Dodaj do ulubionych

PROSZE POMÓZCIE

09.01.06, 09:18
prosze poradzcie mi cos bo juz nie daje rady.Mam od wczoraj tak okropne bóle
głowy wczoraj wziełam apap ale nie pomógł dzis od rana afera-tak boli ze nie
byłam w stanie isc do pracy wziełam dzien wolnego.W ciagu kilku minut
cisnienie skacze mi 135/85 do 102/58 i tak non stop tylko chwilowo z
wskazaniem na niskie.Boli mnie okolica skroniowa i ciemieniowa i oczy-chyba mi
pękną.nie wiem czy mam temp.-dwa dni temu jak na zlosc stłukłam
termometr-tylko błagam nie radzcie mi kawy-po kawie mi sie cisnienie podnosiło
ale od miesiąca wymiotuje na sam zapach.Przepraszam za błedy w pisowni.Prosze
o pomoc.
Obserwuj wątek
    • nchyb Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 09:23
      który to miesiąc ciąży? Kiedy ostatnio byłaś u lekarza? Jak z wynikami moczu?
      Czy masz obrzęki?
      • 1monika Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 09:27
        Powinnas skontaktowac sie z lekarzem. W ciazy lepiej dmuchac na zimne.
        Apap mozesz brac spokojnie.

        Ja nie wiem, czy dzis nie jest jakis ciezki dzien.
        Tez wstalam z potwornym bolem glowy i boli caly czas.

        Zycze zdrowia.

        • rivia Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 09:30
          nie mam obrzeków zaczełam 4 mies.nie wiem co robic
      • rivia Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 09:31
        u lekarza bylam w grudniu i ide teraz 13 a mocz mam ok
        • malgosiek2 Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 09:35
          Spróbuj 1/2 tabl Pyralginy powinno pomóc.
          Ja w ciąży biorę tylko pyralgin i rzadko,ale pomaga jak ręką odjął.
          Pzdr.Gosia
          • angie07 Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 10:59
            Ja czytałam na ulotce z pyralginy, że nie wolno stosować w ciąży, ale biorę
            czopki pyralgin i pomagają na największe bóle głowy. To moja druga ciąża i w
            pierwszej miałam tylko raz potworny ból głowy a teraz było ich już kilka, to
            podobno normalne w ciąży z powodu hormonów (chyba). Nic się nie martw i spróbój
            czopków działają szybciej i są skuteczniejsze a przy tym bezpieczne dla dziecka.
            • malgosiek2 Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 11:08
              Naprawdę biorę pyralgin rzadko i po 1/2 tabl już drugą ciążę i nic złego się
              nie wydarzyło,ale czopki też można.
              Pzdr.Gosia
            • malgosiek2 Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 11:09
              A po drugie na prawie wszystkich uloy=tkach leków piszą,ze nie wolno w ciąży,bo
              firmy farmaceutyczne muszą sie zabezpieczać.
              Pzdr.Gosia
              • ania800 Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 11:27
                pyralgin mozna w ciązy i nawet przy karmieniu piersią oczywiście nie
                przesadzaćsmile tak mi powiedziala połozna a na ulotkach piszą bo piszą tak samo na
                ból gardła brałam septolette sam gin mi polecił że to delikatne i przejdzie a
                nie homeopatyczne którech zjadłam całą paczkę i nic na septolette też jest
                napisane że w ciaży nie wolno
              • ledzeppelin3 Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 11:28
                Z sygnaturki wnioskuję, że jesteś w 12 tygodniu ciąży. Jesli bólowi głowy
                towarzyszą zaburzenia widzenia (widzenie podwójne, nieostre, ograniczenie pola
                widzenia itp.) lub/i obrzęki, skonsultuj się szybko z lekarzem. Zresztą tak czy
                inaczej warto wpsomnieć o takich dolegliwościach ginekologowi. Często przy
                ciążowych bólach głowy pomaga no-spa 2x 40mg lub 1 x 80mg. Spróbuj dużo pić (to
                podnosi ciśnienie) i połóż się w zaciemnionym pokoju z nogami wyżej niż głowa.
                • anita23232 Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 11:33
                  Witam! Mnie tak samo na początku ciąży cały czas bolała głowa.
                  Mi wystarczała tylko kawa, bo miałam za niskie ciśnienie (mój gin
                  powiedział, że dla dziecka jest to najlepsze - bo przy niskim ciśnieniu
                  dziecko może się spokojnie rozwijać). Natomiast moją siostrę (jest o 1 m-c mniej
                  niż ja) bolała non stop - lekarz kazał jej wziąć 1/2 tabl. Panadolu i skierował
                  ją do neurologa. Wszystkie badania porobiła - i wszystko OK.
                  Myślę, że te bóle to nic takiego ale powiedz o tym swojemu gin.

                  Pozdrawiam
                  • guderianka Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 11:54
                    przed zajściem cierpiałam na migrenowe bóle głowy(podobnie jak mama, babcia,
                    ciotki-mamy siostry). ataki migrenowe zazwyczaj sprzęgały się z miesiączką. Gdy
                    zaszłam w ciązę miałam jakies 2 mce spokoju ale potem co jakies 6 tygodni
                    miałam dzien lub dwa ataku bólu. Uśmierzałam go ciszą (względną przy 5letnim
                    maluchu),spaniem i przyciemnionym światłem.
                    • wanilia3 Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 12:11
                      Bóle głowy to normalny objaw ciążowy... ale są bardzo silne, notoryczne to
                      wizyta u gina nie ominie cię... nie ważne ze masz termin za miesiąć... w razie
                      potrzeby trzeba sie zgłaszać do gina! Moim zdaniem idz do niego...nie zaszkodzi
                      a sprwdzić choćby dla Twojego spokoju...trzeba dla Twojego dobra i dziecka.
                      PS. eksperymentowanie z lekami nie wydaje mi się żeby było korzystne.

                      pozdrawiam
                      • malgosiek2 Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 12:13
                        A kto pisze o eksperymentowaniu z lekami?
                        pzdr.Gosia
    • ewabzy Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 19:08
      rivia napisała:
      jak najszybciej do lekarza szkoda czasu na forum
      > prosze poradzcie mi cos bo juz nie daje rady.Mam od wczoraj tak okropne bóle
      > głowy wczoraj wziełam apap ale nie pomógł dzis od rana afera-tak boli ze nie
      > byłam w stanie isc do pracy wziełam dzien wolnego.W ciagu kilku minut
      > cisnienie skacze mi 135/85 do 102/58 i tak non stop tylko chwilowo z
      > wskazaniem na niskie.Boli mnie okolica skroniowa i ciemieniowa i oczy-chyba mi
      > pękną.nie wiem czy mam temp.-dwa dni temu jak na zlosc stłukłam
      > termometr-tylko błagam nie radzcie mi kawy-po kawie mi sie cisnienie podnosiło
      > ale od miesiąca wymiotuje na sam zapach.Przepraszam za błedy w pisowni.Prosze
      > o pomoc.
    • ewabzy Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 19:20
      BOL GLOWY TO EFEKT ZBYT WYSOKIEGO CISNIENIA BOL OCZU TEZ TABLETKI TYPU APAP NIC
      NIE DAJA TRZEBA WYROWNAC CISNIENIE ALE TO NAPEWNO NIE NA WLASNA REKE -DO
      LEKARZA KOBIETO !!!!!!!!!!!!POZDRAWIAM
    • michalina761 Re: PROSZE POMÓZCIE 09.01.06, 19:32
      Rozumiem Cię, bo też cierpiałam w ciąży na kilkudniowe (!) bóle głowy. Nie
      pomagały mi :
      -kawa
      -masaże
      -nawadnianie,
      -drzemki, bo ból zbyt silny by zasnąć, co potęgowało cierpienie
      -zimne okłady
      -paracetamol
      -i inne

      Pomogło nacieranie Aromatolem (odpowiednik Amolu) skroni, czoła i karku.
      Nacierałam się prawie co chwilę przez godzinę, aż złagodziło ból.

      Tutaj muszę dodeć, ze trafiłam na dyżur neurologiczny, byłam badana również pod
      kątem rozwijającego się zatrucia, bo to trzeba wykluczyć.
      • wanilia3 Do Małgosiek2 03.02.06, 21:28
        Chodzi mi o to że są rożne przeciwskazania i w zasadzie połykanie leków
        przeciwbólowych itp itd. bez uprzedniej konsultacji z lekarzem nie jest
        zalecane. Bo nie wiadomo czy owa kobieta nie ma przeciwskazań do owego leku.
        Nie każdy moze zażywac to samo po prostu i dlatego
        napisałam "eksperymentowanie".

        pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka