anetka05 06.05.05, 02:14 czy podczas skurczy takich jak do porodu twardnieje brzuch? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
joaska26 Re: skurcze 06.05.05, 08:21 Słyszalam ze tak, ale dodatkowo boli brzuch tak jak przy okresie. Przyznam ze ja jestem w 33 tyg a brzuch mam zawsze twardy szczegolnie wieczorem.Samo twardnienie brzucha ponoc nie jest niepokokjące...tak uspokajaja mnie kolezanki ktore uwarzaja ze wciaz cos wymyslam... pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
koleandra Re: skurcze 06.05.05, 08:25 Brzuch oczywiście twardnieje ale oprócz tego jest bardzo duży ból. Samo twardnienie to nie poród. Odpowiedz Link Zgłoś
moni1978 Re: skurcze 06.05.05, 13:42 Nie zgodze sie z teorią, że ZAWSZE czujesz bolesne skurcze porodowe. Zawsze miałam bolesne miesiaczki, ale bolesnego porodu nie. Kiedyś był tu podobny wątek i tez wiekszość mam przekonywała "skurcze - jak będziesz miała, będziesz wiedziała". To naprawdę można przegapić. Mam dwoje dzieci. Obie ciąże były podobne (skurcze - twardy jak kamień brzuch) i obie pewnie zakończyłyby sie w domu, gdyby nie wizyty u gin. wyznaczone akurat na te dni. Nie czułam żadnego bólu, tylko ten twardy brzuch (dodam, że nieregularnie). Przy pierwszej ciąży dowiedziałam się, że rodzę jak rozwarcie było na 4 cm, przy drugiej na 8. Nawet nie chcieli mnie wtedy badać na izbie przyjęć, bo bali się, że urodzę. Domyślam się, że większość mam miała bolesne skurcze porodowe, ale chciałam powiedzieć, że zdarzają sie wyjatki od reguły. Nie ma rady, trzeba się wsłuchiwac w swoje ciało i ewentualnie konsultować ze swoim gin. I powinno byc ok. Monika Odpowiedz Link Zgłoś