Dodaj do ulubionych

Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw

07.12.09, 18:06
Karmię piersią 6-miesięcznego alergika (mleko krowie itp.). Czy tylko kompot z suszonych owoców mi zostaje? Podpowiedzcie proszę.
Obserwuj wątek
    • klaramama-to-ja Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 07.12.09, 23:08
      mam ten sam problemwink wymyśliłam jeszcze pierogi z nadzieniem z gotowanych
      ziemniaków np. z majerankiem, racuchy z jabłkiem na wodzie, barszczyki
      najlepsze wink ziemniaki gotowane z olejem lnianym i cebulką.
      • kruffa Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 08.12.09, 06:28
        Łazanki ze słodką kapustą.

        Kruffa
      • celcia.5 Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 20.12.09, 09:40
        Klaramamo a jak zrobic takie racuszki ??

        podpytuję w kółko hihi

        poproszę o wskazówki !

        z góry dziękuję
    • agaguru Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 08.12.09, 22:17
      Jak tylko mleko odpada to ok (nie moge rozszyfrowac itp). Ja robie barszcz
      (warzywa+ woda). Pierogi bez jajek i bez pszenicy (zytnie i orkiszowe) z
      nadzieniem z gotowanej kapusty i pieczarek. Pierniczki bez cukru, jajek, mleka i
      pszenicy. Dziec ryby moze, wiec mnostwo ryb w warzywach.
      • anusja80 Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 09.12.09, 18:06
        Itp. to znaczy, że odpadają również inne uczulające rzeczy: orzechy, ryby, miód. Jajko najwyżej jednosmile Kapusta odpada bo mamy smile gazy po niej. Ja wymyśliłam ostatnio: makaron ze szpinakiem i śliwkami suszonymi, na drugie ryż z jabłkami i odrobiną cynamonu, i trochę mniej postnie pierś z indyka po grecku (to wariacja na temat ryby po greckusmile. Barszczyk czerwony ok. Podobają mi się te racuchy z jabłkiem na wodzie (proszę o przepis). Może nie umrzemy z głodu, co?
        • rybkaw Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 09.12.09, 18:56
          Kasza gryczana z sosem grzybowym(pieczarkowym)
        • klaramama-to-ja Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 12.12.09, 23:33
          ostatnio robiłam je z tego przepisu:
          Tekst linka

          oczywiście zamiast truskawek jabłka, a zamiast mleka wodasmile
      • celcia.5 Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 12.12.09, 16:38
        agaguru jak zrobić takie pierniczki ? smile
    • mag.ia agaguru 11.12.09, 22:40
      podaj te przepisy smile
    • celcia.5 Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 12.12.09, 16:42
      Dziewczyny może faktycznie jakoś się da? wink
      Karmię Maję - jest uczulona na bardzo dużo produktów,mało miejsca żeby wymieniać
      ....

      Ja mam w planie zrobić pierogi z mąki ryżowej lub koncentratu na ciasto
      makaronowe Celiko z nadzieniem ziemniaczanym.
      Indyczka z piekarniczka w oleju ryżowym polecam, można zjeść z żurawiną.
      Ale to na dzień II wink
      Na Wigilię to zamiast grochu soczewica z pekińską,na prawdę bardzo dobra na ciepło.


    • agaguru Re: Wigilia wkrótce - pomysły na 12 potraw 13.12.09, 01:52
      Tu jest link do pierniczkow:

      www.mojeprzepisy.pl/Przepis/pierniczki_bez_jaj/
      -zamieniam make pszenna na orkiszowa
      -oleju uzywam z pestek winogron
      -cukier zamieniam na miod
      -uzywam przyprawy do piernikow z serii bez chemii
      -przyozdabiamy gorzka czekolada (90%-nie ma mleka ani jajek) i dozwolonymi gadzetami

      Sa nawet calkiem smaczne i calkiem duzo z nimi frajdysmile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka