Dodaj do ulubionych

przewijak - opinie

07.11.06, 18:50
Mam pytanie do doswiadczonych mam. Zastanawiam sie nad nabyciem przewijaka,
bo wydaje mi sie, że jest on wygodny i przydatny (kiedys zajmowałam sie
niemowlakiem i brakowalo mi tego). Czy jako doswiadczone matki podzielacie
taką opinie, czy tez uwazacie, że to zbedny wydatek?
I jeszcze jedno: jesli nabywac to jaki: zainstalowany na komodzie, mocowany
do sciany jak z Ikei, czy np. nakladany na lozeczko. Doradzcie mi cos prosze.
Obserwuj wątek
    • olimpia_b81 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 18:55
      ja mam przenosna mate do przewijania i moge ja zabraC wszedzie a nie z kazda pielucha,ktory na poczatku jest sporo leciec do pokoju Mlodej.poza tym moge jej uzywac przy kapieli albo jak chce aby dziecie pofikalo bez pieluchy na lezaczku.
    • olimpia_b81 takie cus 07.11.06, 18:57
      www.mothercare.com/invt/ly3437&bklist=icat,5,shop,shobathchanging,batnappychanging,napchangemats
    • azbestowestringi Re: przewijak - opinie 07.11.06, 18:59
      ja mam wolnostojacy z dwiema polkami pod spodem. nie wyobrazam sobie ani
      jednego dnia bez niego
      • azbestowestringi o taki 07.11.06, 19:05
        tinyurl.com/yajmsw
    • kosmitka06 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 19:24
      Ja na poczatku miałam taki nakładany na łóżeczko. Tzn gdy małej łóżeczko stało
      jeszcze u nas w sypialni.Teraz mała ma 6 mies i śpi we własnym pokoiku. Tam mam
      komode wraz z przewijakiem (dziadek zrobił- wygląda tak jakby była kupiona w
      komplecie z meblami). Jak dla mnie super sprawa. Oczywiscie fason ściagniety z
      oryginałusmile Ma pułeczkę i dwie szuflady.
      Polecam.
    • agmi11 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 19:36
      Ja ma przewijak na komodzie z czterema szufladami - w przyszłości przewijak
      można zdjąć, a komodę używać jak normlany mebel - polecam.
      • shemsi1 mi koleżanka poleciła stół kuchenny 07.11.06, 19:42
        mama ma taki stary. Mąż mi zrobi z niego komodę smile Zrobi szafki, pomaluje, itd
        A i tak kupię nakładany na łóżeczko. CZatuje na allegro za takim.
        • o_tuska super sprawa 07.11.06, 19:48
          ja kupiłam taki nakładany na łóżeczko - polecam najdłuższy bez wzgledu na
          szerokość łóżeczka i koniecznie \_____/ o takim profilu
          mnie stolaż dorobił taki stolik pod wymiar z półeczką na pieluchy i maścidła
          wydaje mi się ze jest stabilniejszy od tych plasstikowych
          przewijam tylko na nim duza oszczędność dla pleców nie musze sie schylać bo
          jest odpowiedno wysoko wink
        • kasia100-23 Re: Przewijak 07.11.06, 19:49
          Mnie zupelnie sie nie przydal, moze dlatego ze przed narodzinami urzadzilismy
          sypialnie i pokoj naszego Franusia razem. I tak naprawde karmienie,przewijanie
          i zabawy to wszystko odbywa sie na naszym sypialnianym lozu.
    • maretina Re: przewijak - opinie 07.11.06, 19:53
      mialam nakladany na lozeczko. bardzo dobry i przydatny.
    • visenna2 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 20:45
      Mam przewijak wolnostojącysmile z Ikei (sniglar, ok.100 zł); stoi w łazience i nie
      wyobrażam sobie bez niego życiasmile
      Zawsze przewijam w łazience, tak mi wygodniej, bo używam wody i mydła nie
      chusteczek. Poza tym po kąpieli nie wędruję nigdzie z mokrym dzieckiem, tylko
      na przewijaku mam ręcznik i siupsmile
      • eliszka25 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 22:30
        mam komode z przewijakiem i nie wyobrazam sobie bez niej zycia. wszystko mam pod
        reka: ciuchy babelka, wszelkie potrzebne kosmetyki, pieluszki. nie musze sie
        schylac, a to bardzo wazne przy moim krzywym kregoslupie. pozniej przewijak
        mozna odkrecic albo zlozyc tak, ze utworzy dodatkowa poleczke i mebel zamienia
        sie w sekretarzyk. dla mnie idealna sprawa.
        • mynia0 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 22:36
          mam nakładany - na początku stał na biurku na stałe. komody nie chciałam, bo
          nie pasowała mi do całokształtu. niew yobrażam sobie pielęgnacji dziecka bez
          przewijaka - to bardzo wygodna rzecz. tylko polecam od razu nabycie
          największego rozmiarusmile
        • luna333 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 22:37
          mam nakładany na łóżeczko ale na łóżeczku nigdy z niego nie korzystałam - kładę go na stole, na łóżku moim, na pralce w łazince gdy kąpię młodego - służy mi od 15 miesięcy niezawodnie i nie wyobrażam sobie bez niego przewijania - wczoraj dziecko powtórnie mi się skupkało leżąc na przwijaku - gdybym go przewijała bez niczego na moim łóżku hehe dziś powtórka z rozrywki/ Przewijak jak dla mnie niezbędnik - a ten całkiem wygodny jest i tani, zabieram pod pachę i niosę gdzie chcę.
      • moreno500 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 23:11
        ja mam taki sam, używamy go już 8 miesięcy, jest super, fajna wysokość dla
        kręgosłupa. ale u nas stoi w pokoju dzieckasmile
        • moreno500 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 23:12
          tzn. taki sam jak visenna - z Ikei
    • kalina_p Re: przewijak - opinie 07.11.06, 22:36
      ja nbie miałam i nie odczuwalam braku...mielismy kupić po porodzie, ale nie
      bylo potrzeby- mamy duże łózko, mała przewijalismy na łózku własnie.
      • agars2 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 23:07
        Ja miałam przewijak zawieszony na ścianie z Ikei.Rewelacja!! Umieszczony na
        dobranym do siebie poziomie, pakowny-wszystkie akcesoria umieszczone w
        kieszonkach.Szeroki-można ułożyć podręczne rzeczy i najważniejsze, gdy nie mamy
        miejsca po prostu składany.Polecam
    • hanna8011 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 22:59
      Witam. Ja mam taki zwykły przewijak nakładany na łóżeczko. Super sprawa, bardzo
      przydatna, praktyczna i wogóle, własciwie do niedawna uważałam, że taki
      przewijak to coś super. Okazało się, jednak że stanowi pewne zagrożenie dla
      dziecka. Łóżeczko mam ustawione nie całkiem przy ścianie lecz równolegle do
      ściany, w taki sposób że przewijak do ściany nie dotyka. Moja córeczka bardzo
      lubi ten przewijak i wszystko było w porządku, dopóki pewnego razu podczas
      przewijania odeszłam dwa kroki po mokre husteczki a moja córeczka (miała
      wówczas niecałe trzy miesiące )pierwszy raz odepchnęła się nóżkami wprzód tak
      mocno, że niewiele brakowało żeby spadła z niego - właściwie główkę miała już
      prawie poza przewijakiem. Przewijaka używam jeszcze nadal ze względu na to, że
      masuję małej bioderko ale nigdy już nie odchodzę od niej gdy leży na przewijaku
      nawet na krok - wszystko przygotowuję sobie prędzej i kładę obok. Także
      zdecydowanie polecam jakieś takie przewijaki, które mają jakąś "ściankę" z
      przodu lub ewentualnie takie na komodzie, żeby dolegały do ściany.
      Pozdrawiam
      • moreno500 Re: przewijak - opinie 07.11.06, 23:13
        żaden przewijak nie zabezpiecza przed upadkiem, jak dziecko zaczyna się
        przekręcać, siadać itp. po prostu trzeba dziecka pilnować.
    • hariett Re: przewijak - opinie 08.11.06, 08:45
      Przy starszym synku mieliśmy przewijak nakładany na łóżeczko i teraz taki sam
      kupimy. Nie wyobrażam sobie np. po cesarce schylać się i przewijac na łóżku .
      Do tego moje dziecię dość często robiło siusiu własnie wtedy jak byłam w
      trakcie zmiany peluszki, łóżko byłoby calkiem mokre . Przewijak mogłam tez
      zanieść do łazienki jak potrzebowałam . Kładłam go wtedy na pralce i tam
      ubierałam maluszka po kąpieli.
    • breili Prosze o opinie 08.11.06, 09:07
      Dziewczyny znalazlam fajny przenosny przewijak. Na pierwszy rzut oka wydaje sie
      bardzo praktyczny. Zastanawiam sie czy go kupic. Prosze, napiszcie co o nim
      sadzicie:
      tiny.pl/rj21

      Z gory dziekuje
      • owianka Re: Prosze o opinie 08.11.06, 09:34
        Fajny, ale na podróż. Na co dzień trzeba mieć podwyższone miejsce do przewijania
        (stół, komoda, nakładany na łóżeczko, przykręcany do ściany, cokolwiek), bo
        inaczej wysiądą Wam plecy!

        Ja po tygodniu przewijania na łóżku wyłam z bólu pleców! (mając 24 lata, więc
        nie bolało ze starości smile
      • ineska2 Re: Prosze o opinie 08.11.06, 13:02
        wyglada fajnie smile podoba mi sie.
        • breili Dziekuje 08.11.06, 14:25

    • leluchow1 Re: przewijak - opinie 08.11.06, 09:32
      Ja uzywalam takin a ozeczko - potem gdy syn podrósł i nie był mi juz potrzebny
      moglam go schowac bez problemu i ewentualnych sladów w scianach, no i zajmuje
      mniej miejsca niz taki rozkładany
      • asiakal Re: przewijak - opinie 08.11.06, 10:13
        Nie mam, nie miałam i absolutnie się bez tego obeszłam. Przewijam dziecko na
        łóżku siadając koło niej a jak była noworodkiem to robiłam to na stole
        (podkładałam złożony ręcznik+taka nieprzemakalną ceratkę). Mam małe mieszkanie i
        taki przewijak, który teraz byłby i tak nieprzydatny bo Emilka kopie nóżkami,
        wstaje, ucieka i na pewno by nie leżała spokojnie na nim spokojnie, teraz by
        tylko zawadzał i leżał upchany w jaki kącie. Pozdrawiam!
    • aniko16 Re: przewijak - opinie 08.11.06, 11:42
      Przewijak jest niezbędny jeżeli chcesz chronić plecy. Podobnie jak wanienka ze
      stelażem. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. Ja miałam dwa przewijaki gdyż
      mieszkam w domu dwupoziomowym, jeden zainstalowany na łóżeczku, a drugi
      przenośny na stoliku - komódce. Jeżeli masz miejsce to polecam większe łóżeczko
      140/70 cm. Służyło nam 4 lata. Najpierw obniżasz poziomy, później wyjmujesz
      szczeble, a na konic zdejmuje się całe boki i zostaje śliczne łóżeczko. Świetna
      sprawa.
    • ineska2 Re: przewijak - opinie 08.11.06, 12:54
      przewijak sie przyda, a jaki to juz zalezy od tego np gdzie chcesz kapac
      malenstwo i gdzie chcesz je przewijac. Moja kolezanka ma ten z Ikei na sciane i
      jest baaardzo zadowolona, wygodna sprawa, ale kapie malego w lazience, maja
      male mieszkanie i w pokoiku nawet nie byloby gdzie wcisnac np komody. Ja
      kupilam taki na lozeczko, chce kapac dziecko w pokoju, bo w lazience jest
      najzimniej i chlodne przejscie do pokoju (mieszkam w domku), tez nie mam
      odpowiedniej komody, wiec przewijak na lozeczko jest tu idealnym wyjsciem.Jak
      masz komode mozesz kupic taki miekki i klasc go na komodzie, albo przenosic do
      lazienki i klasc np na pralce, zaleznie od potrzeb smile
    • neptunka Re: przewijak - opinie 08.11.06, 14:04
      przewijak taki czy inny jest NIEZBĘDNY. Ja początkowo nie miałam zamiaru go
      kupować, miałam plan przewijać na macie na łóżku - do momentu, aż w szpitalu
      nie olśniło mnie, ile to razy trzeba przewinąć, łącznie z nocą i jak docenić
      trzeba pozycję wyprostowaną. Olśniło mnie dopiero, jak dziecko było na świecie
      i kilkakrotnie w czasie przewijania mnie obsikało smile w nocy dzwoniłam do męża,
      żeby raniutko śmignął po przewijak - my mielismy nakładany na łóżeczko, choć
      gdybym tylko miała miejsce, wybrałabym komodę z miejscem na wszystko z
      przewijakiem zamocowanym na blacie.
      pozdrawiam!
      • philo77 Re: przewijak - opinie 08.11.06, 21:34
        Wszystkim ogromnie dziekuje za opinie - właśnie z uwagi na kregosłup zaczełam
        przemyśliwac poważnie pomysł przewijaka umiejscowionego wyżej, a nie np. na
        łóżku.
    • kinga_s Do Olimpia_b81 08.11.06, 17:10
      Olimpia, przeczytalam wyzej,ze jestes szczesliwa posiadaczka bardzo fajnej maty
      do przewijania Mothercare. Napisz mi prosze czy kupowalas ja w jednym ze sklepow
      Mothercare w Polsce, albo nawet w Warszawie?
      Tez chcialabym taka kupic ale zanim rusze na zakupy chcialabym sie dowiedziec
      czy one sa dostepne w Polsce czy np przywiozlas swoja z Londynu, wtedy dam sobie
      spokoj i wymysle jakies inne rozwiazanie smile

      Kinga
    • laminja Re: przewijak - opinie 08.11.06, 22:23
      ja miałam przewijak na łóżeczko, który później powędrował na wannę. Świetna
      sprawa.

      miałam taki:
      wozkidzieciece.pl/index.php?d1=497&d2=1828&d3=1825&d4=-1&id=1944&p=0&x=0&p1=0&p2=0&session=&k=0&dd=2&pp=1
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka