Dodaj do ulubionych

chlopiec 9 lat

21.11.14, 18:42
mam problem z tym-on nie jest fanem komputerowym wiec to odpada.mincrafta to nawet chyba nie zna, ksiazka, gra-owszem ale to wciaz maly chlopiec co chce zabawke(przynajmniej moj taki jest).no i oprocz niesmiertelnego lego to ja nie wiem co.
na urdziny w listopadzie dostal mikroskop-zachwycony.
moze jakies zestawy kreatywne polecicie?a te hodowle triopsow to fajne to jest?
na tym mega watku prezentowym nie znalazlam podpowiedzi-on juz jest tak wielki ze trudno sie w nim połapacwink
Obserwuj wątek
    • juvian Re: chlopiec 9 lat 21.11.14, 19:16
      Ja mam 8,5 latka, który też nie jest maniakiem komputera, play station, minecrafta itp. Zażyczył sobie nieśmiertelne lego, model samochodu, ale taki prawdziwy model ze sklepu nie zabawkowego tylko kolekcjonerskiego, darty, puzzle. Jak Twój zadowolony z mikroskopu to może fajną lornetkę ?
      • mamachlopca1 Re: chlopiec 9 lat 21.11.14, 19:34
        darty/te rzutki?to jest jakas mysl tylko ze one nie sa ostre i nie porobi mi dziur w scianie albo w bracie?a jakies konkretne polecacie, macie sprawdzone?
        te modele do sklejania to tez fajnie brzmi...
    • dixi Re: chlopiec 9 lat 21.11.14, 19:26
      a model do sklejania? mój lubi lego, przyrządy optyczne, ksiązki, komputer i minecrafta, ostatnio wciąga go modelarstwo, tylko doby brakuje... big_grin
      • tymianek9 Re: chlopiec 9 lat 21.11.14, 19:32
        Jaki macie mikroskop ?
        • mamachlopca1 Re: chlopiec 9 lat 21.11.14, 19:38
          allegro.pl/mikroskop-student-77-elementow-pow-do-1200x-dvd-i4804362072.html
          tej firmy-babcia kupila w selgrosie-z nakladka ktora moze byc jeszcze rzutnikiem i mocowaniem aparatu fotograficznego.calosc w walizce.zachwycony jest bo sa i preparaty i sam sobie tworzy.a lusterko jst na swiatlo dzienne i na zarowke, powiekszenie tez ok bo 1200x
          • tymianek9 Re: chlopiec 9 lat 21.11.14, 20:23
            selgros24.pl/Fotografia/Mikroskopy/Mikroskopy/Opticon/MIKROSKOP-XSP-2XT/2_48082.do ten macie?
            • mamachlopca1 Re: chlopiec 9 lat 21.11.14, 20:52
              tak!!!!wink)) dla 9 latka wystarczajacywink nie jest to taka tandetna zabawka, da sie calkiem niezle zobaczyc
              • muchomorek23 Re: chlopiec 9 lat 22.11.14, 14:54
                A tan nakładka, która może być rzutnikiem albo mocowaniem do aparatu to jak to działa? Do tego można przytwierdzić aparat i zrobić zdjęcia powiększenia?
                • mamachlopca1 Re: chlopiec 9 lat 22.11.14, 18:43
                  wlasnie tak-trzeba wycelowac obiektywem aparatu w okular i to po rpostu mocuje.a rzutnik fajny ale musi byc ciemno w pokoju albo dobrze-mocno wybarwiony preparat.takie blade to i na kartce albo scianie blado widac-trzeba sie przygladacwink
    • kotka.szrotka Re: chlopiec 9 lat 21.11.14, 22:24
      Triopsy - nie. Sporo zachodu - absolutnie czysty drobniutki piasek, chyba destylowana woda, roślinki, ma być ciepło (lato) i jasno. Kilka małych się wykluło, ale nie przeżyły dłużej niż miesiąc. Mały je odróżniał (różniły się wielkością, żywotnością), ponazywał, a te padły. Maleńkie, przezroczyste, takie nic, już lepsze jakieś małe akwarium z rybkami.
      Lego ma w serii minstorms fajne motorki, światełka itp. Można łączyć ze zwykłymi klockami i robić jakieś pojazdy, wiatraki.
      Nerfy są fajne. Mają piankowe naboje, nie rozwalą domu.
    • czarna.perla Re: chlopiec 9 lat 21.11.14, 23:50
      mój 9 latek zazyczył sobie od Mikołaja masę zestawów Lego, duży zestaw Sekrety Elektroniki, Mikroskop, Nerfy (ma już 5 ale ciągle mu mało), fifę 15 na xboxa. Bardzo lubi też gry planszowe i książki.
      • juvian Re: chlopiec 9 lat 22.11.14, 08:58
        A które nerfy są fajne ? Od czego zacząć ?
    • mamachlopca1 Re: chlopiec 9 lat 22.11.14, 00:06
      no a te Nerfy?czy to jakos mozna wykorzystac czy tylko do brata strzelac?tam tarcz itp nie ma?
      • czarna.perla Re: chlopiec 9 lat 22.11.14, 00:17
        są zestwy z tarczami, są zestwy z dwoma pistoletami żeby i brat mógł strzelać, są zestawy z kamizelkami do których przyczepiają się piankowe "naboje" z rzepem. Mój syn bardzo je lubi, są ładne, kolorowe, wytrzymałe i nie bardzo przypominają prawdziwą broń.
        • blodyna Re: chlopiec 9 lat 22.11.14, 09:48
          mój prawie 9 latek zażyczył sobie lego, lego, lego, ale ma już tego tyle że dostani jakiś zestaw oczywiscie ale chcialam mu kupic tez coś innego. A że ma młodszego brata to jeszcze jest też zabawkowy dlatego kupiłam im Transformersy 4 taki i taki
          nerfy też by mu się spodobały ale jak nie jestem za tego typu zabawkami
          • dolores12 Re: chlopiec 9 lat 22.11.14, 13:20
            A może 'mały chemik'? Ja swojemu 10-latkowi planuję dać. Mikroskop też już ma.
    • kotka.szrotka Re: chlopiec 9 lat 22.11.14, 19:06
      Są jeszcze gry z figurkami np. Warhammer. Są zestawy początkowe, różne oddziały, dowódcy itp. Figurki się wycina z plastikowych "blistrów", skleja i maluje. Jest z tym masa roboty bo trzeba je czymś spryskać, kupić specjalne modelarskie farby, pędzelki do małych elementów itp.
    • czarna.perla Re: chlopiec 9 lat 23.11.14, 14:48
      zabierz syna do sklepu z zabawkami i pooglądajcie niby przypadkiem nerfy, zobaczysz który mu się spodoba. tu nie ma znaczenia od którego zaczniesz ale fajnie jest mieć dwa żeby móc się bawić z kolegą lub rodzeństwem, warto dokupic tez dodatkową amunicję.
      • mamachlopca1 Re: chlopiec 9 lat 23.11.14, 17:19
        ale bawic, to oznacza strzelac do siebie na wzajem?
        • patatajowa Re: chlopiec 9 lat 23.11.14, 17:38
          tak, tak samo jak dorosli faceci bawią sie w paintball.
        • patatajowa Re: chlopiec 9 lat 23.11.14, 17:41
          w bardziej humanitarnej wersji nerfa strzelamy do pustych butelek po coli ale moze tez byc po wodzie mineralnej czy zbezcukrowym soku wink
    • mamachlopca1 napisal list 24.11.14, 16:39
      a w nim na pierwzym miejscu jest...furby...kolejny rok z rzeduwinka dalej luneta, cobi pingwiny z madagaskaru(najlepiej stank),monopol, kroniki archeo, brzydal, stroj mikołaja.no i oczywiscie lego.
    • krotanna Re: chlopiec 9 lat 24.11.14, 17:04
      mój ma 8,5. Wymarzył zestaw do ping ponga, bo chodzi na zajęcia i oczywiście Lego. Oprócz klocków Technicsa udało mi się na allegro wyhaczyć zegarek Lego w niewiarygodnie niskiej cenie!! smile (allegro.pl/lego-star-wars-zegarek-figurka-anakin-skywalker-i4822539756.html - już się zakończyła sprzedaż, ale wydawało mi się, że nie wszystkie się sprzedały; może będzie kolejna aukcja?) W porównaniu z innymi sprzedającymi i cenami w sklepach - okazja smile Poza tym dostanie jeszcze od rodziny Triominos (trójkątne domino) - podobno fajna gra.
      • mamachlopca1 Re: chlopiec 9 lat 26.11.14, 13:39
        super!napislam do sprzedawcy-zobaczymywink
        a to gra to w jakiej wersji kupujesz?bo widzialam ze jest kilka-łącznie z kompaktowa-ze niby na podróże, delux itp.orientowałas sie sie ktore i gdzie najlepiej?bo podoba mi siewink
        • krotanna Re: chlopiec 9 lat 26.11.14, 19:56
          kupiona została wersja delux, ale osobiście wybrałabym jakąś wersję travel, bo to zawsze mniej miejsca zajmuje smile
        • krotanna Re: chlopiec 9 lat 26.11.14, 19:58
          aha, zegarek już jest. Ekspresowo!! K-EX bodaj. Jest fajowy smile Młody powinien być zachwycony smile tak ze z czystym sumieniem polecam. Tyle tylko, że trzeba dokupić baterię.
          • mamachlopca1 Re: chlopiec 9 lat 26.11.14, 20:38
            zegarka juz nie macrying((( bede sprawdzac co jakis czas-moze sie jeszcze pojawi?a ile w delux jest plytek?bo nie moglam sie doczytac allegro.pl/gra-logiczna-triominos-compact-domino-goliath-new-i4805413240.html w tej jest 56
            • krotanna Re: chlopiec 9 lat 26.11.14, 22:22
              tyle samo moim zdaniem. Nie mam tej gry jeszcze w domu - będzie u nas pod choinką dopiero smile Różnica jest chyba tylko po to, żeby sprzedać drożej, no wiesz - dokładamy stojaczki na płytki albo coś tam... ;|
            • krotanna Re: chlopiec 9 lat 26.11.14, 22:25
              oj, przykro mi odnośnie zegarka sad
              cena była naprawdę okazyjna w porównaniu z konkurencją więc może faktycznie wyprzedali wszystkie...?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka