Dodaj do ulubionych

Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made in ...

IP: 89.25.167.* 03.03.10, 18:07
Perły przed wieprze
Obserwuj wątek
    • vito3 Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made in ... 03.03.10, 18:43
      skad pan wzial ten demagogiczny sznyt tak to mozna jezdzic z gory na
      nartach najpierw dwie trzecie wierszowki dosc logicznie co u pana
      rzadkie uzasadnia pan ze nie ma sensu wisly kijem i natychmiast
      wskakuje pan z kijem do wody do tego nul konsekwencji gdzie tu
      uszok wyrzuca pan rekwizyty w ten sposob nie buduje sie ciaglosci
      mogl pan wzorem krakowskiego szwejkologa zostac uszokologiem ale to
      trzeba lat pracy konsekwencji,tak to my wisly nie zawrocimy
      • Gość: harc mistrz =----> Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i IP: 95.215.21.* 03.03.10, 19:45
        Felieton dobry, choć sam problem "śląskich atrybutów" jakby na siłę wymyślony.
        Niech sobie kultywują na różne sposoby tę swoją tradycję i śląskość. Raz "trochę
        lepiej lub trochę gorzej"... ale zawsze.
        S - T - Y - L - I - Z - A - C - J - A
        ...i tyle.
        (HKP)
        ...
        KLASYCY ŚLĄSCY ŚMIESZĄ MNIE ALIŚCI, TAK SAMO JAK... TAK ZWANI... "ŚLĄSCY
        NOBLIŚCI"!!!

        • Gość: OBSERWATOR harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.10, 20:29
          harc mistrzowi do przemyślenia?
          "Śląscy Nobliści"-to byli urodzeni na Śląsku mieszkańcy tej ziemi.Niemiec,
          Żyd-te pojęcia wprowadził polski nacjonalizm.Jeżeli ta "Ziemia wydała takie
          owoce",to tym bardziej, w dowód wdzięczności, winna się odwzajemnić honorując
          tych co się na tej ziemi rodzili i pracowali oraz tworzyli ku jej chwale. Tu
          zawsze od wieków różnorodność była nośnikiem postępu!,dopóty nie objawiły się
          nacjonalizmy ościennych państw.
          Dziś dowiaduję się, że np.rodzeni na tej ziemi są Polakami(KLOSE,PODOLSKI itd.
          itp.)Nie zapomnijcie do tej listy dopisać: von Bismarcka,Hindenburga,i wielu
          innych też się rodzili na polskiej ziemi!!!Nacjonalizm to nieuleczalna
          choroba-radzę intensywną kurację,może trochę objawy złagodnieją!!!
          • rico-chorzow Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... 03.03.10, 21:39
            Może prościej,Mickiewicz,Kościuszko,jak i inni,podobni to nie Polacy,proste:)
            • Gość: SKAUT Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.10, 22:04
              To jest "oczywista oczywistość",przecież nie urodził się na polskiej ziemi?, a
              swój największy poemat zaczyna słowami:"Litwo Ojczyzno Moja...".Po prostu w
              szkole nas oszukiwali?
              • rico-chorzow Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... 03.03.10, 22:10
                Nobliści śląscy też nie urodzili się na Sląsku,dlatego ich nikt nie wspomina,a
                ich lukę wypełniają jacyś zagraniczni,może i z Litwy czy Białorusi albo Ukrainy.
                • Gość: Nobelprajse Poloúkům ku rozwodze ..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.10, 09:32

                  Nase Ći úůne, Nase!
            • Gość: Miś Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.10, 08:38
              Ludzie Ci oddaliby życie za Polskę, a ilu z tych noblistów oddałoby
              życie za Śląsk ?
              • Gość: Danina krwi?hahaha Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 10:26

                Oni, jak większość światłych ludzi wykorzystywali boży dar i swą
                wiedzę dla całej ludzkości! Dlatego zostali za to nagrodzeni.

                Jedynie nacjonaliści i szowiniści polscy wymagają od
                swych "wyznawców" ofiary krwi.

                Aby się w niej pławiły za przeproszeniem: Kaczory, Giertychy,
                Piłsudskie, Grazyńskie, Zawadzkie, Gomułki, Morele, Gęborskie,
                Bieruty, ... hahahaha

              • wilhelm4 Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... 04.03.10, 12:18
                A ile to polskich elit uciekawo ? Wiekszosc !
                Np. Paryz juz 200 lat temu byl tego bractwa voll.
                To mo tradycja. A potem te wszyskie Milosze i inne kalosze.
          • Gość: uśmiany z głupka Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.10, 22:54
            > harc mistrzowi do przemyślenia?
            > "Śląscy Nobliści"-to byli urodzeni na Śląsku mieszkańcy tej
            ziemi.Niemiec,
            > Żyd-te pojęcia wprowadził polski nacjonalizm.

            Tak, a to Polacy zorganizowali noc Długich noży w śląskich
            miastach? :)
            Czy to przez polski nacjonalizm musieli Żydzi ze Śląska uciekać, w
            tym nobliści?
            Nie polecam przemyśleń, polecam przyper.olić łbem o ścianę - nie
            pomoże, ale też na pewno nie zaszkodzi :)
            • Gość: OBSERWATOR Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 08:03
              Radzę pójść na spacer z pieskami,tylko nie zapomnieć posprzątać tego co zostawią
              po sobie,przemyśleć i dopiero pisać,przy czym należy szybciej myśleć niż
              (mówić)pisać.
            • Gość: wigejc Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 08:07
              A o co chodzi z tą "nocą Długich noży" na Śląsku? Można prosić o krótkie
              wyjaśnienie?
              • Gość: uśmiany z głupka Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 21:16
                jak to o co? Proszę poczytać historię Chorzowa n.p. - kto palił
                synagogę, kto bił Żydów. Miejscowi. W Każdym śląskim mieście po
                niemieckiej stronie tak było, a jakiś duren pociska brednie o
                polskim nacjonaliźmie, żenada!
                A poczytajcie też historię noblistów ze Śląska - pouciekali z
                Niemiec - nie przez Polaków.
                • vitmik uśmiany z "uśmiany z głupka" 04.05.10, 22:02
                  "W Każdym śląskim mieście po niemieckiej stronie tak było"

                  noc długich noży: przeprowadzona w nocy z 29 na 30 czerwca 1934
                  Chorzów: w 1922 roku Królewska Huta (Chorzów, Hajduki, etc) oraz zostały
                  przyznane Polsce

                  rozumiem z twojej wypowiedzi że na terenie Polski przeprowadzono noc długich noży

                  rewelacja ze znajomości historii, byle więcej takich argumentów "prawd"
                  historycznych to się okaże że w 1935 Wawel był tak naprawdę Wewelsburgiem
                  (proszę sprawdzić w WIKI jak ktoś nie jest kumaty);p)
            • Gość: Butz Re: głupkowi i harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.net.stream.pl 04.03.10, 09:03
              Ty tak z autopsji wiesz o skuteczności tej kuracji?
            • Gość: Hans Kloss Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.chello.pl 04.03.10, 11:07
              Gość portalu: uśmiany z głupka napisał(a):
              <
              • Gość: uśmiany z głupka Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 21:22
                gomułka to inna kwestia, prawda jest taka jaka jest - to
                niemcy podzielili ludzi na Śląsku na tych lepszych i gorszych,
                zmusili do emigracji tych najlepszych, innych zabijali, a nie jacyś
                tam polscy nacjonaliści, jak ten głupek napisał.
                • mr.superlatywny Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... 04.03.10, 23:45
                  Napisy w Katowicach,
                  na transparentach
                  nad ulica (1935!):
                  Nie kupujcie u Niemców !
                  Nie kupujcie u Zydów !
          • polsz Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... 04.03.10, 10:30
            czyli wg Ciebie każy kto się tu urodził albo tu pracuje jest Ślązakiem...
            Powiedz mi więc skąd w takim razie biorą się na Śląsku gorole skoro samo
            mieszkanie czy urodzenie na Śląsku czyni człowieka Ślązakiem??
            • Gość: Beamter Re: harc-mistrzowi do przemyślenia..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 10:49

              Ńy tak drap "polsz", ńy tak drap!

              Dźepjyro po trzuch pokolyńach, kej Uoone vszysky szloonzkou
              kindersztuba weznoom, robotnośće a akuratnośće śe naumjoom,
              snożnośće, ordnoongu a rechta śe reszpektować naucoom, kej śe
              Stambuchym wylegitymujoom Szloonzki Nacyji a kożdy rok na kerchowje
              rzykać śe naucoom za tych co sam jus leżoom i na chudobnych fynika
              szczyńdźić ny banoom!
        • Gość: Pytek Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 09:02

          Tego`śće "Harcydupku" pragliwe? Źdźebka polskośće we O/S? :-)

          Take`śće jus zbamooncoone uostały, co ńy widźiće iże to "polske
          atrybuta" soom sam yno przidovkooma we szloonzki Hajmat?
      • Gość: kunstler Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i IP: *.chello.pl 03.03.10, 23:04
        Szanowny Kolego! Jeśli chcesz coś nam przekazać to uporządkuj myśli i nie
        zapominaj o interpunkcji.
      • Gość: kunstler Re: Vito 3 IP: *.chello.pl 03.03.10, 23:11
        Szanowny Kolego! Jeśli masz nam coś do przekazania, to najpierw pozbieraj myśli
        i nie zapominaj o interpunkcji.
        • vito3 Re: Vito 3 04.03.10, 18:09
          a wal sie sztywniaku kazdy tluk nie majacy nic do powiedzenia w
          koncu siega po ortografie bo nie moze zrozumiec gdzie jest tu panuje
          luz brak cenzury i korekty wiec pierdz sobie swoje znaki
          przestankowe na forum miodek i inni a swoje dydaktyczne zaciecie i
          brandzlowanie sie poprawna pisownia zrealizuj w jakiejs pedalowie
          rozepnij sie luz
    • Gość: OBSERWATOR Wiadomość z ostatniej chwili.Dziennik Zachodni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.10, 19:32
      Bociany przyleciały na Śląsk - znak, że bydom bajtle!

      "Dzisiaj o godz. 15.10 w Katowicach Podlesiu widziane były pierwsze tego roku
      bociany. To niechybny znak, że idzie wiosna".

      "W Katowicach Podlesiu pojawiły się dwa bociany białe. Leciały na wysokości
      około 100 m w kierunku północnym do Kostuchny"- a gdzie miały lecieć?-przecież
      tam mieszka Prezydent Katowic, i to jemu trzeba się zameldować,że się do
      roboty przyleciało!Cały czas fansolą(ze Smolorzem na czele),że mało dzieci
      przybywa na Śląsku,no to na pewno polecieli z wiadomością,żeby się Prezydent
      nie martwił, bo zaczną te bajtle roznosić, ino mają problem bo rzecznik
      Majestatu Prezydenta Katowic W.B....n,l isty nie wyrychtował i zaś problem?
      PS:Przy tym całym oszołomstwie w tej polityce,trocha relaksu tyż potrzeba .
      Pyrsk.
    • volflarsen O co mu chodzi???? 03.03.10, 21:28
      • Gość: jak tam wjeprze? Re: O co mu chodzi???? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.10, 00:58

        Rozłaźi śe uo to, co Polokům nasz żur ńy smakuje, skiż tego ślywajům
        go śvińům a ku tymu mjanujům - żurek, ta kulinarno perła!
    • rico-chorzow Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i 03.03.10, 21:41
      Nie wiem,ale już coś podobnego ..... sam;)
      • cirano Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i 03.03.10, 22:46
        Obserwator podpuszczo chyba modych zonkosi, ze wiosna idzie, a z
        niom prawo do klupanio bajtli. Pono brakuje jich na Slonsku.
        Do roboty slonske lynie, niych sie zonki niy skarzom.
        Smolorz mo po czynsci recht z tym kalyczyniym naszyj godki, z tym
        smolyniym 3 po 3 o naszyj kuchni, ino my som jusz w mniyjszosci i
        glos momy coroz ciynszy..., a Poloki, masa ciymno i tak bydom sfoje
        na wiyrch wystowiac, czy majom recht, czy niy.
        Kto czytol "Czarny Ogrod" tyn wiy jak wyglondo nasz jynzyk w jejich
        gymbach. Okropnosc!
    • palec1 Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made in ... 03.03.10, 23:12
      Panie Michale, brawo, fajny tekst i ma Pan racje.

      Jedno ale:

      Czy nie przeczy Pan sam sobie, gdy najpierw pisze,
      ze potrzebne sa tylko detale, takie szczegoly,
      takie etno-"zaz/naznaczenia" itd.,

      a potem nerwuje sie Pan, ze wlasnie w tych "drobiazgach"
      jest tyle bledów, a nawet (imho czesciowo systematycznych!)
      przekretów ?


      Jesli nasze Slaskie Dzieci maja byc i zyc á la silesienne
      (wg.Smolorza:)"ozdobnie", to MUSZA ZNAC swoja tozsamosc !
      A ta znajomosc musi byc substancyjna, a nie cepeli(ad)owa !!

      Nie trzeba jako np. Góral/Bawarczyk chodzic caly dzien
      w filcu/skórze, ale np. umiec godac trzeba. I znac dobrze
      historie, kulture, geografie, polityke itp.

      A wiec trzeba UCZYC, UCZYC, UCZYC - i praktykowac. Gynau.
    • Gość: kunstler Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made in ... IP: *.chello.pl 03.03.10, 23:32
      Panie Michale! Trudno się z Panem nie zgodzić, ale co w takim razie ma robić
      ta śląska mniejszość, żeby zachować swoją tożsamość?
      Zamiast ubolewać nad istniejącym stanem rzeczy niech Pan zainicjuje jakieś
      działania.
    • Gość: z Bielska-Bialej Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made in ... IP: *.dip.t-dialin.net 03.03.10, 23:52
      Nie wiem skad P.Smolorz wzial te 1,5 mln Slazakow? W/g spisow ludnosci osob
      okreslajacych sie jako Slazacy jest 173.000 osob maksymalnie.Dzisiaj mozna
      mowic otwarcie o swojej przynaleznosci i nie trafi sie do KZ .
      Jesli spojrzec z boku na slaskosc,to widac tylko ciagle spory samych Slazakow
      o to kto mowi poprawnie a kto nie,jakie zwyczaje ,zachowania itp sa slaskie a
      ktore nie,oczywiscie podkreslajac zawsze ze wszystko co najlepsze powstalo to
      na Slaku i Slazacy a cale zlo swiata to Polska i Polacy...
      Widzac jak ten slaski Slask wymiera,ludzie sie odwracaja od slaskosci.Dzieci
      Slazakow "z dziada pradziada" nie chca slyszec czesto o slakosci.Na forach
      najwieksza arogancje,chamstwo i obrazanie jak tylko mozna Polski,Polakow,a
      ogolnie wszystkiego co nie "echt slaskie " to moze dobrze ,ze jest coraz mniej
      slaskoci i takich Slazakow?
      • Gość: aleska Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i IP: 93.179.207.* 04.03.10, 07:44
        Zdaje się, że spis był albo albo z wykluczającymi sie opcjami. Albo
        Polak, ALBO Ślązak, dlatego faktycznie Ślązaków może być więcej,
        tylko po prostu postawieni przed tak idiotycznym pytaniem
        zadeklarowali się jako Polacy.
        • Gość: abo-abo, ja! Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 09:17

          Mjanujće se iptooma lebo idijołtooma Poloukoov wela yno wleźe bo jym
          śe to nouleżi, uod Szloonzoukoov Woom WARA!!!

          To przeca polske "uośvjycoone" z gorolyje Spis uszykowały?!
      • wilhelm4 Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i 04.03.10, 12:21
        Niy z Bielska, ino z Rajchu. Takis gupi, ze myslisz, ze my takie gupie ?

        W 2001 nie mozna bylo sie deklarowac jako Slazak.
        Wszysko bylo na niby, a do tego swiadomosc "odrasta"
        i jeszce bedziej zaskoczony nie tylko ty.

        Zobaczymy, juz niedugo zajs: 2011.
      • wilhelm4 Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i 04.03.10, 12:26
        > k ten slaski Slask wymiera
        gorole odchodzom - i blogoslawimy ich na droga :)

        > ludzie sie odwracaja od slaskosci.
        Kaj to widzisz, wrecz przeciwnie.
        Cza byc gupi, wrogi abo slepy.
        Abo gupi, wrogi i slepy. :)
        Mosz paranoja, schizzophrenia, slepota ???

        > Dzieci Slazakow "z dziada pradziada"
        > nie chca slyszec czesto o slakosci
        Ja ? A jo widza coros to wjynkszo "moda".
        Mozna by pedziec: RENESANS.
        • Gość: z Bielska-Bialej Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.10, 17:56
          wilhelm4 napisał:
          > Mozna by pedziec: RENESANS.

          Renesans,rozkwit i cud na Wisla ...a trawe jeszcze na zielono malujecie jak za
          tow. Gierka??

          Katowice bylo 386 tys -teraz 308 tys
          Gliwice 223- jest 198 tys
          Chorzow 156 - jest 113 tys
          Tychy 191- jest 129 tys
          Ruda Slaska 171 - jest 143 tys
          Bytom 239 - 183 tys
          Zabrze 205 - teraz 188 tys

          Jak widac renesans ...dodam ,ze przez lata dolaczano nowe dzielnice do miast
          wiec na prawde spadek liczby mieszkancow jest jeszcze bardziej znaczacy.
          Bajki typu,ze to "inni" wyjezdzaja a Slazakow przybywa na potege to to nawet
          p.Smolorz wie ze to brednie.
          • rico-chorzow Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to 04.03.10, 22:19
            Gość portalu: z Bielska-Bialej napisał(a):

            > Jak widac renesans ...dodam ,ze przez lata dolaczano nowe dzielnice do miast
            > wiec na prawde spadek liczby mieszkancow jest jeszcze bardziej znaczacy.
            > Bajki typu,ze to "inni" wyjezdzaja a Slazakow przybywa na potege to to nawet
            > p.Smolorz wie ze to brednie.

            Tak,ubywa mieszkańców na Sląsku,Polacy jednak byli w ostatnich
            latach.......można dość często przeczytać - większościowym napływem etnicznym -
            na Górnym Sląsku.
            • Gość: śvjynty cas! Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.10, 00:25

              A teroz nastoł ... uodpływ?! :-)
              • rico-chorzow Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to 05.03.10, 08:14
                Gość portalu: śvjynty cas! napisał(a):

                >
                > A teroz nastoł ... uodpływ?! :-)

                Kejby yno,dej Ponbocku:)
                bych bou rod,
                coby sam nom tyn,
                jysyk spod,
                a godka barzi,
                przodzi boua,
                rzodnymu Hanysowi,
                pewnikym niy,
                wadzioua;)
                • Gość: Oberschlesier Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.10, 09:11

                  Noús vszyckich ućeszůúa!
    • Gość: olksa Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i IP: 93.179.207.* 04.03.10, 07:35
      Akurat te śląskie regionalizmy, które Pan podał, to prawie sama
      niemczyzna. Fakt, może odróżnia się od literackiego języka, który z
      oczywistych względów preferuje polskie słownictwo, ale nie jest
      specyfiką śląską.

      Od Słowenii po Kaszuby taki kibel to wiadro, sznytka to kromka,
      fuzekle skarpety itd.
      • rico-chorzow Niemczyzna. 04.03.10, 09:16
        Gość portalu: olksa napisał(a):

        > Akurat te śląskie regionalizmy, które Pan podał, to prawie sama
        > niemczyzna. Fakt, może odróżnia się od literackiego języka, który z
        > oczywistych względów preferuje polskie słownictwo, ale nie jest
        > specyfiką śląską.

        -Jadł pan żur na rynku czy na jarmarku?-

        W tym polskim zdaniu/zapytaniu są trzy germanizmy,więc co z tą preferencją
        słownictwa polskiego?
        • Gość: harc mistrz & HKP O noblistach napisałem, burzę w szklance wywołałem IP: 95.215.21.* 04.03.10, 09:46
          Napisalem:
          KLASYCY ŚLĄSCY ŚMIESZĄ MNIE ALIŚCI, TAK SAMO JAK... TAK ZWANI... "ŚLĄSCY
          NOBLIŚCI"!!!


          Z pełnym szacunkiem dla ich naukowego lub artystycznego dorobku oraz kraju
          pochodzenia, pragnę stwierdzić i... P O D K R E Ś L I Ć ,
          że to byli nie śląscy ale... NIEMIECCY NOBLIŚCI(!).

          Niektórzy z nich (być może?) w grobach się przewracają, gdy słyszą w zaświatach,
          jak ICH "tukej >>ŚLĄSKIMI NOBLISTAMI<< nazywajom". ;-)))
          - Howgh!!!
          A teroski możecie mnie utopić w gównie...
          • rico-chorzow Re: O noblistach napisałem, burzę w szklance wywo 04.03.10, 10:13
            Gość portalu: harc mistrz & HKP napisał(a):


            > Napisalem:
            > KLASYCY ŚLĄSCY ŚMIESZĄ MNIE ALIŚCI, TAK SAMO JAK... TAK ZWANI... "ŚLĄSCY
            > NOBLIŚCI"!!!


            Dlatego śmieszą mnie białoruscy Litwini,
            Sobiescy Ukraińcami z kolei być powinni,
            Mazurek Johanna Heinricha,też niczego sobie zrywa,
            dźwięcznie muzyka w niemieckie słowa przygrywa.
            • wilhelm4 Re: O noblistach napisałem, burzę w szklance wywo 04.03.10, 12:29
              Albowiem eta harcydupek, azali, alisci, wot.
      • Gość: Rehtoor Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 09:34

        Kej widźiće, co rodźime tes soom tu nase, snożńe szloonzky mjana:
        ajmro - to je tyn kibel-wiadro,
        krajiczek - to je ta sznitka-kromka,
        zoki - to soom te fuzekle-skarpety!

        Kceće chyndogo szloonzky mjoona zadekować mjymjecko-polskyma?

        DARYMŃE!!!
    • no_war Tzw. śląski noblista Haber 04.03.10, 09:33
      urodził się w Breslau i był niemieckim nacjonalistą,
      który dostarczył armii niemieckiej trujących gazów, zastosowanych w czasie
      I wojny. Fritz Haber był współodpowiedzialny za te niemieckie zbrodnie
      wojenne.
      • rico-chorzow Re: Tzw. śląski noblista Haber 04.03.10, 10:01
        no_war napisał:

        > urodził się w Breslau i był niemieckim nacjonalistą,
        (..)

        Tak,i ten wyznaniec wiary mojżeszowej,gdzieś tam w jakiejś tam Szwecji na jakimś
        tam zadupiu otrzymał nagrodę Nobla....,teraz następnego roku przyznawanie
        nagrody Nobla mają przenieść do tej metropoli Warszawy na Marki przy Realu.
      • Gość: mjano a mjano Śląski noblista Haber jak Buzek? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 10:05

        Kjery tes mjanuje śe "Ślązakiem"?!

        Yno tamtego nobeltryjgra gaz katrupjooł agresoróv, a Buzek
        zawjyrańym gruboow napoczoona katrupić "swoich"!
    • Gość: Patryk Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 18:30
      Panie Smolorz !Czas na emeryturę ! Jak długo można tak pieprzyć trzy po trzy ?
      Jak długo można tak rozpaczliwie truć dupę ?
      • Gość: hej Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 21:18
        Smolorz zaś narobił chlewu i skłócił ludzi, pewnie zadowolony....
        • Gość: Kaj? Re: Michał Smolorz: Jeśli żurek śląski, to made i IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.10, 22:29

          Kaj Ty postrzegosz Ludźi mjyndza gorolůma?

          A co do zwadůw, to muster majům uode prymjera i prezidynta polskigo!

          Isto polnische Wirtschaft. :-(
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka