Dodaj do ulubionych

KTG pytanie

15.11.06, 21:23
mam pytanie o KTG. czy to jest konieczne? boję się ze jak pojadę na KTG do
szpitala bliżej domku to mnie tam zostawią a ja chciałam jechac rodzić do
szpitala który jest ok. godziny drogi dalej... w innym mieście... mam stresa
i myslę zeby od razu jechać tam (dalej) ale czy zawsze sie wykonuje to KTG?
każda z obecnych mam miała to KTG?? dzięki za odpowiedz po prostu sie nie
znam...
Obserwuj wątek
    • magda_wojciechowska Re: KTG pytanie 15.11.06, 21:38
      Mysle, ze jest konieczne. KTG kontroluje tetno dziecka oraz skurcze matki. Bez
      tego porod bylby utrudniony. W szpitalu zostawia Cie wylacznie wtedy, gdy
      uznaja, ze skurcze sa juz czeste i zaczal sie porod lub gdy (odpukac) cos zlego
      zaczeloby dziac sie z dzieckiem lub z Toba.
      • ulaa4 Re: KTG pytanie 15.11.06, 21:49
        dzieki za szybką odpowiedz! smile nie mam nic przeciwko KTG. jednak boję się ze
        będą
        chcieli mnie zostawić w szpitalu z mojego miasta jak ktg coś wykaże...
        • magda_wojciechowska Re: KTG pytanie 15.11.06, 21:54
          Rozumiem. Ja nie mialam tego problemu, bo musialam byc w szpitalu dwa tygodnie
          przed terminem porodu. Ale trzeba byc dobrej mysli - gdy wszystko pojdzie
          dobrze, zdazysz do szpitala, w ktorym chcesz urodzic.
          • ulaa4 Re: KTG pytanie 15.11.06, 21:58
            dziękuję Ci bardzo!!
            przedyskutuję to jeszcze z moim ginem ale to dopiero przy wizycie smile
            • spayder132 Re: KTG pytanie 16.11.06, 08:52
              Witam,
              Mam pytanie jakie powinno być prawidłowe tętno na KTG? Głównie chodzi mi o to u
              żony dość często jest tętno płodu około 130 i jest ono stabilne (prawie równa
              linia) gdzieś słyszałem, że powinno oscylować wokół 140 czy to prawda?
              • ilonab21 Re: KTG pytanie 16.11.06, 09:24
                U mojej dzidzi jest prawie zawsze 140-150.Zależy od tego czy ja nie jestem
                zdenerwowana. Lekarz mówi, że jeśli tętno jest stabilne, nie spada gwałtownie
                lub nie rośnie gwałtownie to wszystko jest ok. Nie macie się co martwić.
                Dzidzia jest spokojna, nie nerwowa. Najlepiej zapytajcie się lekarza
                prowadzącego dla świętego spokoju.Pozdrawiam
    • ilonab21 Re: KTG pytanie 16.11.06, 09:18
      Ja jestem w 37tc i od 36 mamrobione ktg. Mójlekarz powiedział, że będzie mi
      robił je już co tydzień- tak chodzę na wizyty żeby kontrolować dzidzię. Ja
      chodzę prywatnie. Mój lekarz ma aparat w gabinecie.Według mnie to ktg jest
      bardzo potrzebne. Trzyma się rękę na pulsie.Lekarz widzi cz nie ma sie
      przedwczesnych skurczy, jakie jest tętnno dziecka i ilość ruchów, Więc powinnaś
      je zrobić. Pozdrawiam
    • budzik11 Re: KTG pytanie 16.11.06, 09:46
      KTG jest chyba niezbędne przy porodzie do kontrolowania tętna dziecka i siły
      skurczów. Również jeśli minął termin porodu albo występują jakieś skurcze.
      Jeśli u ciebie niec podobnego się nie dzieje, to nie musisz jechać na KTG (ja
      miałam pierwszy raz na porodówce). Myślę również, że nikt nie ma prawa
      zatrzymać cię siłą w szpitalu - jak pojedziesz i zgłosisz się na izbę przyjęć,
      to najpierw zrobią ci badania a potem ew. będą chcięli przyjąć cię na oddział.
      Więc mogą zrobić ci to KTG a ty powiesz, że nie zgadzasz się na przyjęcie do
      szpitala i tyle. A nawet jakby cię przyjeli to zawsze możesz się wypisać na
      własną odpowiedzialność i jechać do innego szpitala.
    • alin9 Re: KTG pytanie 16.11.06, 10:57
      Ja KTG zawsze miałam dopiero na porodówce.pozdrawiam.
      • ulaa4 Re: KTG pytanie 16.11.06, 16:30
        no to może i ja KTG dopiero przy porodzie bede mieć smilealbo po prostu bede się
        wypisywać na własną prośbę (co mi się nie uśmiecha...)
        dzięki dziewczyny za odpowiedzi!!!!
        możliwe ze mój ginekolog ma w gabinecie - chodzę prywatnie (ale to może nie
        mieć znaczenia ze prywatnie...)

        aha - i przez cały poród (II część) się leży pod KTG??????? i nie można
        zmieniać pozycji????? nawet jak to leżenie kompletnie nie pasuje????
    • madziorek27 Re: KTG pytanie 16.11.06, 16:50
      Każda ciężarna w zaawansowanej ciąży ,a tym bardziej przed zbliżającym się
      porodem lub w trakcie porodu obowiązkowo ma robione KTG!Pozdrawiamsmile
      • ulaa4 Re: KTG pytanie 16.11.06, 16:57
        no to od razu walę do "mojego" szpitlala. smile
        Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka