06.05.05, 02:14
czy podczas skurczy takich jak do porodu twardnieje brzuch?
Obserwuj wątek
    • joaska26 Re: skurcze 06.05.05, 08:21
      Słyszalam ze tak, ale dodatkowo boli brzuch tak jak przy okresie. Przyznam ze
      ja jestem w 33 tyg a brzuch mam zawsze twardy szczegolnie wieczorem.Samo
      twardnienie brzucha ponoc nie jest niepokokjące...tak uspokajaja mnie kolezanki
      ktore uwarzaja ze wciaz cos wymyslam...
      pozdrawiam
    • koleandra Re: skurcze 06.05.05, 08:25
      Brzuch oczywiście twardnieje ale oprócz tego jest bardzo duży ból. Samo
      twardnienie to nie poród.
    • moni1978 Re: skurcze 06.05.05, 13:42
      Nie zgodze sie z teorią, że ZAWSZE czujesz bolesne skurcze porodowe. Zawsze
      miałam bolesne miesiaczki, ale bolesnego porodu nie.
      Kiedyś był tu podobny wątek i tez wiekszość mam przekonywała "skurcze - jak
      będziesz miała, będziesz wiedziała". To naprawdę można przegapić. Mam dwoje
      dzieci. Obie ciąże były podobne (skurcze - twardy jak kamień brzuch) i obie
      pewnie zakończyłyby sie w domu, gdyby nie wizyty u gin. wyznaczone akurat na te
      dni. Nie czułam żadnego bólu, tylko ten twardy brzuch (dodam, że nieregularnie).
      Przy pierwszej ciąży dowiedziałam się, że rodzę jak rozwarcie było na 4 cm,
      przy drugiej na 8. Nawet nie chcieli mnie wtedy badać na izbie przyjęć, bo bali
      się, że urodzę.
      Domyślam się, że większość mam miała bolesne skurcze porodowe, ale chciałam
      powiedzieć, że zdarzają sie wyjatki od reguły. Nie ma rady, trzeba się
      wsłuchiwac w swoje ciało i ewentualnie konsultować ze swoim gin. I powinno byc
      ok.
      Monika

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka