Dodaj do ulubionych

Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc?

29.04.05, 12:59
bo szczerze mówiąc nie moge się też doliczyć kiedy mam ten 20tc
dokładnie ,macie też dziewczyny jakieś kalkulatory do obliczania dni ciązy ?
Obserwuj wątek
    • ellap Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:11
      Wg mojego lekarza lepiej 21-22 tydzień (skończony)
    • koleandra Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:13
      Na USG połówkowe to tak koło 21-24 tc sie idzie.
      A kalkulator masz tutaj:
      pregnancy.about.com/cs/pregnancycalendar/l/blpregcalc.htm
      • alfa36 Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:27
        Jeżeli mam podaną datę 27. 04. 05r i tydzień 19, to znaczy, że ten 19 się
        rozpoczął, czy skończył?
        • ellap Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:31
          Skończyłsmile
          • alfa36 Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:36
            Czyli jestem w trakcie 20, a mój dzidziuś jeszcze nie daje mi znać. Już sie
            zaczynam bać, a na USG do dr Dudarewicza jestem umówiona dopiero za tydzień.
            • ellap Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:38
              Moja ginekolog i poprzednia również zawsze liczyła skończone tygodnie. Wg
              lekarzy jesteś w 19 tygodniu. Nie martw sie wiec na zapassmile)
    • aga.79 Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:15
      Nie trzeba dokładnie w 20 tc, ja np. miałam w 24.
      • dziewczynka_bez_zapalek Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:53
        ja miałam też robione USG w 24 tygodniu wink
        przyjmuje się że USG połówkowe najlepiej wykonać właśnie między 20 a 24
        tygodniem ciąży bo wtedy dzidziusia widać najlepiej wink

        Asia i synuś 30t
        • jolanta8 Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 17:04
          fajna ta stronka dziękuję
    • jolanta8 Re: jeszcze jedno pytanie do Was specjalistki 29.04.05, 18:59
      dziewczyny a jak pójdę 19tc to też bedzie dobrze ni ebędzie za wcześnie?
      dzwoniłam do lekarza ,który jest specjalistą od tego badania zachwalany przez
      całe Katowice i akurat ma wakacje jak ja będe mieć skończony 20tcsad

      czy ten tydzień wcześniej zaważy na badaniu organów?
      • kasiadove Re: jeszcze jedno pytanie do Was specjalistki 29.04.05, 19:04
        Ja idę w pierwszym dniu 20 tyg. Tak wyznaczyła mi lek. Mam nadzieję że wszystko
        będzie dobrze widać. Był tu jakiś czas temu post dziewczyny która była właśnie
        na początku 20 i serduszka nie było dokładnie widać. Musiała powtarzać badanie
        za jakiś czas no i najadła się strachu. Też się troche boję, ale muszę zaufać
        lekarzowi. Mam nadzieję że będzie wszystko ok. Pozdrawiam!
        • jolanta8 Re:kasiadove 29.04.05, 19:08
          czyli kasia idziesz rozumiem w 19t1d tak?
          • kasiadove Re:kasiadove 29.04.05, 19:10
            Nie. W 20 i 1 dz.
            • jolanta8 Re:kasiadove 29.04.05, 19:14
              rozumiem dziękuję ale z tego co wiem top już pierwszy dzień 21tcsmile
              swoją droga ja akurat będe mieć to badanie 19t6d więc niespełna 20tc,ale moze
              te parę dni nie zaważa na badaniu .
              • kasiadove Re:kasiadove 29.04.05, 19:18
                No właśnie! Sama nie wiem jak te tyg liczyć! Na mój rozum teraz jestem w 17,
                wg. TickerFactory w 16. No chyba że zaczyna się 16 tydz, a liczy się to jako
                17. Chyba oszaleję!
                • jolanta8 Re:kasiadove 29.04.05, 19:20
                  ja to mam wiecznie z tym problem ale wyżej zobacz któraś z dziewczyn napisała
                  mi fajną stronkę z kalkulatorem więc już troche się nauczyłam obliczać te
                  tygodniesmile)))
                  • aga.79 Re:kasiadove 29.04.05, 20:25
                    Dziewczyny -19tydz i 1 dzień to już tydzień 20.
                    • jolanta8 Re:aga 29.04.05, 22:51
                      Tak aga masz racje dla nas to 20tc ale dla lekarza licza się skończone tygodnie
                      więc dla niego to będzie 19tc a wiem,ze usg robi się od 20tc
                      • koleandra Re:aga 30.04.05, 09:45
                        19 tydzień i 1 dzień to jest tydzień 19! a nie 20.
                        Żeby mozna było mówic o jakims tygodniu to on musi być SKOŃCZONY!!!
                        na USG połówkowe w 19tc to za wcześnie, czasen nawet w 20 jest jeszcze za
                        wcześnie.
                        • aga.79 Re:aga 30.04.05, 11:22
                          Nie wiem, może i macie rację, ale tak na chłopski rozum, jak się mówi, że to
                          tydzień dwudziesty znaczy, że jest w trakcie trwania, a jak dzwadzieścia
                          tygodni - oznacza już skończone.
                          W sumie ja zawsze lekarzowi mówię który tydzień jest w trakcie, ale może
                          rzeczywiście źle mówię, aż się zapytam na wizycie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka