jolanta8 29.04.05, 12:59 bo szczerze mówiąc nie moge się też doliczyć kiedy mam ten 20tc dokładnie ,macie też dziewczyny jakieś kalkulatory do obliczania dni ciązy ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ellap Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:11 Wg mojego lekarza lepiej 21-22 tydzień (skończony) Odpowiedz Link Zgłoś
koleandra Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:13 Na USG połówkowe to tak koło 21-24 tc sie idzie. A kalkulator masz tutaj: pregnancy.about.com/cs/pregnancycalendar/l/blpregcalc.htm Odpowiedz Link Zgłoś
alfa36 Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:27 Jeżeli mam podaną datę 27. 04. 05r i tydzień 19, to znaczy, że ten 19 się rozpoczął, czy skończył? Odpowiedz Link Zgłoś
alfa36 Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:36 Czyli jestem w trakcie 20, a mój dzidziuś jeszcze nie daje mi znać. Już sie zaczynam bać, a na USG do dr Dudarewicza jestem umówiona dopiero za tydzień. Odpowiedz Link Zgłoś
ellap Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:38 Moja ginekolog i poprzednia również zawsze liczyła skończone tygodnie. Wg lekarzy jesteś w 19 tygodniu. Nie martw sie wiec na zapas) Odpowiedz Link Zgłoś
aga.79 Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:15 Nie trzeba dokładnie w 20 tc, ja np. miałam w 24. Odpowiedz Link Zgłoś
dziewczynka_bez_zapalek Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 13:53 ja miałam też robione USG w 24 tygodniu przyjmuje się że USG połówkowe najlepiej wykonać właśnie między 20 a 24 tygodniem ciąży bo wtedy dzidziusia widać najlepiej Asia i synuś 30t Odpowiedz Link Zgłoś
jolanta8 Re: Czy na usg połówkowe dokładnie w 20tc? 29.04.05, 17:04 fajna ta stronka dziękuję Odpowiedz Link Zgłoś
jolanta8 Re: jeszcze jedno pytanie do Was specjalistki 29.04.05, 18:59 dziewczyny a jak pójdę 19tc to też bedzie dobrze ni ebędzie za wcześnie? dzwoniłam do lekarza ,który jest specjalistą od tego badania zachwalany przez całe Katowice i akurat ma wakacje jak ja będe mieć skończony 20tc czy ten tydzień wcześniej zaważy na badaniu organów? Odpowiedz Link Zgłoś
kasiadove Re: jeszcze jedno pytanie do Was specjalistki 29.04.05, 19:04 Ja idę w pierwszym dniu 20 tyg. Tak wyznaczyła mi lek. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze widać. Był tu jakiś czas temu post dziewczyny która była właśnie na początku 20 i serduszka nie było dokładnie widać. Musiała powtarzać badanie za jakiś czas no i najadła się strachu. Też się troche boję, ale muszę zaufać lekarzowi. Mam nadzieję że będzie wszystko ok. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
jolanta8 Re:kasiadove 29.04.05, 19:14 rozumiem dziękuję ale z tego co wiem top już pierwszy dzień 21tc swoją droga ja akurat będe mieć to badanie 19t6d więc niespełna 20tc,ale moze te parę dni nie zaważa na badaniu . Odpowiedz Link Zgłoś
kasiadove Re:kasiadove 29.04.05, 19:18 No właśnie! Sama nie wiem jak te tyg liczyć! Na mój rozum teraz jestem w 17, wg. TickerFactory w 16. No chyba że zaczyna się 16 tydz, a liczy się to jako 17. Chyba oszaleję! Odpowiedz Link Zgłoś
jolanta8 Re:kasiadove 29.04.05, 19:20 ja to mam wiecznie z tym problem ale wyżej zobacz któraś z dziewczyn napisała mi fajną stronkę z kalkulatorem więc już troche się nauczyłam obliczać te tygodnie))) Odpowiedz Link Zgłoś
aga.79 Re:kasiadove 29.04.05, 20:25 Dziewczyny -19tydz i 1 dzień to już tydzień 20. Odpowiedz Link Zgłoś
jolanta8 Re:aga 29.04.05, 22:51 Tak aga masz racje dla nas to 20tc ale dla lekarza licza się skończone tygodnie więc dla niego to będzie 19tc a wiem,ze usg robi się od 20tc Odpowiedz Link Zgłoś
koleandra Re:aga 30.04.05, 09:45 19 tydzień i 1 dzień to jest tydzień 19! a nie 20. Żeby mozna było mówic o jakims tygodniu to on musi być SKOŃCZONY!!! na USG połówkowe w 19tc to za wcześnie, czasen nawet w 20 jest jeszcze za wcześnie. Odpowiedz Link Zgłoś
aga.79 Re:aga 30.04.05, 11:22 Nie wiem, może i macie rację, ale tak na chłopski rozum, jak się mówi, że to tydzień dwudziesty znaczy, że jest w trakcie trwania, a jak dzwadzieścia tygodni - oznacza już skończone. W sumie ja zawsze lekarzowi mówię który tydzień jest w trakcie, ale może rzeczywiście źle mówię, aż się zapytam na wizycie. Odpowiedz Link Zgłoś