Dodaj do ulubionych

Waga w ciąży

25.08.20, 16:14
Jestem na początku drugiej ciąży, początek 3 miesiąca. Startowo wychodzę z za dużą wagą, tak na oko 12-15kg. I teraz pytanie - jak bezpiecznie przejść ciążę, żeby na końcówce nie mieć za dużo kilo na plusie? Wiem, że zdrowie dziecka najważniejsze, nie mam zamiaru się głodzić, ale idealnie chciałabym zakończyć ciążę na takiej wadze jak teraz. Czy jest to w ogóle możliwe? Proszę nie pisać, że z takimi pytaniami do lekarza, bo tu gdzie mieszkam do 12 tygodnia to jeszcze nie ciąża, USG jest tylko brzuszne, a położna mierzy brzuch centymetrem jako wyznacznik zdrowo rozwijającej się ciąży.
Obserwuj wątek
    • milupaa Re: Waga w ciąży 26.08.20, 12:38
      To chyba nic odkrywczego, trzeba zdrowo i racjonalnie się odżywiać. 5 posiłków regularnych dziennie, zero słodyczy, słodkich napojów, fast foodow. Dopuszczalna kostka gorzkiej czekolady min 70%. I nie jeść dań typu Slim czy 0% bo to oszustwo, tłuszcz jest zastępowany polepszaczami a cukier szkodliwymi slodzikami, zdrowiej jeść zwykle pelnotluste. I pić dużo wody, jak woda nie smakuje dodać cytrynę i listki mięty. Można też słaba herbatę.
      Ja w ciąży schudłam 5 kg, tzn tak wyszło 2 tyg po porodzie jak.zeszła woda wink Nie miałam nadwagi, ale w ciąży mdłości i problemy z układem pokarmowym zrobiły swoje. Dziecko urodziło się zdrowe i duże jak na swój wiek (3 tyg przed czasem). Ja anemia. Dziecko weźmie co mu potrzeba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka