Dodaj do ulubionych

Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle????

03.12.08, 21:52
Witam drogie emamy.Mam pytanko i prośbę o Wasze opinie-najlepiej z własnego
doświadczenia czerpane-o płytach gazowych.Jestem obecnie na etapie urządzania
kuchni i muszę kupić płytę gazową i nie mam pojęcia którą wybrać.Do tej pory
miałam taką zwykłą białą kuchenkę gazową i nie wiem nic o płytach, a nie
chciałabym popełnić błędu.czytając opinie w sklepach internetowych mam mętlik
w głowie, bo wychodzi że żadna nie jest dobra....Wiem, że dużo jest kwestią
gustu, ale mi chodzi o takie codzienne użytkowanie, czyszczenie,
funkcjonowanie itp...która lepiej się sprawdza-tradycyjna w inoxie, czy ta na
szkle???Bardzo proszę o radęsmile
Obserwuj wątek
    • doral2 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 03.12.08, 21:55
      o jezu, never na szkle!!!!
      wiecznie brudna, nawet po ugotowaniu jajek na twardo, a mycie jej przypomina
      pucowanie kryształowego lustra.
      miałam taka francę, po dwóch latach miałam chęć złapania za młotek i wytłuczenia
      w drobny mak, bo ścierwo niezniszczalne prawie.

      never szklanej płyty gazowej!! elektryczna, tak, gazowa przenigdy!!

      no chyba, że nie rusza cię brudna kuchnia....
      • doral2 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 03.12.08, 21:55
        a, zapomniałam - weź w inoxie.
        • rene1311 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 03.12.08, 21:58
          dzięki za radę, no właśnie niestety lubię mieć czysto w kuchni i dlatego tak sie
          dopytuje żeby sie potem nie wkurzać.Tylko słyszałam że te w inoxie z kolei są
          bardzo podatne na zarysowania.Tak źle i tak nie dobrze.....
          • doral2 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 03.12.08, 22:02
            z dwojga złego - wolisz mieć porysowaną i w miarę czystą, czy pucować co chwila??
            bo na szklaną nawet jak kichniesz, to też widać. uncertain
    • gryzelda71 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 03.12.08, 21:58
      Kilka lat temu kupiłam na szkle,bo bardzo ładnie wyglądał,ale bardzo ciężko
      utrzymać ją w czystości.Widać każdy pyłek kuru,każda plamkę.Nie polecam.
    • agata688 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 03.12.08, 22:10
      ja mam inne doswiadczeniawink
      mniej wiecej w tym samym czasie kupowaluysmy z moja mama kuchnie:ja mam plyte na
      szkle a mama inox-W ZYCIU bym sie z nia nie zamienila!!!!
      u niej tylko raz probowalam doczyscic i szlag mnie trafial-koszmar jakis(nie
      wspominajac o rysach!!!)
      moja wystarczy pomazac gabka z plynem przejechac szmatka a na koniec clinem i
      jest piekna bez szorowania!!!
      • gryzelda71 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 03.12.08, 22:12
        Przez pół godziny.Bo potem zwykły kurz już widać.
        • agata688 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 03.12.08, 22:27
          eee...tak zle nie jest ,ale fakt ,ze codziennie trzeba przetrzec(jak nic nie
          wykipi lub nic nie smazylam to sam clin wystarczy).
          ale ja przyzwyczajona jestem bo w domu mam jeszce troche innych mebli szklanychwink
    • thorgalla Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 03.12.08, 23:27
      Użytkuje ceramiczną.Dostała mi się wraz z domem więć jest już zużyta
      więc pucować bardzo jej nie muszę.Wystarczy mokry zmywak.
      W nowym domu będzie indukcyjna.

      Nigdy więcej kuchenek gazowych,całe to zdejmowanie żelastwa.Zresztą
      boję się gazu.
      • mufka51 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 04.12.08, 00:06
        Zero szkła! Nawet sobie pędzel kupiłam,żeby ten pieprzony kurz usuwać.Teraz co
        jakiś czas wymiotę pędzlem i jest lepiej.Ale widać każdy zaciek.
    • turzyca Szklo 04.12.08, 00:06
      Korzystalam ze szklanej pare miesiecy, teraz w wynajmnowanym mieszkaniu mam
      inoxa, jak tylko bede miala mozliwosc, to wybiore szklo. Bo ono po paru latach
      uzytkowania wyglada nadal dobrze, a inox ma takie zarabiste szlaczki z
      porysowan. W efekcie im dalej, tym latwiej doczyscic szklo i tym trudniej inoxa.

      Jesli ktos jest innego zdania - mozliwe, ze mam badziewnego inoxa, ale tamto
      szklo tez nie bylo najwyzszej klasy.
    • bablara Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 04.12.08, 09:31
      Uzywam inoxa , totalna porazka, rysy , plamy i nigdy nie wyglada dobrzesmile
    • anik0987 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 04.12.08, 09:35
      Ja mam na szkle, wcześniej inox. Jestem zadowolona. Fakt, trzeba codziennie
      przeczyścić, ale nie ma z tym żadnych problemów, bo łatwo się czyści. To, że na
      innych brudu tak nie widać nie znaczy, że go nie masmile
    • mrowkojad2 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 04.12.08, 09:56
      Ja mam inox i fakt, że się rysuje i szybko brudzi. Moja koleżanka ma
      na szkle i też narzeka, że wolałaby jednak inox. Widziałam ostatnio
      w jakims programie kulnarnym taką płytę z żeliwa czy czegoś w tym
      stylu, ale nie wiem gdzie to dostać, wyglądało toładnie i solidnie i
      przede wszystkim niebrudząco, z podobnego materiału są też zlewy.
      • rene1311 Re: Płyta gazowa-tradycyjna czy na szkle???? 04.12.08, 13:49
        dziękuje wszystkim za opinie.Teraz to mam niezłego klina....No ale i tak z
        dwojga złego musze coś wybrać.Wychodzi na to że nalepsze to były te zwykłe białe
        bo sie nie rysowały i nawet zwykłym proszkem do czyszczenia możena było
        jechać...Inna sprawa jak wyglądały.No cóż, myślę dalejsmileDzięki

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka