Dodaj do ulubionych

lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy jak?

22.07.10, 23:40
sprawdzilam na allegro jak nazywaja sie popularne i niezbedne w
innych krajch lunch box w jezyku allegro, przy okazji ogladania
plecakow
Najbardziej zdziwil mnie "chlebak" ktory kojazy mi sie z chlebakiem
z drewnianych listewek do przechowywania chleba, stojacym gdzies na
blacie kuchennym.
Skad ten pomysl?
Smieszne jest to ze chyba reszta allegrowiczow podlapala i wszyscy
sprzedaja chlebaki.
Powiedzcie jak Wy to nazywacie i czy wogole to rzecz przydatna dla
dzieci w szkole czy zbedny gadzet.
Obserwuj wątek
    • patatajowa Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 22.07.10, 23:52
      u kolezanek w klasie corki to jest "lancz boks" wink
      corka ma od dwoch lat i nie wyobrazam sobie pakowac jej sniadanie w
      cos innego. mam w pamieci wyciekające na zeszyty masło z kanapek
      albo wgniecionego w ksiązki pomidora... jeszcze ze swoich czasów
      szkolnych.
      w zeszłym roku córka miała zestaw z biedronki, w tym tez zamierzam
      tam kupic-bedzie za tydzień w ofercie.
      inna sprawa ze córka zazwyczaj ma w tym pudełku cos innego do
      jedzenia niz tradycyjna kanapka.
      ja polecam i Zycia sobie nie wyobrażam bez wink
      • tzka Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 23.07.10, 14:19
        Mamy zwyczajne metalowe pudelko z jakimis wrozkami. Nic nie wycieka,
        zaden pomidor w ksiazkach. Mamy tez plastikowe, ale bardziej sie
        corci podoba to metalowe. I jest nieco wieksze.
        W tym roku planuje jej kupic plecaczek GAP wraz z tym "slynnym"
        lunch box'em. Zobacze, co to za ustojstwo. wink
      • poli_82 Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 09.09.10, 14:17
        Witam wszystkich,

        A gdyby taki "lunch box" był w zestawie promocyjnym z bulionami, kupiłybyście ?

        Pozdrawiam,

        Paulina
    • patatajowa Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 22.07.10, 23:56
      a najpopularniejsza nazwa to chyba "śniadaniówka" ?? z chlebakiem
      się nie spotkałam jeszcze.
      • a-e-p Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 23.07.10, 00:20
        A ja nazywam to pojemnik na sniadanie - w skrócie pojemnik. Mamy
        kilka roznej wielkosci. Tez zycia bez sobie nie wyobrazam, a wkładam
        kanapke i owoce, bo corka nie je obiadów w szkole wiec jakos musi
        przeżyć smile A czasami do najwiekszego i tak duze jabłko nie chce sie
        zmiescic... Wole polskie nazwy angielskich rzeczy, o ile da sie je
        logicznie przetłumaczyc.

        Co do nazewnictwa rzeczy, przeciez to zalezy od rejonu Polski. U
        mnie idzie sie na pole nie na dwor, je sie ziemniaki a nie kartofle
        czy pyry, w pantoflach chodzi sie po domu (nie sa to buty na
        zewnatrz), nie zdrabnia sie wyrazów jak np. w Warszawie. Kilka lat
        temu na Allegro widziałam aukcje bluzki z naramkami - okazało sie ze
        to 'nasze' ramiaczka. Kurcze nie pamietam jak w chyba w poznanskiem
        nazywaja sie cekiny - nazwa dla mnie smieszna...
        • patatajowa Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 23.07.10, 00:57
          e-e-p napisała:
          > A ja nazywam to pojemnik na sniadanie - w skrócie pojemnik.
          ja równiez, ten lanczboks to od córki kolezanki.pantofle tez mamy do
          chodzenia po domu a nie po polu wink
    • agni71 Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 23.07.10, 00:36
      Ja to nazywam pojemnik na sniadanie lub śniadaniówka. Mamy taki z
      Tchibo, 3-częściowy - w duzym pojemniku mieszczą sie dwa małe (jeden
      mały córka niestety, gdzies posiała). Do tego mam pojemniki równiez
      z tchibo na banana (w kształcie banana) i na jabłko (tego uzywam tez
      czasem na kanapke z kajzerki smile Bardzo bardzo przydatne akcesoria i
      mam nadzieję, że pojawią sie w ich ofercie równiez w tym roku, bo
      chcę kupic mlodszej córce.
      • pasik Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 23.07.10, 01:53
        długo szukałam takiego zwykłego bez bajerów dziecięcych..może i takie pudełko przeszłoby w 1 klasie, ale później już nie.
        Syn jest na tym punkcie przeczulony.
        Udało mi się kupić fantastyczny firmy Tupperware- nazywa się śniadaniówka muszelka. Przez 3 lata nic się nie zdemolowało.
    • pia_ Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 23.07.10, 09:19
      Chlebak to była kiedyś taka parciana niewielka torba, noszona przez
      ramię, w której chowano suchy prowiant. Taki chlebak nosili
      harcerze, wędkarze, żołnierze i turyści. Moze dlatego te materiałowe
      torby lunch-box doczepiane do plecaków GAP dalej nazywane są
      chlebakami.
      My mamy kilka plastikowych pojemników w różnych kształtach z Tchibo
      i OKT. Ale przyznam, ze chyba skuszę się na większy kwadratowy
      pojemnik, który znajoma kupiła swojej córce - tyle, ze jest to
      pojemnik na kocią/psią karmę - ale nie przeszkadza nam to smile
      • pia_ chlebak 23.07.10, 09:27
        military-zone.sklep.pl/galerie/c/chlebak-u-s-army-torba-n_1009.jpg
        www.grh.friko.pl/zdjecia/rekonstr/rchlebak1.jpg
        www.mam.lm.pl/harcerstwo/plecak%20kostka.JPG
        • lupa_87 Re: chlebak 23.07.10, 10:19
          Pojemnik śniadaniowy.
        • agni71 Re: pojemnik na karmę ;-) 23.07.10, 10:21
          a możesz to zalinkować? Dlaczego jest lepszy od Tchibo? Może tez sie
          skuszę?
          • pia_ Re: pojemnik na karmę ;-) 23.07.10, 11:00
            Te pojemniki na karmę są większe i wyższe od śniadaniówek i do
            środka można zapakować oprócz kanapki jeszcze pojemniki na jabłko,
            banana itp. No i mają ładne, porządne naklejki z psami, kotami,
            królikami i chomikami. W tych tradycyjnych śniadaniówkach wyzsze
            pojemniki np na jabłka już mi się nie mieściły i musiałam dawać je
            luzem do plecaka.
            sklepkot.iai-shop.com/product-pol-7758-Curver-Pet-Life-Snap-Box-dla-kota.html
            tu sa w dziale snap box
            www.curverpetlife.com/es/
            Tyle, ze trudno je kupić, ja trafiłam na nie w sklepie z
            gospodarstwem domowym, ale maja tylko jeden model z kotami, a młoda
            chce z psem, albo z króliko/chomikiem smile
            • agni71 Re: pojemnik na karmę ;-) 23.07.10, 11:34
              A patrzyłaś w sklepach zoologicznych?
              • pia_ Re: pojemnik na karmę ;-) 23.07.10, 11:40
                Mają te duże, typowe na karmę, a tych nie prowadzą sad
      • iwek33 Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 23.07.10, 12:30
        U nas nazywa się to śniadaniówka, inne nazwy nie są używane.
        Mam dla chłopaków fajne śniadaniówki kupione w Niemczech i są to
        najlepsze śniadaniówki jakie mieliśmy ( Tupperware muszelka w ogóle
        się u nas nie sprawdziła, tam tylko bułka wchodzi..) Ale nie wiem,
        jakiej są firmy, pisze na nich Janosch. Oprócz głownej komory mają
        jakby dodatkowe wkładki, które wkłada się jedna na drugą, w
        zależności co się zabiera. Na przykład "na parter" chłopcy zabierają
        kanapkę, potem nakrywa się ją kolejnym pięterkiem ( tym samym
        uniemożliwia się otwarcie kromki i jej rozwalenie) na pięterko
        wkładam np pokrojone jabłko,marchewki, ogórki zielone i to z kolei
        dopiero się zamyka klapką. Ogólnie nie są wielkie, ale dość pakowne i
        lepszych nie znalazłam.
        • franianiania opakowniae do banana Chiquita. 23.07.10, 15:20
          widziałyście gdzieś?
          • franianiania Re: opakowniae do banana Chiquita. 23.07.10, 15:23
            www.google.pl/imgres?
            imgurl=http://media.edelman.pl/prf/150815/174102/chiquisafe-kobieta-
            1.jpg&imgrefurl=http://media.edelman.pl/pr/150815/chiquisafe-modny-
            gadzet-dla-fanow-bananow-
            chiquita&usg=__4oD3UfQCPvGUI6PEg5nzexv74PE=&h=3508&w=2480&sz=851&hl=p
            l&start=10&um=1&itbs=1&tbnid=W6SmFWG-
            RybaKM:&tbnh=150&tbnw=106&prev=/images%3Fq%3Dopakowanie%2Bdo%
            2Bbanana%2BChiquita.%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26rlz%3D1W1MOOI_pl%
            26tbs%3Disch:1
            • ursgmo Re: opakowniae do banana Chiquita. 23.07.10, 16:04
              opakowanie na banana widziałam w Realu smile
              mój syn nosi "lunch box'a " to taka niewielka prostokątna torba która ma pasek
              krótki lub długi zależy co się ustawi , jeśli syn jedzie na wycieczkę rozciągamy
              i zakłada na skos przez klatkę piersiową jak torbę ,a na codzień nosi w ręku "
              na krótko"
              spokojnie wchodzi tam duża kanapka lub dwie , banan , jogurt ( utrzymuje
              temperaturę ) , na wycieczkę także picie
              w szkole wiesza z boku ławki
              https://lmtf.lilypie.com/CLVOp2.png
              • paliwodaj Re: opakowniae do banana Chiquita. 23.07.10, 19:29
                no to widze ze bardzo to popularny atrybut szkolny. Myslalam ze jak
                za moich czasow w kazdej szkole sa zupki i drugie , wiec lunch boxy
                sa zbedne.
                Jest cos jeszcze o czym nikt nie pisal. Do typowego lunch box- torby
                na pasek czy z uchwytem, wyszytej zwykle jakims materialem
                izolacyjnym, u nas kupuje sie jeszcze woreczek z zamarzajacym
                zelem, plynem, ktory to zamrozony wklada sie do lunch boxa aby
                jedzenie bylo jak w mini lodowce.
                • patatajowa Re: opakowniae do banana Chiquita. 23.07.10, 20:20
                  u nas w szkole zupki sa ale córka nie chce chodzić.
                  corka do tej pory miała plecak topgal z kieszonką "niby" termoizolacyjną,
                  sniadaniówka akurat sie miesci w niej. nie kupiłabym takiej którą jeszcze
                  dodatkowo trzeba nosic w ręce czy na pasku.z wkładaniem zelu tez sie nie
                  spotkałam ale moze ktos tak robi smile
          • nadika84 Re: opakowniae do banana Chiquita. 24.07.10, 11:14
            w tesco też są
          • pia_ Re: opakowniae do banana Chiquita. 26.07.10, 08:24
            To opakowanie na banana ma jedną wadę, jest wykonane z bardzo
            grubej, ciężkiej gumy, dlatego jak dziecko nosi do szkoły ciężki
            plecak, to nie dodawałabym jeszcze więcej cięzaru.
            • ursgmo Re: opakowniae do banana Chiquita. 26.07.10, 09:20

              pia to opakowanie ma inną wadę , próbowałam wczoraj wcisnąć w nie banana i nie
              pasował , widać ten akurat banan miał w nosie unijne wytyczne dotyczące
              zakrzywienia tongue_out choć przyznaję nie był to chiquita wink

              https://lmtf.lilypie.com/CLVOp2.png
              • pia_ Re: opakowniae do banana Chiquita. 26.07.10, 09:24
                Dlatego mamy dwa opakowania: chiquita na zakrzywione banany i z
                Tchibo na te proste smile
      • makumi Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 30.10.10, 21:29
        No własnie - dla mnie chlebak to taka torba na ramię.
    • iwek33 Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 23.07.10, 22:12
      No obiadki w szkołach przecież są, ale drugie sniadanie też trzeba
      jakoś zapakować. Moi synowie zjadają obiady w szkole, z tym, ze o
      13.00 a przecież od rana do 13 też coś trzeba zjeść. Może dlatego
      mają "śniadaniówki" a nie "lunch boxy" smile
    • nadika84 Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 24.07.10, 11:16
      ja na to mówię pudełko na sniadanie. sama sobie kupiłam do pracy.
      jest szczelne i nawet mokrą sałatką nie zaciapię torebki
      • marta76 Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 24.07.10, 12:04
        gdybym miała problem na co wydawać nadwyżkę pieniędzywink kupiłabym sobie taka torebke
        allegro.pl/item1103210810_built_gourmet_getaway_termo_torba_na_spacer.html
        syn nosi pudełko plastikowe z biedronki.Kanapke pakuje w woreczek foliowy i
        dopiero wkładam,bo inaczej się rozwalało.
        • iwek33 Re: PIA -pojemniki na karmę 25.07.10, 21:42
          Znalazłam sklep, w którym są dostępne te pojemniki na karmę dla
          zwierząt, o których pisałaś, nie są drogie, ( mniejszy ok 7zł,
          większy ok 12) ale są w sprzedaży pakowane po kilka sztuk. Np te
          większe po 6 sztuk.
          swiatkoszy.eu/c/29/dla_pupila.html
          • patatajowa Re: PIA -pojemniki na karmę 25.07.10, 21:53
            ej, chyba nie, mozna kupic pojedyncze sztuki:
            mają napisane "Opakowanie zbiorcze 8 sztuk * jednostka sprzedaży 1
            sztuka",-nie pokakowanie- wiec moze ja zle rozumiem ale chyba jedno
            da radę kupić???
            • patatajowa Re: PIA -pojemniki na karmę 25.07.10, 21:55
              chodziło mi ze nie OPAKOWANIE wink
              • iwek33 Re: PIA -pojemniki na karmę 25.07.10, 22:07
                Może ja źle zrozumiałam, bo szybko czytałam. Pia, a czy one mają w
                srodku przegródki?
                • iwek33 Re: PIA -pojemniki na karmę 25.07.10, 22:10
                  Spróbowałam kupić. Faktycznie można jedną sztukę, ale: uwaga!
                  Pojemnik 6,70- koszt wysyłki 27, 50!!!!!
                  • iwek33 Re: PIA -pojemniki na karmę 25.07.10, 22:10
                    Oczywiście zrezygnowałam. Toż to rozbój!
                    • pia_ Re: PIA -pojemniki na karmę 26.07.10, 08:17
                      Jest na allegro z wysyłką po 6 zł, ale tylko małe pojemniki
                      allegro.pl/item1152395548_curver_petlife_pojemnik_na_akcesoria_0_9l_w_pieski.html
                      Ten największy pojemnik ma wysyłkę po 20 zł sad
                      One nie mają przegródek, ale ja szukam właśnie takiego większego
                      pudełka jako opakowania zbiorczego, do którego mogę włożyć inne
                      pojemniki róznych kształtów.
                      • piastka Re: PIA -pojemniki na karmę 09.09.10, 14:43
                        Może i fajne te pojemniki, ale czy są bezpieczne do kontaktu z jedzeniem? Np z jabłkiem, bo kanapka w papierze chyba bezpieczna. Tyle się mówi o toksycznych produkcjach z Chin i nie tylko...
    • anmoko Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 26.07.10, 18:26
      Dziecko jeszcze male, ale mezowi kupilam takie pudelko do pracy. Z
      Zygzakiem Mc Queenem big_grin
    • fishi81 Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 30.10.10, 18:40
      ja to nazywam po prostu lunchówka...a mamy taką...SKIP HOP..polecam
      • clonek13 Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 30.10.10, 19:05
        fishi81 napisała:

        > ja to nazywam po prostu lunchówka...a mamy taką...[url=http://www.tublu.pl/SPEC
        > JALNE_OKAZJE/Do_przedszkola_i_szkoly/Zoo_Lunchies_Skip-Hop_Pies.html]SKIP HOP[/
        > url]..polecam

        a nie `za maly` ten wasz lunch box? wink
        • fishi81 Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 30.10.10, 20:55
          no dla nas w sam raz smile akurat się mieścimysmile
        • fishi81 Re: lunch box = torba na sniadanie, chlebak ..czy 30.10.10, 20:57
          tylko my jesteśmy na etapie wczesno szkolnymwink

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka