samaira
06.03.06, 21:09
Na badaniach u p.Kamirskiej y 6 letniego synka wyszły śladowe ilości lamblii
i candidy.
Pediatra najpierw zakwestionowala wyniki powod - "że badanie robił lekarz
weterynarii". Powiedzialam jej ze jest to wiarygodny wynik.
W końcu wyznaczyła leczenie. Powiedzała że najpierw trzeba zwalczyć grzyba a
potem brać się za lamblie. Przepisała Fluconazole w pierwszy dzien 2X12 ml, a
potem przez 11 dni 2 x po 6 ml. Potem odstęp 3 dni i podawać Metronidazol 3
razy po 0,5 tabletki - ten jak rozumiem jest na lamblii.
Czy to prawidłowa kolejność - grzyb, a potem lamblia? Przecież nie jest łatwo
pozbyć się candidy o tak za 2 tygodnie. Podkreślę jeszcze raz że w badaniu
wyszły sladowe ilości.