Dodaj do ulubionych

szybkie pytanie z zakresu prawa pracy

27.11.14, 21:42
Ktoś wie? Dziewczyna była zatrudniona na umowę zlecenie, zaszła w ciążę i pracodawca zmienił jej umowę na czas określony (do dnia porodu). Po porodzie - czy będzie dostawała zasiłek macierzyński, w jakiej wysokości i czy płaci go zus czy pracodawca? Jesli pójdzie na zwolnienie, dajmy na to, w 7. m-cu ciąży, to dostaje 100% pensji od ZUSu, tak?
Obserwuj wątek
  • denim24 Re: szybkie pytanie z zakresu prawa pracy 28.11.14, 09:07
   Właśnie to przerabiałam i dzwoniłam do ZUSu w tej sprawie: jeżeli umowa zlecenia trwa w trakcie urlopu macierzyńskiego to wtedy na jej podstawie wypłaca się zasiłek macierzyński do dnia zakończenia umowy - dlatego jeśli dziewczyna ma umowę zlecenie do dnia porodu to może nie dostać zasiłku wynikającego z tej umowy - zadzwońcie na infolinię ZUSu i przedstawcie dokładnie sytuację, konsultanci wszystko wyjaśnią.
   • kattijka Re: szybkie pytanie z zakresu prawa pracy 28.11.14, 09:14
    To widać na infolinii trafiła Ci się niedoinformowana osoba. Szwagierka miała umowę zlecenie do dnia porodu i dostała zasiłek macierzyński. Nie raz już do nich dzwoniłam i jak na każdej infolinii otrzymujesz sprzeczne informacje.. Ale co do zasiłku to należy się na pewno.
      • denim24 Re: szybkie pytanie z zakresu prawa pracy 28.11.14, 14:30
       W sumie rozmawiałam z trzema różnymi konsultantkami w ZUS ( w różnych dniach) i każda mi mówiła, że umowa musi obowiązywać w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego, moje kadry też tak twierdzą. Ale oczywiście to dotyczyło mojej sytuacji-i rzeczywiście nie mam pewności, że wszystkie te osoby się nie myliły. Ostatecznie wypłacają mi pieniądze z tej umowy zlecenie, więc przyznaję, że tematu dalej nie drążyłam. Zresztą o to musiałam walczyć z moimi kadrami, bo panie były niedoinformowane sad
  • kasial24 Re: szybkie pytanie z zakresu prawa pracy 02.12.14, 19:20
   Witam, A czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć ew podesłać wzor wniosku o wyrównanie wynagrodzenia. Jestem na u.rodzicielskim i omylkowo policzyli mi 60 % wynagrodzenia zamiast 80%. Chciałabym złożyc wnioesek bo kady nie garną się do oddania pieniązków-odsylają do zusu, a to oni źle naliczyli sad
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka