Dodaj do ulubionych

Jakie przyprawy dla malego alergika?

25.07.05, 21:46
Podpowiedzcie prosze czym przyprawiac zupki i dania malucha?
Moja Ania (11 m-cy) jest strasznym niejadkiem i pomyslalam, ze moze powinnam
troche urozmaicic jej dania przyprawami. Ale nie wiem od jakiej zaczac.
Pozdrawiam!
Basia
Obserwuj wątek
    • jutta2 Re: Jakie przyprawy dla malego alergika? 25.07.05, 22:12
      Hej ja do zupek dodaje soli z morza martwego pozdrawiam
      • mackamama Re: Jakie przyprawy dla malego alergika? 25.07.05, 23:13
        koperek znacząco zmienia smak. sprawdzaliśmy.
    • kruffa Re: Jakie przyprawy dla malego alergika? 26.07.05, 07:45
      Możesz dodać odrobinkę soli, właśnie koperek, może natkę z pietruszki.
      Nie wiem jak silną alergię ma twoj maluch, ale jeśli nie jest źle to możesz
      chyba coś tam spróbować wprowadzić po pierwszych urodzinach.
      Tutaj masz zestawienie, które kiedyś znalazłam:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=578&w=15416104&a=16261871
      Kruffa
      • barbarasan Dzieki! I jeszcze pytanie o kaszke manne 26.07.05, 13:33
        Dzieki za rady i zestawienie!
        Czy macie na mysli swiezy, posiekany koperek? Powinien sie ugotowac razem z
        potrawa czy dosypujecie troche na koncu?
        Ania za dwa tygodnie koczy rok, wiec pora probowac roznosci.

        Przy okazji - lekarka kazala nam zaczac wprowadzanie glutenu od kaszy manny.
        Co o tym sadzicie?
        Pozdrawiam!Basia
        • halina_mama_leny Re: Dzieki! I jeszcze pytanie o kaszke manne 26.07.05, 15:32
          barbarasan napisała:

          >
          > Przy okazji - lekarka kazala nam zaczac wprowadzanie glutenu od kaszy manny.
          > Co o tym sadzicie?
          O niebo lepsza propozycja niż ta spotykana najczęsciej, czyli podania kawałka
          chleba. Przynajmniej wiadomo, że uczula pszenica/gluten, a nie jakis polepszacz
          czy inne cudo. Minus - pszenica zawiara najwięcej glutenu ze wszystkich zbóż.
          Raczej lepiej zacząć od owsa czy jęczmienia.
          • barbarasan Re: Dzieki! I jeszcze pytanie o kaszke manne 26.07.05, 23:27
            A ja jeszcze wroce do tego owsa. Czy chcac zaczac podawac gluten od owsa, mozna
            podac rozgotowane platki owsiane?
            Zaden inny sposob nie przychodzi mi do glowy.
            Basia
            • kruffa Re: Dzieki! I jeszcze pytanie o kaszke manne 27.07.05, 08:03
              Możesz rozgotować płatki. Rzeczywiście powinno zaczynać się od owsa, który
              zawiera najmniej glutenu.
              Ja zaczęłam od żyta, bo wtedy mogłabym dawać dziecku chleb na zakwasie. Taka
              moja modyfikacja. Ale, że w alergii nie ma reguł... Moje dziecko mogło jeść na
              początku owies i żyto, a jęczmień ją uczulał. Pszenicy długo nie odważyłam się
              testować.

              Kruffa
    • jaworka Re: Jakie przyprawy dla malego alergika? 26.07.05, 15:39
      Witam!
      Tez zaczynaliśmy od łyżeczki manny, a nie od chlebasmile teraz mamy dziennie 2
      łyżki.
      Mama pytanie odnośnie przypraw (tak się wtrącę do wątkusmile)
      Jak robicie vegetę?? wiem, że sklepowa to swiństwo i chciałabym używać własnej.
      Jak suszycie warzywam co mieszacie?? Kompletnie nic nie wiemsmile
      • beciaw2 Re: Jakie przyprawy dla malego alergika? 27.07.05, 08:28
        Co do wegety to nie wiem, ale ja robię domową namiastkę maggi.
        Niestety potrzebny jest do tego ogródek, alebo dobrze zaopatrzony sklep
        zielarski. W ogródku mam posadzony lubczyk. Suszę jej dojrzałe nasiona, liście
        i pokrojony na cieniutkie plasterki korzeń. MIelę je w młynku do kawy i łącze w
        równych proporciach, w orginalnym przepisie była jeszcze sól, ale ja nie dodaję.
        Pzdr
      • kruffa Re: Jakie przyprawy dla malego alergika? 27.07.05, 08:57
        Suszone warzywa, sól i jeśli ktoś może curry. Warzywa mieli się w młynki i
        miesza z resztą w proporcjach odpowiadającym gustom.
        Można dodawać ziół - tak jak Beciaw - jak ktoś lubi.smile)

        Kruffa
    • jaworka Re: Vegeta 28.07.05, 20:40
      Witam!
      Dziouszki, czyli mogę zrobić: marchewka, piteruszka, natka, lubczyk, trochę
      selera, sół, pieprz. lubczyk i seler to bedzie nowość, więc po koleismile)
      Warzywa zmiksuję, ususzę, wymieszam z solą i do pojemniczka. Coś taksmile A jakie
      mniej więcej robicie proporcje, pewnie na okosmile) Do słoiczka, i potem pychotka
      do jedzonka.
      • kruffa Re: Vegeta 29.07.05, 07:10
        Najpierw suszysz warzywa w plasterkach, a potem miksujesz. Pieprzu też dodawać
        nie musisz, ale jeśli lubisz.
        Ja kupuję gotowe suszone warzywa. Nie mam juz miejsca na pojemnik do suszenia sad.

        Kruffa
        • beciaw2 Re: Vegeta 29.07.05, 08:20
          J a ostatnio też kupiłam piecyk do pieczenia chleba i nie mam gdzie go
          postawić!smile
          A warzywa i zioła suszę w piekarniku (elektrycznym). 50 st. + termoobieg.
          • kruffa Re: Vegeta 29.07.05, 09:33
            A jak długo suszysz?

            Kruffa
    • jaworka Re: Vegeta 29.07.05, 08:54
      Witam!
      Dzięki!!
    • yola33 Re: Jakie przyprawy dla malego alergika? 29.07.05, 09:51
      Dziewczyny a jak powinny wyglądać te ususzone, np. w piekarniku, warzywa, czy
      powinny być zupełnie suche i twarde tak jak suszone grzyby?
      Krufa, a gdzie można kupić suszone warzywa? i jakie?

      Pozdr.
      Jola
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka