Dodaj do ulubionych

LEGO dla 5-latka

20.11.17, 09:52
W poszukiwaniu świątecznych inspiracji...

Mój syn jest "mało klockowy" (ma dwa zestawy dla mniejszych dzieci, mało można z nich zbudować i w zasadzie mało go interesują), a chciałabym pokazać mu świat LEGO.

Znalazłam w Internecie Lego Classic, zestawy podstawowe, pudła zawierają 500 klocków.
To mało, dużo? Da się coś fajnego z tego zbudować? A może do takiego podstawowego pudła dokupić jeszcze jakieś tematyczne pudełko?
U mnie też kiepsko z wyobraźnią i umiejętnością budowania zamków.
Czekam na rady smile
Obserwuj wątek
    • same-old_mona Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 09:56
      Mój w tym wieku był fanem star wars I klocki tylko star wars go interesowały. Ja bym celowała tematycznie w zainteresowania bo pudło klocków to nadal tylko pudło klocków dla dziecka które nie bardzo się tym bawi
        • mamma_2012 Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 10:23
          Ostatnio na wyjazd nie zabraliśmy żadnych klocków. Kupiliśmy na miejscu dwa zestawy (z takich średnich po jakieś 40 euro) i jeden malutki, spokojnie wystarczało to do zabawy. Fakt, że mój ma bujną wyobraźnię i nawet 10 klocków potrafi przerobić na wszystko.
          Klocki w zestawach mają ciekawsze kształty.
          • ichi51e Re: LEGO dla 5-latka 22.11.17, 10:39
            Zasadniczo najlepiej kupic zestaw classic zbudowac kilka rzeczy wg ksiazeczki a potem dac dziecku sie bawic jak chce. Owszem 5 latek zbuduje ci z instrukcji nie przekracza to jego mozliwosci ale bardziej tworcze sa wlasnie te zestawy luznych klockow. Zaskakujace co dzieciaki bez parcia ze ten klocek tu potrafia z tego zrobic.
            Gdybym miala kolejne dziecko klockowac to tylko classici bym kupiwala na poczatek i w ogole dziecka nie pouczala jak jest wlasciwie

--
            wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
            • ichi51e Re: LEGO dla 5-latka 22.11.17, 10:41
              W przyszlym roku jest rocznica klocka lego bardzo fajne zestawy kreatywne sie zapowiadaja. www.thebrickfan.com/lego-building-bigger-thinking-2018-official-set-images/

--
              wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • tontonik Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 10:15
      Jak poprzedniczki, zamiast zestawu klocków podstawowych, radzę kupić jakiś zestaw tematyczny, np. z lego city. Do wyboru jest mnóstwo zestawów, z których można coś wybrać stosownie do zainteresowań syna. Na klocki podstawowe przyjdzie czas, gdy syn połknie bakcyla i sam zacznie kombinować.
    • mary_lu Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 10:19
      Koniecznie zestaw tematyczny. Mam 9 latka uwielbiającego klocki od zawsze, bardzo sprawnie budującego, nawet dla niego takie zestawy typu Lego Classic są najmniej interesujące. Zero dreszczyku. Za to każdy zestaw z którego coś ciekawego od razu się buduje, mnóstwo ciekawych szczególików... szaleństwo ze szczęścia.
    • memphis90 Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 11:01
      IMO i w opinii mojego dziecka najlepsze na świecie są Lego Bionicle, bo mają duże, łatwo łączące się elementy,można składać różnych "wojowników". Niestety Lego wycofało się z tej serii na rzecz Star Wars, ale można jeszcze kupić stare zestawy. Ja zmuszona byłam kupować podróbki na aliexpresie, bo moje dziecko miało konkretne zamówienie na konkretnych bohaterów, których już nie ma w regularnej sprzedaży. Classic średnio się u nas sprawdziły, moje dzieciaki wolą tematycznie np. ninjago czy konkretne friendsy.

--
      "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
    • eliszka25 Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 14:09
      A ja bym poleciła nie Lego city, tylko Lego creator. Ulubione klocki mojego 8-latka. Nawet mały zestaw, to dużo zabawy, bo z każdego zestawu można złożyć 3 zupełnie różne rzeczy. Rok temu na wakacjach kupiliśmy synowi mały zestaw za kilkanaście euro i było zabawy na 2tygodnie, bo młody budował raz statek, raz samolot, a raz chyba samochód (już nie pamiętam dokładnie, co było tą trzecią rzeczą). Od tamtej pory kocha Lego creator. Moim zdaniem to są właśnie najlepsze klocki, jeśli chce się dziecko przekonać do zabawy Lego, bo nawet mały zestawik daje różne możliwości.
      • anetapzn3 Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 14:23
        Ja też polecam lego creator, mnóstwo możoiwości, są zestawy odpowiednie dla 7-iolatków,którymi 5-cio latek spokojnie może sie bawić. Można z nich fajne rzeczy wyczarować...

Klocki Rodzinna willa

Klocki Motocykl Bulwar Street

Klocki Badacz oceanów

Klocki 3w1 Robot - odkrywca

Do wieku, tak jak dziewczyny pisały, na opakowaniu nie przywiązuj się, dużo zależy od samego dziecka. Ty je najlepiej znasz, ocenisz możliwości, zainteresowania.

--
        A PiS Polacy sami wybrali w wyborach. To nie Tuska wina, że ma głupi naród. by sumire
    • muchy_w_nosie Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 15:26
      Dzieci są różne, mój kocha lego ale zestawy z ktorych coś można zbudować, buduje z nami raz a potem rozwala i sam robi nowe rzeczy. Lego mamy całe wielkie pudło z 2-3 tysiące pewnie nas wszystko kosztowao przez te 4 lata.
      Stn zaczął się bawić lego jak miał 1,5 roku najpierw rozwalał ludziki i składał od nowa i robił jakieś mini pojazdy, teraz ma lat 6 i chce gwiazde śmierci!
      Ogólnie lego jest u nas wszędzie.
    • katriel Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 16:54
      Moi chłopcy (6- i 8-latek) najbardziej lubią zestawy Lego City. Classic moim zdaniem warto dokupić, jak się ma już kilka zestawów i zaczyna mieszać, łączyć i kombinować - wtedy trochę dodatkowych cegiełek może się przydać. Moi klocki lubią, ale nie są jakoś szczególnie sprawni manualnie; w ich przypadku sensownym szacowaniem właściwego wieku na dany zestaw jest liczba na opakowaniu minus 1 (czyli np. zestawy od 6 lat były w sam raz dla pięciolatka, siedmiolatek ogarniał te od 8 itd.).

--
      Rad nie rad, nie chcę zdrad, na pohybel łzom -
      wolej krzyż przyjąć niż służyć panom dwom.
    • ga-ti Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 19:43
      A ja bym ten zestaw podstawowy kupiła jednak. Moje dzieci miały, przydaje się właśnie do dobudowywania otoczenia, do samodzielnego budowania czegoś, co się w zestawie spodobało. W tych podstawowych pudłach są kółka, okienka, światełka itp. A zestaw jakiś wedle upodobań dziecka też warto kupić, właśnie dla rozbudzenia wyobraźni i dla 'specjalistycznych' klocków.
      Moja 3 latka już całkiem sprawnie bawi się lego, ma swoje dziewczyńskie, ale właśnie lubi takie podstawowe, zwykłe klocki. I ludziki!
    • norra.a Re: LEGO dla 5-latka 20.11.17, 19:53
      Mój dostał jako 3-latek wóz strażacki z serii City. Byl nim zafascynowany, na początku po prostu sie bawil zlożonym modelem, jeździł, po jakimś czasie zaczął trochę go przerabiać, doszły kolejne zestawy (głównie auta), więc zaczął mieszać między nimi. Od podstaw budowac zaczal wiele miesięcy później, ale już wtedy klocków sporo uzbierał, łącznie z wielkim pudłem odziedziczonym po mamusi wink
    • bim-bol Re: LEGO dla 5-latka 22.11.17, 14:06
      Wydaje mi się, że lepiej kupić może jakiś większy zestaw LEGO City np. remizę albo komisariat policji które zawierają budynki, ludziki i pojazdy. Komisariat ma ponad 800 elementów, tutaj możesz sobie porównać aktualne ceny promoklocki.pl/lego-city-60141-posterunek-policji-p7507
      • samawsnach Re: LEGO dla 5-latka 31.03.20, 14:46
        No ale większy zestaw dużym prawdopodobienstwem zniechęci młodego jeszcze nie wprawionego budowniczego. Ktoś podpowiadał lego creator- tak są fajne i do tego różnią się ilością klocków ( trudnoscią). Syn parę dni temu zbudował taki zestaw z rekinem i krabem - imponująco wygląda, niewiele kosztuje (jak chcesz mogę sprawdzić numer). Była też kiedyś taka seria Lego Juniors - dla młodszych użytkowników, poszukaj.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka