Mam do Was ogromną prośbę, ponieważ całkowicie nie orientuje się w temacie...
Pod koniec listopada kończy mi się umowa o staż. Pracodawca na pewno przedstawi mi umowę o pracę na co najmniej 3 miesiące (lub jeden miesiąc, a później na dłuższy okres).
Wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Miałam problemy z pierwszą ciążą i boję się, że lekarz będzie chciał od razu wystawić mi l4. Ja jednak wolałabym pracować, jednak wiadomo dobro dziecka jest ważniejsze. Powiedzcie mi, czy mogę udać się na zwolnienie l4 będąc na umowie na 3 miesiące i otrzymywać zasiłek?
Poradźcie mi coś, proszę.