Krzesło Tripp Trapp mnie urzekło ale niestety cena dla mnie zaporowa. Szczególnie, że kupuję dla dziecka idącego do 1 klasy. Szukam alternatywy i znalazłam co następuje (może się komuś przyda):
1) Dan Chair - ceny na necie polskim ok 400. Można okazyjnie nabyć na amazonie. Oglądałam na żywo - całkiem spoko. Według producenta dla dzieci do 15 roku życia (lub 50 kg)

2)Hauck Alpha - Cena nowego ok 280 pln - na ich stronie opis,że waga max 90 kg. Na stronach internetowych opisują, ze dla dziecka do 7-10 roku życia. Duże dzieci nam rosną. Wierząc stronie producenta jest alternatywą dla TrippTrappa

3) Roba Sit Up III - ceny w granicach 180 pln. Strona producenta słaba. Udało mi się znaleźć katalog w którym krzesło opisane jest jako rosnące od malucha do dorosłego. Wagi max nie podają. Jest za to zdjęcie poglądowe:

We wszystkich opisach na necie podają cenę max 25 kg co nie jest prawdą ale wiem skąd się bierze. W katalogu, na jednej ze stron jest krzesełko z tacą na której jest odważnik 25 kg. Dowiedziałam się, że taca jest w stanie unieść taki ciężar (tylko po co?) a handlowcy odnieśli ją do całego krzesełka. Dlatego umieszczam je na liście zastępstw.
Ktoś ma jeszcze jakieś krzesełka które mogłyby "zastąpić" TrippTrappa? Albo opinie o wyżej wymienionych?
Nie ukrywam,że według mnie wizualnie TrippTrapp jest najładniejszy ale niestety za drogi.