Dodaj do ulubionych

Kodeks Postepow. Administracyjnego - PRACA!

09.06.17, 22:57
Błagam, oświećcie mnie!
Idę na rozmowę o pracę, to już 3 etap rekrutacji i będę pytana ze znajomości KPA.
Praca przy dotacjach unijnych na rolnictwo, stanowisko: inspektor.
KPA to niezła cegła - czy muszę przyswoić całość??? Czy może są ważniejsze rozdziały???
Nigdy nikt nie pytał mnie z KPA i to będzie moja pierwsza praca tego typu...
Pomóżcie...

---
Obserwuj wątek
    • jadena Re: Kodeks Postepow. Administracyjnego - PRACA! 09.06.17, 23:37
      Jeżeli to praca w "największej agencji płatniczej" to kpa jest podstawą i trzeba poczytac. Egzamin wewnętrzny dla już zatrudnionych jest dośc szczegółowy, ale raczej prosty. Dział I cały ogarnąc, z działu II ominąc metryki, protokoły i adnotacje, oględnie udostępnianie i dowody. Ugody sobie daruj. Dział III i IV też. Resztę trzeba przyswoic (może bez udziału prasy). Zwykle pytania z kpa mają związek z późniejszymi obowiązkami. Jak wydawanie decyzji to z tego działu + doręczenia, odwołania, zależnośc organów, terminy, uchylanie, stwierdzanie nieważności decyzji itd.
    • basiastel Re: Kodeks Postepow. Administracyjnego - PRACA! 10.06.17, 09:40
      Żeby poznać KPA, potrzeba się z nim wnikliwie zapoznać, bo dla osób nie mających z nim wcześniej kontaktów może być na początku mało zrozumiały. Na pewno nie da się tego zrobić w 2 dni.
      Myślę, że musisz wiedzieć coś na temat formy prawnej zajęcia stanowiska w sprawie. Ważna jest wiedza o terminach, bo te są zawite. Znajomość trybów odwoławczych.
      Pewnie bardzo szczegółowej wiedzy wymagać nie będą, ale ogólnej orientacji.
    • nastjaa Re: Kodeks Postepow. Administracyjnego - PRACA! 10.06.17, 10:34
      Kpa nie jest cegłą - przeczytaj całość podkreślając to o czym piszą dziewczyny. A potem podkreślenia jeszcze milion razy. Tak często jest na rozmowach do budżetówki, że trzeba umieć na start więcej niz potem będzie Ci potrzebne. W kazdym razie KPA to taka biblia urzędnika. Mialabyś się zajmować PROW 14-20? Pytam z ciekawości, bo ja właśnie odchodzę z tego po 9 latach pracy smile
      • emonik Re: Kodeks Postepow. Administracyjnego - PRACA! 10.06.17, 17:42
        Tak, dokładnie PROW 14-20. Nie wymagają doświadczenia w tej branży. Jedynie KPA i znajomość Wspólnej Polityki Rolnej. Reszta będzie na szkoleniach, ale na rozmowę z komisją trzeba się trochę obyć z tematem. Dla mnie to temat-widmo.
        Wiem, że po szkoleniu będzie ok, o ile w ogóle dostanę tę pracę. Szybko się uczę, po latach bycia szefem samej siebie mam ochotę na pracę na stanowisku państwowym. Zobaczę czy to dla mnie...
        A KPA jest dla mnie stekiem nudnych informacji... niestety... aż mi się trudno na to przestawić...
        • nastjaa Re: Kodeks Postepow. Administracyjnego - PRACA! 10.06.17, 18:19
          A co jest w obowiązkach? Jak coś to mogę pomoc jeżeli masz pomoc techniczną. Startujesz do instytucji wdrażającej, zarządzającej czy płatniczej?
          U nas na rozmowach sa głównie pytania o prow, z kpa - jedno-dwa krótkie pytanka. Z głupich pytań - zdarza sie, ze nie pytają o treść np. ustawy tylko z którego jest dnia.

Ja właśnie się wypaliłam po 9 latach (w sumie w budżetówce pracowałam 14 lat). Zmęczyła mnie polityka, ciągłe dokładanie obowiązków za tą samą kasę, podwyżki i awanse dla znajomków i tych co są w partii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka