Dodaj do ulubionych

Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory

16.08.12, 19:37
Szanowni Prezydent i Radni Miasta. Przy okazji remontu NAPRAWCIE przejazdy przez torowiska z Oś. Słonecznego do Al. 11 Listopada, koło "Słoneczka".
Przy okazji proszę, aby Pan Dyrektor, Prezydent i Radni dopilnowali, żeby torowiska były proste i szyny nie różniły się wysokością.
Na wzór, dowód, ze można proszę zobaczyć zdjęcia z kraju, z którego "prawdziwi P..cy się śmieją", kraj ten nie miał guru Balcerka a np: auta z tego kraju są na świecie znane i nawet dostępu do morza nie mają, ale tramwajarstwa możecie się od nich uczyć.
fotoforum.gazeta.pl/u/cajmero.html
Obserwuj wątek
    • Gość: mmmmmm000 Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.net.pbthawe.eu 16.08.12, 21:07
      A ja, to bym chciał (wolał) by wyglądały tak:

      static2.blip.pl/user_generated/update_pictures/2631399.jpg
      (Poznań ul. Grunwaldzka)

      Szczególnie np. na deptaku na Chrobrego...
      • Gość: mmmmmm000 Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.net.pbthawe.eu 16.08.12, 21:08
        A tak to powstaje

        lazarz.pl/?id=2&nr=3792
        • Gość: Herzog Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 21:48
          Gorzów do Brandenburgii !!! Niech żyje Republika Federalna Niemiec. By żyło się lepiej. Wszystkim w Lubuskiem !!!
          • Gość: hiro Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 21:54
            coś zabolało? niech żyje?
    • Gość: hiro kilka kilometrów torów i problemyyyyy............. IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 22:46
      śmiechu kupa z przewagą żużla;-))))))
      • cajmero Re: kilka kilometrów torów i problemyyyyy........ 17.08.12, 09:53
        bardzo trafny i konstruktywny komentarz, nie ma co.
    • Gość: mmmmmm000 Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.12, 09:28
      Jeśli masz na myśli Czechów, to tak nie do końca są specjalistami w dziedzinie tramwajów. Ich nowiutkie Tatry dostarczone dawno temu do Poznania zaczęły się dość szybko rozlatywać. I wydawałoby się, że powodem może być innowacyjna konstrukcja. Ale partia Tatr dostarczona kilka lat później do Wrocławia też okazała się nadprzeciętnie awaryjna...

      Chcę tylko jeszcze zwrócić uwagę, że trudno w przypadku tych robót mówić o remontach. To są bieżące naprawy torowisk, które ani nie zmienią zasadniczo komfortu jazdy, ani już na pewno nie przyczynią się do podwyższenia parametrów. Gorzowskie torowiska buduje się z profilowanych płyt betonowych. Metoda tania, ale płyty mają to do siebie, że potrafią "klawiszować", zwłaszcza jeśli grunt pod nimi ma tendencję do przemieszczania lub jest nieodpowiednio utwardzony. Wystarczy wzmożony ruch ciężarowy, zmiany temperatur i to wszystko (płyty z szynami) zaczyna pracować. Aby torowiska służyły długie lata, trzeba by było budować je na podkładach betonowych (jak dla pociągów), albo na "poduszce" betonowej czyli na monolitycznej wylewce - taki rodzaj dłuuuugiej ławy betonowej wylanej jednym ciągiem na cełej długości toru. Nie ma wtedy żadnego ryzyka przesuwania - ani na boki, ani nawet góra/dół. Tramwaje jadą jak po stole. Ale to jest cholernie drogie.
      Mam nadzieję, że te torowiska doczekają się z czasem remontu z prawdziwego zdarzenia i to remontu nie za kwotę 5-10 milionów od kilometra, żeby je było trzeba po kilku latach ponownie remontować...
      • eurotram Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory 17.08.12, 09:35
        Gdzie Ty masz we Wrocku Tatry?Tatra zbankrutowała zaraz po dostarczeniu wagonów do Poznania; inna sprawa,że większość ich "specjalistów" przejęła Skoda,która dostarczyła wozy do Wrocka i ma monopol w Czechach ;)
        • Gość: mmmmmm000 Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.12, 11:24
          Sorry, faktycznie idzie o Skodę, ale to kwestia nazwy. Generalnie po przejęciu to ta sama firma...
          • Gość: nicelus Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.dip.t-dialin.net 17.08.12, 11:40
            mmmmmm000 napisał(a):

            > Sorry, faktycznie idzie o Skodę, ale to kwestia nazwy.
            > Generalnie po przejęciu to ta sama firma...

            Gdyby była ta sama, to by się tak samo nazywała.

            • Gość: mmmmmm000 Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.net.pbthawe.eu 17.08.12, 15:54
              Powiedział co wiedział.

              A Biedronka to nie czasem Jeronimo Martens??
              • Gość: nicelus Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.dip.t-dialin.net 17.08.12, 17:32
                mmmmmm000 napisał(a):

                > Powiedział co wiedział.
                >
                > A Biedronka to nie czasem Jeronimo Martens??

                Nie.

                Biedronka to jest czasem nazwa owada, a czasem nazwa sklepu.

                Trabant to jest czasem satelita, czasem ochroniarz, czasem samochód.

                Tatra to są czasem góry, czasem samochody, czasem tramwaje.

                Samochody Tatra i tramwaje Tatra były produkowane w zupełnie innych zakładach, które oprócz części nazwy pochodzącej od gór nie mają ze sobą nic wspólnego.

                Znakomite samochody z których przed wojną pomysły ściągał Porsche produkowała firma ze starymi tradycjami Tatra a.s. w mieście Kopřivnice, a socjalistyczne tramwaje produkowała utworzona po wojnie firma ČKD Tatra w Pradze.

                • Gość: mmmmmm000 Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.net.pbthawe.eu 17.08.12, 19:06
                  ...a teraz idź weź lekarstwo.
                  najwyraźniej dzisiaj zapomniałeś
            • eurotram Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory 17.08.12, 19:11
              Nicelus,ujmijmy to trochę inaczej.Skoda po bankructwie Tatry przejęła jej poszczególne zakłady i poniekąd "skompletowała" to wszystko,czego jej jeszcze brakowało do pełnej oferty,zarówno jeśli chodzi o pojazdy szynowe jak i zbiorowy transport elektryczny.Bo jakkolwiek wcześniej rózne zakłądy Skody produkowały lokomotywy czy trolejbusy,tak teraz są już w stanie produkować także EZT,SZT (dzięki wzięciu tej części,która przez czas jakiś zwała się Vagonka Tatra Studenka) oraz tramwaje (po wzięciu CKD Tatra).Żeby nie wyważać otwartych drzwi,to wzięli załogę bankruta (tych co potrzebowali),więc mozna powiedzieć "zostało w rodzinie" ;)
              • Gość: nicelus Re: Tramwaj nie pojedzie, bo remontują tory IP: *.dip.t-dialin.net 18.08.12, 22:59
                eurotram napisał:

                > Skoda po bankructwie Tatry przejęła jej poszczególne
                > zakłady i poniekąd "skompletowała" to wszystko,
                > czego jej jeszcze brakowało do pełnej oferty, zarówno jeśli
                > chodzi o pojazdy szynowe jak i zbiorowy transport elektryczny.

                Zakładów produkujących tramwaje "Tatra" mi nie szkoda.

    • eurotram Liberec,prawda? 17.08.12, 09:30
      Tylko że tam planują ostatnią jeszcze nieprzekutą linię skonwertować do 1435mm ;)
      Poza tym 105-ki nie da się (wzorem T3) przerobić na 105Na-LF (za słaba belka grzbietowa).Oprócz tego trochę większa sieć,więcej taboru.
      Ale o torowiska ogólnie lepiej dbają.
      • Gość: mmmmmm000 Re: Liberec,prawda? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.12, 11:36
        Czesi tak dbają o infrastrukturę nie tylko tramwajową, ale i drogową, kolejową, metro (w Pradze) itd...
        To jest po prostu dużo bardziej cywilizowany kraj. Przed wojną, gospodarka i poziom rozwoju Czech, był porównywalny z poziomem... Szwajcarii!! Zawsze staiwali na infrastrukturę, bo wiedzą, że to się opłaca.
        A Polska? W okresie międzywojennym na wschodzie wyglądała jak Kargul pozujący do fotki w "Kochaj albo rzuć". Praktycznie zero przemysłu, który dopiero w międzywojniu zaczęto od podstaw budować w tak zwanym Centralnym Okręgu Przemysłowym, z resztą na bazie jedynie tego, co się udało przenieść z terenów co bardziej rozwiniętych (głównie byłego zaboru niemieckiego). W ogóle nie ma porównań!
        • Gość: hiro Re: Liberec,prawda? IP: *.gorzow.mm.pl 17.08.12, 11:50
          dlatego czesi nie załapali się na tzw katyń ani na zbiorowe samobójstwo zwane u nas powstaniem warszawskim.......
          czesi w skrajnych sytuacjach zawsze postępowali jak lekarz z wariatem:"dobrze..tak .... nie....."
          • Gość: nicelus Re: Liberec,prawda? IP: *.dip.t-dialin.net 17.08.12, 12:07
            hiro napisał:

            > czesi w skrajnych sytuacjach zawsze postępowali jak lekarz z wariatem:

            Skąd tak dobrze wiesz, jak postępuje lekarz z wariatem?
            Jesteś lekarzem?

            • Gość: hiro Re: Liberec,prawda? IP: *.gorzow.mm.pl 17.08.12, 12:24
              wystarczy że czytam odpowiedzi ludzi na twoje wypociny......... dużo można się nauczyć....
              tak nicelusie tak tak......masz rację nie jestem lekarzem.....:-))))))))
              • Gość: nicelus Re: Liberec,prawda? IP: *.dip.t-dialin.net 17.08.12, 13:05
                hiro napisał(a):

                > tak nicelusie tak tak......masz rację nie jestem lekarzem.....:-))))))))

                Przecież ja myślałem, że jesteś lekarzem.
                To jednak nie jesteś lekarzem...

                Właściwie mogłem się tego spodziewać.

                :(

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka