Dodaj do ulubionych

Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!!

22.11.04, 13:11
Za czasów mojej starszej córki, w miesiącach buntu przeciw przewijaniu na
leżąco, stosowałam wciągane na stojąco pieluchomajtki Libero (dla dziewczynek
z różowymi wzorkami). Nic takiego obecnie w sklepach nie widzę, a młodsza
córka (9 miesięcy) równie dziko, zapalczywie i gwałtownie protestuje przy
kładzeniu na przewijak. Trzebaby trzech par rąk, by ją utrzymać. GDZIE SĄ
PIELUCHOMAJTKI? Wiem, że pampers ma majteczki pull ups do nauki nocnikowania,
ale to są dla starszych dzieciaczków, my o nocniku nie myslimy, wciągane a nie
zapinane są jeszcze tylko kąpieluszki buuu. Może ktoś ma też nadenergiczne
dzieci i o czymś wie?
Obserwuj wątek
    • kasia-j Re: Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!! 22.11.04, 13:54
      Spróbuj z pampersami - są chyba od 9kg, ale wg mnie wypadają dosyć małe. My już
      od bardzo dawna ich używamy (teraz nr 5 11-25kg - choć nie wyobrażam sobie,
      zeby na 25kg dziecko były dobre smile). 4 są niby do 20kg, a Synek wazy ok. 12kg i
      są już ciasne. Chyba huggies też ma takie pieluchomajtki.
      • zuzia_i_werka Re: Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!! 22.11.04, 14:50
        Hej! PAmpersy mogą być już dobre.Ja też je zakładałam małej wcześńiej i było
        ok. Nie wiem skąd jesteś ale w warszawskich Geantach są całkiem fajne
        pieluchomajtki bodajże Love czy jakoś tak? Kosztują 8zł za paczkę i są całkiem
        w porządku. Używamy sporadycznie i są ok. Pozdr!
    • aaaska pampers first steps 22.11.04, 15:51
      Takie pieluchomajtki ma pampers. Nazywaja sie PAMPERS FIRST STEPS i są super.
      Są w rozmiarze 4+ i 5.
      uzywam i polecam
      aska
    • mymcia Re: Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!! 22.11.04, 15:56
      hej
      a sprawdz może Rossmann w Polsce tez ma , ja tu w Niemczech kupuje właśnie
      Rossmana oni mają całkiem małe rozmiary,
      pozdr
      • martael Re: Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!! 22.11.04, 16:12
        Pampers First Steps - bardzo fajne, wciągane, drogie bardzo, ale jak tylko na
        kryzys (u nas 10-11 mies. był fatalny jeżeli idzie o przewijanie) to mogą być.
        Huggies robi Pull Ups, o których piszesz, niby dla starszych dzieci do nauki
        nocnikowania, ale jak nic innego nie znalazłam, a z przewijaniem było źle, to
        wzięłam i te, i też się spisały.
        • silije.amj Re: Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!! 22.11.04, 16:22
          Nie wiem jakim cudem w naszym hipermarkecie (Auchan) w ogóle nie ma first steps,
          muszę szukać gdzie indziej. Od ilu kg jest rozmiar 4+? Mu używamy 4, córcia ma
          teraz 8,5 kg. No ale mam nadzieję, że nawet w luźniejszym rozmiarze nic nie
          wyleci jej boczkiem.
          • martael Re: Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!! 22.11.04, 16:28
            Czwórki są od 9 kg, ale myślę, że możesz spokojnie kupować. Dobrze chłoną,
            przylegają do boczków, nic się nie powinno wydarzyć.
            niemowle.onet.pl/1094798,1,produkty.html
            • martael Re: Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!! 22.11.04, 16:29
              Miałam na myśli 4+ oczywiście
              ...
    • liliq Re: Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!! 23.11.04, 17:33
      napisałam na maila gazetowego 17 listopada.odezwij sie do mnie please!!!
    • jo_jo Up& Go 07.01.05, 19:23
      Libero Up&Go sa rewelacyjne, niestety chyba juz nie do dostania w Polsce...
      sad
      A szkoda! Podczas ostatniej wizyty w Polsce niezle sie naszukalam, z zerowym
      skutkiem. Sprobowalismy Pampers First Steps - BEZNADZIEJNE!!! i Huggies, ktore
      poza wymyslnym rozwiazaniem z zapieciami na rzepy po bokach i tym, ze leza
      troche lepiej niz Pampersy, nie sa zbyt wiele warte. Za to CENY...!!! Te, w
      przypadku obu produktow - zwalaja z nog! Z jakiego powodu nie wiem, moze ze
      wzgledu na "design", bo trzeba przyznac, ze i jedne i drugie pieluchy -
      baaardzo kolorowe. Coz, moim zdaniem jednak ani kolor, ani desen - chocby
      najbardziej udane nie zastapia funkcjonalnosci. Zastanawiam sie tez, czym
      nasaczone sa te pieluchy, skoro ew. nadmiar moczu wiazany jest w takie dziwne
      zelowe kuleczki - skora dziecka nie reagowala na to wszystko najlepiej.

      Wracajac do Libero zas:
      Obecnie wystepuja w wersji "unisex", a kolor wzorkow zmienia sie z rozmiarem
      pieluchomajtek. Majtki leza bardzo dobrze, latwo sie je wklada, latwo zdejmuje
      (rozrywajac po bokach), sa chlonne, nie alergizuja. Od niedawna wprowadzono tez
      nowy model, tj. Baby&Go - male rozmiary, bodajze 7-11 kg, dla raczkujacych
      dzieci.
      Po powrocie do Norwegii zwrocilam uwage, ze z opakowania zniknely juz napisy po
      polsku i adres przedstawiciela SCA (producenta) w Polsce.
      Szkoda, ze szanowny IMiDz i inne "opiniotworcze" instytucje, pisma itp. nie
      polecaja tego co na polecenie zasluguje.

      Na zakonczenie - refleksja nad bardzo dziwnym stanem rzeczywistosci w Polsce.
      Ceny artykulow dla dzieci - pieluchy, kosmetyki, odzywki... zabawki - sa
      porownywalne, a czesto WYZSZE niz w Norwegii; tak jest m.in. w przypadku
      pieluch (Pampers - rzecz jasna). Rozumiem, ze to taka polityka...
      prorodzinna...???

      Pozdrawiam
    • dorotakatarzyna Re: Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!! 09.01.05, 00:26
      U nas w Szczecinie są sklepiki o nazwie DUK, nie wiem czy w innych miastach
      też. Można tam kupić tanie, ale bardzo dobre pieluchomajtki. Kosztują 6,50 za
      10 sztuk.
      Bardzo mi brakuje Libero, tylko ich używałam przy starszych dzieciach, a teraz
      nie ma...
    • gemmavera Re: Pieluchomajtki - jakiekolwiek!!! 09.01.05, 20:28
      Co po Huggiesów Pull Ups (takie niebieskie i różowe opakowania ze zdjęciem
      siedzącego na nocniku dziecka, na pieluszkach są obrazki z Myszką Miki) -
      zdecydowanie odradzam dla małego, często i dużo siusiającego dziecka. One się
      nadają tylko do ćwiczenia korzystania z nocnika, stąd nie są tak chłonne, jak
      zwykłe pieluchy. Wiem, bo używała je moja Zuzka. Nawet producent Pull Ups
      wspomina o tym, że wkład jest dość cienki - żeby dziecku nie było zbyt
      komfortowo, jesli jednak zdarzy mu się nasikać w pieluchę, zamiast na nocnik.

      Zostają Ci chyba rzeczywiście Pampersy First Steps, bo są o wiele bardziej
      chłonne. Tylko nie wiem, czy nie będą za duże. Ile waży Emilka? Teoretycznie
      powinna ważyć 9 kg. smile Ale pampersy rzeczywiście wychodzą mniejsze, niż
      deklaruje producent.
      POzdrawiam smile
      gemma
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka