Dodaj do ulubionych

Czy to odpowiednia pościel???

15.11.08, 17:37
Mam do was pytanie jako do bardziej doświadczonych. Zabieram sie
powoli do robienia zakupów prezentów. Moja siostrzenica zaczyna
sobie przygotowywać pokoik dla dziecka i pomyslałam że dobrym
pomysłem będzie zakup pościeli dla dziecka. Mam jeden wzór na oku
który mi sie podoba i jej też sie powinien podobac bo lubi beże.
jednak wole przedtem zapytac was o zdanie czy taka pościel będzie
dobra dla dziecka, czy to dobra firma i wogóle. Link do tej pościeli
www.allegro.pl/item483679627_nowa_posciel_4_el_drewex_eco_okazja_wyprzedaz.html
Będe wdzięczna za doradztwo
Obserwuj wątek
    • oliwia5000 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 15.11.08, 18:20
      pościel bardzo fajna tylko moim zdaniem feretti ma o wiele lepsza
      jakość materialu a cena podobna
    • unia78 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 15.11.08, 18:37
      WItam;

      Dowiedz się jakoś na okrętkę, czy przyszła mama na pewno skorzysta z pościeli...
      Niektórzy nie uznają pościeli i wolą śpiworki. Może maleństwo będzie spało z
      rodzicami, może w rożku, a potem to się okaże. W takim przypadku szkoda kasy.

      Pozdrawiam - Paulina
      • janka39 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 15.11.08, 18:57
        jakośc pościeli drewex jest ok, ale mnie bardziej podoba się
        kolekcja "Miś na chmurce" smile
        no i ten baldachim... naprawdę nie jest niezbędny, mówiąc
        delikatnie...
        może lepiej rzeczywiście kupić śpiworek? - drewex tez takie ma i tez
        w kolekcji "Mis na chmurce" smile
      • mama.macka Re: Czy to odpowiednia pościel??? 16.11.08, 20:32
        POLECAM FERETTI- JEST NAPRAWDĘ FAJNIEJSZA W DOTYKU - LEPSZA BAWEŁNA JAKO
        WYPEŁNIENIE POLECAM TAKIE Z ingeo W ŚRODKU
        POŚCIEL:
        www.allegro.pl/item481789297_posciel_3el_feretti_rabit_blue_18_kolorow_grati.htmlWYPEŁNIENIE
        www.allegro.pl/item482955821_100x135_40x60_posciel_ingeo_najtaniej_producent.html
        to wypełnienie jest fajniejsze z kolei niż feretti- co prawda ma również włókna
        ingeo ale jest grubsze i tańsze- świetne!!
        • mama.macka poprawiony link 16.11.08, 20:34
          www.allegro.pl/item482416339_feretti_trio_posciel_3_czes_rozne_wzory.html
    • robert19811 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 15.11.08, 19:23
      Pościel super ale przed zakupem prosze zajrzeć jeszcze do tego linku
      www.allegro.pl/item480121793_sliczna_posciel_haft_aplikacja_sz
      yfon_9_el.html kiedyś ktoś wrzucił ten link i skorzystałem teraz
      moge polecić w sklepach trudo znaleśc taki zestaw z którego można
      zrobić spiworek sprawdza sie w 100%
      • paniwaz Re: Czy to odpowiednia pościel??? 15.11.08, 21:09
        Uważam, że pościel to strzał w 10-siątkę! Wcześniej czy później dziecko będzie
        właśnie pod nią spało a rożek czy śpiworek przyda się w pierwszych miesiącach
        życia.
        Będąc w Twoich butach poczyniłabym następujące kroki przed zakupem:
        1. Zapytałabym osoby, które chcesz obdarować o preferowane wymiary pościel jako
        że są dwa 120x90 lub 135X100;
        2. Nigdy nie kupowałam pościeli Drewexu więc nie mam o niej zdania, ale jej
        koszt w kwocie 100PLN równa się przynajmniej dwóm kompletom innych, mniej
        reklamowanych firm a równie dobrej jakości. A dwa komplety to mininum przy maluchy.
        3. Baldachim to siedlisko kurzu, zatem nie chciałabym takiego bajeru zarówno z
        przyczyn zdrowotnych jak i technicznych jaką jest dodatkowy kawał szmaty do
        powlekania, prasowania i prania.
        Pani Wąż
        • unia78 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 15.11.08, 22:10
          > Uważam, że pościel to strzał w 10-siątkę! Wcześniej czy później dziecko będzie
          > właśnie pod nią spało a rożek czy śpiworek przyda się w pierwszych miesiącach
          > życia.

          Nasze dziecię pościeli dziecinnej nigdy nie miało i pod nią nie spało i na pewno
          nie jest jedynym dzieckiem na kuli ziemskiej, które jej nie miało. Mały do 2 lat
          spał w śpiworku, ewentualnie pod pieluszką/cienkim kocykiem jak było ciepło.
          Potem przeniósł się do dorosłego łóżka, a tam czekała na niego pościel w
          normalnych wymiarach.
          Więc jak widzisz w naszym przypadku szkoda pieniędzy na taki prezent.

          Pozdrawiam - Paulina
        • dag_dag Re: Czy to odpowiednia pościel??? 19.11.08, 12:10
          > Uważam, że pościel to strzał w 10-siątkę! Wcześniej czy później dziecko będzie
          > właśnie pod nią spało a rożek czy śpiworek przyda się w pierwszych miesiącach
          > życia.

          Moja córka ani wcześniej ani później w dziecięcej pościeli nie spała. Drugie
          dziecko też spać nie będzie. Oddawałam nowe komplety pościeli, które dostawałam
          w prezencie. Rożka też nigdy nie miałam, ani smoczka, ani butelek conajmniej do
          2 lat. Najfajniej jest, gdy się zapyta, czy kogoś ucieszy prezent, może przyszła
          mama chciałaby dostać coś innego? Ja na przykład chciałam perfumy i książkę, a
          wszyscy mi jakieś smoczki i pościele kupowali... wink
          • dag_dag Re: Czy to odpowiednia pościel??? 19.11.08, 12:11
            Zniknęło, że śpiworka moje dziecko używało conajmniej do 2 lat.
    • robert19811 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 16.11.08, 19:06
      link który podałem sie nie wyświetla wiec jeszcze raz wklejam
      www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3966683
    • boguszka41 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 17.11.08, 11:15
      Z tego co rozmawiałam z sostrzennica to ona woli pościel niz
      spiworki bo pościeli bedzie dłużej uzywać, a śpiworek jednak
      szybciej się okaże za mały niz pościel. I ja sie z nia generalnie
      zgadzam. Dzieki za linki do innych pościeli, tylko, że te wszyskie
      wzory sa takie pstrokate i czasami poprostu za drogie, a ja
      chciałabym cos bardziej stonowanego i juz jakiś czas temu sobie "z
      grubsza" upatrzyłam ten wzór tylko cena mi troche przeszkadzałą, bo
      na ogół za to Eco było ok 200 zł a tu znalazłam za 100. Poza tym
      wykonanie Drewexu na oko mi wydaje się bardzo solidne tylko czasem
      ceny maja zaporowe, zwłaszcza tych fajniejszych, haftowanych wzorów,
      dlatego szukam jakis okazji na allegro by znaleźć cos taniej. W
      między czasie rozmawiałam ze znajoma która uzywała pościeli drewexu
      i sobie chwaliła.
      Jeszcze mysle nad tym baldachimem, bo napewno macie racje że to
      jest trochę gadżet i dodatkowy element do prania, ale... jakoś nie
      moge się pozbyć z głowy tego pięknego widoku małego dzieciaczka w
      łóżeczku z taka pościela i z tym baldachimem smile Musze to jeszcze
      przemysleć, choc te baldachimy mi sie tak bardzo bardzo podobająsmile))
    • kotek15 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 17.11.08, 12:53
      a ja z innej beczki wink
      uważam że powinnaś kupic prezent dla niej nie dla dziecka, niech ona
      ma też trochę przyjemności, pewnie teraz będzie dostawała same
      rzeczy dla dziecka i nikt nie pomyśli o niej, nawet Mikołaj crying
      pzdr M
      • dzidzia_ch Re: Czy to odpowiednia pościel??? 17.11.08, 14:18
        dla Oli kupilam przesliczna posciel mini mini - dlugo szukalam
        poscieli gladkiej bez tony miskow i innych pie...k smile!
        www.posciel-dziecieca.com.pl/
        www.posciel-dziecieca.com.pl/bestseller/best.htm
        i na allegro
        www.allegro.pl/item479692575_wielka_wyprzedaz_markowej_poscieli_okazja.html
        posciel jest mieciutka,super sie pierze i prasuje
        i ma stonowane wzory i kolory - firma chyba jedna z nielicznych nie
        produkuje dla dzieci pstrokacizny
        moja Ola ma z serii butterfly
        za komplet poszewka na podusie i koldre dalam 48zl,za wypelnienie
        36zl
    • kajak75 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 17.11.08, 15:15
      Ja jestem z tej szkoly, ze dla noworodka wystarczy przescieradlo i spiworek.
      POduszki, zdaniem wielu lekarzy male dziecko moze uzywac dopiero od ok. roku.
      Koldre moze skopywac lub poddusic sie, jezeli zarzuci sobie na glowe.

      baldachim jest siedliskiem kurzu, ale jedyne miejsce na lozeczko w naszej
      sypialni bylo pod oknem przy grzejniku, dlatego zrobilismy cos w rodzaju
      baldachimu, aby troche oslonic.

      • 2122joan Re: Czy to odpowiednia pościel??? 17.11.08, 16:01
        Witam .Ja osobiscie uwazam ze posciel jest BARDZO POTRZEBNA .Moje
        dzieci od poczatku spia pod posciela ,w swoich wlasnych
        lozeczkach.Oczywiscie bez poduszki moj dwu latek dostal dopiero
        niedawno dostal i tez kupilismy mu wieksza posciel z Ikea.Baldachim
        zbedna rzecz choc slicznie sie prezentuje.
        • agniesiapozn Re: Czy to odpowiednia pościel??? 18.11.08, 22:22
          Ja też optuje za tradycyjną poscielą. Jakoś nie mam przekonania do
          śpiworków itp a poza tym wg mnie pościel starczy na zdecydowanie
          dłużej więc jest praktyczniejsza.
    • niunia_7 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 19.11.08, 10:39
      Ja osobiście wybrałabym posciel firmy AMY lub FERETTI te firmy mają
      pościel lepszą gatunkowo bo nawet w dotyku to czuć i mają ładniejsze
      kolory zwłaszcza FERETTI.
    • idanka Re: Czy to odpowiednia pościel??? 19.11.08, 22:37
      Mam pościele feretti i tchibo - jakość ok. Nie miałam pościeli
      drewex - nie odpowiadały mi wzory. Kiedyś miałam IKEA - była z
      nieprzyjemnej, szorstkiej, grubo tkanej bawełny (prezent) więc nie
      używawałam - moim znadaniem na materiał trzeba zwrócić szczególną
      uwagę, najlepiej żeby był możliwie jak najmiększy.
      A poza tym - ktoś juz tu pisał że warto pomyslec o prezencie dla
      siostrzenicy przede wszystkim, nie tylko dla dziecka.
      • niunio-dwa Re: Czy to odpowiednia pościel??? 21.03.09, 21:54
        Od dwóch tygodni testujemy przysłaną przez firmę PR 5 elementową pościel
        Feretti, bakteriostatyczną i antyalergiczną.Ponieważ mała jestem alergikiem to
        właśnie antyalergiczne wypełnienie jest dla mnie bardzo istotne. Wypełniona jest
        ona włóknem Ingeo uzyskanym z ziaren kukurydzy i pokryta bariostatyczną tkaniną
        purista.
        Wypełnienia są rewelka, bardzo mięciutkie, mała wcale się nie poci i naprawdę są
        wysokiej jakości.Pierwszy raz w życiu mamy też ochraniacz i dodatkowo z wysokim
        zagłówkiem i jest super, żałuję, ze go nie kupiłam wcześniej, uniknęłybyśmy paru
        siniorów. Super
        jest to, że wkład ochraniacza się wyjmuje i poszewkę można uprać. Po
        pierwszympraniu stwierdzam, że poszewki się gniotą i dosyć ciężko się je prasuje
        ale robię to na mokro i tylko po praniu i jeszcze trochę mi przeszkadza, że
        pościel jest taka.......... szeleszcząca. Ogólnie to na tą pościel się bardzo
        napaliłam i zapewne po zakończonym testowaniu taką nabędziemy big_grin
        • anka_788 Re: Czy to odpowiednia pościel??? 26.03.09, 14:41
          Ja od koleżanki dostałam w prezencie pościel Spanco z żyrafką i zebrą. Jest
          śliczna, właśnie taka stonowana, w beżowym kolorze. Wypełnienie też jest super,
          antyalergiczne, bardzo mięciutkie. Nie planowałam zakupu pościeli ale jak
          dostałam to używam i w sumie jetem bardzo zadowolona z prezentu smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka