anusja80 07.12.09, 18:06 Karmię piersią 6-miesięcznego alergika (mleko krowie itp.). Czy tylko kompot z suszonych owoców mi zostaje? Podpowiedzcie proszę. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
klaramama-to-ja Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 07.12.09, 23:08 mam ten sam problem wymyśliłam jeszcze pierogi z nadzieniem z gotowanych ziemniaków np. z majerankiem, racuchy z jabłkiem na wodzie, barszczyki najlepsze ziemniaki gotowane z olejem lnianym i cebulką. Odpowiedz Link Zgłoś
kruffa Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 08.12.09, 06:28 Łazanki ze słodką kapustą. Kruffa Odpowiedz Link Zgłoś
celcia.5 Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 20.12.09, 09:40 Klaramamo a jak zrobic takie racuszki ?? podpytuję w kółko hihi poproszę o wskazówki ! z góry dziękuję Odpowiedz Link Zgłoś
agaguru Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 08.12.09, 22:17 Jak tylko mleko odpada to ok (nie moge rozszyfrowac itp). Ja robie barszcz (warzywa+ woda). Pierogi bez jajek i bez pszenicy (zytnie i orkiszowe) z nadzieniem z gotowanej kapusty i pieczarek. Pierniczki bez cukru, jajek, mleka i pszenicy. Dziec ryby moze, wiec mnostwo ryb w warzywach. Odpowiedz Link Zgłoś
anusja80 Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 09.12.09, 18:06 Itp. to znaczy, że odpadają również inne uczulające rzeczy: orzechy, ryby, miód. Jajko najwyżej jedno Kapusta odpada bo mamy gazy po niej. Ja wymyśliłam ostatnio: makaron ze szpinakiem i śliwkami suszonymi, na drugie ryż z jabłkami i odrobiną cynamonu, i trochę mniej postnie pierś z indyka po grecku (to wariacja na temat ryby po grecku. Barszczyk czerwony ok. Podobają mi się te racuchy z jabłkiem na wodzie (proszę o przepis). Może nie umrzemy z głodu, co? Odpowiedz Link Zgłoś
rybkaw Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 09.12.09, 18:56 Kasza gryczana z sosem grzybowym(pieczarkowym) Odpowiedz Link Zgłoś
klaramama-to-ja Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 12.12.09, 23:33 ostatnio robiłam je z tego przepisu: Tekst linka oczywiście zamiast truskawek jabłka, a zamiast mleka woda Odpowiedz Link Zgłoś
celcia.5 Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 12.12.09, 16:38 agaguru jak zrobić takie pierniczki ? Odpowiedz Link Zgłoś
celcia.5 Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 12.12.09, 16:42 Dziewczyny może faktycznie jakoś się da? Karmię Maję - jest uczulona na bardzo dużo produktów,mało miejsca żeby wymieniać .... Ja mam w planie zrobić pierogi z mąki ryżowej lub koncentratu na ciasto makaronowe Celiko z nadzieniem ziemniaczanym. Indyczka z piekarniczka w oleju ryżowym polecam, można zjeść z żurawiną. Ale to na dzień II Na Wigilię to zamiast grochu soczewica z pekińską,na prawdę bardzo dobra na ciepło. Odpowiedz Link Zgłoś
agaguru Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 13.12.09, 01:52 Tu jest link do pierniczkow: www.mojeprzepisy.pl/Przepis/pierniczki_bez_jaj/ -zamieniam make pszenna na orkiszowa -oleju uzywam z pestek winogron -cukier zamieniam na miod -uzywam przyprawy do piernikow z serii bez chemii -przyozdabiamy gorzka czekolada (90%-nie ma mleka ani jajek) i dozwolonymi gadzetami Sa nawet calkiem smaczne i calkiem duzo z nimi frajdy Odpowiedz Link Zgłoś