oskrzeli,krtani. Usunęliśmy trzeci migdał i
      podcięliśmy dwa boczne 2 miesiące przed 3 urodzinami (czyli dwa
      miesiące temu) Od tamtej pory bezdech i chrapanie ustąpiło,katar
      pozostał,ale lekarka nas uprzedzała że tak będzie,nawet do 3
      miesięcy po zabiegu.Ze względu na porę roku może się nam to
      przeciągnąć do wiosny,ale jestem dobrej myśli.
      • kita_76 Re: jak się objawia przerost migdała 23.01.09, 15:06
        Hej,
        jesteśmy właśnie na bieżąco, dzisiaj wróciłyśmy od laryngologa, jesteśmy już po
        rentgenie i niestety diagnoza jest taka, że migdał jest bardzo przerośnięty i
        trzeba będzie usunąć, a mała ma dopiero dwa latka i trochę się boję (za chwilę
        rozpocznę nowy wątek o szpitalach, proszę mnie nie linczować, ale tu nie każdy
        zajrzy, a interesują mnie konkretne informacje na temat szpitali w Wawie). W
        każdym razie u nas objawy są nieco inne od Twoich, tzn. mała nie choruje, nie
        miała nigdy anginy, ale za to potwornie się ślini, istny ślinotok, a od kilku
        miesięcy doszło chrapanie, sapanie, oddychanie przez buzię i częsty katar, na
        bilansie dwulatka pediatra skierowała nas do laryngologa i tak się zaczęło
        (podejrzewała też alergię).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka